Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Путници ће лепо лифтом доћи до перона а онда дизати кофере на степеницама до шалтер сале.
 
Зар је толики проблем да направе неку змија рампу? Није лепо, али брате мили, бар не кошта много и не треба превише места.
 
Проблем је почупати траву и коров на бициклистичкој стази која води ка прокопу као и растиње на самој плочи, а камоли нешто направити, а тек да то буде корисно и смишљено....
 
Када је ћера маћехин пасторак, тешко да ће баш она успети да је уда за богатог инвеститора. Па нису били у стању (вољи) да развуку пар километара тролејбуске контактне мреже, да 38 направе сви поласци преко Прокопа и још ту и тамо неку линију, да једним позивом партијском другу отворе киоск прекопута улаза. О чему ми говоримо?
 
Mislim da sam projekat ukazuje na kakve se investitore puca.
To nisu oni tipa "Jel ti imaš 3 milijarde evra? Nemaš! Onda ćuti!"
Metro je izmešten, nema poslovnog prostora, nema koncentracije kapitala, ... znači štajga na livadi.
Uostalom i slika široke livade oko Glavne železnčke stanice Beograd treba to i da dočara.
Amin
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640197#p640197:3fxdwjka je napisao(la):
Karlo del Ponte » Чет Јул 18, 2019 7:13 pm[/url]":3fxdwjka]Када је ћера маћехин пасторак, тешко да ће баш она успети да је уда за богатог инвеститора. Па нису били у стању (вољи) да развуку пар километара тролејбуске контактне мреже, да 38 направе сви поласци преко Прокопа и још ту и тамо неку линију, да једним позивом партијском другу отворе киоск прекопута улаза. О чему ми говоримо?

Прво, осим ГСП, по Београду могу да успоставе линије и други превозници? Шта смета железници да оснује совје градско предузеће и да направи линије које ће да пуне (или празне) железничке станице? Ајде да кажемо да је Тролејбус велика инвестиција (због инфраструктуре и замршеног бирократског освајања), али обичан аутобус мислим да није никакав проблем...

Три милијарде евра (цифра која расте из из године у годину) је количина пара која се на основу дознака из инострнаства слива у Србију сваке године. То печалбари шаљу себи, родитељима, рођацима кумовима. Свака одговрна власт би увела специјалну (домаћу) банку која би операсила тим новцем, бавила се промоцијом трансфера новца у центрима где је наша дијаспора, смишљала планове како да тај новац стимулише на порјекте од јавног значаја.

Ја рецимо не бих имао ништа против да тај новац уложим у такав пројекат на одређено време 1-3 године у замену за камату или за ахртију од вредности.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643342#p643342:16fypgqt je napisao(la):
Прле » Pon Jul 29, 2019 10:42 am[/url]":16fypgqt]

Три милијарде евра (цифра која расте из из године у годину) је количина пара која се на основу дознака из инострнаства слива у Србију сваке године. То печалбари шаљу себи, родитељима, рођацима кумовима. Свака одговрна власт би увела специјалну (домаћу) банку која би операсила тим новцем, бавила се промоцијом трансфера новца у центрима где је наша дијаспора, смишљала планове како да тај новац стимулише на порјекте од јавног значаја.

Ја рецимо не бих имао ништа против да тај новац уложим у такав пројекат на одређено време 1-3 године у замену за камату или за ахртију од вредности.

Pa taj novac se salje za golo prezivljavanje, on mora hitno da se potrosi na hranu.
 
Наравно да не. А ако се шалиш, добра фора.
 
Силан новац се шаље и за капије од кованог гвожђа, алуминијума, и још разних племенитих метала, ливене бетоне, камере. Сад је тренд и систем кућне аутоматике-паметна кућа. Седе јадни по којекаквим станчићима у Бечу, Минхену и на свом телефону гледају те празне виле и хацијенде, даљински пале увече светла да их лопови не оробе, чекајући лето да дођу и оперу тепихе.
 
Штета што се одустало од оног оригиналног пројекта станичне зграде са белим "крилима". Мада, нек се изгради каква год, само да се коначно заврши и буде у функцији.
 
ma nek se pokrije gore necim, na ovu armaturu moze neko oko da istera, samo je bitno da ima klonju, da se kupi karta, automat/trafika za pica i grickalice, i metro kad bude, sve ostalo nije ni glavna imala, koji ce nam moj trzni centar na stanici???

jao vidi bas smo fensi jes da imamo 3.44*10^56 trznih centara sirom grada al samo je ovaj na zeleznickoj stanici, svaka nam cast, pravi smo evropejci
 
Zasto drzava uopste trazi komercijalnog investitora za izgradnju zgrade stanice. Uobicajno je da drazava i grad sufinanciraju izgradnju jednog javnog objekta u domenu putne infrastrukture. Komercijalni investitor mozda ima interes da igradi komercijalni prostor, ali to zgrada zeleznicke stanice sustinski nije. U ostalom kako planiraju da ostvaruju projekt Prokopa sa nekom trecom linijom metroa, kada je metro trebala da probusi zgradu u nivou glavnog ulaza a projekt ovo povezivanja ne predvida. Nece valjda naknadno rusiti glavni ulaz. Nejasna je ambicija odkad je prezentovan najvoniji plan CIPa. A da Prokop nije vise nicija agenda proizlazi iz cinjenice da kad BG-Subotica bude funkcionalno u upotrebi, Prokop opet to nece. Da nadlezna minstarstva cute je ocigledno, a ni zeleznice se ne izjasnjavaju nesto mnogo. Sve u magli. A kao da ce komercijalni investitor nesto resiti, kad mu to uopste i nije nadleznost.
 
Metro kaseta je već izgradjena ispod stanice Prokop, neće se tu ništa naknadno bušiti i rušiti.. a metro verovatno tuda nikada i neće proći.
 
Metro kasete jesu tu, ali nisu ispod stanice, samo ispod perona koji su na koti 98,15 m. Metro kasete su na koti 93,60, stanicni trg je negde na 88 m. Tako kad bi se gradile, probile bi glavni ulaz. Ako metro treba prolaziti, mora iznad autuputa, ispod je kaptirana reka. Nevalja kako je planirano po novom planu. Da nece biti metroa u to se mogu kladiti.
1280px-Prokop_transect_N-S.jpg
 
Kakvi su trenutno komercijalni sadržaji na ovom pokušaju stanice (if any)? Kafići, restorani, turist info centar, prodavnice, ili ne daj Bože rent a car agencije...?
 
Da je neki investor onjusio isplatljivost odavno bi tu nesto gradio. Kad od infrastrukture nude rekreativni ambijent, pesacke staze i parkiraliste za 1.000 kola odma uz fitnes stazu. Vec ce zvoniti neko iz Israela, Emirata ili Nemacke za taj veliki business.
 
Prokop je "zatvoren" sa lošim prilazom, iako su blizu sobraćajnice.

Tek kada se BIP sruši i premesti, on će biti "otvoren" i za investitora.
 
BIP najpre ni ne treba da se ruši. Treba srušiti kuće u Prokupačkoj i ovu veliku halu na sredini.
Čisto sumnjam da će neki investitor želeti da gradi nešto dok se ne izgradi taj plato ispred stanice.
 
Dodat je neki vid rampe za prtljag rekao bih ali samo na jednom stepenistu i to onom prvom cim se sidje
11b853cd6801356603f5380dab5cabc4.jpg


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
не знам зашто су ово радили када већ постоје рампе између свих перона
 
Verovatno jer rampe vode jedno 30 metara dublje u stanicu a ovde se direktno ide ka blagajnama i cekaonici

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Vrh