Šta je novo?

Šta jedemo?

Ne mogu da disem koliko sam se najeo. Samo nisam stavio mleveno meso uopste nego vise pecurki i dodao prsutu.

 
Verujem da je ukusno, ali začina fali kao da su od zlata pa ih štedi. I malo ne kapiram ovakve varijacije recepata, kao brže, jednostavnije, ali kod lazanje ne može biti jednostavnije. Na ovome se možda uštedi pet minuta. Sve to isto, ragu se spremi, bešamel za čas, i onda se lepo slažu slojevi.
 
Meni je bolje ovako sto puta nego kad je naslagano. Bas je dobro ispalo i ispadne vise obrok kao neko meso sa puno sosa, sve socno i ukusno. Mozes da metnes i pileci file, batake...

A za zacine da, naravno da sam dodao vise i kolicinski i vise vrsta. Kao i neke druge stvari, nisam slepo pratio recept.

Ali mi se svidja koliko je sve socno i ukusno, a ovakve lazanje ispadnu vise neki fazon kao mlinci i sve onako jedes da ti ni ne treba noz, mozes i kasikom 😂 Sto meni savrseno odgovara 😎
 

@Noki vidis, stigla u Srbiju i ubucila se od jeftinog hleba... a meso ispade luksuz :) ocito da se u Srbiji bolje jede a u Ugandi popularan Merlinov hit "Moj je zivot Svicarska.. pardon Srbicarska" :)
 
@centarfor Otkrio sam neke Фoфa pite..

Bukvalno mi je dnevna doza (bilo čega od) testa 1 kilogram...

Ovo je kao neki light doručak samo za slikanje, u principu 7,8 tih štanglica pojedem za doručak..

Jedno 4,5 krompiruša uz skušu za ručak...

I 2, 3 štanglice sa višnjom za užinu 🙂

2 i po obroka jedem svaki dan.

Meso sam smanjio na max 100g dnevno, više mi ne treba...

20240309_131643.jpg
 
Testo za picu
  1. 260 ml tople vode pomešati sa kesicom suvog kvasca (oko 7g) dok se sav ne rastvori
  2. 450g brašna, dodati kašićicu soli i tri kašike maslinovog ulja. Pomešati sa smesom iz koraka 1. Umesiti sve to dok ne postane glatko.
  3. Razdeliti u tri podjednake kuglice i staviti da miri oko sat vremena na toplom mestu. Ja stavljam u kesu kako se površina ne bi osušila.
Sos za picu
  1. Crni i beli luk iseckati i ispržiti sa maslinovim uljem u dubokom tiganju. Kada se luk istopi onda sledeći koraci.
  2. Dodajte pasirani paradajz i onaj koncentrovani paradajz iz tube.
  3. Kašićica šećera i soli plus italijanske začine.
  4. Sve promešati i ostaviti da se kuva na niskoj temperaturi 20 min
Juče je bila neka frka gde je mala nećaka morala u bolnicu (sad joj je bolje) pa je cela sira porodica bila malo u haosu pa sam ponudio da im spremim večeru za sve. Naravno ono što najbolje znam :)



IMG_2233.jpeg
IMG_2234.jpeg
IMG_2235.jpeg
IMG_2236.jpeg
IMG_2241.jpeg
IMG_2242.jpeg


IMG_2243.jpeg
IMG_2244.jpeg


A danas je žena spremila cimet rolnice, nisam primetio razliku u ukusu - bile su fenomenalne 😍

IMG_2257.jpeg
 
Minimum 0.5l probiotskog jogurta uz to... i 🫑🥦🥬🥕🌽 i zašto ne 🌶 naseckaj preko uz taj dekorativni paradajz što si nabacao radi reda iako bi povrće trebalo da ti bude okosnica jela... Uništićeš probavu sa tako malo vlakana... 😔
 
Voxan već zna, al da se pohvalim i drugima da sam juče probao pecivo iz čuvene i gorepomenute pančevačke pekare Stankoski 😊

