Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403492#p403492:31dierya je napisao(la):
Дошљак » September 2nd, 2016, 12:15 am[/url]":31dierya]Проблем је само да се јавни градски превоз прилагоди тој новој ситуацији, пошто за сада Прокоп од средстава масовног превоза има само БГ воз.
Linija 34 je prvi kandidat da se produži novom saobraćajnicom pa na Senjak kao linija 44. Linije 18 i 55 bi takođe mogle da se preusmere da idu tuda ... Jedino što ne znam koliko je isplativo i da li je moguće napraviti da trola prolazi tuda.
 
Мислим да је за сада и предвиђено само да туда прођу 40 и 41. Kaко си мислио 18 и 55, да се искључе на Мостару за Сењак, па скрену лево из Војводе Путника ка Прокопу и онда даље ка аутокоманди?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403499#p403499:2u6m8qq2 je napisao(la):
Дошљак » September 2nd, 2016, 1:09 am[/url]":2u6m8qq2]Мислим да је за сада и предвиђено само да туда прођу 40 и 41.
Nije baš dobra ideja da obe trolebuske linije prođu tuda.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403499#p403499:2u6m8qq2 je napisao(la):
Дошљак » September 2nd, 2016, 1:09 am[/url]":2u6m8qq2]Kaко си мислио 18 и 55, да се искључе на Мостару за Сењак, па скрену лево из Војводе Путника ка Прокопу и онда даље ка аутокоманди?
Da , upravo tako , a kad dođu do ulice Dragana Mancea , odatle kao 36 do Autokomande.
 
Ja bih uveo mini bus liniju koja bi išla od autokomande i gazele do Prokopa. Mislim da bi to bilo fino prelazno rešenje.

A svakako će ići obe linije trolejbusa preko Prokopa. Ne vidim problem pri tome osim što će ići nekoliko minuta duže zbog dva skretanja i jednog semafora više nego do sada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403525#p403525:2ad4rain je napisao(la):
vucko » 02 Sep 2016 09:35 am[/url]":2ad4rain]
A svakako će ići obe linije trolejbusa preko Prokopa. Ne vidim problem pri tome osim što će ići nekoliko minuta duže zbog dva skretanja i jednog semafora više nego do sada.


Јавља ми се да ће становници Бањице видети проблем у томе...
 
Ovime ce stanovnici Banjice dobiti direktnu vezu ka buducoj glavnoj zeleznickoj stanici i ne vidim razlog zasto bi se neko bunio.
 
Glavna železnička na Prokopu? :o :o :o
BLASFEMIJA! :lool: :lool: :lool: :lool:

Neki se već verovatno pripremaju da legnu na prugu da to spreče.
 
Naravno da će da bude glavna stanica, zove se Beograd "Centar". U tom delu grada (desna obala reke Save) ima najviše stanovnika.
 
Naravno, Mair, radi se o tome da ovde mnogi doživljavaju kao blasfemiju mogućnost da se glavna stanica izmesti iz užeg centra grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403599#p403599:2jpjmszu je napisao(la):
Igor » 02 Sep 2016 01:46 pm[/url]":2jpjmszu]Ovime ce stanovnici Banjice dobiti direktnu vezu ka buducoj glavnoj zeleznickoj stanici i ne vidim razlog zasto bi se neko bunio.


Игоре, као што ти већ једном поручих, не глуми лудило.

За огромну већину становника Бањице, која свакодневно ипак не путује до железничке станице, него до града, продужетак путовања од неколико минута биће веома лоша вест. Ето, баш због таквих ствари се железничке станице не граде у ВУКОЈЕБИНИ.

(Теби је, свакако, било јасно шта сам ја желео да кажем, али си из неког разлога - услед Прокопоманије, Енергопројектофилије, Циповштине или Незамеризма - пожелео да напишеш то што си написао.)
 
Daj Pantografe,ovde se govori o produženju od cca 2-3 minuta. Ne vidim da je ovaj tvoj komentar uopšte na mestu čak iako je u potpunosti u svrsi zagovornika teze da je Prokop "rupa bez dna" "promašaj veka". Imaš toliko primera pogrešnih stvari oko Bgd Centra koje bi i ja podržao ali ovo sto si napisao mi je izvini na izrazu,blago rečeno smešno.
 
Продужење од 2-3 минута днево у једном смеру је на годишњем нивоу...

Мислим, нека је вама све то смешно, ја одавно и не мислим да треба да се узрујавам због већинског мишљења. Уживајте.
 
Можда би компромисно било да једна линија иде преко Прокопа а друга садашњом трасом, или да се уведе и Е линија која би ишла садашњом трасом и заобишла Прокоп.
 
