Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Браво! Увалиће врућ кромпир другима.

Искрено се надам да ће други бити вољни да процесуирају све који су се са имовином недомаћински понашали, почевши од Динкића.
 
Нажалост ће бити.
Не зато што ће бити, него шта ће том приликом да се деси још.
 

Beograd dobija moderan objekat Hitne pomoći i pasarelu koja povezuje „Prokop” i centar našeg zdravstva


Predsednik Privremenog organa je istakao i plan o kojem je već ranije govorio, a to je da se napravi pasarela, koja bi zaštitila od buke i zagađenja zdravstvene objekte u blizini, ali i bila direktna veza od Železničke stanice „Prokop” do ovog centra našeg zdravstva. U toku je projektovanje te pasarele i trebalo bi da kada rekonstrukcija objekta Hitne pomoći bude završena da i izgradnja pasarele bude uveliko u toku.
 
2 године за гаражу са амбулантом и канцеларијама... Пасарела као заштита од буке...
 
E pa ljudi, eto nama umesto prve linije metroa pasarele od Prokopa do KCS-a. Cak je propao i pipl muver od Sajma do Prokopa. Bravo štetočine.
 
Да ли ће пре бити готова гаража за санитете или метро депо у Макишу?
 
Projekat pasarele nema veze sa EU a formalno ni sa Prokopom jer je povezan sa PDR-om BIP-a koji se sada menja jer je investitorima malo kvadrata pa još hoće da nakrcaju.
 
Зар није доктор Шапић у обиласку станице Београд центар предложил председнику Републике да се направи пасарела од "терасе" Прокопа до круга УКЦС?
 
Зар није доктор Шапић у обиласку станице Београд центар предложил председнику Републике да се направи пасарела од "терасе" Прокопа до круга УКЦС?
Da nije ovde to pročitao? 🤣

Njegovi su i ranije kupili ideje sa Beobuilda. (Nisam rekao da su ih valjano implementirali, samo da su kupili)
 
Није искључено, али баш се сећам преноса отварања шалтер сале, и шетају до "терасе" и гледају преко клисуре са ивице плоче и Вучић нешто у фазону штета је да Соко нема везу са метроом а ДР Шапић у фазону као направићемо шатл и планирамо пасарелу преко аутопута.
 
Није искључено, али баш се сећам преноса отварања шалтер сале, и шетају до "терасе" и гледају преко клисуре са ивице плоче и Вучић нешто у фазону штета је да Соко нема везу са метроом а ДР Шапић у фазону као направићемо шатл и планирамо пасарелу преко аутопута.
Ne znam da li je neko već to komentarisao, ali kad je bilo otvaranje Prokopa čuo sam da je Vučić nešto pomenuo da su za metro liniju problem šipovi mostarske petlje. Moguće i da sam pogrešno razumeo, ali ostalo mi je to u sećanju.
 
E pa ljudi, eto nama umesto prve linije metroa pasarele od Prokopa do KCS-a. Cak je propao i pipl muver od Sajma do Prokopa. Bravo štetočine.
Još jedne, pošto već imamo onu u produžetku Deligradske. ;)

Ne znam da li je neko već to komentarisao, ali kad je bilo otvaranje Prokopa čuo sam da je Vučić nešto pomenuo da su za metro liniju problem šipovi mostarske petlje. Moguće i da sam pogrešno razumeo, ali ostalo mi je to u sećanju.
Šta god da si čuo (množina) i kako god da si čuo, u pravu si. Zato što se čitava priča svodi na, parafraziram i karikiram "život dajem, al' prvu liniju metroa preko Prokopa ne".
 
Ne znam da li je neko već to komentarisao, ali kad je bilo otvaranje Prokopa čuo sam da je Vučić nešto pomenuo da su za metro liniju problem šipovi mostarske petlje. Moguće i da sam pogrešno razumeo, ali ostalo mi je to u sećanju.
Јефтини изговори за необавештене. Ако иде од Сајма, метро скроз обилази Мостар. Ако иде од Топчидера онда тек нема проблема.
 
Vrlo lako je obecati pasarelu...sustina je odakle krece, da li cemo dobiti samo jos jednu u rupi, nalik na onu u Deligradskoj ili ce zapravo napraviti daleko pristupacniju na visim kotama - direktno sa ploce stanice do visine dr Subotica. Naravno ostaje i pitanje koliko ce na samoj ploci pasarela biti blizu stanicnoj zgradi i da li ce eksperti predvideti stepenike....
 
Pasarela neće biti od Prokopa već od BIP-a do Hitne Pomoći i radi se na osnovu izmena plana BIP-a. Sve u svemu još jedno bacanje prašine u oči, a od onog Vesićevog podzemnog prolaza od KCS do Mostara naravno nema ništa.
 
zeleznicka-stanica-prokop-170324-01.jpg

zeleznicka-stanica-prokop-170324-02.jpg

zeleznicka-stanica-prokop-170324-03.jpg

zeleznicka-stanica-prokop-170324-04.jpg

zeleznicka-stanica-prokop-170324-05.jpg

zeleznicka-stanica-prokop-170324-06.jpg

zeleznicka-stanica-prokop-170324-07.jpg
 
Išao sam prošli vikend Sokolom u NS, moj utisak je da je sama zgrada korektna, interesantno izgleda unutra, hol i slično izgleda da se održava još ok.

E sad, bukvalno ništa nije obeleženo što se tiče koloseka i perona, printaju i lepe sve nešto po zidovima, ništa ne razumeš gde treba zapravo da na voz odeš :D

Smejali se drugar i ja, samo pratili masu ljudi, koja je doduše isto tako bila izgubljena kao i mi, pa kao hajde stigli ranije, krenućemo da silazimo na perone i vidimo kad ubodemo :D

Opet ona naša stara - forma pre funkcije, imamo zgradu i ispunili smo to, a što voz ne znam gde da uzmem, eh, to nije bitno jer je unutra i ne vidi to niko spolja...
 
Vrh