Šta je novo?

Šta jedemo?

Ајд да поделим и ја начин на који ја једем док сам кући, а не у Београду.
Купим 4кг млевеног меса кад је на некој акцији 2кг црног лука, 2кг шаргарепе, неких пола кила целера и 4-5 литра аока од парадајса. Од тога направим неки као болоњезе сос и замрзавам га у мањим чинијицама које су ми довољне за ~пола кила сувих макарона.
После када ми се једе то извадим из тих чинијица и онако топлом водом их одлепим од чиније па у некој посуди га одмрзнем у микроталасној и додам ~1 кашику балсамика док је и даље врућ сос па помешам са скуваним макаронама.
То уз много бибера и некад качкаваља ми је најјефтинији "домаћи" и брзи оброк, а због то мало сирћета увек има свеж укус. А некако и не може да ми досади, од 2020 ово ми је било око 85% оброка, ако не рачунам доручак.
 
Ja uzmem piletinu, tunu, jaja, meso u vrednosti od 30tak grama proteina i onda dodam ove proteine umesto duplu turu piletine, tune, jaja, mesa...

Meni se vidi razlika odmah. Momentalno mi drugačije izgleda trup i stomak jesam li popio pola litre toga ili još pola litre mleka ili šejka iz meka koje inače pijem... Prosto redovnoj ishrani koju si naveo, moram dodati samo proteine. I to se kod mene jasno vidi...

Ranije sam kupovao one praškaste whey al efekat mi je isti a to je da doprinosi vitkoj građi. Provereno. Oko mišića se ne cimam puno...
Ne razumem sta se tu jasno vidi kad popijes taj mlecni protein? Krenu plocice na stomaku da se pojavljuju,biceps i triceps krenu da bujaju? Ili samo dobijas skinny izgled i ne raste stomak i salo?
 
@ika Zvuči malo komolikovano, jedini deo sa kojim sam na ti kad je kuvanje u pitanju je odmrznem ili ugrejem u mikrotalasnoj... 🙂 al mi se dopada što je tvoj način 🙂
 
^^Objasnio sam upravo to što pitaš glede mišića i skinny izgleda, pa ne bih ponavljao...

Naravno da 50g proteina sa dobrim ukusom ne može da bude prevara ni magija.. nego baš to što jeste, a šta ćeš uraditi s tim, na tebi je...

Ko voli 400g mesa da ždere dnevno nek ždere. Njegova stvar. Ja ne volim. Pojedem 150g max.. fali mi još proteina.. a to mi je najlakši dodatni izvor...
 
Није уопште компликовано, буквл само исечеш ситно и убациш у шерпу. Мсм временски све то траје једно 4-5 сати, али од дога је једно 3 сата да помешаш на сваких 15-20 минута
 
Ja ne znam šta ti tačno jedeš...
Duža je priča, ne jedem ništa specijalno ili ''ekstravagantno''. Na primer već neko vreme ne pijem ništa gazirano (čak ni kiselu vodu) sem ponekad kad ne radim pa dozvolim sebi nešto slatko gazirano. I prija mi bogme, jer nemam nadutost i malo se bolje osećam kad radim i krećem se. Neke štetne stvari jedem, ali zato neke druge štetne ne jedem (npr čipseve, šejkove, brzu hranu). Tako da sam negde u sredini po tom pitanju. Količinski sigurno jedem više nego što mom telu treba, ali nisam od onih koji mogu količinski nešto mnogo da pojedu. Problem je u samom varenju i metabolizmu, odnosno u tome da mi treba manje nego što unesem. I da definitivno imam sklonost ka skladištenju umesto ka sagorevanju. I drugo, da reagujem na neke stvari. Svako ima neki način na koji telo ''kanališe'' stres, ili gde šalje imuna tela kad naiđe neka bolest ili privid opasnosti. Nekome se to manifestuje migrenom, nekome ode na bešiku, nekome na srce i pritisak, a nekome na stomak.

