Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Mili boze malo tema iz ugla Topalovica, cist primer kakva je drzava a i narod, dok se stigne do tog dela SMTa kod laste ka MML ovo ce biti skroz puno, jer nece bar jedno 10 godina. A onda ce to biti nemoguca misija, ko god bude bio na vlasti, osim ako nece da izgine sa seljacima :) Bili Piton sasa fantomkom da radi, trebace mu meseci... Crni humor lebte...

Inace ovo je trasa SMTa od auto puta kod laste ka Malom Mokrom Lugu, i ukrstanje sa mokroluskim grobljem... Ne znam da li neko u gradu uopste razmislja o tome. Jedan hrast je bio muka mesecima, ovo samo da izmestaju trasu i preprojektuju... ili nikad ni ne naprave, sto je realnija opcija izgleda.


MiliBoze.png
 
Приватно гробље, као и код већине сеоских гробаља, исти приблем.
 
Privatno groblje kao privatna firma ili neka zadruga kao za neke vodovode?
 
Misli na to da nije neko javno preduzece vec klasicno seosko groblje, koje se svuda siri tako sto komsije prodaju susednje njive za grobna mesta i tako ... Tu su pravila slabo sprovodljiva.
 
Тачно тако. Када се гробље које је у надлежности неког ЈП попуни, онда власници околних парцела сами продају гробна места људима који желе ту да се сахране, тј. неће на Лешће, Ново гробље итд. То је наравно све нелегално, али то нико не контролише јер је осетљива тема.

У Калуђерици су, примера ради, сахрањивали људе на тротоару.
 
Haha, za 10 godina na vlasti su napravili eventualno jedan most na Milosu velikom koji prakticno i nije u Beogradu i nema nikakvog uticaja na rasterecenje zakrcenih beogradskih mostova, a za narednih 8 god ce napraviti jos 7 mostova - ma vazi. Pogotovo sto jedino sigurno da ce uraditi je da ce srusiti tramvajski most sto ide ka tome da cemo imati -1 gradski most dok ne naprave zamenu za njega.
 
Vrlo lako pamtim: moji zive bar 4 stoleca tamo ka Pancevu gde taj most preko Ade Huje treba vodi, a ovo drugo za Vojislavca i Zicku nesto krace, cukundeda tu od pre 150 godina. I onda kada ti je u pitanju tvoj kraj, tvoje dvoriste tako dugo, naravno da ces sve lako zapamtis i to ne placanjem kako ti zamisljas nego besplatno. Ali glupo ti je pitanje da privatizujes temu i da ti ja odgovaram kako pamtim, kao da te privatne stvari nekoga ovde interesuju
 
Da se vratimo temi, vest je malo konfuzna, da li sam dobro razumeo da se odnosi od V Stepe do lakat krivine ka Medaku, sa onim vijaduktom preko doline
 

Prilozi

  • 2022_02_25_11_33_12_Google_Maps_Google_Chrome.jpg
    2022_02_25_11_33_12_Google_Maps_Google_Chrome.jpg
    312,9 KB · Pregleda: 358
Poslednja izmena:
Vrlo lako pamtim: moji zive bar 4 stoleca tamo ka Pancevu gde taj most preko Ade Huje treba vodi, a ovo drugo za Vojislavca i Zicku nesto krace, cukundeda tu od pre 150 godina. I onda kada ti je u pitanju tvoj kraj, tvoje dvoriste tako dugo, naravno da ces sve lako zapamtis i to ne placanjem kako ti zamisljas nego besplatno. Ali glupo ti je pitanje da privatizujes temu i da ti ja odgovaram kako pamtim, kao da te privatne stvari nekoga ovde interesuju
Ovo je bila aluzija na rad jednog blicovog somborca.
 
Da se vratimo temi, vest je malo konfuzna, da li sam dobro razumeo da se odnosi od V Stepe do lakat krivine ka Medaku, sa onim vijaduktom preko doline

Upravo to Earth, lakat odlazi u istoriju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220226-010208_Earth.jpg
    Screenshot_20220226-010208_Earth.jpg
    192,1 KB · Pregleda: 347
Sole, izvini onda mozda nisam razumeo salu, nisam u toku o tim likovima, cak ne znam ni dal te novine Blic vise i postoje.
 
Да, објављена је јавна набавка за извођење радова на деоници СМТ-а, односно израду техничке документације за „Пројекат за грађевинску дозволу саобраћајнице - веза улица Борска - петља Сектор 3 и то деонице од улице Војводе Степе до Кумодршке улице и деонице од Кумодрашке улице до улице Браће Јерковић“.
https://nabavke.beoland.com/trazi.html?searchword=JN 6/22&searchphrase=all

Да ипак поставимо и цртеже деонице која ће се радити. Све је детаљно објашњено у текстовима. https://nabavke.beoland.com/trazi.html?searchword=JN 6/22&searchphrase=all

Ортофото будуће саобраћајнице од Војводе Степе до Браће Јековића.
ортофото, сектор 3.JPG
ортофото_саобраћајна сигнализација.JPG


Сектор 3, Војводе Степе-Пека Дапчевића (Кумодрашка)-Браће Јерковића, је подељен у две фазе.
цртеж саобраћајнице, војводе степе-браће југовића.JPG


Увећани делови цртежа Сектора 3-прва фаза:
Фаза1-увећани први део
фаза1-увећан први део.JPG


Фаза1-увећани други део
фаза1-увећан други део.JPG


Фаза1-увећани трећи део
фаза1-увећан трећи део.JPG


Увећани делови цртежа Сектор 3-друга фаза
Фаза2-увећани први део
фаза2-увећан први део.JPG


Фаза2-увећани други део
фаза2-увећан други део.JPG


:sesir:
 
Ако сам добро избројао, на делу између булевара Пеке Дапчевића и улице браће Јерковић ће бити мост са 10 пари стубова. Штета што не раде обе фазе паралелно.
 
Da, steta sto ne rade obe faze paraleleno, pogotovo sto na ovoj drugoj fazi nece izmestati put ili bilo sta, imaju cist teren.
A kad puste prvu fazu bice haos za sve koji dolaze iz Jerkovica, ako ides iz Brace Jerkovica na Banjicu moracases trenutnim Vozdovackim kruznim putem onda skreces levo u Kumodrasku (ili Peka Depcevica) i onda desno na novi izgradjeni deo (sektor 2) trenutni Vozdovacki Kruzni put nece imati ukljucenje na Sektor 2 gde je ulaz i izlaz za Stepa naselje.
 
Vrh