Šta je novo?

Cene nekretnina

Mirijevo 4 . Zgrada stara 8 godina.
3. Sprat bez lifta.
35m2 sa terasom 52500E sa sve nameštajem starim koliko i stan.

Cirka 1500€/m2 a nije novo lebte...
Prodato danas.
Mirijevo 4 ima dve odlične mikrolokacije koje možda i vrede te pare a ostalo je krš.
Ali treći bez lifta. Čudna odluka čak i za mali stan.
Evo na prve dve stranice halo oglasa dve bolje ponude. Ko hoće.

Obe Mirijevo 4. I bolja spratnost.
 
Mirijevo 4 ima dve odlične mikrolokacije koje možda i vrede te pare a ostalo je krš.
Ali treći bez lifta. Čudna odluka čak i za mali stan.
Evo na prve dve stranice halo oglasa dve bolje ponude. Ko hoće.

Obe Mirijevo 4. I bolja spratnost.
Izgleda je presudiilo da ovo u 35m2 ima odvojenu sobicu malu i sto je ostao komplet namestaj.
 
ехем...🙄 https://forum.beobuild.rs/threads/finansijska-tržišta-trgovina-akcijama-obveznicama-i-dr-instrumentima.4227/page-13

On je više puta upozoravao investitore da su uhvaćeni u istorijski mehur, a prema njegovim rečima, pad indeksa S&P 500 znači da se sprema kreditna kriza.
Julien Warnand, veteran među investitorima i suosnivač kompanije GMO, specijalizovane za upravljanje imovinom, objasnio je u intervjuu za Foks biznis kako investitori treba da se pozicioniraju u trenutnoj situaciji.

"Ono što bih uradio jeste da se pobrinem da postoji rezerva gotovine. Možda će biti sjajnih prilika za kupovinu u narednih nekoliko godina", rekao je.
Баш зато што иде криза, без обзира на инфлацију, треба имати ликвидна средства уз себе. Куповати сада је већи начин да новац изгуби на вредности него да стоји у инфлацији. Сад, када ће се тачно десити, нико не може да тврди са прецизношћу.
Надувеност вредности асета је већа од потрошачке инфлације, у релативном смислу.
Наравно, услов је ако иде криза великих размера. Свако је слободан да тврди своје.

Мене Блиц није цитирао... 😏
 
Poslednja izmena:
Ima tu jedan trik. Nekretnina se upisuje na zenu. Dakle recimo ulozimo po 50 000 i na kraju nekretnina njena? Posle ne daj Boze nekog sr**** muskarac ostaje na ulici. Ma cao zdravo. Mizandrijska drzava!!!
 
Sve više je takvih otimačina uz zakonski blagoslov
Pre su se ljudi uzimali iz ljubavi a sada ONE to čine po proračunu

Ne jednakost koja je postojala nekada nije bila dobra, al sad je preterano u žensku korist

Ako i treba... zao mi je što još više ih ne favorizuju . Pa sve još brže da ode u tri lepe nego ovako , malo po malo izlazi na videlo da muški su u lošijem pilozaju a naj vidljivije je upravo u otimanju nekretnina
kako nasledjenih tako i novo kupljenih.
 
Аутоматски се уписује заједничка својина осим ако супружници не изјаве да је посебна имовина. Закон је измењен.
 
Ima tu jedan trik. Nekretnina se upisuje na zenu. Dakle recimo ulozimo po 50 000 i na kraju nekretnina njena? Posle ne daj Boze nekog sr**** muskarac ostaje na ulici. Ma cao zdravo. Mizandrijska drzava!!!

Ti ako nisi spreman da upises imovinu na zenu ne treba ni da se zenis. Da pojednostavim ako nisi spreman bubreg da das za zenu znaci da je ne volis ili joj ne verujes dovoljno. Najbolje je da se ne zenis. Dodatno Zakon je izmenjen ali svakako ovo ostaje gore.
 
Druze moj vidi se da si ti iz nekog drugog doba - kamenog verovatno.
Ja sam imao vec susreta sa ovim novim feministickim zakonima i zloupotrebom istih, sreca da sam imao sve dokaze da opovrgnem tuzbu. A ti veruj kome hoces jer je sve super dok ne krene nizbrdo (ako krene). Bubreg ti je lako da das kad imas dva.
To ti svog sina tako savetuj, mene ne moras.
 
