Šta je novo?

Cene nekretnina

Kako pad, kad imamo nikakd vise influensera i izbeglica iz Izraela?
 
Промет за период од 31.03.2021. - 14.04.2021. (14 дана) у поређењу са периодом 31.03.2022. - 14.04.2022.
НОВИ БЕОГРАД 140 према 34
ЗВЕЗДАРА 170 према 43
ВРАЧАР 65 према 10
ВОЖДОВАЦ 118 према 14
ЗЕМУН 148 према 7
РАКОВИЦА 49 према 10
С.ВЕНАЦ 36 према 6
Deluje mi da samo nisu ažurni podaci. Za period od 15.03.2022. do 30.03.2022. ima dosta više prometa.
 
Zašto bi dolazile izbeglice u Srbiju? Zbog gasa? Pa od čega će da žive ovde? Jedino ako veruješ proročanstvu Tarabića, da će kod nas se sliti gomila ljudi i piti nezagađenu vodu...to ona voda koju će na Makišu sa iskopom za metro? Lepo je u razgovoru rekao; ako budemo imali veoma veliki rast proizvodnje i plata, rašće i cene stanova. To je kao kad moj ćale mašta da dobije na lotou.
 
Промет за период од 31.03.2021. - 14.04.2021. (14 дана) у поређењу са периодом 31.03.2022. - 14.04.2022.
НОВИ БЕОГРАД 140 према 34
ЗВЕЗДАРА 170 према 43
ВРАЧАР 65 према 10
ВОЖДОВАЦ 118 према 14
ЗЕМУН 148 према 7
РАКОВИЦА 49 према 10
С.ВЕНАЦ 36 према 6

Мислим да би инвеститори и продавци чисто као упозорење још мало требало подићи цене (20ак %),
могуће је да би то повећало промет, логично је зар не.
Е ако не успе та мера онда инвеститори ипак требају значајније подићи цене и тиме дати прави подстицај купцима.
Шта... није готов стан, инвеститор за те паре не даје никакве гаранције ни пенале на завршетак? ... ма нема везе људи купујте ко је икад имао
неки проблем са инвеститором.
Пошто је ствар озбиљна, дефинитивно држава мора више помоћи потенцијалним купцима...
Не, не ... у ствари не купцима, само се узалуд губи време .... државо помажи директно инвеститорима (уплаћуј им наше паре),
јер ако се којим случајем наљуте због лоше продаје, могу подићи цене за дупло-тродупло па смо онда сви надрљали.
Ne znam zašto objavljuješ informacije koje mogu a i ne moraju biti tačne.
Sve i da jesu, 15 dana je nikakav period za sagledavanje bilo kakve slike.

To je toliko mali period da praznik, lepo/loše vreme može da utiče na nešto.

Ukoliko imaš pristup izbaci podatke za prvi kvartal i poređenje za prethodne 3 godine (21, 20, 19).
 
Ne znam zašto objavljuješ informacije koje mogu a i ne moraju biti tačne.
Sve i da jesu, 15 dana je nikakav period za sagledavanje bilo kakve slike.

To je toliko mali period da praznik, lepo/loše vreme može da utiče na nešto.

Ukoliko imaš pristup izbaci podatke za prvi kvartal i poređenje za prethodne 3 godine (21, 20, 19).
Ово је тема о ценама некретнина, подаци де тичу промета истих и званични су (са сајта РГЗ).
Почетни датум је 31.03.2022. у поређењу са одговарајућим периодом претходне године.
Постављаћу их сваких 15 дана, невезано за празник, временске прилике и то да ли неко у њима види смисла или не.
 
Ово је тема о ценама некретнина, подаци де тичу промета истих и званични су (са сајта РГЗ).
Почетни датум је 31.03.2022. у поређењу са одговарајућим периодом претходне године.
Постављаћу их сваких 15 дана, невезано за празник, временске прилике и то да ли неко у њима види смисла или не.
Ja te podržavam ali zbog preciznosti i svrsishodnosti analize treba da vučeš kumulativ od npr 1 januara do datuma kada vučeš izveštaj pa da se stavi uporrdni podatak da se poredi sa istim periodima bar za prethodne tri godine ali još bolje od 2016.
 
Genex opet ide na prodaju ovog puta 2B din . Kada se gleda samo povrsina kule (28 spratova) bez dodatnih stvari to je 1130e/m2 ako se ukljuci i ostali objekti onda je to 770e/m2. Idealno za flipping. Npr da prebace iz pp u stambeni prostor. Odrade 2 veca stana po spratu, taman toliko da u garazi ima po mesto za svaki stan i to je to.
 
Bolje da prodas taj stan tamo na kraju nbg pre nego sto mu padne cena na 20k sad od kraja aprila i da kupis kucu na selu.
 
