Šta je novo?

Savada 3

Cena održavanja je 37.5e po stanu fiksna, a za garažno mesto 4e u SavAda 3. U cenu su uključena i dva portira. Jedan koji je tu u toku radnog vremena, a drugi tokom dana i noći.

Mislim da je glupo meriti površinom stana jer su u pitanju javne površine koje se održavaju. Samim tim jedina validna računica ovde za meru je koliko ljudi stanuje u stanu. Ako 2 ljudi živi u 50m2, a 1 u 100m2 nije validno da se naplacuje po kvadratu jer je površina javna. Naravno da dvoje prlja više nego jedno.

Uvek će onom ko ima manji stan da odgovara jedna računica, a onom ko ima veći fiksa cena. Kokoška ili jaje. Sve u svemu broj ljudi koji stanuju određuje koliko se površine prljaju a ne kvadrati.
Ta cena je bez pdv,pa nisu oni jedina firma sto nudi uslugu održavanja i lokali placaju istu cenu de prodje 100 ljudi pa tu ima preko 200 stanova neplaćaju 20 cuvara
 
Par fotografija od danas...
IMG_20220404_154816.jpg
IMG_20220404_154836.jpg
IMG_20220404_155237.jpg
IMG_20220404_155132.jpg
IMG_20220404_155141.jpg
 
Jel neko video ove flake na beloj fasadi (ovo je iznad ulaza u lamelu 1)? Trebalo bi za kvo da se zalimo pa da prekrece kao stubove.
 

Prilozi

  • 2B142585-FF46-4C21-8058-6D78B9BF69B6.jpeg
    2B142585-FF46-4C21-8058-6D78B9BF69B6.jpeg
    115,4 KB · Pregleda: 317
Jel neko video ove flake na beloj fasadi (ovo je iznad ulaza u lamelu 1)? Trebalo bi za kvo da se zalimo pa da prekrece kao stubove.
Mislis na te horizontalne razlike u boji, koje se nalaze u nivou spratova? Ako da, tu su betonski ispusti za spoljnu stranu sendvic zida.
 
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje. Juce smo isli na primopredaju i primjetili da nije napravljen pad ni u jednom kupatilu da se voda sliva u slivnik. Reklamirali smo to, medjutim rekli su nam da je to ocekivano i da oni ne rade kupatila sa padom. Da li je jos neko provjeravao, kakvo je stanje kod vas?
Ne vidim poentu slivnika ako nije napravljen pad ka njemu.
 
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje. Juce smo isli na primopredaju i primjetili da nije napravljen pad ni u jednom kupatilu da se voda sliva u slivnik. Reklamirali smo to, medjutim rekli su nam da je to ocekivano i da oni ne rade kupatila sa padom. Da li je jos neko provjeravao, kakvo je stanje kod vas?
Ne vidim poentu slivnika ako nije napravljen pad ka njemu.
Kod mene je isti slucaj a i kolko znam vise ljudi nema pad. E sad nisam strucan za to da li tako treba da bude (navodno zbog velicina plocica nije lako izvesti pad) ali ocigledno je da to neimar nece uvaziti… Isto tako fleke na spoljasnjoj beloj fasadi kazu da ce morati skupstina stanara da popravlja sto je po meni smesno…
 
Kod mene je isti slucaj a i kolko znam vise ljudi nema pad. E sad nisam strucan za to da li tako treba da bude (navodno zbog velicina plocica nije lako izvesti pad) ali ocigledno je da to neimar nece uvaziti… Isto tako fleke na spoljasnjoj beloj fasadi kazu da ce morati skupstina stanara da popravlja sto je po meni smesno…
To sto nesto nije lako izvesti ne znaci da se ne treba izvesti. Imam par gradjevinskih inzinjera u porodici i kazu da ovo nema smisla. Sto je najgore pod nije ravan, znaci vidno postoji pad, planiran ili ne, samo ne ka slivniku. Zalicu se i za to. Ne znam da li se u dokumentaciji za vodovod i kanalizaciju moze naci informacija da li je pad planiran. Stvarno mislim da inzinjerska, tehnicka i bukvalno majstorska praksa zna da tu pad mora da postoji.
 
