Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Samo da javim da sam proveravao sajt "Srbija voza". Prekjuče, juče i danas 0 kašnjenja i 0 otkazivanja na relaciji Kraljevo-Požega.
EDIT: Požega-Kraljevo isto, svih pet polazaka realizovani po JUS-u.
Lepo ti ja rekoh onomad.
Pusti priče i poluinformacije pojedinaca.
Kako ono napisaše?
"Gasi se putnički saobraćaj na relaciji Kraljevo-Požega-Kraljevo!!! "
😂😂😂
 
Srbija Voz je toliko razvaljena firma da su nam tri dana bez kolapsa na jednoj pruzi vest.

A i to je pitanje. Prošle godine sam u Lapovu čekao voz za Kragujevac. 15 minuta nakon što je trebalo da krene, pitam ženu sa šaltera kada će se voz pojaviti da bi mi ona rekla da ga neće ni biti. Zašto? Ne zna se. Nikakvog obaveštenja na sajtu (niti bilo gde) nije bilo. Morao sam da jurcam na poslednji bus, a stanica je na par km udaljenosti.
Sve to na pruzi koja je (tada) bila rekonstruisana pre manje od dve godine.

U normalnoj zemlji u takvoj situaciji ti obezbede alternativni prevoz, a ako to nije moguće, prenoćište. Kod nas ti ni ne refundiraju kartu jer nemaju sitno.

Ne znam kako očekuju da im sa takvim ponašanjem broj putnika ne bude nula.
 
Prijatelju, od pre dva dana si član foruma, tako da uhodaj se malo pre nego što nešto napišeš.
Kragujevac je već 15 godina slepo crevo za železnice, a tako će i biti dok se ne završi potpuni remont pruge Lapovo-Kragujevac-Kraljevo, pri čemu je za sada samo delimično odrađena deonica Lapovo-Kragujevac.
 
Samo da javim da sam proveravao sajt "Srbija voza". Prekjuče, juče i danas 0 kašnjenja i 0 otkazivanja na relaciji Kraljevo-Požega.
EDIT: Požega-Kraljevo isto, svih pet polazaka realizovani po JUS-u.

Čekaj, ti to po sajtu gledaš? :LOL:

Ja mislio imaš nekog doušnika.

Bilo kako bilo, iz Kraljeva ima 4 pravca, mislim da je ka Požegi potrebno 2 garnitura, a u ostala 3 pravca 3 garniture, dakle ukupno 5 garnitura + 2 rezerve. Dakle ukupno 7 garnitura. Gotovo svakodnevno se na jednom od 4 pravca otkazuju polasci, što znači da uglavnom ima 4-5 poluispravnih garnitura, a nekad i manje. Bilo je pre par meseci dana kada je su otkazivani polasci na 3 od 4 pravca iz Kraljeva. Ovo su stanja na terenu, ne na SV sajtu. Kako mislim poluispravnih garnitura? Juče je jedna 711 na relaciji Kraljevo - Požega išla sa jednim ispravnim motorom od dva.
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, od pre dva dana si član foruma, tako da uhodaj se malo pre nego što nešto napišeš.
Kragujevac je već 15 godina slepo crevo za železnice, a tako će i biti dok se ne završi potpuni remont pruge Lapovo-Kragujevac-Kraljevo, pri čemu je za sada samo delimično odrađena deonica Lapovo-Kragujevac.
Znam, ali to ne opravdava takav odnos prema putnicima. Neka onda obustave saobraćaj dok ne urade celu prugu. Bolje nego da ostvareni polazak bude izuzetak.

Slažem se da nije tako očajna situacija na ostalim pravcima, samo sam dao primer šta se od njih kao preduzeća može očekivati.
 
Čekaj, ti to po sajtu gledaš? :LOL:

Ja mislio imaš nekog doušnika.

Bilo kako bilo, iz Kraljeva ima 4 pravca, mislim da je ka Požegi potrebno 2 garnitura, a u ostala 3 pravca 3 garniture, dakle ukupno 5 garnitura + 2 rezerve. Dakle ukupno 7 garnitura. Gotovo svakodnevno se na jednom od 4 pravca otkazuju polasci, što znači da uglavnom ima 4-5 poluispravnih garnitura, a nekad i manje. Bilo je pre par meseci dana kada je su otkazivani polasci na 3 od 4 pravca iz Kraljeva. Ovo su stanja na terenu, ne na SV sajtu. Kako mislim poluispravnih garnitura? Juče je jedna 711 na relaciji Kraljevo - Požega išla sa jednim ispravnim motorom od dva.
Pa znaš kako, s obzirom na to da sajt uživo prenosi podatke o kašnjenjima, ne vidim što ne bi bili referenca.
A ti kada jasno kažeš ko ti je izvor sa terena, poverovaću.
No, jedina stvar koja me zanima kao potencijalnog putnika, ne "vozoljubitelja" jeste: Koliko vozova je otkazano danas?
 
U slučaju barskog voza prenosi. Ne vidim što bi bilo drugačije ovde.
A sada ti meni odgovori na moja pitanja:
1) Ko ti je izvor sa terena?
2) Koliko vozova je danas kasnilo ili je otkazano na ovoj liniji?
 
U slučaju barskog voza prenosi. Ne vidim što bi bilo drugačije ovde.
A sada ti meni odgovori na moja pitanja:
1) Ko ti je izvor sa terena?
2) Koliko vozova je danas kasnilo ili je otkazano na ovoj liniji?

Zato što znam da sa mnogih relacija ne prenosi. Da li si video da na sajtu nekada kasne vozovi koji počinju ili završavaju vožnju u Kraljevu?

1) čovek koji putuje na toj relaciji često
2) ne znam, jer nije putovao danas
 
Ne znam, samo ove sam proveravao i to ciljano.

E, pa dobro, kad se taj misteriozni čovek "što često putuje na toj relaciji" oglasi, obavesti nas.
 
Poslednja izmena:
СВ је позната као фирма која благовремено обавештава путнике, нарочито за поласке који нису од/до Београда, тако да не бих ја узимао податке са њиховог сајта здраво за готово
 
Javljaju na vestima da je kamenovan BG voz, polomljena stakla.
 
СВ је позната као фирма која благовремено обавештава путнике, нарочито за поласке који нису од/до Београда, тако да не бих ја узимао податке са њиховог сајта здраво за готово
Jednom sam tako pre nekih 10-15 godina na šalteru informacija g.ž.s. Beograd dobio informaciju da voz za Istanbul ide samo do Sofije zbog poplava. Izašao na peron, dočekao me nasmejan turčin i kaže jok, popravili su prugu od poplava još pre 3 meseca...

Javljaju na vestima da je kamenovan BG voz, polomljena stakla.
Mere pokazuju rezultate...:ROFLMAO:
 
Drugo gaženje ove nedelje
 
1655487354899.png
1655487463673.png


Barac sa 3 vagona..... Poslednji put kada sam putovao "putničkim" iz Vrbnice, imao je 4 vagona.
 
Pisu na toj stranici sa fb-a da su vec ugradili nove cvrste tacke na nekim deonicama kontaktne mreze, no i dalje su prisutna prilicna kasnjenja
 
Vrh