Šta je novo?

3 Lista Duvana - [ Poslovni Objekat | 20 000 kvm ]

Zar ovde nije bio problem oko visine etaža...?

Inače jako tužna vest...nadao sam se da će ovaj staklenac da sravne sa zemljom i sagrade nešto dostojno ove lokacije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slično. Nadao sam se da će MŠ "Stanković" najzad dobiti dostojnu zgradu.
 
Koliko ja znam njihov spor nije sa 3 lista duvana, nego na drugu stranu, zar ne?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856737#p856737:1mes0rhi je napisao(la):
Bulbulderac17 » 10 Jun 2021 01:16 am[/url]":1mes0rhi]
Inače jako tužna vest...nadao sam se da će ovaj staklenac da sravne sa zemljom i sagrade nešto dostojno ove lokacije
Deluje mi neopravdano ovaj optimizam, ako pogledamo šta se trenutno gradi (ili gradilo - videti zgradu na uglu Takovske i Kosovske), mislim da je ovo sasvim pristojno. Ništa spektakularno, ništa kao ono što bismo mi sa ovog foruma stavili na takvu lokaciju, ali daleko od toga da je u realnosti trenutne srpske arhitekture moglo mnogo bolje. Tamno je i stakleno, ali poštuje okolne zgrade i ne nameće se. Čak i rekonstrukcije koje je radio Remorker, a nad kojima se balavi ovde, nisu ništa spektakularno, već samo pristojne po svetskim standardima (a enterijer je jadan).
Sve u svemu, lepo što će to završiti i bar skloniti one bilborde u nivou prizemlja.
 
A kako će da nastave radovi i useli kad ima nenormalno niske spratove? Jednom sam baš uzeo i istog dana kad sam čitao ovde o njoj, prošao pored i pogledao. Ono je stvarno prenisko.
 
Meni je ovaj polu silos uvek bio tako jadan i jeftinog izgleda.. to bi bilo šteta sagraditi i na periferiji, a ne u samom centru grada. Ovde bi tako dobro legla jedna obična kocka od zgrade, sa kvalitetnom fasadom.. Bolje da je radio bager, nego što će je dovršiti.
 
u prethodnih par meseci se vrti priča da ova zgrada ima samo 40 podzemnih mesta u garaži, ako je zaista tako ne znam kako će privući zakupce
 
Близу је гаража Пионирски парк.
Камо среће да стара кафана никад није ни рушена.
 
Дошљак":9nl2uz9b je napisao(la):
Близу је гаража Пионирски парк.
Камо среће да стара кафана никад није ни рушена.
Ne znam kada si bio poslednji put ali ta garaža je stalno prebukirana radnim danima i vikendom...ne može da primi ni sve koji rade okolo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgradnja garaže u Vlajkovićevoj ulici ce valjda uskoro....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857431#p857431:73vd7c6s je napisao(la):
Dzangrizalo » 12 Jun 2021 05:23 pm[/url]":73vd7c6s]u prethodnih par meseci se vrti priča da ova zgrada ima samo 40 podzemnih mesta u garaži, ako je zaista tako ne znam kako će privući zakupce
Tačno je, a to je opet više nego što ima Beograđanka, jbg.
 
i najgore od svega, ni 3 lista duvana ni Beograđanka ne mogu da se oslone na javne garaže koje su im odmah pored jer je zauzetost već sada kritična
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857224#p857224:24mr33m1 je napisao(la):
Myah » 11 Jun 2021, 21:12[/url]":24mr33m1]Koliko ja znam njihov spor nije sa 3 lista duvana, nego na drugu stranu, zar ne?
Kada je "Stankoviću" srušena zgrada u susednom bloku, dati su im na korišćenje suteren i prvi sprat MŠ "Mokranjac" u Dečanskoj, uz obećanje da će na mestu "Tri lista duvana" dobiti proširenje.
Od toga se odustalo ranih 2000-ih.
 
To sve znam, ali Stankoviću je onda obećana zgrada desno, između njih i hotela. I od tad se vodi postupak sa vlasnikom prizemne kuće pored da se ta rupa popuni zgradom Stankovića
 
To bi bilo super, ali je problem što je gazda odbio, a onda je gradska administracija u vreme Bogdanovićevog vakta ponudila "Stankoviću" prazan plac u Borči. I zamisli, institucija koja je pored dvora još od 1890-ih to odbije.
 
Ali nevažno je to što je on odbio. Njegovo odbijanje je samo prolongiralo posao. Koliko znam tu su silni neki advokati upetljani, i radi se na tome da tu dobiju zgradu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857848#p857848:15fwsedk je napisao(la):
Myah » 14 Jun 2021 17:25[/url]":15fwsedk].... Koliko znam tu su silni neki advokati upetljani, i radi se na tome da tu dobiju zgradu
Pogrwšno....
Tačnije je:
Radi se na tome da dobiju
što vecu proviziju...
vreme i urban. promene su ne zaustavljive
provizije su u igri
:grand:
 
Ovo se uveliko useljava
TLD1.jpg

TLD2.jpg

TLD3.jpg

TLD4.jpg

TLD5.jpg
 
Lepa zgrada, ali stakla su promasaj, bila su tako lepa na renderu, svetlo siva/plava mozda i sa efektom ogledala a na kraju je ispalo tamno koje se utopilo u opstem sivilu objekta, steta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905881#p905881:kfsdifcy je napisao(la):
Гага » Mon Dec 06, 2021 11:59 pm[/url]":kfsdifcy]Ово је било мноооого лепше и корисније :vops:


file.php

Liči na zgradicu na uglu S.Vladara i S. Markovica koju ce uskoro da sruse
 
Nekada beše "Tri lista duvana", a sada "Starbaks". Globalizacija...

Iz intervjua CEO MPC Properties Maxence Liagre za BizLife:

Najavili ste završetak projekta TLD Beograd za prvi kvartal sledeće godine. Kakva je dinamika realizacije ovog posla i šta će objekat imati da ponudi? Kada ce dočekati svoje prve korisnike?

Završni radovi i opremanje zgrade TLD Belgrade biće gotovi do kraja januara 2022. godine, kao što je i prvobitno bilo planirano. TLD Belgrade je poslovna zgrada A klase, na devet spratova i sa 8,000 m2, na jednoj od najatraktivnijih lokacija u centru prestonice. Pored kancelarijskih prostora, objekat nudi i finansijski centar za menjačke usluge VIP, kafić „Starbaks”, kao i zelene zone za opuštanje i odmor, kako bi obezbedio efikasno i prijatno radno okruženje. TLD Belgrade planiramo da otvorimo tokom prvog kvartala 2022. godine.
 
Vrh