Šta je novo?

Šta jedemo?

Mesečna dostava je meni 250 dinara ukupno. Bila je 0 u januaru, pa 599 u februaru. Pa sam je isključio jer nisam kupovao. Pa su mi ponudili 250 pre 2 nedelje... Tako da dostavu ne plaćam i to sam naveo. Fees ne plaćam jer kupujem hranu za narednih 4, 5 dana a ne pivo koje mi je zafalilo a mrzi me da izađem do prodavnice.

Svejedno, ta tuna salata 300 dinara a moja tuna salata 35 dinara više iz glovo marketa, eto besplatne papirnate kese da to pokriju. Nije ti prejak argument...

Da im je izbor namirnica mali to ne stoji uopšte... Manji je, al zato je kao što sam naveo 90% cena niže, na trajnoj akciji.

Ja sam sve smrznute proizvode i sve konditorske proizvode ovde našao jeftinije od munchmellowa preko plazme do medenih srca... prosto tolika koncentracija popusta se ne dešava u drugim marketima... Ovde je 90% jeftinije i to i dalje tvrdim... da je nešto manji izbor nego u maksiju jeste...

Razlog daleko boljim cenama je najverovatnije u tome da nemaju troškove na reklame kao maksi i ostali marketi koji su naravno prevaljeni na kupca kao i da 2, 3 osobe mogu da vode ceo markat... Nema kasa, praktično iz magacina pakuju... Uz to ne moraju da imaju prevelike marže jer zarađuju od 1000 drugih restorana...
 
Jеbi ga, Noki, aj' sad da se ubedjujemo.

Ja sta god da sam gledao, ili tanko ili nemaju ili nisu najjeftiniji.

Obicno mleko nemaju, jogurt nemaju nikakav, pivo imaju pet komada, tunjevina nije najjeftinija... jos sam nesto trazio i isto nemaju.

Sto se svodi na to, ok, ako ubodes sta ti treba - super, ali nije ultimativno najjaca prodavnica.

Meni nista od toga sto si kupio realno ne treba, mozda jedna stvar, dve, ali ne bih presao 1000 dinara i naplacivali bi mi fees.

Super ako tebi odgovara, ja tebi ne branim da si ti odusevljen, ja nisam, nemoj ni ti meni da nameces.

Ti si izasao sa pricom da imaju najbolje cene u zemlji, ja kazem ok, ali samo odredjenog dela proizvoda, koji meni u sustini ni treba, a verujem ni vecini ljudi.

Meni ta prodavnica ko kad udjem u IKEA online prodavnicu pa krenem da mecem u korpu dve stvari koje mi trebaju i deset koje mi ne trebaju samo zato sto vidim da su jeftine 🤣

Ko onaj Top Shop, kupi ovo i dobijes i ovo i ono, a nista ti ne treba 🤣


Evo, gledam, ulje nemaju, jogurt nemaju, mleko nemaju, brasno nemaju, jaja nemaju, pavlaku nemaju... i tako bi mogao pitaj Boga dokle, krenuo sam od pocetka i od osnovnih stvari koje sve ima Maxi npr. i u Glovo i u Wolt prodavnici. Za pivo smo utvrdili isto da imaju pet samo.

Evo, opet random ulazak, jeftiniji Matijevic

1000006252.jpg


1000006253.jpg




Dakle, prodavnica za ubadanje grickalica i slatkisa na popustu, odnosno nepotrebnih stvari 🤣

Super sto si ti ubo sta ti treba.

Osim sto si napisao, imaju najjace cene u drzavi, a vi dalje kupujte u Maxi-ju, Idea-i... vas problem, nek vas deru. U fazonu - budale.
 
Nije istina da su samo grickalice, slatkiši nego i smrznuta hrana i musli a tu je svakako gotovo sve izlistano niža cena nego u Maxiju i drugde, iako ti namerno traziš izuzetke koji samo dokazuju ono što sam rekao da je 90% stvari jeftinije... Hemija, deterdžent, kafa... Bio sam okacio da je neskafe 200g 611 dinara i to sam kupio, plastične čaše 0.2 100 komada je 150 dinara... Kupio sam sve što inače kupujem da bi osuo toliku paljbu na sve kao po običaju... Kad kupim lazanje ne zovi to lazanjama da te ne čuju Italijani, samo su tvoje prolećene rolnice prave kineske, bile najbolja ponuda ikad od koje se celo društvo zasitilo po super niskoj ceni... Da, i online mek ti je bio povoljan iako je to najskuplja varijanta, a mnogo jeftinije putem kupona i lažiranja poena... Sve radim da prenesem najbolje uštete i najbolje iskustvo kako uštedeti i ti jedva dočekaš da se obrušiš i sve negiraš...

