Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Kako je moguce da BNV ovako gruva? Jel moguce da se niko nije setio ovoga da spusti Beograd na reke pre toga. :( Koji je ovo potez veka bio.
Vradovicu, posto dosta pratim forum cisto da te obavestim da cu ti njvr biti novi komsija u najlepsem naselju u Beogradu! Beograd na Vodi je preporodio Beograd, steta sto je kula sama u projektu, ali hvala Bogu ima mesta za blizanca od 200-220m ( moje misljenje ) naziv Republika ili Srbija bi se uklopili vrh ( kao u Moskvi Basnja Federacija ). Imamo most na Adi i treba objekat neki vislji, ako je pocelo sa zgradama od 80/100+ u tom delu treba nastaviti-prostora ima! Po uzoru na najvece svetske metropole Beograd je pokazao da moze! Naravno nije to Dubaji i Moskva City, ali za grad od 2mln stvarno veliki uspeh! Slavimo Beograd i majku Srbiju! Veliki pozdrav iz bratske RF) Ovaj objekat sto lici na zgradu Terase me najvise zanima inace 👌🏼
 
Ne bih smeo da delim.
Ukratko, stanovi su sa 1 i 2 spavace, od 70 do 113m2, cena u rasponu od 402 - 543k
 
OK ...
Smešni su mi prodavcu u BW,kada ti nude stanove imaju ponašanje kao da im je deda vlasnik BW, a kada se završi radno vreme sednu u gratski autobus bez klime pa polako kući u rakovicu na pasulj u poluraspali stan.
Toliko lažu o kvalitetu zgrada i fantastičnoj prodaji da su se pogubili...čuj prodali sve i ostalo samo par stanova?
Znači prodali 185 stanova i 240 garaža za 1 dan :ROFLMAO:

Najpametnije bi im bilo da prodaju online stanova sa istaknutom cenom i raporedom prostorija.
Ja sam moju kupovinu odložio za sledeću godinu da vidimo koliko će biti kvadrat kada kriza udari...sećam se 2009 godine i nadobudnih prodavaca sa napunpanim cenama i pričom biće još skuplje,pa kada je kriza uzela maha ono otišla cena 40% niže.
 
Poslednja izmena:
20220625_155642.jpg
 
Evo podeliću ja javno dostupne informacije :)
I dalje doteruju stranicu zgrade, tako da vrlo nije prodato sve. Serijsko puštanje u prodaju je stara fora da ne bi preplavili tržište i sami sebi oborili cenu, i da bi stvorili privid ekskluzivnosti i nagnali vas na brzu i nepromišljenu kupovinu. Kao kad neki sajt odbrojava još samo 5 minuta do kraja posebne ponude, a kad refrešujete stranicu ono opet još SAMO 5 minuta. Elem, sa strane ka Savi je za sada sve trosobno, dvosobni i jednosobni su ka gradu
Perla sajt.png



jednosobni stan:
jednosobni.png



dvosobni:
dvosobni.png



trosobni:
trosobni.png



Ko propusti prodaju u ovoj turi, nek ne tuguje mnogo, imaće šansu da pazari stan u trećoj zgradi, koja je bliže reci i sa boljim pogledom. Mada, ako prodavci propali studenti FPNa i Pravnog kažu da ima još SAMO 3 jedinice, ondak bogme vadite kartice što pre
 
Vradovicu, posto dosta pratim forum cisto da te obavestim da cu ti njvr biti novi komsija u najlepsem naselju u Beogradu! Beograd na Vodi je preporodio Beograd, steta sto je kula sama u projektu, ali hvala Bogu ima mesta za blizanca od 200-220m ( moje misljenje ) naziv Republika ili Srbija bi se uklopili vrh ( kao u Moskvi Basnja Federacija ). Imamo most na Adi i treba objekat neki vislji, ako je pocelo sa zgradama od 80/100+ u tom delu treba nastaviti-prostora ima! Po uzoru na najvece svetske metropole Beograd je pokazao da moze! Naravno nije to Dubaji i Moskva City, ali za grad od 2mln stvarno veliki uspeh! Slavimo Beograd i majku Srbiju! Veliki pozdrav iz bratske RF) Ovaj objekat sto lici na zgradu Terase me najvise zanima inace 👌🏼
Beogad na vodi* nije ovo engleski da se svaka reč u nazivu piše velikim slovom
Most na Adi* pošto je naziv mosta, prvo slovo bi moralo da ide veliko
viši* višlji je nepravilna izmišljotinja
Dubai* Dubaji ne postoji
Moskva-siti* City je na hrvatskom, ne na srpskom

