Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Treba ljudima pokazati bare, pokretne trake, iščupane taktilne trake, neočišćene perone...
 
Juce prvi put dolazio vozom od kad se otvorila stanica. Sta da kazem na onu štroku dole. Ljudi su se smejali i bukvalno sprdali na raspad od travelatora koji ne rade. Bas bas bas isfusereno stanje sa travelatorima, kablovima koji vise, vlaga, prljavstina, voda, smrad... Reci nemam za grozotu na primarnom delu stanice. Zgrada gore totalna suprotnost i uzivo deluje lepse nego na slikama. Iako je bio dan, trafika i prodavnica nisu radile...
 
Vreme je da naučimo da pravimo Glavne Železničke i Autobuske stanice u Beogradu, a da to isključuje nezavršene ploče, prokišnjavanje, anekse, fušarenje itd...
Premeštena Glavna Železnička Stanica na novu nezavršenu lokaciju.
Premešta se Glavna Autobuska Stanica na novu nezavršenu lokaciju sa smešnim aneksom, opet nezavršena kao celina sa železničkom stanicom NBG.
Problem je u nama, definitivno.
 
То нам је већ мултигенерацијски модус операнди, почевши од новог чвора и генерално урбанизма у градовима, посебно у Београду.

Јавни објекти се већ 50+ година овде раде у "фазама" а урбане реконструкције у неким тачкама и мањим зонама углавном у идеолошке тј политичке сврхе а не зарад суштинског напретка.
 
Juče sam opet imao prilike da prisustvujem jednoj zanimljivoj sceni. Ušao sam u 36 na Autokomandi, koji je došao iz pravca Nemanjine. Ušao sam i seo. Samo što sam seo, neki stariji čovek, koji je bio iza mene, obraća se mladiću: "Prijatelju, nemoj da me zaje*******avaš, Prokop je tamo (pokazuje ispravno rukom), a mi idemo pravo.". Mladić mu objašnjava još jednom da je u pitanju kružna linija i da će sada da skrene desno i da ide direktno ka Prokopu, te da on treba da siđe na poslednjoj stanici. Čoveku se nije svideo odgovor, te je upitao kada će da dođe to sada. Mladić mu odgovara da čim dođemo do kružnog toka, koji se mogao videti iz autobusa, da tu skreće desno. Pošto smo skrenuli desno i ušli u Dr Milutina Ivkovića, mladić je izašao, jer je tu u blizini bila njegova krajnja lokacija. Stariji čovek je prišao drugom čoveku u autobusu i rekao mu da hoće da dođe na Prokop, na Sokola. Manje više isti odgovor je dobio kao i od mladića. Ni sa tim odgovorom nije bio zadovoljan. Tada je prokomentarisao kako je iz Novog sada i kako hoće da ide na Sokola, a ne da obliazi Mirijevo i Medaković prvo i da mora pritom da koristi kompas i mapu da bi mogao da vidi gde se nalazi i kako da dođe. U tom trenutku je došlo vreme da izađem iz autobusa. Dok sam izlazio iz autobusa, čuo sam čoveka kako se obraća vozaču da hoće na Sokola i da ga ovaj uputi, pošto drugi ne umeju da mu objasne.​
 
Нови Сад је другачије организован, боље обележен и некако урбанизованији. То је мој утисак од коришћења града. Ових дана сам често био на релацији БГ-НС, и неупоредиво је комфорније налазити се у Новом Саду. Стога није замерити господину.
 
Нови Сад је другачије организован,
I zato je neuporediv sa Bg. Odnosno, dva su sveta različita.

Ових дана сам често био на релацији БГ-НС, и неупоредиво је комфорније налазити се у Новом Саду. Стога није замерити господину.
Iako se slažem sa ovim, ipak sam više naklonjen stavu @JohnnyLee. Samo zato što smatram da ako ti više ljudi kaže jedno te isto, da bi trebalo da je to tako, jer kolika je verovatnoća da su svi oni pogrešili?
Нови Сад је боље обележен
I to je nešto što Beograd može i mora da uradi. Da se ne snalazim dobro po gradu, i da mi osećaj za orijentaciju nije jača strana, ko zna koliko puta bih zalutao.
 
amo zato što smatram da ako ti više ljudi kaže jedno te isto, da bi trebalo da je to tako, jer kolika je verovatnoća da su svi oni pogrešili?
Наравно. Ја уопште не браним став дотичног господина, твој заљкучак је сасвим на месту. Само га разумем, да не кажем да ми га је жао. Не може да изађе из свог клишеа
 
1000013710.jpg
1000013721.jpg
1000013713.jpg
1000013704.jpg
1000013715.jpg
1000013706.jpg
 
Cestitke pruzi sto je ovo tako kratko i sustinsko napisala. Na kraju pise da naselje Prokop da dana danas postoji sto nisu sve kuce rusene. Istorije Prokopa (naselja) se tako nastavlja.
 
Moram priznat da mocno izgleda ovaj stari projekat sa neba, pogotovu ovaj spic kao nadkriveni otvoreni dio bi bio svjetski prizor.
Ostali privjesak stanici kojeg sam izrezao cista katastrofa ali tipicna za tadasnji urbanizam u SFRJ.

1701099323711.png
 
@ValterUdarnik: То изгледа феноменално! Изгледа као џиновски свемирски брод из Ратова Звезда који нам је дошао у посету из далеке Галаксије. Зашто је нису овако довршили? То би био највећи бисер наше архитектуре после Генексове куле, Сајма, Сава Центра, Новог Београда итд.
 
Vrh