Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Odustali smo od Vrtova Ceraka.

Zvali jedan dan, ujutru nam rekli 2000+PDV, popodne 2050+PDV.

Plus ona ilegalni skeleton pored koji ce biti tu ko zna koliko.

Elem, sad gledamo Bilecku 😄, to mi je bio davno sanjan san. Bukvalno smo za dan zakasnili za stan od 75kv za 135k eura. Bas smo se smorili oboje, najstarija cerka vec krenula da pakuje igracke 😄

I da, konacno smo iselili podstanara. Morali smo da otkupimo njegovu masinu za susenje, iako vec imamo jednu. Al decko je stvarno psihicki lose, da mi je bilo na kraju bas zao. Selio ga moj muz to vece, bukvalno niko od drugara nije dosao da mu pomogne, ni devojka.
 
Odustali smo od Vrtova Ceraka.

Zvali jedan dan, ujutru nam rekli 2000+PDV, popodne 2050+PDV.

Plus ona ilegalni skeleton pored koji ce biti tu ko zna koliko.

Elem, sad gledamo Bilecku 😄, to mi je bio davno sanjan san. Bukvalno smo za dan zakasnili za stan od 75kv za 135k eura. Bas smo se smorili oboje, najstarija cerka vec krenula da pakuje igracke 😄

I da, konacno smo iselili podstanara. Morali smo da otkupimo njegovu masinu za susenje, iako vec imamo jednu. Al decko je stvarno psihicki lose, da mi je bilo na kraju bas zao. Selio ga moj muz to vece, bukvalno niko od drugara nije dosao da mu pomogne, ni devojka.
Bravo, moj kum je nasao na starom Ceraku bas dobru pricu. Mnogi stanovi imaju garaze u prizemlju koje su pretvorene u garsonjere, pa dole izdaju, a gore zive i rata im je duplo manja kada oduzmu kiriju koju naplacuju.
Za podstanara svaka cast, mada nisam siguran ako je tako lose da ima devojku i drugare. 😂
 
Odustali smo od Vrtova Ceraka.

Zvali jedan dan, ujutru nam rekli 2000+PDV, popodne 2050+PDV.

Plus ona ilegalni skeleton pored koji ce biti tu ko zna koliko.

Elem, sad gledamo Bilecku 😄, to mi je bio davno sanjan san. Bukvalno smo za dan zakasnili za stan od 75kv za 135k eura. Bas smo se smorili oboje, najstarija cerka vec krenula da pakuje igracke 😄

I da, konacno smo iselili podstanara. Morali smo da otkupimo njegovu masinu za susenje, iako vec imamo jednu. Al decko je stvarno psihicki lose, da mi je bilo na kraju bas zao. Selio ga moj muz to vece, bukvalno niko od drugara nije dosao da mu pomogne, ni devojka.
Svaka cast na gestu, posle svega...
Bas neprofesionalno sto se tice cene, pa nije berza...
 
Screenshot_20220202-184651_Instagram.jpg
 
Ima li kupaca na forumu (koji nisu odustali)? :)
 
Ima!
Bar dve godine smo intezivno tragali za stanom na toj lokaciji, trazili smo uknjizen stan sa tri spavace sobe da nije prizemlje i poslednji sprat i po mogustvu u zgradama sa fasadnom ciglom(Cerak Vinogradi ili deo oko hrama Sv Luke etc). I ako bi smo nasli poneki stan koji bi "mozda" odgovarao cena je bila previskoa kad se doda ulaganje koje je potrebno. U svakom slucaju "Vrtovi Ceraka" nude daleko bolje uslove zivota nego vecina tih zgrada. Recimo Cerak Vinogradi uopste nisu predvidjeni da svaki stanar ima auto(a vecina ih ima po dva). Niko ne govori da su krovovi prekriveni "eternit plocama" i da cesto ima problema sa odrzavanjem(Vojno stambeno).
Sto se tice toga "ko zida" ta firm(Finvest) je koliko sam ja upucen prilicno dobra i do sada nije bilo nikakvih problema. upoznao sam ljude koji zive u zgradama koje su oni gradili i svi su bili zadovoljni(Plato Bezanija za primer). sama lokacija je po meni TOP i jos ce bolje biti stnarima faze 3 i 4 jer ce biti malo dalje od kneza Viseslava. Taj "kostur" zgrade koja stoji definitivno jeste problem i ja licno sumnjam da ce se skoro resiti ali toga ima na sve. Naj veci je problem sto zgrada nije uvucena kao sve ostale (Vrtovi, ta gde je bio balon, Lidl...) a one su uvucene bas zbog eventualnog prosirenja ulice.

Neko je napisao da su "vrtovi" i "zelenilo" sarena laza. Kao neko ko je kupio stan voleo bih da znam odakle takvo misljenje jer sve sto sam o njima mogao da proverim(a jesam puno) uvek su ipunili sta su obecali.

Ne reklamiram ih, mislim da im to i nije potrebno.
 
III i IV faza ce biti useljiva, fazon za 3, 4 godine.

Ja ne znam kako neko moze da ceka toliki period. To mahom povlaci menjanje ili vrtica ili osnovne skole.

Sto se tice Investitora, znam da je radio zgradu u Petra Mecave na brdu i da su stanari bas zadovoljni.
 
Ima, Ima :) Licno meni se mnogo svidja kako ce izgledati ceo kompleks, originalno smo i mi hteli pravi Cerak :ROFLMAO: ali realno vise nije ni isplativo. Jedva cekaaaanjeeeee
 
Koliko sam video, Lamele 1 i 2 faze I ce biti uvucene od ulice, sta vise mozda i vise nego objekti koji se zidaju na tom potezu.
Ispred kompleksa je predvidjen parking sa nekolicinom parking mesta. Sto se tice parking mesta to je jedino sto ce biti ostalo su garaze.
 
