Šta je novo?

Šta jedemo?

Kao ljubitelj plazme, vidim da je svugde poskupela. Uglavnom je bilo za 400 dinara na akciji, sada je svugde oko 450 akcija... i manja pakovanja su poskupela
 
Ja često kupujem onu od 75g... i raspon cena je od 80 rsd do 120...

Nadam se da sad neće ići preko 120... i nadam se da market u kome je 80 neće poskupeti da odmah kupim 5,6 komada...

Zgodne su mi te male da ih ponesem napolje jer ne nosim ranac...

uz šejk od 100 rsd iz meka (treće leto zaredom da je mali šejk 100 rsd) ide savršeno kao jedan međuobrok...
 
20240727_180750.jpg
20240727_182145.jpg
 
U periodu velikih vrućina sam se oslanjao na lokalnu trafiku gde prodaju kuvana jela, međutim primetio sam da su slanija i imaju neki specifičan ukus i teraju me u wc. Da li je praksa da se u takva jela stavljaju dodaci koji produžavaju rok trajanja mada nije u pitanju fabrički pripremljena i upakovana hrana?
 
Evo me u Hrvatskoj, rafovi puni plazme, eto ideje za novi biznis, uvoz Plazme iz Hrvatske, dok još ima zaliha 😁
 
Mnogo volim ovaj čokoladni kolač. Slistio sam ga celog za par minuta. 🙂 izgleda zagorelo on top al nije, to je tamnija boja čokolade 🙂

20240728_140005.jpg
20240728_141809.jpg
20240728_142706.jpg
 
U periodu velikih vrućina sam se oslanjao na lokalnu trafiku gde prodaju kuvana jela, međutim primetio sam da su slanija i imaju neki specifičan ukus i teraju me u wc. Da li je praksa da se u takva jela stavljaju dodaci koji produžavaju rok trajanja mada nije u pitanju fabrički pripremljena i upakovana hrana?
Aditivi, ako stoji duže dodaju malo da zamaskiraju ustajao ukus i dodje "kao novo", a i slanija jela duže traju :) Teranje u WC je alarm da se to izbegava koliko je moguće.
 
@Sweet Dee Bukvalno je taj ukus kao čoko mafin samo 400g 😁 Kupio sam ga u onoj aroma/city... to je ugao Vladetine i kneza Danila.. na sniženju je bio 350 inače su oko 470...
 
Niko nigde da kaže razlog bojkotovanja stranih sokova, odnosno Koka Kole.

Biće da je ovo velika perfidna reklamna kampanja.
 
Gledam danas drugde...

20240801_131821.jpg


55 dinara razlike... Još ovo prvo NS, ako ni zbog čega drugog dalje je, nužan je prevoz, a tamo jeftinije od BG...

55 dinara je esktra profit na običan profit...
 
posto mi je zena zabranila masnu hranu odem ponekad u maxi i kupim rusku salatu od 500gr vec upakovanu i moram priznati da to vise nije to. ne bih cak znao da definisam sastojke... fali jaja, majonez nema nikakav ukus itd... 560 din kosta. secam se nekada 80tih ruski car u podrumu, ruska salata vredna suvog zlata! i ukus i miris... e zivote kud nas vodis?
 
Vrh