Poslednja izmena:
Ima tu jedan trik. Nekretnina se upisuje na zenu. Dakle recimo ulozimo po 50 000 i na kraju nekretnina njena? Posle ne daj Boze nekog sr**** muskarac ostaje na ulici. Ma cao zdravo. Mizandrijska drzava!!!
Чек, не разумем. Је л` сте обоје уписани?
 
Ne. Ako je nekretnina na muskarcu ili zeni i stecena je u braku deli se jer sve sto je steceno u braku ide 50:50. Ovako ide 100:0 na zenu. Ne znam koji muskarac ce biti lud da ovo prihvati, mislim u slucaju kada on vraca kredit ili daje pola ili vise od pocetne vrednosti zbog koje se dobija 20%?
 
Da li sada uletati u kredit (uz neko vece ucesce, 50-60% vrednosti stana) ili odloziti kupovinu i cuvati kes? Generalno, cini mi se da niko ne moze da predvidi kretanje cena u naredne 2-3 godine, ali zanima me kakva su misljenja na forumu.
 
Da li sada uletati u kredit (uz neko vece ucesce, 50-60% vrednosti stana) ili odloziti kupovinu i cuvati kes? Generalno, cini mi se da niko ne moze da predvidi kretanje cena u naredne 2-3 godine, ali zanima me kakva su misljenja na forumu.
Обзиром на околности ће да скоче цене енергената. Одржавање станова ће да поскупи. Остаће много празних за закуп од екипе која је уместо у производњу улагала у мртав капитал. Цене неминовно иду доле полако.
 
Ne. Ako je nekretnina na muskarcu ili zeni i stecena je u braku deli se jer sve sto je steceno u braku ide 50:50. Ovako ide 100:0 na zenu. Ne znam koji muskarac ce biti lud da ovo prihvati, mislim u slucaju kada on vraca kredit ili daje pola ili vise od pocetne vrednosti zbog koje se dobija 20%?
То су све обориве претпоставке и могу се обарати у редовном поступку пред судом при деоби имовине. Мере се улози током брака, није баш тако да је 50:50. Сад, мораш имати неке доказе за то, као што и она мора имати да бисте доказали своје тврдње. Ако си ти плаћао кредит, имаш право на повраћај датог или аликвотни удео у имовини. Не можеш ти једини да имаш терет. Не функционише то баш тако, неко те је наплашио. Сад, једини ризик је корумпираност правосуђа, и што је такав поступак скуп, па мораш ту свашта да вагаш. Није лако, али не треба се обесхрабривати толико јер унапред прихваташ један исход који је најмање вероватан.
 
Da li sada uletati u kredit (uz neko vece ucesce, 50-60% vrednosti stana) ili odloziti kupovinu i cuvati kes? Generalno, cini mi se da niko ne moze da predvidi kretanje cena u naredne 2-3 godine, ali zanima me kakva su misljenja na forumu.
Prilicno je prosto. Ako mislis da mozes da ulozis novac u nesto sto ce da ti da veci prinos od 3-4% koliko je kamata na kredit, onda uzmes kredit sa najmanjim mogucim ucescem i na period da te rata ne opterecuje. U suprotnom najvece moguce ucesce. Ja bih uzeo fiksnu kamatnu stopu na sto duzi period i novac stavio u berzu, ali to najvise zavisi od tebe koliko si sklon riziku.
 
Обзиром на околности ће да скоче цене енергената. Одржавање станова ће да поскупи. Остаће много празних за закуп од екипе која је уместо у производњу улагала у мртав капитал. Цене неминовно иду доле полако.
Ici ce cene na dole, ali kada i koliko, veliko je pitanje.
 