Evo i ja da se javim kao buduci komsija :) Nama je sve fenomenalno osim te kostur zgrade koja tako stoji tu i stajace ko zna koliko. Ja sam odrastao u tom kraju i stvarno koliko se gradi na tom potezu ( od vrtova pa sve dole do trznog centra i iza trznog centra) je stvarno neverovatno. Kada se sve to useli jednog dana bice poprilicne guzve (mada mislim da vec jesu) ali sta je tu je :) Nama ce klinac taman kada bude useljenje te godine krenuti u prvi razred. Mislim da zgrada pripada OS Nikola Tesla, mada su Nacije najblize zgradi.

Pozdrav svim buducim komsijama :)
 
@Nov na Ceraku - Cini mi se da nisi uopste upucen u naselje Cerak Vinogradi. Naselje Cerak Vinogradi je prvo naselje u Jugoslaviji gde je na svaki stan izgradjeno po dva parking mesta. Prema tome uopste nije tacno da je predvidjeno da nema svaki stan parking mesto. Pod broj dva da li si svestan da neces ziveti na Ceraku jer je to naselje na Cukarici, kao i da vase zgrade ne mogu da koriste ni skolu ni vrtic na Ceraku jer teritorijalno pripadate drugoj opstini?
 
Nov_na _Ceraku - Ja kada sam ziveo na Ceraku zgradu mi je odrzavao infostan, to sto ti zoves Vojno stambeno se zove Vojna ustanova za odrzavanje zgrada i stanova Beograd 2. Vise od pola zgrada na Ceraku ne odrzavaju oni, dok najvecim delom odrzavaju zgrade na Novom Beogradu.
 
@Nov na Ceraku - Cini mi se da nisi uopste upucen u naselje Cerak Vinogradi. Naselje Cerak Vinogradi je prvo naselje u Jugoslaviji gde je na svaki stan izgradjeno po dva parking mesta. Prema tome uopste nije tacno da je predvidjeno da nema svaki stan parking mesto. Pod broj dva da li si svestan da neces ziveti na Ceraku jer je to naselje na Cukarici, kao i da vase zgrade ne mogu da koriste ni skolu ni vrtic na Ceraku jer teritorijalno pripadate drugoj opstini?
Druze, podneses molbu skoli i problem resen...
Mi smo na taj nacin upisali blizu u odnosu na teritorijalnu skolu... Pozzz
 
Znam vrlo
Nov_na _Ceraku - Ja kada sam ziveo na Ceraku zgradu mi je odrzavao infostan, to sto ti zoves Vojno stambeno se zove Vojna ustanova za odrzavanje zgrada i stanova Beograd 2. Vise od pola zgrada na Ceraku ne odrzavaju oni, dok najvecim delom odrzavaju zgrade na Novom Beogradu.

@Nov na Ceraku - Cini mi se da nisi uopste upucen u naselje Cerak Vinogradi. Naselje Cerak Vinogradi je prvo naselje u Jugoslaviji gde je na svaki stan izgradjeno po dva parking mesta. Prema tome uopste nije tacno da je predvidjeno da nema svaki stan parking mesto. Pod broj dva da li si svestan da neces ziveti na Ceraku jer je to naselje na Cukarici, kao i da vase zgrade ne mogu da koriste ni skolu ni vrtic na Ceraku jer teritorijalno pripadate drugoj opstini?
Znam vrlo dobro kako se zovu i kako rade jer sam radio sa njima. Čak i da zaobidje o temu da li su te zgrade kvalitetne ili ne u svakom slučaju su dugo godina zapuštene i to se neće lako nadoknaditi. Samim tim je besmisleno davati toliki novac za te stanove gde je grejanje skuplje i u svako stan treba prilično da se uloži. A da li sam na Ceraku(Čukarici) ili Rakovici to mi je sasvim svejedno.
 
Pratimo :) @Storm jesi u unutrašnjoj ili spoljašnjoj strani kompleksa (ka ulici)?
 
Da li neko od novih kosmija ima neki info kada bi se sledece godine ocekivala fasada sto oni smatraju 80% zgrade?
 
Da li neko od novih kosmija ima neki info kada bi se sledece godine ocekivala fasada sto oni smatraju 80% zgrade?VAzno
Nisam 100% siguran ali jedno dva meseca pre useljenja. To je stvar i procenitelja a predpostavljam da pitas zbog kredita. KOliko sam mogao da se raspitam kod nekih ljudi koji su kod njih uzimali stanove na prethodnim projetima taj period je bio i znatno manji.
 
Da li neko od novih kosmija ima neki info kada bi se sledece godine ocekivala fasada sto oni smatraju 80% zgrade?
Druze, to ti niko ne moze garantovati. Iz razgovora sa predstavnicima plan je da se okvirno useljenje poklopi sa pustanjem kredita, mozda mesec dana +
 
Investitor dostavlja procenitelju zvaničnu potvrdu nadzora da je procenat završenosti 80%, obično to bude 2-6 meseci pre useljenja, ali sve je relativno.
 
Cena od 2000e za Rakovicu je totalna ludost.Ta lokacija sobzorom kako je grade i od kog materijala nije nista bluzu lux gradnje i to ne trba da vredi preko 1400e za kvadrat.Bolje sacekati jos neko vreme da se situacija smiri pa onda kupovati nego sada zuriti i dati 20-50 k vise za stan.Primera radi pre 4-5 godina kod Ada mall su se prodavali stanovi za 1500-1700e kvadrat.
Isto ne treba nasedati na price iz tabloida jer su one pod kontrolom istih tih investitora koima je u cilju da uzmu sto vise novca.
 
Vrh