Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Ako uporedimo ovo što ste naveli sa starim drvenim prozorima i jednostrukim staklom, bitno je bolje u svakom pogledu. Ako to isto uporedimo sa nekim današnjim standardom, ovo je ipak neka bazična i ekonomična ponuda. Pogotovo ako Vam je bitna dobra toplotna i zvučna izolacija. Može to mnogo bolje.
Hvala najlepše na odgovoru. Ima svega danas, teško je naći poštenog investitora.
 
Pozdrav, dobio sam ponudu za ugradnju podizno ALU kliznog sistema Alumil Smartia s560 (koliko vidim dva stakla) i Elvial 6800 (3 stakla).
Da li iko zna koji su profili bolji? I kakva je termonizolacija kod oba.? Velika je površina stakla. Južna je strana i ceo dan je sunce, a vetar nije toliko jak.
 
Bilo bi bolje da je Alumil S560 sa troslojnim staklom, bolji je sistem. Elvial je malo zastareo sistem i nisam baš siguran da u taj sistem može da se ubaci troslojno staklo od min 42 mm.
 
Pozdrav i pitanje za Deku, dobili smo ponudu za zamenu stolarije u stanu pa zbog ovih sumanutih cena koje se menjaju iz nedelje u nedelju da li mozete da nam pomognete u odabiru ponude. Radi se o trosobnom stanu są odlicnim centralnim grejanjem i bez preterane spoljne buke.
  1. GRASING - TROCAL - sestokomorni AD76mm- staklo 4/16/4 niskoemisiono+argon. Okov Siegenia + ALU roletne+rolo komarnik+okapnice/daske. Cena 5360¢ (uracunata zavrsna zidarska obrada i odnosenje stare stolarije).
  2. I&B CAPITAL - REHAU E70 (dvoslojno staklo) - petokomorni, 70mm - staklo LOW-E (4+16+4). Okov ROTO NT+ ALU roletne+rolo komarnik+okapnice/daske. Cena 5100¢ (bez zavrsnih radova i odnosenja stolarije)
  3. PLAST SISTEM - VEKA - Efektline 2x Izopan 4+16+4 Low E. Okov Maco. ALU roletne+rolo komarnik+okapnice/daske.Cena 5910¢ i ponuda za Swingline 6310¢ (cene su bez zavrsnih radova)
 
Poslednja izmena:
Poštovana, sve tri ponude su vrlo, vrlo slične što se tiče ponuđenih sistema pvc profila, okova, stakla i dodataka. Skoro identično.
Grasing nudi i završnu obradu za te pare, dok drugi ne.
Ne znam ko Vam je ostavio najbolji utisak.
Grasing nije baš ostavljao najbolje utiske.
IB CAPITAL je najjeftiniji, ali bi morali sami da organizujete molera. Možda je to ipak najbolja od ovih ponuda.
 
Poštovana, sve tri ponude su vrlo, vrlo slične što se tiče ponuđenih sistema pvc profila, okova, stakla i dodataka. Skoro identično.
Grasing nudi i završnu obradu za te pare, dok drugi ne.
Ne znam ko Vam je ostavio najbolji utisak.
Grasing nije baš ostavljao najbolje utiske.
IB CAPITAL je najjeftiniji, ali bi morali sami da organizujete molera. Možda je to ipak najbolja od ovih ponuda.
Zahvaljujem se na brzom odgovoru. Posto sam i ja procitala neke negativne komentare sto se tice Grasinga nisam bas sigurna da li se radi o kvalitetu izvedenih radova ili o neporfesionalnom odnosu prema musterijama, tako da ce tas na vagi vrv prevagnuti na stranu IB Capitala. Ako neko ima preporuku za iskusne molere molila bih da mi posalje poruku u pp
 
Jedna zanimljivost u vezi cene, poslao sam Bosal-u zahtev za ponudu sa istom specifikacijom koju sam slao i pre oko godinu i po dana tačnije u septembru 2020.

Bosal septembar 2020. - 1557evra
Bosal maj 2022. 2411evra

Rast cene je 55%
 
Dragi forumasi,
potrebno mi je misljenje u vezi sa ugradnjom nove stolarije na novoizgradjenom spratu porodicne kuce.
Danas sam poslao ponudu Rehau za sistem Rehau GENEO. Posto nemam predstavu koliko ce se cena kretati, pitanje vama ovde, da li bi mi u tom nekom rangu, sto se tice kvaliteta, neko preporucio alternativu drugog proizvodjaca, sa evtl. pristupacnijim cenama ili ste misljenja da i SYNEGO sistem istog proizvodjaca nudi relativno isti kvalitet za mozda? malo nizu cenu?? I jos nesto, iz Rehau kazu da ce se njihov partner javiti sa ponudom...da li to znaci da eventualno razliciti partneri koji onda ugradjuju iste sisteme ipak kalkulisu razlicite krajnje cene?
Hvala!
 
Rehau je samo jedna od mnogih nemačkih firmi koja, između puno toga ostalog, proizvodi i pvc profile za stolariju. Njihovo predstavništvo u Srbiji prodaje te profile proizvođačima stolarije, njihovim partnerima. Svaki proizvođač će dati drugačiju ponudu, što zavisi od mnogo faktora.
Poznati proizvođači pvc profila su i VEKA, GEALAN, THYSSEN, KOEMMERLING, KBE, TROCAL, SALAMANDER, SCHUCO, i drugi.
Lako ćete naći kontakte na internetu.
Morate tačno definisati vaše zahteve i želje, kako bi Vam svi oni dali uporedive ponude.
Ako ste ugradili dobru izolaciju, onda i prozori moraju biti boljeg kvaliteta, kako bi sve imalo smisla.
 
