Šta je novo?

Šta jedemo?

Evo ovako izgledaju one maxi zamrznute kiflice sa sirom posle mirkotalasne 😄 mislim ukus je odličan, ja volim malo gnjecaviju teksturu testa... Tako da, ja sam to uz slast pojeo...

Možda na slici deluje tvrdo, al mekano je bilo baš, baš...

Odmrznuo sam 4 min na 70w a onda na 500w 2 min x 5 puta i okretao ih posle svaka ta 2 min...

20240403_171439.jpg
 
Te kiflice su pretpostavljam od kvasnog testa, tako da prosto moraju da odstoje ili da se polagano zagrevaju kako bi kvasac fermentisao, to u mikrotalasnoj ne može da se izvede, pa ti zato izgledaju tako.
 
Jeste i piše da treba da se fermentišu.. zato sam ih i stavio na 70w prvo 🙂

Može u rerni na najmanju temp neko vreme ili da stoji sat i po na sobnoj...

Ali meni je ukus bio superiška... 🙂

@Beki u rerni su mi neke knjige i koješta... to služi kao orman, treba povaditi prvo a mrzi me.. ne znam gde ću to sve 😆
 
Baba na pijaci me uverila da je ovo normalno i da se necu pokajati, jos nisam video ovolike rotkvice 🤣

Kaze da je u februaru krenula vegetacija i samo su rasle i rasle 🥸

1000005609.jpg
 
Ma ništa spec, baba ih samo malo poprskala hormonom rasta..
 
Meni je i dalje najbolja ona "grčka" pita što bude u Lidlu kada je grčka nedelja. Nije za mikrotalasnu, nego rernu, ali preukusna je.
 
Bile u glovo ekspres marketu za nešto ispod 200rsd 800g i ja kao 😯😯😯 uzimam...

Izuzetno ukusne, mooogu u mikrotalasnu, za malo iskusnije mikrotalasače poput mene koji sve tu spremam... 🙂 vrlo zadovoljan... al izbaciše odmah iz ponude, možda su se zeznuli oko cene... neralno nisko bilo...

Neću više da odlazim u pekaru.. Ovo sve isto samo naplate duplo ili troduplo više... još se cimam izlazim iz kuće..

20240421_193034.jpg
20240421_193040.jpg
20240421_194157.jpg
 
Zapravo da se ispravim pizza rolnice su bile 273 rsd što je i dalje super cena za 800g

Čitam šta se piše na tamnoj strani medalje o siromaštvu u Srbiji. Siromašnih ima. I cene su ogromne pa se pitam zbog čega, da li monopola, tj. dogovora da se drže u svim lancima na visokom nivou, visoke marže. Da ih ne usklađuje isključivo tržište...

I eto tako, slobodnog vremena na pretek, pa tragam i našao Glovo Ekspres...

Munchmallow keks nemaš nigde po ceni sa slike, a ni musli, a ni Z bregov proteine. Plus mi je dostava ponovo 0... Tj. 250 pretplata za ceo mesec.

Nes kafa 200g za 611 rsd?

Nema nigde. U koju god prodavnicu da uđeš sa kolikim god popustom. Bilo nekad.

E sad onaj koji žuri da se u nedelju uveče okupa i rano legne kalo bi sutra ustao u 6h da se sprema za posao, on sve ovo propusti ili možda odgleda na poslu... 🤔 u principu se ne bavi upoređivanjem cena kao ja sat vremena dnevno.

Da zaključim, uštede se nađu al mora dosta da se traži i upoređuju cene. Na ovom spisku su jedino salvete skupe, tj. samo je njih moguće naći za malo ispod 100rsd u maxiju, disu itd.

Screenshot_20240421-223130_Glovo.jpg
 
Uglavnom videće se po ceni hrane

Evo mi ga siromaški ručak... 🙂 Ne raste na grani, ali bolje da sam nešto ubrao usput na putu do kuće...

Jeste da sam ih pazario po najboljoj maloprodajnoj ceni u državi. Ali tu je zadovoljstvu kraj.

Skidam poklopac sa konzerve ono čist miriš paštete i ništa drugo 😄 znači pašteta...

Stavljam u mikrovalnu po uputstvu.. Umalo stan da mi izgori u požaru! JBT imao sam neki kartonski tanjir sa kojim nikad nemam problema ali je valjda aluminijum bacao varnice okolo...

Nipošto "pogodno za mikrotalasnu" ovo nemojte u mikrotalasnu... Horor, vatra bukvalno. Celo veče vadim dim iz stana...

20240421_230617.jpg
Screenshot_20240421-231136_Glovo.jpg

20240422_224147.jpg



Jelo ok, malo se posle podgrevanja izgubio ukus paštete, ukusno je... al ništa posebno...
 
To treba izvaditi iz alu posude pa je onda "pogodno". I naši kad prevode ili pišu uputstva često pojma nemaju kako da prevedu pa tako i za neke kolače kad sam kupio piše "peći u posudi na 200c 30min". A posuda njihova koja se dobija u kutiji je plastična. Šta je tu pisac hteo da kaže samo on zna.
 
Bravo, tako je.. ali eto u brzini nisam razmišljao.. naravno da je "pogodno za mikrotalasnu" kad staviš na tanjir al eto... ja uvek gledam da što manje punim sudoperu... 🙄

Mada i ja sam debil držao kartonski tanjir na okruglom staklenom tanjiru... al to već godinama i nije bilo problema ni malo... i ja se navikao da je bezbedno... što u principu i jeste... ali sad je metal pomogao da se zapali...
 
Ja stvarno ne bih pisao o ovome da je lakrdija od promocije i popusta... Niti bih da besplatno ili plaćeno reklamiram nekog...

Glovo ekspres market ima najbolje cene u zemlji.

Mislim proverite sami, ono bas me briga, kupujte i dalje u IDEI, Maxiju, Disu, Aromi, vaš problem... Nek vas deru 😄😛

Ali za ljude koji žele da prođu jeftinije, uporedio sam cene iz svih marketa vs Glovo market.

Ova 4 proizvoda na slici sam uzeo kao primer, cene iz svih marketa, a dole vidite cene iz Glovo marketa na mom računu, tj. vidite cene svega što sam kupio...

Dovoljno je samo videti cenu lazanje u markerima se kreće od 420 - 489

Glovo market 279.

Platio sam dostavu 250 rsd za ceo mesec. Glovo prime su mi ponudili na akciji tako da su mi dostave besplatne. Samo častim dostavljača i to je to. Uštedim minimum 1000 kod svake kupovine iz supermarketa a ne pomeram se iz kuće...

I jesam li spomenuo da su im i kese besplatne 😄

Znam da zvučim kao reklama al ove cene sada koje imaju... Nije bilo tako kad su otvorili glovo ekspres prošle godine... ali sada, ovo je ono da se osećaš poštovano kao potrošač, a ne kao bu****...

Cene iz marketa:
InShot_20240427_014038609.jpg


Cene iz Glovo ekspres marketa:
InShot_20240427_014530883.jpg


Evo na kraju i rio mare 2 tune cena u marketima na linku i moja cena koju vidite gore u cenovniku... Duplo jeftinije...


90% proizvoda im je jeftinije nego igde.
 
Vrh