Ne znam da li imam intoleranciju na laktozu, par puta sam probao sam da prokljuvim izbacivanjem svega mlečnog, ali nisam primetio neke promene.

Inače nisam te pitao (samo) zbog laktoze nego zato što jeste poznato da proteini u prahu, a pogotovu ''jači'' suplementi, mogu da izazivaju grčeve, proliv i generalno probleme sa varenjem.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=whey+protein+gastrointestinal+problems

Naravno, sve je indivudalno, pa i to, i zato ne mora za sve da važi isto. Ali mislim da što je jači koncentrat suplementa, to su veće šanse da izazove neke tegobe.
 
@ika Verujem da nije.. al meni je manje komplikovano sad da izađem odem peške do Batjanice i nazad, ako me razumeš.

I rano izjutra kupim nešto u pekari da jedem

Kuhinja mi diže pritisak i stvara nervozu...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
@Bender Rodriguez

Čini mi se da višak proteina bilo odakle, iz bilo kog izvora može izazvati više gasova kod većine ljudi, nadimanje u stomaku i sl...

Ja ipak nisam primetio kod ovih proteina što ih pijem neko primetno pogoršanje... Pričao sam ti već ranije da dobro podnosim mlečne proizvode, organizam se verovatno navikao jer ih obilato i bez prestanka koristim od malena...
 
Poncho je toliko podigao cene da vise niko ne kupuje. Danas sam platio najobicniju susam pljeskavicu 420, a bila pre godinu dana 330. Vec mesec dana, dodjem nema nikog da ceka, a do nedavno bukvalno cekam red da narucim i brdo ljudi sedi ceka. Naravno, vlasnik sigurno ne pomislja da spusti cene jer ga briga sto se prepolovio promet
 
Poslednja izmena:
Poncho vuk se prepolovio promet?
Ne znam za vuk ne idem tamo ali u dolini gladnih i zorana djindjica jeste. Pre bre nedeljom u dolini gladnih svaki put stoji njih 5-6 i ceka sad vec mesec dana ja jedini narucim sacekam 10 minuta hranu i odem bez da neko drugi dodje
 
Vuk onda debelo kaska za dolinom gladnih... Ja izbegavam taj poncho samo zbog gužve... Pa kupim soyu ili pizzu par koraka ispod...

Inače ta soya je poskupela dosta, nemaju ni promet, al opet šljakaju, imaju neku računicu...
 
Мени је Пончо прецењен јако, код вука ми је она бруклин пица неких 150м низ краљице марије много боља и приуштивија храна.
Ако се урачуна чекање као део производа онда је Пончо ств лош.
Пре, крај 2019, ми је Пончо био јако добар, и вредео бих чекања, уколико бих имао те паре, али сада нема шансе. Мсм можда сам само ја мање срећан или тако нешто, али субјективан осећај да је лошији него пре.
 
Svi koji su tako naglo podigli cene zelim im da propadnu u sto kracem roku.Alavost nema granicu.Picu kao najveci shit od hrane prodajes po duplo vecoj ceni u odnosu na ono sto vredi.Jos kad vidim one jadne zenice koje puse ispred poncha,da sam ne znam koliko gladan ne bi im uzeo taj shit od hrane.
 
Samo par dobrih bojkota i 90% poskupljenja bi se eliminisalo. Svi proizvođači i trgovci bi na kolenima molili potrošače da se vrate i nudili bi sve po duplo nižim, realnim cenama.

Samo, nema ko da bojkotuje, bar ne u dovoljnim brojevima. I Srbija i svet su prepuni mekušaca, Štokholmaca i zlatnih ribica.
 
