Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!


Evo ovde pa da vidimo. Ja sam pricao da nista svoje ne iznose, jedva cekam da odgledam video da vidim ideje, ne samo pljuvanje po Vucicu. Premotao sam sad kratko, cini mi se da ima dosta materijala. Pohvale Zelenovicu za skok prilikom penjanja na binu.

Sto se tice istopolnih brakova, puna podrska. Sto se tice usvajanja dece, nadam se da ima neko pametan da ipak razmislja unapred. Nije stvar samo to dozvoliti pa da sutra neko razbije detetu glavu u skoli jer su mi roditelji gej. Prvo drustvo korenito promeniti da bi se to dozvolilo.
 
Da muškarac može da ima suprugu muškarca,to bi možda bio maksimum,kada je usvajanje dece samo minimum,po tumačenju ovih ex-studenata. Sutra će reći da čovek može bez odeće da šeta ulicom... Inače, Dobrica je nakon ovog izlaganja dokazao da je loš glumac, ovo ,,moramo'' je iz iste kuhinje kao i ,,možemo'',organizacija koja je pobedila na izborima u Zagrebu.
 
Šta onda znači ,,istopolni brak'',i šta znači da je zakon o tome ,,samo minimum''?
 
Slazem se da treba ozbiljna i visegodisnja analiza oko usvajanja dece gej roditelja, em ne znamo dugorocne psihicke posledice na mentalno zdravlje takve dece em je sam proces surogat majki i iznajmljivanje materice svojevrsna trgovina ljudima/robljem i to u 21.veku. Rodi dete a onda ga preda srecnim roditeljima/kupcima koji su to velikodusno platili. Partnerstvo mora da bude usvojeno jer su svi ljudi ravnopravni. I ne mora da se zove brak jer to ocigledno vredja konzervativnu vecinu i nije problem, svakako i nije brak u klasicnom smislu te reci iako ce imati sva prava.
 
Nikada neće moći muškarac da kaže da je u braku sa muškom osobom,kao što premijerka nikada neće moći da sakrije činjenicu da je žena,nikada neće moći da ima dete kao takva! Zna se šta je muškarac,a šta je žena,kao što se zna da je brak zajednica MUŠKARCA i ŽENE.
 
Cestitam im na 5-7 posto na BG izborima. Sat i po vremena pricaju o razumevanju, solidarnosti, jednakosti, ravnopravnosti... 🤣

Sve je to lepo, ali nismo u ratu jbt, kao da nemamo za hleb.

Dajte neke projekte, neki Beograd u vazduhu 🤣 mostove, tunele, metro, nova naselja, rekonstrukciju postojecih...

Inace da se zna da sam prvi ovde spomenuo Beograd u vazduhu, kad mi posle neko bude krao ideju 🤣
 
Nikada neće moći muškarac da kaže da je u braku sa muškom osobom,kao što premijerka nikada neće moći da sakrije činjenicu da je žena,nikada neće moći da ima dete kao takva! Zna se šta je muškarac,a šta je žena,kao što se zna da je brak zajednica MUŠKARCA i ŽENE.
Je li to tebe životno ugrožava ako je muškarac u braku sa muškarcem, odnosno žena sa ženom?
 
Cestitam im na 5-7 posto na BG izborima. Sat i po vremena pricaju o razumevanju, solidarnosti, jednakosti, ravnopravnosti... 🤣

Sve je to lepo, ali nismo u ratu jbt, kao da nemamo za hleb.

Dajte neke projekte, neki Beograd u vazduhu 🤣 mostove, tunele, metro, nova naselja, rekonstrukciju postojecih...

Inace da se zna da sam prvi ovde spomenuo Beograd u vazduhu, kad mi posle neko bude krao ideju 🤣

Ja bi imao dosta toga da im ponudim u pogledu arhitektonskih i urbanističkih projekata, stoje u fioci kod mene ali pošto baš ne delim njihova uverenja i politička mišljenja onda teško da bi dao svoje projekte u te svrhe.
 
Mozda bi stvarno bilo zgodno da se ponudi jedan projekat koji je atraktivan, a da nije iz sektora nedostataka via prakticnih potreba gradjana.
Ne mislim da se mazu oci nekakvim krasnim renderima, ali nesto u tom smislu, sto bila originalna ideja pokreta.
Imaju toliko ljudi u timu, i podreske van njega, koji imaju pregrst raznih planova za Beograd.
 
Ja se izvinjavam na lajku koji sam slucajno ostavio ovom sezdesetogodisnjem dedi koji je igrom slucaja rodjen '87. Ispustio sam slucajno rec "ne" u njegovom prvom postu. Podrska istopolnim zajednicama! To sto nekim ljudima nesto nije jasno ili imaju gadjenje koje onda pokusavaju da racionalizuju argumentom "nije prirodno" zelim da se vrate u pecine jer ziveti u kuci, kupovati meso u supermarketu i nositi odecu isto nije prirodno.