20240320_120214.jpg
20240320_115648.jpg
20240320_115352.jpg


Rade samo do 12h što nisam znao, došao sam pred samo zatvaranje. 🙂 Jeo sam mantije sa sirom, a od bureka je ostao samo sa kolenicom, što im je zaštitni znak 🙂Zanimljivo je to zamirisalo al sam ostavio za neki naredni put. Mantije su bile preukusne. A cena u rangu dobrostojećih pekara u BG. Izuzetno uslužni i ljubazni. Većina pekara sa dobrim prometom po Beogradu imaju neke face prodavačica u fazonu ajd šta ćeš, dobro nam ide i bez tebe prosto mi taj neki utisak ostave, dok se u manje prometnim pekarama trude, e u Pančevu je obrnuto barem za deo oko prometnih pekara, trude se oko gostiju da budu zadovoljni i lepo ugošćeni...

Ostatak o Pančevu na nekoj drugoj prigodnoj temi... 🙂

I jos malo jedu, na bazi pirinca...

Kad smo već kod pirinča.. 😁 sa soja sosom, skuša i musli
InShot_20240321_211151940.jpg


Znam da slika oku ne prija kao pica 😜 ali ja ne bih da živim manje od 100 godina. Tako da moram da se hranim pomalo i zdravo. ☺️
 
Moram da napišem.. mogao sam i na temi šta kupujemo... al pošto su 100% namirnice mogu i ovde...

Pre neki dan Wolt nudi iz Maksija besplatna dostava i -700rsd od računa. (mislim da je račun morao da bude iznad 1800)

A danas Glovo šalje kod isto besplatna dostava i -1000 od računa za kupovinu iz Maksija... (račun mora da je 2500 ili više)

Cene su iste kao u konkretnom maxiju iz koga poručujuješ...

Bukvalno će me pretvoroti u kauč patejto više se isplati da mi donose sve, nego da sam izađem 😆 Ceo život da organizujem u sobi. Malo im je bila korona. 😄 Ne žele me da izlazim iz kuće definitivno. Imaju oni neku širu agendu nije ovo sve slučajno. #balkanskišpijun #paranoja

Mislim to je da te nauvuku... posle će obračnati i dostavu koje su inače nešto veće za supermarkete, a svakako ti neće oduzeti od racuna... bukvalno sam mislio da će dostavljač da mi zavrljači kese, negde usput, baci ih u baru... pa sam dodao jači bakšiš...

Sa Woltom je bilo i manjih problema jer je fiskalni račun iz Maksija bio manji od ponuđenih cena na aplikaciji (zapravo samo je jedan artikal bio niži na računu za 170rsd nego na app) pa smo to rešili kreditom od +200 rsd za sledeću porudžbinu... jer sam ja insistirao da je samo fiskalni račun validan za cene samih artikala... Mada nije išlo glatko sa podrškom moraš da insistiraš da ti vrate razliku na račun ili daju kredit za sledeću porudžbinu... Oni ponavljaju da su cene na app ispravne, a da je račun pogrešno kucan... Što sve i da je istina, žalim slučaj nek ispeglaju sa Maksijem 🙂 potrošač plaća cene proizvoda po fiskalnom računu koji dobije + naknade oko dostave...

U svakom slučaju prezadovoljan sam uštedama jer mi baš sad fale pare 🙂
 
Poslednja izmena:
Pokušao sam da "ispečem" smrznuto lisnato testo (kiflice sa sirom) u mikrotalasnoj. Ima li neko savete kako to uspešno uraditi, da li je uopšte izvidljivo? 🙂

Dobio sam delove peciva tvrde kao keks, al zanimljivo dobrog ukusa i delove mekane kao pasta.. kao testenine iz lazanje 😁

Nisam slikao sledeći put ću...

Da prvo stavim defrost... da stavim kao za roštilj opciju... Ne znam kako da popravim 🙂 a baš hoću u mikrotalasnoj jer znam da iskusni umeju sve da rade u njoj, prže krompir, sve... Nije samo za podgrevanje nego i kuvanje... al kako da se ispeče a da bude ravnomerno...
 