Al smo proslavili Srbiju, svaka čast
 
Beogad na vodi* nije ovo engleski da se svaka reč u nazivu piše velikim slovom
Most na Adi* pošto je naziv mosta, prvo slovo bi moralo da ide veliko
viši* višlji je nepravilna izmišljotinja
Dubai* Dubaji ne postoji
Moskva-siti* City je na hrvatskom, ne na srpskom

Al smo proslavili Srbiju, svaka čast
Dabai/Dubaiju i td uzeo sam iz Ruskog Дубай gde je Й na Srpskom J... Mislim da je pravilno oba.
Sto se Moskve tice napisao sam jedino pravilno. Svakako hvala sto pratis pravopis, eto mi Srbi van Srbije nazalost zaboravljamo...
Pa jesmo proslavili. To sto hoces izmedju redova da kazes da je sve lose je tvoj licni problem!
 
Pravilno je Dubai, Dubaj ne postoji, niti je bitno za srpski na koji se način ime arapskog grada piše na ruskom. "City" na srpskom sigurno nije pravilno, između ostalog jer ipsilon u srpskom ne postoji, i jer pravila srpskog nalažu da se imena transkribuju. Nije Louis Franchet d'Esperey, nego Luj Franše d'Epere. Prema tome, originalni Moсква-Сити bi morao da bude Moсква-сити / Moskva-siti.
Moja insinuacija nije bila da je sve crno, nego da ekipa koja pominje slavnjenje Srbije, čuvanje jezika i tome slične parole prva i najviše maši poentu. Ja bih lično da proslavim Srbiju tako što bih prestao da poklanjam inostranim investitorima zemlju, da raseljavam svoje sunarodnike Srbe prisilno bagerima i fantomkama usred noći da bi taj isti inostrani investitor mogao da gradi i profitira. Možda možemo da slavimo Srbiju tako što ćemo da prestanemo da dozvoljavamo zagađivanje reka, trovanje vazduha i prisilno uništavanje višegeneracijskih ognjišta srpskih porodica da bi inostrani investitor mogao da se bogati od naše zemlje i nama na štetu, i tako redom. No dobro, sad imamo nekoliko više solitera sa kojih otpada fasada, al' kidamo, e
 
realno kidamo

Preko 100 stanova rezervisano na prvom prodajnom danu za zgradu Perla.

Ja sam dobio informaciju da je rezervisano 104 stana i da je cena otišla 15% gore. Što je neverovatno. Bio sam u 10:00h na prodajnom danu tamo kao potencijalan kupac. Malo su me sa cenom vozali, prvo su najavljivali 5.5-6k za zgradu tik uz Savu (pre mesec-dva), pa su ove nedelje najavljivali tu cenu za Perlu (koja je khm khm što se tiče pogleda, ja imam realno bolji pogled u Visti). Na kraju sam dobio nešto što je relativno OK ponuda za 3-bedroom ali odustao jer mi nedostaje još jedna soba u tim stanovima (nakotilo se dece...). Dan posle je nastupio klasičan FOMO. Na prodajnom danu je u prodajnom centru bilo desetine agenata, ja sam imao utisak da sam jedini kupac (mada realno bio sam pod utiskom). Svi agenti na telefonima, ludilo kao u američkim filmovima sa berzanskim brokerima. Bukvalno se kupuju stanovi kao akcije nekih firmi.

Činjenica da je to trend u svetu, ali nekako mi iskreno bilo fuj. Što poraste 15% za dan lako se i izduva posle. Činjenica i da su na zapadnim tržištima nekretnine u padu 2 meseca a kod nas rastu i to opako. Ili ćemo postati nova Švajcarska ili će doći do korekcije. Svakako ko je kupio po jučerašnjim cenama - nije se zenuo ili se nije zeznuo mnogo (što ne mislim za neke druge zgrade za koje je vladala jagma prethodna 2 meseca).
 
"Na prodajnom danu je u prodajnom centru bilo desetine agenata, ja sam imao utisak da sam jedini kupac (mada realno bio sam pod utiskom). Svi agenti na telefonima, ludilo kao u američkim filmovima sa berzanskim brokerima. Bukvalno se kupuju stanovi kao akcije nekih firmi."
Nisam baš razumeo ko su kupci? Agencije za nekretnine ili ljudi koji sebi kupuju stan?
 
Kupci uglavnom nisu bili na dogadjaju vec su na vezi sa svojim agentom sto iz BNV sto drugih agencija koje imaju ugovore pa su telefonom davali nalog da se potpise rezervacioni ugovor.

Tako sam ja razumeo.
 