Poncho je toliko podigao cene da vise niko ne kupuje. Danas sam platio najobicniju susam pljeskavicu 420, a bila pre godinu dana 330. Vec mesec dana, dodjem nema nikog da ceka, a do nedavno bukvalno cekam red da narucim i brdo ljudi sedi ceka. Naravno, vlasnik sigurno ne pomislja da spusti cene jer ga briga sto se prepolovio promet

znaci nisam istripovao. bio sam skorije da bash kupim pljesku da se pocastim (nisam odavno) i vidim kao sada obicna ona pljeska 400 kinte i gledam ono pola deset uvece nema nikog zivog, i to fazon cetvrtak, pre je bilo ono da dodjem na red mi treba 5 minuta i onda mi kazu dodji za 15
 
Реално свако може сам да направи пицу, хамбургер или помфрит за дупло мање паре.
 
Sećam se kad sam radio u Karibiku pre nekih 10ak godina, svi su jeli samo picu tamo. Pa su počeli da smaraju sa krofnama, sada vidim prodaju giros, palačinke. Deluje mi kao pohlepa za još veću zaradu. A šta dobijamo na kraju, eno vidim da su zatvorili na trgu. Nikad ne vidim toliku gužvu kao pre.
Kod vuka sam pa često idem u pončo. Zaista su preterali sa cenama. Jedino što mi se svidja tamo je realno ukus i imaju dosta priloga. Tolike pare odvaljuju a ne mogu da stave da se plaća karticama.
 
Objasni to tinejdžerima i studentariji koja visi ispred poncha Vuk... prosek godina je 22

Uostalom mek je krcat koji je ubedljivo najskuplja brza hrana... Dakle ima ko kupuje...
Студенти који иду на брзу храну уместо у мензу су будале :D
 
Добро сад, зар ви стварно мислите да неки киоск брзе хране, који плаћа закуп локала сигурно 50% скупље него пре 2 године, струју можда и 100%, раднике ако уопште може и да нађе, а сировине ко зна какве и ко зна колико скупље, жели да изгуби све вас као цењене потрошаче, тако што ће безобразно и безразложно да подигне цене својих производа? Зато што је газда алав?

А да не заборавим колико су тек гладна деца фитосанитарних и пореских инспектора...

Мислим, можете да ме сад разапињете колико хоћете, али укључите мало објективности пре тога.

Исте те објективности ради, ја такође мислим да газде тих локала јесу алави, да гледају да ућаре и на квалитету, и на платама, и на издавању рачуна, и на чему год, али ето, има нешто и до треће стране (држава дуради нешто).
 
Samo par dobrih bojkota i 90% poskupljenja bi se eliminisalo. Svi proizvođači i trgovci bi na kolenima molili potrošače da se vrate i nudili bi sve po duplo nižim, realnim cenama.

Samo, nema ko da bojkotuje, bar ne u dovoljnim brojevima. I Srbija i svet su prepuni mekušaca, Štokholmaca i zlatnipa u toku je bojktoh ribica.
Bendere, u toku i jeste delimican bojkot dosta stvari. Neki su prestali potpuno da kupuju neke proizvode i usluge, neki smanjili. Potpun bojkot bilo cega je nerealan i nemoguc
 
Добро сад, зар ви стварно мислите да неки киоск брзе хране, који плаћа закуп локала сигурно 50% скупље него пре 2 године, струју можда и 100%, раднике ако уопште може и да нађе, а сировине ко зна какве и ко зна колико скупље, жели да изгуби све вас као цењене потрошаче, тако што ће безобразно и безразложно да подигне цене својих производа? Зато што је газда алав?
Da.
 
Студенти који иду на брзу храну уместо у мензу су будале :D

Noću Došljak... noćni izlasci tad ja prolazim pored tog poncha i uvek je gužvanjac 🙂

Zione, ja nisam primetio taj bojkot, šta to bojkotujemo...? Ako je išta smanjeno, smanjeno je zbog siromaštva... Recimo ja sam kupio kačket da se ne bih šišao na svake 3 nedelje nego na 6 nedelja. To ne znači da bojkotujem frizere, nego moram tako 🙂

Goje, sve je i tako kao što kažeš. Istina je negde između. Rastu inputi samo da se to ne zloupotrebi, a zloupotrebljava se. I dalje radnicima daju 20, 30k na ruke, a minimalac na prijavu, neki ne izdaju račune..
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Vrh