Мислим да тешјко да успе то у микроталасној, пренос топлоте много зависи од места на тањиру, пробај да поставиш на ивицу тањира па мало по мало да грејеш док не буде океј.

Pre neki dan Wolt nudi iz Maksija besplatna dostava i -700rsd od računa. (mislim da je račun morao da bude iznad 1800)

A danas Glovo šalje kod isto besplatna dostava i -1000 od računa za kupovinu iz Maksija... (račun mora da je 2500 ili više)

U svakom slučaju prezadovoljan sam uštedama jer mi baš sad fale pare 🙂
Макси и гиг достављачи, две ствари које мрзим. Док имаш тако попуст и немаш новца је и океј, пробај само нешто новца да даш и достављачу у кешу, типа од тих 1000 дај му 200-500 колико год можеш тада, хаос је такво запошљење.


ЕДИТ: смрзнуте ствари не треба да иду на дефрост ако су брзо смрзнуте "flash frozen" што свака купљена смрзнута намирница (мислим да) мора да буде
 
Hvala, na savetima... probaću da prekidam 'pečenje' i okrećem... jedna kiflica mi je fino uspela a neke su bile uništene... mada sam ih sve pojeo 😊 jer je činjenica da moram da štedim sada, nadam se ne još zadugo...

Kad sam već ovde da okačim da sam i dalje na... mediteranskoj ishrani 🙂

20240325_193935.jpg
 
Ok im je taj wrap sa pohovanom piletinom, sa pečenom je sranje, svakako za 540din preskupo, ovo je već ok cena.
 
Zato moraš da pratiš svaki dan jer ovo Mc chicken nedelja 😄 svaki dan novi kupon!

Ne plaćaju me da ih reklamiram, brza hrana goji. Kardiovaskularne bolesti su uzročnik broj 1 smrtnosti u Srbiji i svetu. Srbija srazmerno broju stanovnika prednjači u Evropi. Jedite na sopstvenu odgovornost. Redovna fizička aktivnoat umanjuje rizik od bolesti srca.
 
Uželeo si se malo ljutkastog ukusa... 😉

Skini aplikaciju i sakupljaj poene, kad tako nespreman neko uleti, na vama najviše zaraduju 🙂 još kad ne znaju ni u obrok da smeste, nego sve odvojeno klikću..

Čak i ovi kuponi mogu da se iskoriste više puta u toku dana... al su za prvi minut napravili da kao neće da ti aktivira ponovo da neko u žurbi odustane i kupi sledeći wrap po redovnoj ceni... Zapravo možeš 3, 4... po toj nižoj al malo treba sačekati...
 
Na Glovu i Woltu je 650 dinara. I plus dostava. Jbg, zato sam i rekao da ce dostavljaci imati sve manje baksise.
 
Znam 🙂 mek se ne isplati na dostavu sem sa glovo prime ako imaju -30% na neke proizvode koje bi baš i da poručiš...

Al ugasio sam glovo prime... imao sam ga 2 meseca...

@Beki pogledaj imaš li kupon maxiglovo aktivan za Maxi i ti... isplati se -1000 na racun od 2500... Dođe ti neka instant kafa od 200g besplatno na primer...
 
Moram da preporučim piceriju Porto u Pančevu - jeo sam njihovu pastu "Porto" i oduševljen sam-mešavina piletine, gorgonzole, meda, oraha, pavlake itd.. Razvalio sam se, skoro nisam uživao u takvoj kombinaciji ukusa, plus je jako kalorično, ženski deo nije mogao da pojede sve..

Tako da-kad ste u Pančevu, slobodno navratite, nije ni skupo, manje od 800 kinti..
 
Posetio sam poslatičarnicu Anči kad sam bio ponovo... upamtiću pastu Porto... a gde si rekao beše da ima gotovih obroka za poneti?
 
Vrh