Mislim da su kupci mahom ljudi koji već imaju stanove u BnV. To je samo moja pretpostavka. Previše ljudi znam koji ne znaju koliko stanova imaju tamo. Ovo da li agencije kupuju ću još istražiti, ponuda koju sam dobio nije ista kao ona iz Halo oglasa u kojoj se oglašavaju agencije koje su navodno autorizovani brokeri. Da li to ovi sa kojima sam ja u kontaktu biraju samo šta misle da će mi brže prodati ili je nešto drugo po sredi… Postoji i neko čudno pravilo, nema preuzimanja potencijalnog kupca između agencija (iako 100% ne daju istu ponudu što je možda nemar, strategija prodaje ili kao što rekoh nešto drugo…).
 
AUU dokle više ovi projekti stanova hodnik uđi u kuhinju trpezariju dnevnu sobu i na desno ređaj sobe i kupatila. Ovo je projektuj ko Rusi 50tih.
Stvarno je katastrofa u šta se pretvorila arhitektura stanova u Srbiji.
Inače i dalje sam fasciniran količinom novca koji ljudi odvajaju za stanove u SRB.
 
Kod nas će cene nekretnina divljati ovako kako divljaju dok god je tržište puno (i to sve punije) prljavog keša čije se poreklo ne proverava. Zaista ne očekujem nikakvu korekciju cena, ako nećeš da platiš XY evra po kvadratu, pojaviće se već umesto tebe glavurdica koja je spremna da plati i više nego što se traži, samo da opere svoj sumnjivi keš.
 
Mozemo samo da nagadjamo kada ce da prestane ovaj trend kupovine skupih stanova, mislim da ce prezasicenost ponude na trzistu izdavanja da bude glavni faktor, prosecne porodice svakako ne kupuju preskupe nekretnine. A sumnjivog kesa ima svuda u svetu, tako je napravljen Vegas pa Majami novcem od belog iz Juzne Amerike, London 90ih kapitalom Rusa i sto da ne i nas Vracar vec 20 godina.
 
Evo podeliću ja javno dostupne informacije :)
I dalje doteruju stranicu zgrade, tako da vrlo nije prodato sve. Serijsko puštanje u prodaju je stara fora da ne bi preplavili tržište i sami sebi oborili cenu, i da bi stvorili privid ekskluzivnosti i nagnali vas na brzu i nepromišljenu kupovinu. Kao kad neki sajt odbrojava još samo 5 minuta do kraja posebne ponude, a kad refrešujete stranicu ono opet još SAMO 5 minuta. Elem, sa strane ka Savi je za sada sve trosobno, dvosobni i jednosobni su ka gradu
Pogledajte prilog 139839


jednosobni stan:Pogledajte prilog 139838


dvosobni:
Pogledajte prilog 139837


trosobni:
Pogledajte prilog 139840


Ko propusti prodaju u ovoj turi, nek ne tuguje mnogo, imaće šansu da pazari stan u trećoj zgradi, koja je bliže reci i sa boljim pogledom. Mada, ako prodavci propali studenti FPNa i Pravnog kažu da ima još SAMO 3 jedinice, ondak bogme vadite kartice što pre
Не коментаришем стан, распоред и слично, али од када се у Србији, да тако кажем, не рачуна дневна соба, већ само спаваћа као у америчким огласима, код нас је на пример стан са дневном собом и две спаваће одувек био трособан, а не двособан.
 
FED je ove godine već u par navrata podizao kamatne stope što je pokrenulo pad cena nekretnina u Americi, slučajno vremenski koincidira i sa ratom u Ukrajini (o Kanadi da ne pričamo, tamo je praktično propast prethodna 2 meseca). ECB će tome pristupiti u julu prvi put posle 11 godina da bi obuzdala inflaciju (koja je trenutno 8% u 2022. godini a ciljana je 2%). To je ono što centralne banke rade kako bi održale stabilnost sistema. Mi pravu centralnu banku nemamo, mi imamo NBS koja kao produžena ruka uvozničkog lobija samo održava stabilan kurs. Dakle, mi smo uveli inflaciju iz EU jer svoju ne kontrolišemo, tako ćemo uvesti i pad cena nekretnina. Pogubno je za cene to što su Rusi i Ukrajinci došli u dovoljno značajnom broju i zamaskirali ono što sledi. Jer ko je došao došao je. Ako ih dođe još više to znači da smo dospeli u svetsku krizu kad nas neće interesovati cena nekretnina već kako da preživimo. Ja projekte koje pratim (a nije samo BnV) svuda je cena skočila za 20% u prethodna 2 meseca u Beogradu. OK. Ovde su me smatrali za bota kad sam uzeo stan u Visti, neka bude da sam sad dr. Propast.

WhatsApp Image 2022-06-27 at 4.08.13 PM.jpeg


Što bi Konstrakta "rekla", "Žvake ... jbg ... puc puc"
 
Vrh