Šta je novo?

3 Lista Duvana - [ Poslovni Objekat | 20 000 kvm ]

U prolazu sam video da je otvorena menjačnica "VIP" :)
 
2937D2F9-AF5D-42A7-ADE4-42E42D4D510A.jpeg



misliš centralizovana institucija za menjačke poslove VIP? Jeste otvorena je sa sve ovom nalepnicom na izlogu.
 
I na celoj toj strani treba udariti stubiće (već postoje sa druge strane ulice) jer se redovno bahato parkira, ovde ih nisu stavili verovatno zbog ambasade Češke, koja inače već ima parking i prilaz za dvorište zgrade.
 
Što je najcrnje, na tom mestu pored Tri lista i Češke ambasade, redovno obitavaju saobraćajni bumbari koji drndaju ljude. Ali naravno, ne drndaju te što se parkiraju tu, nego uglavnom žene u kolima koje prekasno prođu kroz obližnji semafor. Drug mi je pričao da je njegovu majku bumbar ubeđivao da je prošla kroz crveno, iako nije. Pošto nije mogao da dokaže, morao je da je pusti. Ali masu drugih verovatno odere, jer ko vele neće da se prepiru i objašnjavaju pa popuste.

I onda se posle isčuđavaju, i oni i ostale ''službe'', zašto ih većina ne voli (kao kolektiv).
 
Tu uglavnom kažnjavaju one koji skreću u BKA iz KM desno.

Inače završavaju i starbucks...ali kriminalno je kakomizgleda ovaj novi staklenac...ponadao sam se da će da ga ruše zbog niskih plafona...
 
Mozda je nepovezano, ali Starbucks kafic navodno zaposljava baristu za oko 350 evra mesecno. Stoga pozivam sve ljude da bojkotuju ovaj lopovski lanac (bez bilo kakve autenticnosti) koji je dosao u Srbiju da izrabljuje nase klince i prodaje kafu, "maglu", po zapadnim cenama.
 
Devojka mi se raspitivala bila za posao u Starbaksu i stvari ovako stoje. Dnevnica (8h rada) je oko 2100 dinara gore dole. Mesec dana prvo plaćena obuka, pravo na tri besplatne kafe dnevno. Fora je što su jako fleksibilni po pitanju radnog vremena i zbog toga je ovo super za studentariju jer sebi odredjuješ dane kad si slobodan. Uslovi su bolji nego u restoranima kao što su KFC i Mek. Koliko sam čuo od društva koje je radilo u Meku nepodnošljive su gužve i plata je u tom nekom rangu kao Starbaks. Za KFC doduše znam uslove iz prve ruke, dnevnica je bila prvog juna povećana na 2000 (8h radno vreme), za 200 dinara imaš pravo da kupiš većinu obroka kao zaposleni i menadžeri takodje drže sve pod konac. Tako da ako išta Starbaks ima bolje uslove nego većina inostranih lanaca brze hrane kod nas. Svakako mislim da je posao ovde prevashodno namenjen za studente kao što je i u drugim državama.
 
Devojka mi se raspitivala bila za posao u Starbaksu i stvari ovako stoje. Dnevnica (8h rada) je oko 2100 dinara gore dole. Mesec dana prvo plaćena obuka, pravo na tri besplatne kafe dnevno. Fora je što su jako fleksibilni po pitanju radnog vremena i zbog toga je ovo super za studentariju jer sebi odredjuješ dane kad si slobodan. Uslovi su bolji nego u restoranima kao što su KFC i Mek. Koliko sam čuo od društva koje je radilo u Meku nepodnošljive su gužve i plata je u tom nekom rangu kao Starbaks. Za KFC doduše znam uslove iz prve ruke, dnevnica će od prvog juna biti povećana na 2000 (8h radno vreme), za 200 dinara imaš pravo da kupiš većinu obroka kao zaposleni i menadžeri takodje drže sve pod konac. Tako da ako išta Starbaks ima bolje uslove nego većina inostranih lanaca brze hrane kod nas. Svakako mislim da je posao ovde prevashodno namenjen za studente kao što je i u drugim državama.
U redu! Ja sam procitao oglas za posao, i nista od napisanog nije bilo navedeno. Hvala na informaciji.
 
