Šta je novo?

Razni projekti

Е свашта, ово није ни мала зграда уопште, ко прође ту видеће колико је то забачено и изоловано иако је близу Угриновачке, а поред је неки спорни плац код бивше лакат кривине о коме сам већ писао овде, био је некакав сукоб, стану испред багера, па багер као крене на њих кад сам пролазио, долазила је полиција и тај плац је сад "ограђен" са десетак паркираних старих аутобуса

Nije to više toliko zabačeno, jeste možda neuređeno trenutno ali ima dosta opcija za javni prevoz u blizini, dobru vezu ka autoputu, npr. Zemunske kapije su ti tu na 500 m, izgrađen je i novi kompleks zgrada za bezbednjake, sada će i Lidl tu da se gradi, tek će tu da krene rušenje kuća jer investitori jeftinije mogu da otkupe zemljište a da opet lupe visoku cenu kvadrata. To je bila zabit pre 20 godina gde nikome ne bi palo na pamet da gradi ovakvu zgradu, ali sad ti Beograd ide još jedno 2-3 km severozapadno do Altine (da ne računamo Batajnicu i Zemun Polje jer nisu kontinuirano spojeni naseljima iako jesu infrastrukturno-saobraćajno).

Inače tek sad provalih krdo zgrada preko puta Poštanskog centra, investitorski san.

Screenshot_2022-08-04-01-38-19-644_com.google.android.apps.maps_1.jpg
 
Nije to više toliko zabačeno, jeste možda neuređeno trenutno ali ima dosta opcija za javni prevoz u blizini, dobru vezu ka autoputu, npr. Zemunske kapije su ti tu na 500 m, izgrađen je i novi kompleks zgrada za bezbednjake, sada će i Lidl tu da se gradi, tek će tu da krene rušenje kuća jer investitori jeftinije mogu da otkupe zemljište a da opet lupe visoku cenu kvadrata. To je bila zabit pre 20 godina gde nikome ne bi palo na pamet da gradi ovakvu zgradu, ali sad ti Beograd ide još jedno 2-3 km severozapadno do Altine (da ne računamo Batajnicu i Zemun Polje jer nisu kontinuirano spojeni naseljima iako jesu infrastrukturno-saobraćajno).

Inače tek sad provalih krdo zgrada preko puta Poštanskog centra, investitorski san.

Pogledajte prilog 142469
Има потенцијала, мислио сам пре свега зато што су около магацини, старе куће, ливаде, ергела...тако да до прве било какве продавнице морају да иду до Галенике или Алтине, али ће то сигурно временом да се поправи, а Земун Поље је већ малтене спојено са Алтином која је заиста огромно насеље, а ту пре 20-ак година није било ничега.
 
Izvinjavam se @solecar nasao sam.

Jel zna neko nesto za ove investitore? I cini mi se da je malo duzi period izgradnje. Tek 2025.. :(
Dopada mi se lokacija samo da vidim kako da saznam cenu. Ne vidim da ima negde telefon ili web sajt.
Gavro, cena je 3.300 sa PDV-om za manje stanove. Svi manji su okrenuti ka Požeškoj, ka Gogoljevoj su samo stanovi 80 m2+. Investitor je:

Nadam se da sam pomogla. :)
 
Gavro, cena je 3.300 sa PDV-om za manje stanove. Svi manji su okrenuti ka Požeškoj, ka Gogoljevoj su samo stanovi 80 m2+. Investitor je:

Nadam se da sam pomogla. :)
Hvala puno Nika. Itekako si pomogla. :)

Kakva je terenutna situacija u BG-u i koliko traze za starogradnju u izvornom stanju mislim da nije puno 3300€ sa pdv-om. Jos kad se odbije pdv za prve kupce to dodje na (valjda) nekih +-3000€.

Dopada mi se sto su manji stanovi oktenuti ka Pozeskoj jer taj deo pri kraju pozeske nije toliko prometan kao onaj na pocetku i sredini i tu nema sta da zakloni pogled dok ona strana ka Gogoljevoj ima zgrade/kuce ispred sebe.

Cekam samo da formiraju sajt i da izbace projekat pa cu ih kontaktirati. Jedino mi se ne dopada sto je zavrsetak tek 2025. To mi je bas veliki minus.
 
Hvala puno Nika. Itekako si pomogla. :)

Kakva je terenutna situacija u BG-u i koliko traze za starogradnju u izvornom stanju mislim da nije puno 3300€ sa pdv-om. Jos kad se odbije pdv za prve kupce to dodje na (valjda) nekih +-3000€.

Dopada mi se sto su manji stanovi oktenuti ka Pozeskoj jer taj deo pri kraju pozeske nije toliko prometan kao onaj na pocetku i sredini i tu nema sta da zakloni pogled dok ona strana ka Gogoljevoj ima zgrade/kuce ispred sebe.