Промет за период од 31.03.2021. - 14.04.2021. (14 дана) у поређењу са периодом 31.03.2022. - 14.04.2022.
НОВИ БЕОГРАД 140 према 34
ЗВЕЗДАРА 170 према 43
ВРАЧАР 65 према 10
ВОЖДОВАЦ 118 према 14
ЗЕМУН 148 према 7
РАКОВИЦА 49 према 10
С.ВЕНАЦ 36 према 6

Мислим да би инвеститори и продавци чисто као упозорење још мало требало подићи цене (20ак %),
могуће је да би то повећало промет, логично је зар не.
Е ако не успе та мера онда инвеститори ипак требају значајније подићи цене и тиме дати прави подстицај купцима.
Шта... није готов стан, инвеститор за те паре не даје никакве гаранције ни пенале на завршетак? ... ма нема везе људи купујте ко је икад имао
неки проблем са инвеститором.
Пошто је ствар озбиљна, дефинитивно држава мора више помоћи потенцијалним купцима...
Не, не ... у ствари не купцима, само се узалуд губи време .... државо помажи директно инвеститорима (уплаћуј им наше паре),
јер ако се којим случајем наљуте због лоше продаје, могу подићи цене за дупло-тродупло па смо онда сви надрљали.
Mislim da je 14 dana suviše kratak period za neki zaključak. Možemo li da vidimo poređenje celog kvartala 2022 u odnosu na 2021?
 
Zar nisi rekao da neces vise ucestvovati na ovoj temi?
Nisam. Rekao sa da se necu oglasavati u vezi price koliko ko ima platu, kako zivi i sta moze da kupi, jer bi to opet otislo u nepotrebnu raspravu.
Ne bojte se svi vi sto ste se mozda zabrinuli, ja necu napustiti ovu temu.
 
Dobro je. Mora neko ove (koji ne postoje) sto misle da je rast cene posledica samo kriminala da izvede na pravi put.
 
Vi prosto nemate pojma. Vidim opet se pominje rgz, niti tamo ima svih transakcija, niti su cene tacne deo ugovor deo kes vec sam pricao o tome. Sta se lozite vise. Bice sta bude, tesko da ce sve da ode u bescenje, pre ce da ostane ovako kako jeste
 
realnostt koji je nerealan :)

Nema nikakve sanse da ostane ovako kako jeste. Imamo najvecu globalnu svetsku inflaciju svih vremena. Imamo veliki priliv sto nasih sto stranaca
koji iz razno raznih razloga dolaze u Srbiju.
Formiralo se globalno trziste (globalno selo) gde je sad lako i "preko interneta" kupiti nekretninu pa je nasima (7.5 miliona izvan Srbije) mnogo lakse da kupe nekretninu.
Imamo rast u IT sektoru koje nikada nije bilo u istoriji. Na sve to nedovoljno malo se gradi.

Realnostt je da nece ostati ovako kako jeste vec da ce cene da nastave da rastu. Bas kao sto kaze i onaj u onoj emisiji na N1. Ovde je samo pitanje kojom brzinom ce da rastu a to zavisi od faktora koji ne mogu da se procene.
 
Da i šta kad se vrate naši ovde iz Nemačke, čime se bave? Dvoje komšija se vratilo, jedan sredio kuću u pvc i stiropor, kupio auto, ali i dalje radi ovde kao zidar. Drugi kupio stan u NS izdaje za 180 eura...sirotinja i dalje, ima stan na kiriju ali i dalje je to sve nula.Ej moš misliti 180 eura mesečno za stan za koji je radio tamo 10 godina, uspeo je nema šta.Za tih 180 eura ima da ode u kupovinu za 2 nedelje najviše.Isto tako znam i za baku i deku, koji rade u USA kupili stan u BNW, imali para, eno sad kuknjava imaju puno stanova a ne izdaju i troškovi im jedu pare, (pogl.cene izdavanja u bnw i koliko dugo stoje na ogladima), tako da ima gomila ljudi koji imaju stanove i ne izdaju, drugi izdaju za siću ( u odnosu na to koliko su ih platili).E ako je verovati Tarabićima cene će ići gore sigurno još bar 10 %.
 
Osnovno pitanje oko cena nekretnina je šta će biti sa legalizacijom. Rok za ozakonjenje ističe 2023 godine, a završili su tek negde oko 10% zahteva. Dakle bliži se rok kada će morati sve da ozakone dekretom ili da ruše.
Naravno od rušenja realno nema ništa, jer se radi o preko milion objekata i to bilo političko samoubistvo. Sa druge strane politicarima nije u interesu da završe legalizaciju, jer bi to oborilo cenu nekretnina, a njima je novogradnja glavni biznis.
 
Kako je to osnovno pitanje kad rekose ovde da su ti objekti supe i svinjci koji ne uticu na cene stanova u Bg/Ns?
 
realnostt koji je nerealan :)

Kad smo kod nerealnosti, jel ima negde neki wordpress/komentar na dnevnom tabloidu/post na forumu i slicno cime se bavis, iz perioda pre 2008. gde predvidjas pad cena? Ili bilonsta gde prdvidjas stagnaciju cena neki period? Da ne bude da umes samo rast cena da prorices jer znas ono pokvaren sat i sl.
 
Mislim da je 14 dana suviše kratak period za neki zaključak. Možemo li da vidimo poređenje celog kvartala 2022 u odnosu na 2021?
Mozes pogledati ovde http://8.209.92.181/
Ima i graficki prikaz ali ne radi na mobilnom barem meni. Podaci od rgza i azurni su. Inace stan koji sam ja kupio se nije nasao tu, jer nije imao upisanu povrsinu u katastru iako je uknjizen, tako da je moguce da rgz ne evidentira sve, mada verujem da je vecina tu.
 
Mislim da si i ranije slao link ali mi sad ne radi tj izaberem opstinu, datume i uradim search ali nista ne izbacuje?
 
Vrh