Mozda je nepovezano, ali Starbucks kafic navodno zaposljava baristu za oko 350 evra mesecno. Stoga pozivam sve ljude da bojkotuju ovaj lopovski lanac (bez bilo kakve autenticnosti) koji je dosao u Srbiju da izrabljuje nase klince i prodaje kafu, "maglu", po zapadnim cenama.
Mislim da je to rekla-kazala... Nemoguce je posto barista moze da se zaposli u bilo kom drugom kaficu za vece pare. Pri tom barista u SB radi bez prestanka, niko se ne bi zadrzao duze od par dana da je plata tako mala.
 
Mislim da je to rekla-kazala... Nemoguce je posto barista moze da se zaposli u bilo kom drugom kaficu za vece pare. Pri tom barista u SB radi bez prestanka, niko se ne bi zadrzao duze od par dana da je plata tako mala.
Nije rekla kazala, evo ti slika kao dokaz, oglas Starbaksov za posao. Takođe pozivam na bojkot ove robovlasničke firme koja dere za kafe a plate mizerne.
 

Prilozi

  • 12EECDB2-7BB3-4864-BFAD-6FBE426EC197.jpeg
    12EECDB2-7BB3-4864-BFAD-6FBE426EC197.jpeg
    81 KB · Pregleda: 279
Nije rekla kazala, evo ti slika kao dokaz, oglas Starbaksov za posao. Takođe pozivam na bojkot ove robovlasničke firme koja dere za kafe a plate mizerne.
Onda bojkotovati i sve ostale u Srbiji koji daju manje plate i kupovati od onih koji daju radnicima preko 1.000 evra mesečno.
 
Posao je većinom namenjen za studente, tako operišu i McDonalds i KFC sa znatno lošijim uslovima za radnike (Mek pogotovo).
 
Ah, Starbucks, uvek senzacionalna tema u Srbiji, kao da nismo imali sijaset sličnih a domaćih (često i boljih) kafea i pre njegovog dolaska.
 
Brt, niko nije sprečavao jedan od sijaset sličnih a domaćih (često i boljih) kafea da uzme prostor i ovde.
 
Чекамо озбиљне стране брендове да дођу да би нам се одмориле очи од енглеског и латинице :)
 
Obratićete pažnju na ploču koja se nalazi na izlazu iz briselskog muzeja lepih umetnosti, rekao bih da je u pitanju druga polovina XIX veka. Lično sam fotkao i zaokružio.
2.jpg

Dolazak "stranih brendova" je nešto što je ovde uvek privlačilo pažnju, a činjenica da je reč o bankama i osiguravajućim kućama to potcrtava. Setite se da je Raiffeisen stigao u Beograd kao "greenfield" investicija već 2001. godine, dok se post-miloševićevske prilike još nisu stabilizovale do kraja, a ekonomija je još uvek živela od veštačkog disanja stranih bespovratnih donacija.
 
Otvoren poslovni objekat "Tri lista duvana"
tri-lista-duvana-220818-01bm.jpg

Izgradnja poslovnog objekta “Tri lista duvana” je konačno završena ovog leta, a zakupci se polako useljavaju u ekskluzivno zdanje na uglu Ulice kneza Miloša i Bulevara kralja Aleksandra. Moderni i fleksibilni kancelarijski prostor opslužuje dvospratna podzemna garaža, a u prizemlju objekta nalazi se nekoliko komercijalnih lokala sa prilazom sa ulice. Zgrada ima 9 spratova sa oko 8.300 m2 korisnog prostora i ekskluzivan panoramski pogled na niz istorijskih zdanja u najbližem krugu, uključujući Stari i Novi dvor, Narodnu skupštinu, Glavnu poštu itd. Moderni objekat dobio je naziv po poznatoj beogradskoj kafani koja se nekada nalazila na ovom mestu, a radovi koji su obustavljeni 2010. ponovo su pokrenuti sredinom prošle godine.

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/otvoren-poslovni-objekat-tri-lista-duvana-p3073.html
tri-lista-duvana-220818-03.jpg

tri-lista-duvana-220818-08.jpg

tri-lista-duvana-220818-15.jpg

tri-lista-duvana-220818-19.jpg

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/otvoren-poslovni-objekat-tri-lista-duvana-p3073.html
 
Vrh