Cekam samo da formiraju sajt i da izbace projekat pa cu ih kontaktirati. Jedino mi se ne dopada sto je zavrsetak tek 2025. To mi je bas veliki minus.
Drago mi je da jesam. Postavicu fotografije uskoro, jer zivim u blizini. Kopaju temeljnu jamu. Jeste, manje je bučan taj deo od ostatka Požeške, ali racunaj da su tramvajske sine i tu, sto zapravo pravi najveću buku...

Sto se tice cene, to vise niko ne zna. U poređenju sa starom gradnjom gde traze 2.000+ EUR ovo jeste ok.
 
Иначе мало невезано, али катастар није ажуриран од краја маја - и колико видим неће више ни бити вероватно - што ће врло отежати преглед ситуације око пројеката и предвиђање будуће градње
 
Zanimljivo. 🙂
Ako je cena slicna kao kod projekta u Pozeskoj 156 gde je rok zavrsetka 2025 godine onda je ovo bolji izbor.
 
Bice to i ranije, kopaju uveliko.
Lep projekat, top lokacija. Pre bih se odlucio za ovo.
 
Poslednja izmena:
Samo da saznamo cenu pa cemo videti. Rekao bih je manja guzva kod 156 nego kod 33. Inace ona zgrada gde se nalazi Non-Stop fitnes koja je gotova u blizini 33 je bila dosta jaka sa cenom 5ako da isto cenim i za ovu koja se radi.
 
Pa da ste poranili, ako ste baš želeli taj deo oko pijace/požeške/šumarskog, Gramis je pre dve godine prodavao za 2000e kvadrat u Bore Markovića. Barem ne bi bili odmah uz šine u Požeškoj. Inače, rok je bio oktobar 2022, ali nema šanse pre marta 2023 da završe.
 
Hvala puno Nika. Itekako si pomogla. :)

Kakva je terenutna situacija u BG-u i koliko traze za starogradnju u izvornom stanju mislim da nije puno 3300€ sa pdv-om. Jos kad se odbije pdv za prve kupce to dodje na (valjda) nekih +-3000€.

Dopada mi se sto su manji stanovi oktenuti ka Pozeskoj jer taj deo pri kraju pozeske nije toliko prometan kao onaj na pocetku i sredini i tu nema sta da zakloni pogled dok ona strana ka Gogoljevoj ima zgrade/kuce ispred sebe.

Cekam samo da formiraju sajt i da izbace projekat pa cu ih kontaktirati. Jedino mi se ne dopada sto je zavrsetak tek 2025. To mi je bas veliki minus.
Ako ti je interesantan taj kraj, možeš da pogledaš i zgradu koja se gradi u Gogoljevoj, odmah ispod Kafeterije. Mirniji je mnogo kraj a praktično je ista lokacija po atraktivnosti. Čak je i oglašena cena jeftinija od tih 3000e koja je po mom ličnom mišljenju previsoka da gledaš u šine ili tudje kuće iza. Adresa je Nikolaja Gogolja 150 ja mislim.
 
3000 evra da budeš na bučnoj raskrpetlji, pa ovo je sve otišlo dođavola...
Nije to nikakva bucna raskrpetlja. Petlja je kilometar dalje. Dvosmerna Pozeska, poprecnih ulica i nema do 100 metara dalje (Zrmanjska i Kneza Viseslava). A ostali deo Pozeske, od pijace prema Golfu sve vise lici na bliski istok.
 
Znam kako izgleda kraj, radio sam tu godinama. Ali da se zida na slabu inrfastrukturu zida se. Ok je širina tu ali eto zgrada umesto
Mihajlovca bukvalno izlazi na ulicu, zgrade dole u Paštrovićevoj takođe, sve neka klaustrofobija bez trotoara...više je za 1300 nego za 3 i 100
ali dobro to važi za ceo BG ne samo neki određeni kraj...
 
Mozda gresim ali ovaj Euromedik nije render stvarnog projekta vec genericki predstavljena zgrada da docara gabarite objekta u odnosu na okruzenje, bice sasvim drugacija slicno kao i Dekijev projekat na Slaviji.
 
Na mestu Opel Komnenovic?
То је накада био Опел сервис и ауто салон Павла „Паје“ Комненовића, нашег прослављеног аутомобилског аса https://www.google.rs/maps/@44.8164679,20.4878934,3a,75y,256.66h,94.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1smD_atKPKksYe_RDByQbq1w!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr

Паја је продао ово своје комплетно предузеће 2017. године, када му је оболео син Милош од леукемије, а како би могао да плати лечење и хемотерапије у Немачкој у клиници Малтезер. Скупљали смо и ми овде (пријатељи, бивши аутомобилисти, редакције ауто часописа,..) прилоге, да колико толико помогнемо Милошу да савлада последице тешке болести. После операције и терапија је било задовољавајуће стање, али нажалост појавио му се рецидив, поново су скупљане паре за трошкове прегледа, терапије,.. (требало је скупити скоро 70 хиљада евра), нажалости Милош је преминуо је у јануару 2019.године у 39.години живота.

Павле „Паја“ Комненовић је иначе био контролор лета на аеродрому Београд и одавно је напустио тај посао.
 
Vrh