Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Da Aleks to je ono sto sam i ja rekao. To sto Trigranit pise sigurno nije tacno ali trenutno ni mi nemamo "promet" od 40000 ljudi dnevno na gl.z.st. Bice jednog dana i rekoh da se zbog toga Prokop i mora graditi sa pogledom na buducnost. Jednog dana (relativno skoro nadam se!) kada se Beovoz razvije kao uostalom i cela zeleznica bice tu dovoljno posetilaca. U sadasnjoj situaciji, onaj ko hoce kratkorocno da zaradi pare nece napraviti dobar posao sa Prokopom.
 
Ako to bude atraktivan prostor, ja ću doći busom 17 iz Zemuna.

Nije odlučujući br.putnika, što stalno pominjete te cifre.
Ljudi će doći kolima ili busom, ako bude postojao razlog.
 
dragan":2uq21vb3 je napisao(la):
Ako to bude atraktivan prostor, ja ću doći busom 17 iz Zemuna.

Nije odlučujući br.putnika, što stalno pominjete te cifre.
Ljudi će doći kolima ili busom, ako bude postojao razlog.
A sto da dodju busom kad mogu BeoVozom? :)

Prokop ce naravno biti zeleznicki dobro povezan. Videcemo kako ce izgledati autobuski saobracaj...
 
Nenad":2g1ez07z je napisao(la):
dragan":2g1ez07z je napisao(la):
Ako to bude atraktivan prostor, ja ću doći busom 17 iz Zemuna.

Nije odlučujući br.putnika, što stalno pominjete te cifre.
Ljudi će doći kolima ili busom, ako bude postojao razlog.
A sto da dodju busom kad mogu BeoVozom? :)

Prokop ce naravno biti zeleznicki dobro povezan. Videcemo kako ce izgledati autobuski saobracaj...
Don't forget the future LRT station at Prokop. :D
 
LRT, Bovoz, autoput, trolejbusi, autobusi... Sve to prolazi pored Prokopa... Ne znam za UMP, ali ocekujem da ce na to pitanje Dragan odgovoriti u najskorije vreme (covek je guru ovog foruma kada je UMP, a i jos dosta toga, u pitanju)... Uglavnom izlaz iz tunela je kod Partizanovog stadiona, sto je na 2 minuta od Prokopa :)
 
prokop1nn1.jpg


Sve se lepo vidi na ovoj slici planiranog saobraćaja.
UMP ne može da ide baš preko ploče iznad stanice, ali
nije uopšte daleko, kao i ostali glavni pravci u gradu.

Pored samog Prokopa je i početna/krajnja stanica busa 34.
Zaprepastio sam se kad sam video okretnicu za tu liniju.
Mislio sam da bus ne vozi, da je onako, usput urađena.
Međutim dođe bus i odveze me do Glavne želj.stanice. :)

okretnicaxc3.jpg

^^^..Žuti krov od busa
 
Ugovor o “Prokopu” do kraja godine
Beograd -- Ugovor sa kompanijom “Energoprojekt| holding o izgradnji “Prokopa” mogao bi biti potpisan do kraja ove godine.

Generalni direktor Železnica Srbije Milanko Šarančić izrazio je očekivanje da će ugovor sa kompanijom "Energoprojekt holding" o izgradnji železničke stanice "Prokop" u Beogradu biti potpisan do kraja ove godine.

"Očekujem da na proleće 2008. godine krenemo sa realizacijom te investicije", rekao je Šarančić novinarima na otvaranju železnicke ambulante na stanici u Beogradu.

Komisija Železnica Srbije odlučila je krajem avgusta da prekine pregovore sa prvoplasiranom kompanijom "Trigranit" i da pravo izgradnje železničke stanice "Prokop" u Beogradu poveri drugoplasiranom učesniku tendera "Energoprojekt holdingu".

Kako je rekao, predviđeno je da radovi traju 36 meseci, posle čega će Beograd imati jednu od najmodernijh stanica u Evropi.

"U toku su pregovori sa 'Energoprojektom' o validnim garancijama", kazao je Šarančić i dodao da je okvirna vrednost tog projekta oko 200 miliona evra.

On je ocenio da je "Energoprojekt ozbiljan partner, koji najbolje poznaje taj projekat, i dodao da je "realno očekivati da će ta kompanija biti izvođač".

Podsetio je da je "Trigranit" imao dosta zahteva koji su izlazili iz okvira tendera, zbog čega su prekinuti pregovori.

