Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Predsednik je upravo u Ivanjici, standardni njegov populisticki cirkus, ali uspeli smo da saznamo dve zanimljive informacije:
- tunel Munjino brdo je na 1600 metara (rece da je geodezija najveci problem)
- za dva meseca bice poznata konacna trasa Pozega - Duga poljana
 
Citat u nastavku je od 23.02., prilikom obilaska uvaženog monistra:
"Desna cev na tunelu Munjino brdo do sada je iskopana u dužini od 1143 metra, a leva 1026 metara, što znači da je završeno 40 odsto od ukupnih radova."

Prostom racunicom, ako se uzme da je 1600m desna cev, i da se radi svaki dan, ispada da dnevno u desnoj cevi prokopaju 3,43m.

A ostalo je još 1180m....što mu dodje 344 dana...ili skoro godinu dana....

Bilo je i praznika u tom periodu pa racunica nije bas tačna, ali sigurno ne ohrabruje...
 
Zna li se kakva je trenutna situacija sa probijanjem tunela Laz? U februaru je bio probijen približno 1500 metara.

Ne verujem da će za dva meseca biti poznata konačna trasa deonice Požega-Duga Poljana. Pre bih rekao da će tada biti izložen konačan predlog trase na javni uvid, bar u Arilju.
 
Poslednja izmena:
Сад се види да се до Лучана понешто радуцка...према Пожеги слабо!
image_2022-07-09_222407571.png
 
Morate shvatiti da dok se ne izabere Vlada, nema ozbiljnih radova, problem je najcesce u finansiranju situacija. Nije da nema para, nego moraju se ispostuju procedure oko njih, a to ni jedan odlazeci ministar/sekretar nece da potpise, nego se ceka novoizabrani. Mislim da ce posle toga da se vrate u normalu.
 
Morate shvatiti da dok se ne izabere Vlada, nema ozbiljnih radova, problem je najcesce u finansiranju situacija. Nije da nema para, nego moraju se ispostuju procedure oko njih, a to ni jedan odlazeci ministar/sekretar nece da potpise, nego se ceka novoizabrani. Mislim da ce posle toga da se vrate u normalu.
I dalje postoje zaposleni u ministarstvima i Vlada u tehmičkom mandatu, kao i usvojeni budžet za ovu godinu. Ne kažem da taj izgovor nije prisutan i u vlasti i u narodu, ali ne znam kome to treba da pije vodu.
 
Morate shvatiti da dok se ne izabere Vlada, nema ozbiljnih radova, problem je najcesce u finansiranju situacija. Nije da nema para, nego moraju se ispostuju procedure oko njih, a to ni jedan odlazeci ministar/sekretar nece da potpise, nego se ceka novoizabrani. Mislim da ce posle toga da se vrate u normalu.

Naravno da nema para. Mora se uzeti kredit a videli smo ranije na drugim primerima da ovakve kredite odobrava skupstina Srbije.

Jako mi je zanimljiva cinjenica da smo mi pred izbore svecano otpoceli radove na Pozega - Duga poljana iako pojma nemamo kuda ide trasa, plus nemamo para.
 
Само се сети кружног тока у Ужицу.
Немам ништа против оваквих кампања, поготову што у ЦГ није било аутопута, људи нису упознати како се вози.
 
Doduše gledajući kako se ponaša CG tablica + AUDI na našim putevima, možda su i u pravu. Ovo je možda kliše ali skoro pa nije :D
Nevezano za temu pribojci su nekada išli u CG da kupe vozačku, u slučaju da ne mogu da polože ni iz petog puta. Opšta je teorija ko ima vozačku iz Berana da nikad nije ni išao u autoškolu
 
A koliko tek naših vozača ne razlikuje vožnju autoputem ili van naselja sa dve trake u istom smeru i vožnju gradskom saobraćajnicom sa dve trake?
Neki pretiču sa desne strane, neke ne možeš pomeriti iz leve... Neki opet, opušteno pauziraju sa decom u zaustavnoj... Setimo se zastoja pre negde ispred Brančića kad su masovno vozili u kontra smeru ili u rikverc...
Izgleda da negde ima rupa u ogradi, ili je neko opet krao mrežu, na novoj deonici, jer videh pre neki dan mrtvu lisicu.
 
Inače, jedan forumaš sa drugog foruma sa Peštera je javio da je ono kinekso naselje kod Duge Poljane razmontirano i da se beton raspao. Izgleda da se kamarila malo više potrudila za ove izbore.
 
Juče sam prolazio Milošem Velikim i videh da su na potezu između Uba i Lajkovca u smeru ka Beogradu skinuli ceo asfalt do podloge. Izgleda da će glinena deonica ipak cela morati da se rekonstrujiše.
 
Радови су Прилипцу су мало одмакли у односу на снимак па нема потребе да качим слике а други проблем је исплата. Две куће које треба да се руше и преко којих треба да иде мост који спушта аутопут из тунела Муњино брдо ка петљи Прилипац нису исплаћене, људи одбијају да се иселе а стигло им је решење о рушењу има 20 дана. Они се не селе јер немају где, бар тако кажу, другу кућу нису направили, купили су само плац за исту али јбг, друга кућа кошта а пара нема. :)
 
Vrh