Pantografe :sesir: ali ipak mislim da malo preteruješ.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403638#p403638:3c6htr31 je napisao(la):
Дошљак » September 2nd, 2016, 6:04 pm[/url]":3c6htr31]Можда би компромисно било да једна линија иде преко Прокопа а друга садашњом трасом,
Slažem se. To sam i ja spomenuo u jednom od postova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403643#p403643:2i88iofi je napisao(la):
mvbg1 » 02 Sep 2016 05:17 pm[/url]":2i88iofi]Pantografe :sesir: ali ipak mislim da malo preteruješ.


То што ја мало претерујем не значи да неко сутра неће много да псује...
:kk:
 
Пада ми на памет тролејбуска алтернатива двојци за Прокоп, само што захтева надвожњак Делиградска-Гучевска, и развалчење контактне мреже од Славије преко КЦС и надвожњака до Прокопа.

Ишла би трасом Прокоп - Војводе Путника - Kнеза Милоша - Светогорска - Трг републике - Теразије - Славија - Клинички центар - надвожњак - Прокоп. С тим што би се од Славије тролејбуси кретали булеваром Ослобођења све до Тиршове у коју би скренули десно, па онда у Делиградску лево и онда право до надвожњака па преко ауто пута до Прокопа, а у обрнутом смеру би тролејбуси ишли од надвожњака до раскрснице Делиградске и Пастерове, где би скренули лево у Пастерову па из ње десно у Kраља Милутина и онда право скроз до Краља Милана, заобилазећи тако кружни ток Славије са новим стајалиштем код Народне банке и новопланираног пешачког трга на Славији.
На тој новој траси било би још нова стајалишта, у смеру Славија-Прокоп додао би:
- стајалиште у Тиршовој код Телекомове зграде преко пута Дечије клинике,
-следеће код капеле Св Козме и Дамјана и деканата Медицинског и Стоматолошког факултета,
-и још једно пре надвожњака, за преседање на стајалишта Делиградска где стају линије 17, 18, 46 и 55.
-Евентуално још једно код почетка Драгана Манцеа, пре Прокопа, за становнике Малешког брда.
У супротном смеру, од Прокопа, ту би била стајалишта:
-на почетку Гучевске код Звечанске (опционално, као и у супротоном смеру, мада сам ја за),
-после надвожњака преко ауто пута, код деканата Медицинског и капеле,
-у Пастеровој код Руске амбасаде
-у Краља Милана, код Трга Славија преко пута Народне банке.

Мислим да би ово провлачење тролејбуса значило многим пацијентима КЦС и олакшало им приступ, као и родитељима чија се деца лече у Тиршовој.

Наравно поред овог тролејбуса, мислим да треба провући и трамвај другим делом Ресавске све до Лазе, па онда, уз рушење оних неколико техничких објеката КЦС на брду изнад Хитне, и туда направити још један надвожњак, за трамвај и онда преко плаца БИПа право на плочу Прокопа, па ту да буде окретница.
 
Moze svaki parni polazak da ide preko prokopa na jednoj liniji a na drugoj svaki neparni i svi srecni
 
Aman ljudi, jel koristite vi železnicu? Verovali ili ne, postoje ljudi koji u Beogradu presedaju sa jednog voza na drugi, ti ljudi sigurno ne žele da lete sa Prokopa na Glavnu. Prebaciti ili sve ili ništa! I ovaj jedan polazak za Novi Sad bedan pokušaj stavljanja Prokopa u nekakvu funkciju, opet.
 
Користимо, и преседамо :D мада мени лично све једно, ја силазим на НБГ :D Maда мислим да је Диша причао за тролејбус. Опет мислим да није неко претерано велико продужење путовања са Бањице и на Бањицу тим сркетањем на Прокоп. Али треба ту направити још најмање 5-6 линије према деловим града који немају своју железничку станицу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403710#p403710:1rlsaon6 je napisao(la):
Дошљак » September 3rd, 2016, 11:50 am[/url]":1rlsaon6]Користимо, и преседамо :D мада мени лично све једно, ја силазим на НБГ :D Maда мислим да је Диша причао за тролејбус. Опет мислим да није неко претерано велико продужење путовања са Бањице и на Бањицу тим сркетањем на Прокоп. Али треба ту направити још најмање 5-6 линије према деловим града који немају своју железничку станицу.
Tačno je da putovanje ne bi bilo znatno duže ako bi se trola prebacila pored železničke stanice , ali opet mislim da bi to trebalo da bude samo jedna linija , a ne obe. Što se tiče drugih linija , tu sam već predlagao 18 , 55 , 34 (produženje) , 40 ili 41 , linija iz Kumodraža preko Stepe ... Linija 34 da se produži sa jedne strane preko Kanarevog brda do okretnice Miljakovac , a sa druge na Senjak trasom 44. Za sada mi ne pada na pamet ništa više.
 
Vrh