"Železnica je izgubila godinu dana u realizaciji te investicije, ali to nije krivica zaposlenih u Železnicama, niti Vlade Srbije, već zahteva koje nismo mogli da prihvatimo", rekao je Šarančić.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2007&mm=09&dd=15&nav_id=263664
 
Juče sam sa drugarom svratio do Prokopa (ali, avaj, opet nisam imao kameru) i zapanjio se koliko je ono ogromno!!! Tamo može omanji aerodrom da stane!!!
A ono što mi je upalo u oko su ovi elektronski čitači karata/puštači... Samo ne znam kada su postavljeni? Nisam nikakvu godinu uspeo da nađem na nekim inventarskim tablicama.. :/

dsc00061if2.jpg

dsc00063ug8.jpg
 
Ja bi ovu stoku jednostavno streljao. Mislim, stanica nikad nije ni proradila a vec su uspeli da je uniste. Samo u Srbiji izgleda.

Hvala na slikama!
 
Energoprojekt se bas bacio u promet:

Novi posao Energoprojekta u Kataru
10:12 | Izvor: Beta
Beograd -- Energoprojekt Entel i katarska Državna institucija nadležna za prenos električne energije zaključili ugovor vredan 17,7 mil.$.
Energoprojekt gradi hidroelektranu u Crnoj Gori
Autor: Beta | 02.10.2007 - 16:47
Ponuda beogradskog Energoprojekt-Hidroinženjeringa za idejno rešenje za gradnju hidroelektrane koja bi koristila akumulaciju Bilećkog jezera najpovoljnija je od pet pristiglih na tender, saopštilo je danas crnogorsko Ministarstvo za ekonomski razvoj.
Nadam se da ce ostati nesto i z Prokop :/
 
Potpis za Prokop
Preduzeća "Železnice Srbije" i "Energoprojekt" potpisala su generalni ugovor
za izgradnju nove železničke stanice "Beograd - Centar" u Prokopu.
Kako za "Novosti" kaže Milanko Šarančić, generalni direktor "Železnice", ovaj ugovor važi
tek kada se potpiše i finalni, na koji bi parafe direktori trebalo da stave do kraja godine. ... itd.

Predviđena je izgradnja svih koloseka i perona, ali i postrojenja radi osposobljavanja
stanice za železnički saobraćaj. Takođe, planirana je izgradnja 128.000 kvadrata
poslovno stambenog prostora na armiranobetonskoj ploči i još
10.000 kvadrata komercijalnog prostora ispod ploče. .....
citat iz čl. Novosti : http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=14&status=jedna&vest=109642&datum=2007-10-10
 
Nemoj jos da se radujes posto je finalni ugovor jos nije potpisan. Sa druge strane, zelim svu srecu Energoprojektu u pronalazenju investitora / finansija sto je u ovom momentu na trzistu extremno tesko. Krediti su otisli u tri lepe, a uslovi su takvi da u ovom trenutku jedino grade oni koju su pre subprime krize u Americi osigurali kreditne linije.
 
Da , da Energoprojekt je na sebe preuzeo mnoogo projekata, pitanje je kolko on to moze da izdrzi
 
Pa verujem da sto se tice operative mogu da izdrze (za ovu godinu su planirali nekih 500m).

Jedino je finansiranje problem, mada, nisam upoznat sa nacinom na koji ulaze u dilove sa svojim partnerima.
 
cm_suedbahnhof.jpg


Ovo je projekat za glavnu zel.st. u Becu. Radi se o gradnji velike poslovne zgrade sa povrsinom od 200.000kvm iznad postojecih perona. Projekat je vrlo slican Prokopu.
 
Преговори око закупа земљишта у Прокопу

„Енергопројект” ће морати да плати накнаду за разлику између првобитно планираних
30.000 квадрата и 128.000 квадратних метара, који ће бити саграђени у „Прокопу”, рекао
Ђорђе Бобић, градски архитекта.

Тачна цена закупа грађевинског земљишта за комерцијални простор у околини железничке станице
„Прокоп”, као и технички детаљи изградње требало би да буду утаначени до краја године.
.......................................................................................................................................................................................................................

„Енергопројект” најпре треба да сачини пројекте, додаје он, а договори о техничким решењима тек предстоје.
Миодраг Зечевић, извршни директор маркетинга „Енергопројекта”, каже да је ова компанија веома вољна
да гради у „Прокопу”, али пре свега мора да утврди физибилност, односно исплативост инвестиције.

- Потребни су нам подаци колико ће тачно коштати закуп земљишта, као и завршетак саме станице да бисмо
утврдили укупну вредност инвестиције. Не тражимо ништа што превазилази тендерске услове - истиче Зечевић.

Он каже да је на једном од састанака градских и републичких челника са инвеститором начелно договорено да
Дирекција за грађевинско земљиште изгради прилазне саобраћајнице са аутопута и из Бул. Kнеза Александра.
ceo text : http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=45462
 
juče sam prolazio peške pored Prokopa, da li postoji neki razlog zašto se ne bi izgradio ogroman podzemni parking tik uz stanicu, u samom brdu kod onih solitera?
 
Kada je pocela izgradnja zeleznicke stanice Beograd Centar(prokop)?
 
Vrh