To sto nesto nije lako izvesti ne znaci da se ne treba izvesti. Imam par gradjevinskih inzinjera u porodici i kazu da ovo nema smisla. Sto je najgore pod nije ravan, znaci vidno postoji pad, planiran ili ne, samo ne ka slivniku. Zalicu se i za to. Ne znam da li se u dokumentaciji za vodovod i kanalizaciju moze naci informacija da li je pad planiran. Stvarno mislim da inzinjerska, tehnicka i bukvalno majstorska praksa zna da tu pad mora da postoji.
Mene zanima cak i ako uvaze reklamaciju, kako ce otkloniti propust... da polupaju pod i postave plocice ponovo... Mislim da su oni mnoge stvari radili po principu APP ako prodje prodje. A izgleda da je prolazilo u vecini slucajeva ranije. Mora da postoji dokumentacija za sve instalacije. I ja sam se pitao, pa sta ce slivnik onda - jedino za slucaj poplave...
Sa druge strane, zivecemo u zgradi gde su pregradni zidovi od punog materijala. Ovo sto sada investitori zapocinju ce raditi sa pregradnim zidovima od gips kartona, osim ako nije neki luks objekat.
 
Postoje dva resenja: da celu zgradu nakrive 1.5% ka slivniku ili urade pod ponovo sa jus standardom gradnje. Nije mi jasno kako neko uopste moze da prihvati ovakvu glupost i tupavo obrazlozenje. I sto se upustate u razmatranje kako ce to ispraviti? Konstatujte nedostatak u pisanoj formi i zahtev da se uradi po standardu i tacka. Mogu da urade milom ili ako im se vise isplati tuzbom pred sudom uz troskove spora i penale sto se niste uselili tj. nisu vam predali proizvod u ispravnom stanju.Ako Vas bas zanima mogu da poprave tako sto ce prelepiti nove plocice preko postojecih , sto je karaburdzenje ili da ostemaju pod , pa nov ravnjajuci sloj pa plocice. I sve to da ne ostete hidroizolaciju. Ako procuri posle dve godine garantnog roka platicete i komsiji ispod i sebi otklanjanje stete. Jos kad bi znali koliko su bedno te plocice zalepljene za podlogu i kojim lepkom?
 
Zna li se da li će biti neki prostor za bicikle u garaži?
Mislim da je NeimarV mogao sam da se angažuju s obzirom koliko kasne i naprave jedan prostor za bicikle i bez nas.. Da kazu evo izvolite jedno lepo i sigurno mesto za bicikle.. To nije skuplje od 100-400e sve zavisi kako i gde...
 
Mislim da je NeimarV mogao sam da se angažuju s obzirom koliko kasne i naprave jedan prostor za bicikle i bez nas.. Da kazu evo izvolite jedno lepo i sigurno mesto za bicikle.. To nije skuplje od 100-400e sve zavisi kako i gde...
U dokumentaciji, u ugovoru o podeli nepokretnosti sam video da postoji nekakvih 9,5 kvadrata za bicikle na -1 nivou, pa se zato nadam da će biti nešto. Prošetao sam po garaži ali ne nađoh ništa.
Svakako, kapiram da će biti neka opcija da se bar stave u garažu, ima dosta prostora za to
Screenshot_20220409-215833~2.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaka cast na informaciji, neka jos samo ovo sprovedu u delo :)
Mogli su lepo da to srede pre bilo kakve skupstine stanara, mislim stvarno.. Cekas godinu ipo dana na stan, sad cekaj jos pola godine da se napravi prostorija za bicikle..
 
Poslednja izmena:
Postoje dva resenja: da celu zgradu nakrive 1.5% ka slivniku ili urade pod ponovo sa jus standardom gradnje. Nije mi jasno kako neko uopste moze da prihvati ovakvu glupost i tupavo obrazlozenje. I sto se upustate u razmatranje kako ce to ispraviti? Konstatujte nedostatak u pisanoj formi i zahtev da se uradi po standardu i tacka. Mogu da urade milom ili ako im se vise isplati tuzbom pred sudom uz troskove spora i penale sto se niste uselili tj. nisu vam predali proizvod u ispravnom stanju.Ako Vas bas zanima mogu da poprave tako sto ce prelepiti nove plocice preko postojecih , sto je karaburdzenje ili da ostemaju pod , pa nov ravnjajuci sloj pa plocice. I sve to da ne ostete hidroizolaciju. Ako procuri posle dve godine garantnog roka platicete i komsiji ispod i sebi otklanjanje stete. Jos kad bi znali koliko su bedno te plocice zalepljene za podlogu i kojim lepkom?
I tako ce 200 stanova da preprave. A koliko cemo da se tuzimo? Koliko ce to da traje? I dok budu razbijali pod u kupatilu sta ce sve jos da "razbiju"...
To bi moglo u nekoj zemlji gde se postuju zakoni, gde sudovi rade itd. Mi nismo takva zemlja... Evo nek mi neko dokaze suprotno.
 
