Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Можда ставе оне типске, парковске, што на наслону за руке имају овалну плочу са рељефом парњаче и натпис Железнице Србије?
 
20231030_175328.jpg

20231030_175236.jpg

20231030_175207.jpg

20231030_175150.jpg

20231030_175100.jpg

20231030_175054.jpg
 
Lokal "Moj Kiosk" malo malo pa ne radi. Zakupci moraju biti uslovljeni kao u tržnim centrima da rade do zajednički definisanog radnog vremena a ne da svako otvori i zatvori lokal kada hoće.
 
Lokal "Moj Kiosk" malo malo pa ne radi. Zakupci moraju biti uslovljeni kao u tržnim centrima da rade do zajednički definisanog radnog vremena a ne da svako otvori i zatvori lokal kada hoće.
Triput se zatekao na Prokopu i hteo da svratim do njih, prvi put da vidim koje im je radno vreme, drugi put da kupim novine, a treći put da vidim da li su konačno počeli da rade normalno, i svaki put isto, a u različito doba dana sam dolazio.​
 
Lokal "Moj Kiosk" malo malo pa ne radi. Zakupci moraju biti uslovljeni kao u tržnim centrima da rade do zajednički definisanog radnog vremena a ne da svako otvori i zatvori lokal kada hoće.

као станица првог ранга, онда би радна времена требала бити 06-22
 
Ne znam ništa, ali okačio je jedan forumaš na ovoj temi.

 
Lepe vesti, uvodi se nova linija sa stanice Prokop koja će ići do Aerodroma.

Pogledajte prilog 179344

Ово је бесмислено. Уместо да линија прође кроз Антифашистичке борбе и стаје код железничке станице Нови Београд (на којој ће од децембра стајати сви возови који ће стајати и на Прокопу) она продужава кроз Марка Христића и Шпанских бораца и заобилази железничку станицу Нови Београд.

Притом већ неко време причам да би врло добро било направити линију Аеродром - ж.ст. Земун. На њој стаје БГ воз, са ње ће кретати сви возови за југ од децембра, а ја бих лично увео и стајање Соколу, као и продужио банатске возове до Земуна.
 
Ali, prolazi i pored stanice NB i novog BAS-a.

Поред, да. А пролазила би испод ж.ст. НБГ и ближе улазу за путнике нове БАС да иде кроз Антифашистичке борбе.

А с обзиром да одатле иде до Прокопа преко моста на Ади и Сајма, поставља се питање сврсисходности дела од БАС/ж.ст. Нови Београд до Прокопа, имајући у виду да ће од децембра малтене сви возови који стају на Прокопу стајати и на Новом Београду.
 
Pa, to jeste. Ne znam koja im je ideja s ovom trasom, możda je i privremena, jer je u AFB kod stanice suženje na raskrsnici zbog radova već duže.
 
Pa, to jeste. Ne znam koja im je ideja s ovom trasom, możda je i privremena, jer je u AFB kod stanice suženje na raskrsnici zbog radova već duže.

Мени се чини да је део од нове БАС / ж.ст. НБГ до Прокопа непотребан. Возу треба 3 минута, а овом аутобусу ће требати 10-15 минута зависности од гужве, што значи додатних 30 минута за турнус, који би се могли искористити да аутобус иде у краћим интервалима од аеродрома до нове БАС / ж.ст. НБГ. Мислим да би најбоље било да аутобус из смера аеродрома иде аутопутем у Антифашистичке борбе, па десно у Јурија Гагарина, Марка Христића, десно у Ђорђа Станојевића и онда назад на аутопут ка аеродрому, тачније да на овом делу буде кружна линија, те би и улазак и излазак из аутобуса били на страни нове БАС / ж.ст. НБГ, да не би путници морали да прелазе улицу. Фактички би онда линија имала само један терминус на аеродрому.
 
Zasad nije nepotrebna, dok vozovi za jug kreću sa Prokopa (onoliki vozovi, ali ipak).

Од реда вожње 2023/2024, тј. за око месец дана ће сви возови за југ кретати из Земуна. Питање је хоће ли до тад и увести ову линију уопште.
 
Vrh