Ne bih da rizikujem sa berzom :) Gledam da resim pitanje sopstvene nekretnine u BG-u. Nije mi hitno, mogu da sacekam jos nekoliko godina, ali iskreno dosadilo mi je vise da cekam, jer cekajuci poslednje 2-3 godine cene su nenormalno skocile. Opet, svestan sam da bi posle ovog vestacki izazvanog rasta (po meni) trebalo da sledi pad. Opet, ko to moze sigurno da zna. Jedino znam da nista vise ne znam :)
 
Koliko dugo se spominje pad? Verujem već jedno pet godina, a sa druge strane cene nenormalno rastu, ne za 50-100 evra, nego kod onih jačih projekata i za po 500 evra, što je sve samo nije normalno. Ako cene i padnu, koliko će da padnu, da li malo ili puno, to je pitanje? Jako nezavidna situacija, ali je teško predvideti budućnost. Ako neko kupuje za život, možda je bolje kupiti nešto što može da priušti, pa čak i ako zna da to recimo ne vredi 2000 EUR nego 1700-1800 EUR, jer tu razliku verovatno neće mnogo osetiti kroz period od 25-30 godina, a deo će da daje za ratu kao podstanar.
 
То су све обориве претпоставке и могу се обарати у редовном поступку пред судом при деоби имовине. Мере се улози током брака, није баш тако да је 50:50. Сад, мораш имати неке доказе за то, као што и она мора имати да бисте доказали своје тврдње. Ако си ти плаћао кредит, имаш право на повраћај датог или аликвотни удео у имовини. Не можеш ти једини да имаш терет. Не функционише то баш тако, неко те је наплашио. Сад, једини ризик је корумпираност правосуђа, и што је такав поступак скуп, па мораш ту свашта да вагаш. Није лако, али не треба се обесхрабривати толико јер унапред прихваташ један исход који је најмање вероватан.
Hehe da... Da je zivot tako jednostavan i prost. Da je ovo Danska...

Naravno da ne treba unapred odbaciti, ali treba biti oprezan. Ne uletati u to ko bu**** u kredit.
 
Da li sada uletati u kredit (uz neko vece ucesce, 50-60% vrednosti stana) ili odloziti kupovinu i cuvati kes? Generalno, cini mi se da niko ne moze da predvidi kretanje cena u naredne 2-3 godine, ali zanima me kakva su misljenja na forumu.
Искрено, овде ти нико не може помоћи :)
Ја сам имао ту дилему, и на крају сам ушао у куповину стана (чим сам нашао оно што ми се свиђа) овог месеца. Мој случај је сличан као твој, дао сам око 60% учешћа и остало сам узео на кредит. Мој неки резон је био да објективно појма немам да ли ће расти или падати цене, када и колико, буквално везе немам. Док чекам тај пад свакако плаћам кирију, и то сам видео као губитак. Да инвестирам немам знања нити самопоуздања, а ни не знам где бих и како бих. И последњи фактор је био то што сам се мало уплашио ове инфлације, те ме дрмнуо страх да ће тај кеш пропасти. И онда сам тако ја закључио да је најбоље да узмем стан што пре, поготово што га купујем за живот и породицу, да решим сопствено стамбено питање, а не искључиво као инвестицију.
То је био неки мој резон, човека који појма нема о макроекономији и финансијама, а иначе мислим да је ситуација различита за сваку индивидуу посебно. Чисто да се оградим, не мислим да је мој резон исправан или неисправан (контам да ће време показати хаха). нити је ово савет било коме шта и како, само дељење неког мог искуства, и начина размишљања. Као што сам већ написао - појма немам о тим стварима да бих могао било коме да делим било какав савет.
 
Ima tu jedan trik. Nekretnina se upisuje na zenu. Dakle recimo ulozimo po 50 000 i na kraju nekretnina njena? Posle ne daj Boze nekog sr**** muskarac ostaje na ulici. Ma cao zdravo. Mizandrijska drzava!!!
Ti ako nisi spreman da upises imovinu na zenu ne treba ni da se zenis. Da pojednostavim ako nisi spreman bubreg da das za zenu znaci da je ne volis ili joj ne verujes dovoljno. Najbolje je da se ne zenis. Dodatno Zakon je izmenjen ali svakako ovo ostaje gore.

Gdje mogu pročitati o tom novom Zakonu da se nekretnina upisuje na ženu, ako sam dobro shvatio, hvala.
 
@Jabucilo Slazem se sa svime:) Moja situacija je skoro identicna, jedino ne placam kiriju. Da je placam vrv bih odavno kupio stan, ali sta da se radi.
 
Vrh