Tirke hvala sto si gore postavio pitanje i ukazao na propust. To mi nebi ni palo napamet da proveravam. Sta ces ti uraditi je tvoja stvar. Standard postoji za sve ili proizilazi iz normativa materjala koji se ugradjuje. Da li bi prihvatio ravan krov koji nema pad? Investitora ste hvalili pa ako je tako onda ce razumno otkloniti propust. Ukoliko je to za Vas mali propust onda moze da vam kupi 200 dzogera pa skupljajte vodu. A sto se tice suda to si u pravu ali ako ima ozbiljnu pretnju od 100 stanova dobro ce pitati svog pravnika koliko mu se isplati da vas ne uvazi. Srecno useljenje.
 
U dokumentaciji, u ugovoru o podeli nepokretnosti sam video da postoji nekakvih 9,5 kvadrata za bicikle na -1 nivou, pa se zato nadam da će biti nešto. Prošetao sam po garaži ali ne nađoh ništa.
Svakako, kapiram da će biti neka opcija da se bar stave u garažu, ima dosta prostora za to
Pogledajte prilog 133500

Ovo je tih 10 kvadrata, ali sam i ja obavešten da je na stanarima da to organizuju, samo je ostavljen prostor...

20220410-sEUo5SWshD.png
 
Fino od njih sto su ostavili prostor, a mogli su i urediti.
 
Postoje dva resenja: da celu zgradu nakrive 1.5% ka slivniku ili urade pod ponovo sa jus standardom gradnje. Nije mi jasno kako neko uopste moze da prihvati ovakvu glupost i tupavo obrazlozenje. I sto se upustate u razmatranje kako ce to ispraviti? Konstatujte nedostatak u pisanoj formi i zahtev da se uradi po standardu i tacka. Mogu da urade milom ili ako im se vise isplati tuzbom pred sudom uz troskove spora i penale sto se niste uselili tj. nisu vam predali proizvod u ispravnom stanju.Ako Vas bas zanima mogu da poprave tako sto ce prelepiti nove plocice preko postojecih , sto je karaburdzenje ili da ostemaju pod , pa nov ravnjajuci sloj pa plocice. I sve to da ne ostete hidroizolaciju. Ako procuri posle dve godine garantnog roka platicete i komsiji ispod i sebi otklanjanje stete. Jos kad bi znali koliko su bedno te plocice zalepljene za podlogu i kojim lepkom?
Komsija, a kod Vas, jel ima pad? U kojoj ste lameli?
 
Kao sto sam reko kupio sam na drugoj lokaciji. Temu i dalje pratim zbog iskustava koja imate Vi jer je pod izvodjac radova na mom objektu isti ko i kod Vas. Doduse ja kod moje kupovine ne ocekujem probleme jer je u pitanju manji objekat a i investitor zadrzava za sebe i familiju 1/ 3 stanova. A i pare dobije na kraju kad se uverim da je onako kako smo ugovorili. Srecno sa dzogerom 🙃🤣 .Moj savet da ukoliko investitor ne postupi po standardu da tuzite, proistice jer imam nesto skole iz prava a i brat mi je pravnik. Pravda jeste nekad spora ali ponekadje i brza kad suprotna strana vidi konacnu sankciju.
 
Poslednja izmena:
Pa izgleda da slivnik ipak nije za ukras:
Jel ima neko referencu na tehnicki normativ ili rodjaka-prijatelja gradjevinskog inzenjera da ga pita?
 
Meni su brat i snajka gradjevinski inzinjeri i radili su jedno vrijeme visoku gradnju/zgrade, kazu da ovo ne valja. Isto tako stolar koji nam oprema stan i koji se nagledao raznih stanova/zgrada kaze da ovako svi sad rade-bez pada. Tako da ne znam sta reci. Malo me brine, posebno to sto nema pragova i parket je u istom nivou sa plocicama. Ali male su sanse da dodje do havarije, samo ne ostavljati masinu da radi sama u stanu :D
Recimo na terasi je uradjeno dobro, i tu smatram da je i najvaznije. Mi smo testirali, a moze se vidjeti i u projektu da je ucrtan i planiran pad na terasi (ove strelice ka slivniku) ali ne i u kupatilima.
E2A2EB57-6096-43E7-9182-6F3CA40A1F34.jpeg
 
Meni su brat i snajka gradjevinski inzinjeri i radili su jedno vrijeme visoku gradnju/zgrade, kazu da ovo ne valja. Isto tako stolar koji nam oprema stan i koji se nagledao raznih stanova/zgrada kaze da ovako svi sad rade-bez pada. Tako da ne znam sta reci. Malo me brine, posebno to sto nema pragova i parket je u istom nivou sa plocicama. Ali male su sanse da dodje do havarije, samo ne ostavljati masinu da radi sama u stanu :D
Verovatno u pravilniku nije napisano da mora, ili je ostavljeno da se tumaci.
 
Vrh