U redu, kupuj šta hoćeš tvoja stvar, ja ću i dalje kačiti odlične popuste i upoređivati cene za one kojima znači da uštede jer imaju slične preferencije ka proizvodima koje i sam kupujem...

InShot_20240427_225749655.jpg
 
A to šta nema, kupi drugde šta nema... nisam ni rekao da ovde sve kupujem...

InShot_20240428_000311249.jpg
 
Evo večeras sam bacio oko samo na sokove... da ne smaram, pa polako, sve ćemo segmente ishrane da uporedimo narednih dana... Možda bolje na temi šta kupujemo, nego ovde...

Ovo je deo asortimana sokova iz Glovo marketa, mogao sam unedogled da listam i upoređujem jer su svi sokovi u Glovo marketu jeftiniji nego bilo gde. U redu, ponuda je nešto manja nego u ostalim marketima, al zato su cene ubeljivo najniže.

InShot_20240428_001154145.jpg


InShot_20240428_001353065.jpg


InShot_20240428_001757903.jpg


InShot_20240428_002003780.jpg


InShot_20240428_002203943.jpg


InShot_20240428_002334338.jpg


InShot_20240428_002534073.jpg


Od diskontnih prodavnica se i ne očekuje najbolja moguća ponuda, to nadomeste najboljim cenama onoga što imaju... A kome se izvoljeva nek ide dalje, ovo je za ljude koji bi da uštede...
 
Meni je nestao sa Glova Gloxo express.

Inace, ne znam kako uopste mogu da naprave tako dobru cenu za eurokrem, jel to znaci da nas svi ostali toliko deru?

Pa ne radi Glovo express u minusu ili ima robu koja je ispala iz kamiona 🤣

Htedoh da vidim moze li da se skupi da se dodje do 1000 dinara sa iole smislenim proizvodima, da krenem od eurokrema pa da idem dalje.



Deluje kao radnja za pedofile - imaju slatkise da mame decu i smrznutu hranu i grickalice kad se kriju od policije posle kad ih prijave roditelji dece 🤣

Mozda su ih zato i zatvorili i nema ih vise na glovu.

To je sala Noki, opusti se

tenor.gif

🤗
 
Uglavnom, izbor za normalne ljude nemaju, samo za čudake koji žive na grickalicama u mraku

i ovo je šala, delimično :D
 
Ok marikse 🙂 jesi popio kafu? Idi vidi štrudle u maksiju koliko su pa nam javi, tvoje postove svi čitaju... i tvoje slatkiše svi jedu...

Jutros sam analizirao i uporedio cene kafa... Ovo je deo asortimana al koji god proizvod da kliknem ista priča, najjeftinije! 😊

Kaznio te bog Bekiša, zato nema Glovo marketa od jutros za tebe 😉 opusti se sam i opusti mariksa, vidite kako ćete to... 😄 ne bih da vam smetam...

Vidim šalje mi neke puse :* u postu... 🙂 verovatno mu je zafalilo nežnosti... pomozi mu!

InShot_20240428_231753118.jpg
InShot_20240428_231837717.jpg
InShot_20240428_231902277.jpg
InShot_20240428_231924300.jpg
InShot_20240428_232002013.jpg


Istini za volju, ove kafe 3 u 1 su u idei trenutno na popustu jeftinije 🙂 njih sam jutros pio i dobre su.

InShot_20240428_231720808.jpg


Piva je iskreno nikakav izbor, kao i mleka, kao i jogurta... al nađe se puno toga čega ima... a ostalo kupim drugde, tzv. diverzifikacija uštede 😉 dostavu ne plaćam a ni naknade... samo častim dostavljača i ja zadovoljan 🙂
 
Pa čitaju, to se i vidi :D Pusti ti Bekija i mene, gledaj kako ćeš da častiš dostavljača da budeš zadovoljan :ROFLMAO: btw kafu ne pijem ;)
 
Ако се неко сећа да сам раније спомену штрудле које сам куповао, е најзад се сетих да обавестим овде детаљније.
Преко пута Калинић пијаце, Штрудлица се зове радња, продају још неке слатке и слане колаче који су ми сви били лепи, али штрудла је буквл најлепша коју сам икада јео.
Иза касе неких 2 метара се све ово и прави ручно без неких машина. Цене бих рекао да су јефтине за уложени труд, а и за квалитет.
Имају и сајт, али свака слика производа на сајту им је гора него што то ств изгледа.
Био сам тамо све око 10-15 пута и никада ми се радници нису чинили стресираним, па верујем да је и са етичке стране то добра куповина,

Ово је пресек штрудле са маком, килограм је 1800рсд, а то је око 35х7х7 у димензијама.
1714409421995.jpeg
 
Ah, Strudlica - veciti uzrok svih rasprava.