Trebao bi da uradim u stanu PVC stolariju, da li bi neko mogao da mi preporuči neku firmu?
Kakve su firme Talaris, i Samigo Invest?
 
Nakon tri cela dana stigla mi je ponuda od firme Sunce Marinković.

Sunce ti ponudu su napisali rukom na papiru (prezime sam uklonio a pritom je bilo ispisano rukom Š bez kukice, moguće da nemaju to slovo na tastaturi):poop:

Takođe su skuplji od konkurencije koja radi Rehau Syengo pa čak i od firmi koje rade sa uporedivim Veka profilom koji je nešto kvalitetniji i inače skuplji.

sunce-marinkovic-pvc-ponuda.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakvog su kvaliteta sigurnosna vrata Abwehr - Leavina, sa Guardian bravama?
Ili su bolja Feri vrata domaćeg proizvođača?
 
Talaris, prodaje Feri vrata.
Abwehr, Torex prodaje Ram International. To su Ruska ili Ukrajinska vrata koliko sam razumeo prodavca.
 
Poslednja izmena:
Nakon tri cela dana stigla mi je ponuda od firme Sunce Marinković.

Sunce ti ponudu su napisali rukom na papiru (prezime sam uklonio a pritom je bilo ispisano rukom Š bez kukice, moguće da nemaju to slovo na tastaturi):poop:

Takođe su skuplji od konkurencije koja radi Rehau Syengo pa čak i od firmi koje rade sa uporedivim Veka profilom koji je nešto kvalitetniji i inače skuplji.

Pogledajte prilog 136090
Sunce ti poljubil...:) Ovako sam i ja dobio ponudu identično ali od dosta manje firme...mada Sunce bi trebalo da bude jedna od većih firmi.
 
Pozdrav svima. potrebno mi je vase misljenje i savet. Dvoumim se izmedju aluminijumskih dvokrilnih prozora:
- ALUMIL M11000 Vrsta stakla(4+16+4)Low-e Argon 24mm
- ELVIAL 4600 Vrsta stakla(4x12x4x12x4) Solar/Premium.
Sta je po vama bolji izbor i da li je neko imao saradnju sa firmom MOND LINE PRO i ako jeste kakva su vam iskustva sa njima? Hvala unapred.
 
Alumil 11000 je za nijansu bolji profil od Elvial-a 4600. Oba sistema su zastarela i prevaziđena.
Ali, troslojno staklo kod Elvial-a mnoooogo znači, pa je to bolja kombinacija.
MOND LINE PRO ne znam u detalje i kakva su iskustva.
 
Rehau je samo jedna od mnogih nemačkih firmi koja, između puno toga ostalog, proizvodi i pvc profile za stolariju. Njihovo predstavništvo u Srbiji prodaje te profile proizvođačima stolarije, njihovim partnerima. Svaki proizvođač će dati drugačiju ponudu, što zavisi od mnogo faktora.
Poznati proizvođači pvc profila su i VEKA, GEALAN, THYSSEN, KOEMMERLING, KBE, TROCAL, SALAMANDER, SCHUCO, i drugi.
Lako ćete naći kontakte na internetu.
Morate tačno definisati vaše zahteve i želje, kako bi Vam svi oni dali uporedive ponude.
Ako ste ugradili dobru izolaciju, onda i prozori moraju biti boljeg kvaliteta, kako bi sve imalo smisla.
Hvala na javljanju i preporukama. Ja evo vec pre nedelju dana poslao desetak upita za predlog cena, firmama koje prodaju navedene sisteme, do danas nazalost dobio odgovor samo od jedne, koja mi nudi SCHUCO 82/70 MD, vrsta stakla 4-16-4-16-4, niskoemisiono, flot, flot, argon, sa Uf od 0,9. 7-okomorni, sa tri dihtunga.
Cena mi je prihvatljiva, mada nemam uporedne ponude...
Nadam se da ce mi se javiti neko sa Geneo Rehau ponudom, ako se ne varam (s obzirom da nisam iz struke) cini se da su nesto bolji (zbog tehnoloski nesto unapredjenog profila u smislu staklenih vlakana).
Da li je po Vasem misljenju vrsta stakla u SCHUCO ponudi dobra ili se definitno odluciti umesto ovih 24 mm za nesto deblje, kada se vec ulaze :)
 
Poštovani, ako ste čitali moje postove na ovoj temi ranije, mogli ste da primetite da uvek forsiram bolji staklopaket, jer je staklo 90 % prozora. A nemam baš nikakve veze sa staklarima!!!
Po meni, profil nije toliko važan koliko staklo. To ko je proizvođač, koja serija, koliko komora, to je sve manje bitno ili marketinški trik.
Ako već tražite troslojni staklo paket, trebalo bi da pvc profil ima tri dihtunga, ako je moguće.
Staklo koje preporučujem je tkzv best-buy, a to je spolja 4mm allseason ili 4 godišnja doba/16mm argon 90%/ 6mm (eventualno 4mm) float extra clear/16mm argon 90%/4 mm niskoemisiono . Otprilike, manje, više. Ovakav staklopaket ima Ug oko 0,6 W/m2K, a ceo prozor je na nivou Uw = +/- 0,8 W*m2K.
Ova ponuda uz SCHUCO za staklo bi mogla biti nešto malo bolja, da ima smisla.
 
Pozdrav svima,
Posle puno razmisljanja ugradio sam stolariju drvo - aluminijum. Staklo troslojno 4 godišnja doba + float clear + niskoemisiono. Drveni profili od hrastovine. Alu raletne sa podfasadnom kutijom. U poredjenju sa plasticnim prozorima ovo je svemirski brod i sto se tice kvaliteta a i sto se tice estetike. Ja prezadovoljan. Hvala Deki na savetima.
 
Vrh