Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

prolaskom ispod ostružničkog mosta u smeru ka gradu na novoobrenovackom putu,primetio sam neke radove tik pored desne strane mosta kao da prave rapmu da bi se mogli popeti na put i to na deo stare trase. E sada je l to ima neke veze sa ovim trenutnim radovima na ostružničkom mostu, ili su to neki radovi koji će biti u skorijoj budućnosti
 
Када се отприлике планира отварање деонице ауто пута од Стражевице до Бубањ потока? Питам из разлога што мислим да нови надвожњак код скретања за Ресник може бити готов до првог дана септембра, према ономе што сам видео, а да ли ће чекати да буде отворена цела деоница обилазнице која ће најраније бити готова 2023, па да споје све, то је већ дилема.
 
Mislim da će se taj nadvožnjak završiti tek kada se pusti u saobraćaj cela obilaznica do B. Potoka. A nije isključeno da se pusti do petlje Avala. Do petlje Avala se lako može završiti za mesec-dva. Počeli su da završavaju nadvožnjak kod pruge a ostatak se lako može dovesti do pred asfalt.
 
I petlja Bubanj potok napreduje. Moguće da će pustiti smer BG-Niš preko novog nadvožnjaka da bi završili ostalo. Ostaje pitanje da li će odmah povezati i obilaznicu.
 
Браво Срки за снимак!! На 1:07 се види на месту где је постављен нови слој асфалта, одвајање за будући надвожњак-рампу за скретање са обилазнице преко ауто-пијаце ка граду! Добар знак да ће то ипак бити грађено! (y)
 
Ovaj nadvoznjak na 0:30 ( za pravac koji se ionako nece graditi narednih X godina) napreduje puzevim koracima. Ladno ce docekati sezonu Turaka, ima opet da budu kilometarske kolone na autoputu.
 
Čini se da je potrebno srušiti još nekoliko objekata kod petlje Avala.
 
Браво Срки за снимак!! На 1:07 се види на месту где је постављен нови слој асфалта, одвајање за будући надвожњак-рампу за скретање са обилазнице преко ауто-пијаце ка граду! Добар знак да ће то ипак бити грађено! (y)

Uvek je to i planirano bilo ali neće se to graditi dok ne reše pitanje vlasništva na placevima gde bi to odvajanje trebalo da prođe.
 
Ček, ček... ako dobro razumem kažeš da će to odvajanje služiti da se isključiš sa obilaznice u pravcu Beograda i da si ti sve vreme znao za to!!!
Pa gde si, bre, bio svo ono vreme kad se vodila rasprava da li će biti i zašto nije itd, itd.
Ajd' molim vas ako još neko zna nešto što mi drugi ne znamo neka slobodno kaže... nećemo mu ništa. :)
 
Ček, ček... ako dobro razumem kažeš da će to odvajanje služiti da se isključiš sa obilaznice u pravcu Beograda i da si ti sve vreme znao za to!!!
Pa gde si, bre, bio svo ono vreme kad se vodila rasprava da li će biti i zašto nije itd, itd.
Ajd' molim vas ako još neko zna nešto što mi drugi ne znamo neka slobodno kaže... nećemo mu ništa. :)
Nisam ni stigao da pročitam tu diskusiju :) Nešto ovako bi trebalo biti:

1649779174687.png
 
Bandere na 2:10 verovatno pokazuju kuda ce da prodje nova devijacija preko zatrpanog dela tunela.
 
Ček, ček... ako dobro razumem kažeš da će to odvajanje služiti da se isključiš sa obilaznice u pravcu Beograda i da si ti sve vreme znao za to!!!
Pa gde si, bre, bio svo ono vreme kad se vodila rasprava da li će biti i zašto nije itd, itd.
Ajd' molim vas ako još neko zna nešto što mi drugi ne znamo neka slobodno kaže... nećemo mu ništa. :)

Ta diskusija se povede ovde na svakih pet strana, već je nekoliko puta objašnjeno da je planirano, da će biti urađeno i ovo proširenje, ali se neće sad raditi rampa.
 
Pa da, ovo bi trebalo da je odgovor na tu dilemu oko koje se poteže pitanje svakih 5 strana.
Nego je meni zanimljivo kako je samouvereno rekao kako on odavno zna da to treba tako.
A ja i većina ljudi odavde izlomismo tastaturu a on sedi i smeška se u pozadini. :D
 
Meni je jedina novost pominjanje vlasništva, ja sam mislio da jednostavno ne žele da se sad zezaju sa tim kad nije neka velika potreba. Što se toga šta će/neće biti tiče i šta je planirano, ko je pratio zna otprilike od kad su izašli poslednji planovi (kad su počeli radove na ovom sektoru) i kad se videlo da nedostaje rampa, a ostavljen je patrljak. A to beše pre par godina.
 
Vrh