Meni je ok strudla, ali nista spec, a i nije bas da je jeftina, a odredjenim osobama zenskog pola je najjaca ikada.
 
Novo jutro, novi doručak 😎

2 mafina jaje kačkavalj 440
Zapis tare kiselo mleko 0.4l 79
Maxi Pileća prsa 100g 120
Mala salata 260 (rađe bih doneo pakovanje čerija u mek ali... red nešto kupiti i u restoranu a ne sami koristiti enterijer)
Maxi Banane 29
Maxi Jagode 99

Gledao sam ljude uđu u mek i donesu sve svoje ništa ne kupe u restoranu 😄 ja barem kombinujem 😌

20240502_071336.jpg
20240502_071513.jpg
20240502_071517.jpg



Ovi mafini su ubedljivo najbolje zemičke koje sam ikad jeo... sipaju neko ulje po njima, možeš pola kile da pojedeš koliko je dobro i bez jaja... Samo da umačeš u kiselo mleko... 🥰
 
Nastavljam odlicne popuste... od kuće!

Ovaj put wolt, Ne samo da mi je dostava 0 dinara iako više nisam pretplaćen na wolt + nego su mi spakovali i doritos grickalice kao poklon 🙂

20240502_202147.jpg
Screenshot_20240502-195340_Chrome.jpg


Od cena izdvajam musli i salate, pogotovo ovu fit mix koja je 167 velika obrok salata uz koju dolazi i sos...

20240502_195700.jpg
Screenshot_20240502-194838_Wolt.jpg


Tu dodam pileći file ranije kupljen po super ceni od 125 rsd.

Iiii imam ceo zdrav obrok za manje od 300 dinara 😊

20240430_080132.jpg
 
Iz marketa zdrava piletina ? 😂
Zbog hiper geadskog prometa, umesto da u mesarama imamo raznovrsnu ponudu mesa,, klanični lobi drži nas na naj nižim granamao, to jest na svega tri vrste : svinjsko, junece i piletinu.

Namerno ne razvijaju lepezu ponude kako bi im posao bio što jednostavniji a time suzbili su i raznovrsnost seoskog uzgoja.

Samo radi primera
u živinsko meso široke opšte potrošnje spada kao nekada što je bilo u ponudi :
Čuretina, guščetina, pačetina... Postoje i druga perad. koja se redje kupuju, al da skratim

Jednostavno treba uvesti zakon il uredbu, ako želi da se bavi tim poslom mesara od 12 vrsta mora imati 6 , znači još tri vrste. Baš kao pekara koja ima više vrsta hleba.
Ovo je samo urota klaničkog lobija ( da ne ulazim u sveru hemije) , 👹 taj lobi nam ne dozvoljava pristup raznovrsnoj zdravoj ishrani i ne dozvoljava ni raznovrsni razvoj uzgoja u selu jer ne postoji otkup pa tako ni ponuda.😡
Što bi oni dnevnu više tonsku potršnju mesa od tri vrste ukomlikovali sebi sa šest, kad ovako jednostavnije a iste i lakše pare uzmu. Drugi razlog ne postoji.🎯
Ponavljam ko god nema 6 vrsta mesa oduzeti dozvolu za rad.
Takvom uredbom bi se u ponudi našle i bolje i zdravije vrste mesa a i seoski raznovrsni uzgoj bi oživeo.baš kao što je i bio, dok ga mesarski lobi nije uništio.
 
Poslednja izmena:
Kada bi na bezinskoj pumpi naftni lobi na isti način kao i klanični lobi smanjio izbor na tri vrste ,, moto-hrane,, :
običan, dizel i lož ulje.
Bg ulice bi se tresle od demostracija
A ovo što nam je je uradio i radi klanični lobi u ljudskoj hrani, prolazi mirno gotovo ne opaženo.
Na isti način sutra sve Bg pijačne tezge mogu imati u ponudi
tri povrča: luk, krompir i grašak i ništa drugo. Verovatno i to bi prošlo mirno.....
Fuj dokle smo spali i šta dozvoljavamo 👹
 
Vrh