Slazem se da treba ozbiljna i visegodisnja analiza oko usvajanja dece gej roditelja, em ne znamo dugorocne psihicke posledice na mentalno zdravlje takve dece

Srecom, postoje desetina studija na ovu temu!
em je sam proces surogat majki i iznajmljivanje materice svojevrsna trgovina ljudima/robljem i to u 21.veku.
Ovo je potpuno nezavisna stvar od teme usvajanja. Tema je kompleksa sa svakog aspekta, i slazem se sa vidjenjem da je to vrlo problematicna vrsta "rada". Medjutim, nije samo LGBT zajednica relevantna ovde, daleko veci broj korisnika takvih usluga su privilegovane bogate zene koje ne mogu da rode svoje dete, ili ukoliko su bas bahate, ne zele da se ugoje. Videti: Kim Kardashian.
 
Poslednja izmena:
@LeninVaskrse Partnerska zajednica sa svim pravima kao brak (osim usvajanja dece, za sada) bi morala odmah da se uvede, to je ne samo civilizacijska tekovina ovog vremena vec i cisto pitanje tolerancije, ako mozemo da tolerisemo recimo komsiju glasaca Sns mozemo i dvojicu komsija koji dele stan prekoputa.
Citao sam razne analize ali ima i kontradiktornih, od toga da je veci procenat suicida kod dece istopolnih roditelja, do vece zloupotrebe supstanci pa cak i optuzbi da nisu sasvim profesionalno obavljena ta istrazivanja, tj da su tendenciozno prezentovali pozitivne primere a izbacili problematicne rezultate pod raznim izgovorima, kao i da je uzorak bio previse mali, ocekivano jer je broj takvih zajednica u drustvu bio jako mali. U svakom slucaju treba da pratimo ostatak planete, ako vecina drzava dozvoli usvajanje gej parovima onda bismo morali i mi.
 
Наше школство није у стању да заштити децу од вршњачког насилништва, шта мислите како би прошла деца из истополних бракова у таквом амбијенту?

Мислим да треба да се омогуће бракови пре свега због здравственог осигурања и што нпр. закон препознаје само сроднике као особе са правом одлуке да ли неко да се искључи са апарата за одржавање живота, а то могу да буду нпр. родитељи који су се можда одрекли свог детета што је хомосексуално, а без икаквих права о тој одлуци је партнер који стварно воли ту особу.

Но мислим да је и потенцирање овог питања у предизборној пропаганди жешћи аутогол. Ако желе да освоје већи број гласова, морају да се фокусирају на проблеме и решења истих.
 
Mi potenciramo ovo pitanje, koje je na listi mnostva tema kojima se bave u NDBG.
Inace logika - deca ce biti zrtve vrsnjackog nasilja, zato ne treba dozvoliti gej porodice s decom - je van svake pameti.
Da se tako kroz istoriju razmisljalo sada bi devojcicama jos uvek bilo zabranjeno da idu u skolu, da ne pricam o drugim stvarima.
Sve je stvar normalizacije.
 
Али треба да се иде корак по корак. За сада нисмо као друштво дорасли том изазову, док за бракове мислим да јесмо. Сад ће многи негодовати ово, али ријалити програми са хепија и пинка, естрада и снс су више допринели прихваћености хомосексуалне популације од простог народа него сви прајдови заједно.
 
Mozda bi stvarno bilo zgodno da se ponudi jedan projekat koji je atraktivan, a da nije iz sektora nedostataka via prakticnih potreba gradjana.
Ne mislim da se mazu oci nekakvim krasnim renderima, ali nesto u tom smislu, sto bila originalna ideja pokreta.
Imaju toliko ljudi u timu, i podreske van njega, koji imaju pregrst raznih planova za Beograd.
Imaju u NDVBGD arhitekte i to nekoliko njih.
Problem je sto ti arhitekti kod njih nemaju projekte da ponude udruženju.
Isto tako da se radi neki arhitektonski projekat namenski za potrebe kampanje to je minimum 3 nedelje rada za bilo sta sto neće delovati amaterski.
Neće niko kod njih odvojiti to vreme da uradi tako nešto.
 
Mene iskreno nervira taj pogled na homoseksualce, ali ok.

Mislim da se predstave u normalnom svetlu da bi lakse bili prihvaceni.

Ono, normalan covek, pije pivo, gleda fudbal itd. samo uvece legne sa muskarcem umesto zenom u krevet. Jaka stvar.

Ovako, kao da mnogi rade protiv sebe. A odvec sam star da bih verovao da je slucajno.

Samo podele, podele i podele medj narodom.
 
Podržavam.

ikea family.jpg
 
Hoce da kaze da su svi homoseksualci takvi da ih ne mozes razlikovati od strejt next door muskaraca, sve dok ti ne kazu da nisu strejt.. i da su samo tako prihvatljivi za vecinu.
Poenta je u toleranciji i prihvatanju razlicitosti onih kojima se iz aviona vidi da su gej, i ne samo gej, vec drugaciji po bilo kojim karakteristikama.
Ne razumem zasto ljudi ne zele da zive u drustvu u kom ne postoji diskriminacija i naselje prema drugacijima od sebe? Ne mora sve da se razume, samo pusti ljude da budu ono sto zele ili moraju da budu.
 
Vrh