Šta je novo?

Lidl Beograd

Baš bi smo se usrećili sa nekom zgradoim tipa "Masarykova rezidencija". Mislim na tip gradnje, ne na izgled.
 
Apsolutno nejasno kako Grad sebi dozvoli ovakav gubitak, dozvoljavajući objekat Lidla u Cvijićevoj ulici, gde su parametri gradnje verovatno mnogo veći i gde bi Grad mogao da zaradi značajno više novca od naknade za uređenje (plus fluktuacija vozila i ljudi puno veća nego da je u pitanju zgrada poput Palate u nastavku npr.)..važi za sve centralne lokacije..objekti ovog karaktera su u Evropi retko (skoro nikad) na ovako atraktivnim (mikro)lokacijama..Lidlov primarno sekundarno tržište, kao i Mekdonaldsu npr uostalom - nekretnine..
U sustini to je privatna parcela koju je Lidl kupio i mogao da gradi sta je hteo. U svakom slucaju je veci objekat nego ona oronula garaza. Ali da, vrlo je cudno sto je to krajnja namena ove bas atraktivne parcele.
 
Šteta samo što grad nije pokušao da napravi dil sa Lidlom da se tu izgradi veća podzemna garaža, svakako bi i Lidlu to samo bio plus, nije da imamo mnogo takvih većih slobodnih parcela u užem centru. Pritom sa gradnjom neke podzemne garaže na dva-tri nivoa te površine mogao bi da stvoriš uslove da se bulevar despota Sefana oslobodi parking mesta barem na delu Dž Vašingtona - Policijska uprava pa da se uradi ozbiljna rekonstrukcija.
 
Нови објекат Лидла у Земуну

Јавна презентација УП за изградњу пословног објекта - трговина на мало - супермаркет "Лидл" на грађевинској парцели која се формира од КП 10201/43 и 10201/44 КО Земун
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...e-formira-od-kp-10201-43-i-10201-44-ko-zemun/

лидл_земун-кп 10201_43 и 10201_44.JPG
 
Нови објекат Лидла у Земуну

Јавна презентација УП за изградњу пословног објекта - трговина на мало - супермаркет "Лидл" на грађевинској парцели која се формира од КП 10201/43 и 10201/44 КО Земун
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...e-formira-od-kp-10201-43-i-10201-44-ko-zemun/

Pogledajte prilog 142360

То је парцела која се налази између последње зграде у низу и слепе улице која је изграђена, ту где је овај жути камион на слици

1659472643500.png

1659472665515.png
 
Ovo je odlicna lokacija, na ulazu u Kaludjericu kod raskrsnice. S obzirom da krajnji istok Beograda i prigradska naselja imaju veoma skromnu i mizernu ponudu supermarketa i malih STR, ovoj prodavnici ce da gravitira minimum 50k ljudi tj. veliki deo opstine Grocka.

Nakon izbora ove dve nove lokacije meni deluje da Lidl jednostavno nije zainteresovan za centar grada i mislim da je tako za sada bolje. Napravili su dobru strategiju da se ne guraju u centru i sirem centru sa Maxijem, Ideom, Aromom i ostalima vec prvo idu tamo gde nemaju veliku konkurenciju i targetiraju rubne delove grada i prigradska naselja.
Uostalom zasto da dolaze u centar BG i otvore ko zna koji supermarket po redu gde bukvalno svaka ulica ima supermarket dok u celoj Kaludjerici recimo postoji samo jedan Maxi i jedna Idea.
 
Svako malo čujem da se pominje da je u planu izgradnja još jednog Lidla u Zemunu, u blizini naselja Galenika, ali nikako da saznam gde će se tačno graditi, kao i kada će sama gradnja otpočeti, ili je moguće već otpočela. Ima li neko više informacija o tome?
 
Izgradili staze, ivičnjake, postavili uličnu rasvetu..., pa će sad sve to da ruše da bi tu nikao Lidl?
Отприлике, мада је та парцела празна, можда ће само да руше стару стазу и ивичњаке уз улицу којом иде 707.
 
^ Kod nas je to konkretno jer su se ubezobrazili.

Krenuli su sa dobrim cenama i korektnom uslugom, sa nekim proizvodima donoseći bolji kvalitet u odnosu na okolinu koja postoji.
Kako su godine prolazile, svesno su povećavali cene malo po malo, pa onda primetan skok u poslednjih godinu dana. A kvalitet je ostao isti, ako ne i gori, koji da se ne lažemo, od starta nije bio nešto (suhomesnato kod njih uzeti je velika kocka). Da ne pričam kako sve više kineskih proizvoda sa Alija prodaju pod Parkside brendom za 3x veću cifru (to sam ja konkretno primetio u poslednje 2 godine kada naiđe neki alat ili potrošni materijal do 1000 dinara).

Nije ovo onaj Lidl koji je bio kad je došao. Utopili su se i sada su samo jedan od mnogih kod nas, a vodili su se mantrom da su povoljniji. Mislim da će to pokazati i finanskijski izveštaji da će im rast biti manji nego prethodnih godina.
 
Pa ne mnogo lepse, garaza je bila dosta niza, a sad ce biti duplo visi sivi zid.
 
Već je poprilično popunjena robom, uklonili su i ograde oko gradilišta.
 
Vrh