Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Ja bih voleo da malo pokazu da su nasi i deo nas tj.ne neki tamo politicari koje vidimo samo kada projure pod rotacijom po gradu. Da se malo aktiviraju ovde, predstave ideje pa i ,,kradu" ideje forumasa, sto da ne.

Na neki nacin sam i zato malo aktivirao ovu temu i ne bih voleo, niti ima smisla, da bude kao tema o izborima.
 
Cuta SNS.jpg

Jbg, nema ko da ovim mudrim al bezmudim posmatračima iza saopšti da su em brojniji, em jači.
Večita priča na ovim prostorima, čak i u erama pre SNSa... Svi bi samo idealno.
 
Само што је сад ћута у крду предвођеним Зеленовићем што је веома лош потез и за њега и за НДБГ.
 
Mene zanima da li Dobrica i dalje cevci vops iz dvolitre po parkovima ili se uobrazio
IMG_20220121_163838.jpg
 
Само што је сад ћута у крду предвођеним Зеленовићем што је веома лош потез и за њега и за НДБГ.
Zamisli da si danas došao na temu i umesto teksta u originalu video da je preneseno ovo:
Nosilac liste za parlamentarne izbore biće Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde, a nosilac na beogradskim izborima biće Marinika Tepić.
Dragan Đilas je rekao i da će Aleksandar Jovanović Ćuta biti prvi na parlamentarnoj listi.
Već vidim jedno 10 postova od 10 različitih članova koji bi naricali što je Ćuta izabrao Đilasa i zato su odlučili da mu ne daju glas jer da je sa Zelenovićem, moglo bi, ali ovako sa Đilasom... na-ah!

Garantujem ti da bi isto bilo. Ali garantujem u potpunosti. Kako god da okreneš - osim ako Ćutu ne uparimo sa Isusom ili reinkarnacijom Kneza Miloša - uvek ćeš imati par istih template-odgovora i mentaliteta, samo sa različitim elementima odnosno varijacijama.
 
Само што је сад ћута у крду предвођеним Зеленовићем што је веома лош потез и за њега и за НДБГ.
Opet ta izbirljivost i cekanje Godoa, tj. idealnog kandidata....

Ljudi, ovo je bukvalno referendum ZA ili PROTIV ludaka Vesica.
 
Sto bi rekla Maca Diskrecija, morate, jednostavno morate da date decku u d..e ili cete biti prevarene.

Tako i mi jednostavno MORAMO da sklonimo ovu bagru.
 
Није им био потребан Зеленовић. Ћута и НДБГ су сами имали веће шансе него са њим.
Што се тиче за и против Весића, проблем је у томе што 70% опозиције пуца на исто гласачко тело, без и трунке воље да придобију гласаче СНС. И ту ће да растргају тај комад опозиционо оријентисаног грађанства и уситне га.
 
Koliko znam, Ćuta je odavno u sprezi sa Zelenovićem. A čak i Baba-Zelenovićka, iako iritantan, meni deluje kao ozbiljniji političar nego ovi iz NDBG. Mada dobro, to je stvar ličnog doživljaja.

A nadam se da ne moramo da prolazimo kroz neke činjenice o nečemu što se zove cenzus i formiranje koalicija, odnosno kako i zašto se to uopšte i radi. Pogotovu kad za neprijatelja na izborima imaš stranku koja drži apsolutnu moć i skoro ceo medijski prostor.


Bukvalno je uvek kao sa slike gore koju sam okačio. Ili idemo svi zajedno, svako sa svakim, protiv zajedničkog neprijatelja, ili ne ide niko nigde. Trećeg nema. Idealno ne postoji.
 
И сада је више него очигледан наступ опозиције у више колона, и опет са истим циљним бирачким телом. А оно што је потребно јесте да се придобију гласачи владајуће коалиције.
 
А оно што је потребно јесте да се придобију гласачи владајуће коалиције.
Ja mislim da je ovde to nemoguće.

thumb3.jpg


Taj deo Srbije i naroda se nikad neće promeniti, toga je ovde uvek bilo i biće. Postoji deo ljudi ovde koji mentalitetom nisu makli iz plemenske zajednice ili u najboljem slučaju - doba feudalizma. Jedini način da se išta promeni je da se takvi nadglasaju ili da bar ne bude sva moć u rukama njihovih idola, šamana, šabana, poglavica i bogova.

* Treći klip ne mogu da embedujem na forum, pa sam umesto same pesme o Svetom Vučiću okačio klip iz emisije gde kokoška koja je smislila pesmu priča kako je došla do ''inspiracije''.
 
Е тај елитистички став да су гласачи СНС нижи слој људи и одржава СНС на власти. Ова баба Лепосава да је била ових година пре 15 година сигурно сањала Тадића, а пре 22 Слобу. СНС ће бити на власти докле год се опозиција буде држала свог уског круга модерних истомишљеника и Кесићеве публике.
 
Nije elitistički stav, to je realnost.

Ja ne sporim da ga takvi održavaju na vlasti. Takvi su održavali i Miloševića dok im je slao decu da ginu u nameštenim ratovima po bestragijama a ovde zavodio vladavinu kriminala i piramidalnih prevara i ekonomiju zasnovanu na švercu. I bili presrećni kad dođe kamion pa im deli po veknu leba dnevno.

Evo, kako bi ti privoleo kreature iz slika i videa gore da promene mišljenje o Vučiću? Šta bi im rekao, kako bi im objasnio...?


I još bitnije - koliko bi to potrajalo? Ti se iscimaš tri dana da im objasniš neke stvari i pokažeš sve dokaze i argumente, onda se rastanete, oni upale TV sa paketom koji uključuje samo, samo i samo kanale u službi režima, i tamo čuju kako sve što se kaže protiv Vučića je neistina i to je deo kampanje Rokfelerovih i Kurtija da se Srbija destabilizuje i skrene sa puta prosperiteta.

I, šta onda? Vraćamo se kod njih pa opet objašnjavaj tri dana, pa tako još 50 puta do izbora, sa 50.000 aktivista - objašnjivača širom Srbije? Pa ne ide brate.
 
Kako, daj mi primer.

Zamisli situaciju da objašnjavaš ovoj babi ili ovom alkosu što ga sanjaju. Kako bi im sročio? Koje reči bi koristio? Koje argumente? Šta bi radio kada ti onako drčno i sa samopouzdanjem seljački odmahnu rukom, prekinu te, i kažu ti ''maa... to su gluposti, nemaš ti pojma, da ti ja kažem, Vučko je...''

Tačno mogu da zamislim tu scenu, jer sam i sam imao takva iskustva. Onaj čuveni srpski zamah, odnosno odmah rukom i rečenica koja kreće sa ''Maa...''
Čuveni intelektualni odgovor svih zatucanih na ovim prostorima koji automatski pobija sve što si ti izneo i rekao, čak i ako se stane tu. Samo to ''Maa...'' je dovoljan argument, nema šta dalje da ti priča, ako ti ne razumeš srpsku logiku i način komunikacije ''Maa'' ti prosto nisi Srbin, nema šta s tobom da se priča. Ili te opseli demoni što bi rekao brat im Miroljub Petrović. ''Ma'' i ''bre'', i ''dobro protiv zla'', to su ti fundamenti logike i komunikacije u jednom korpusu Srbalja koji su ovde uvek bivstvovali i bivstvovaće. I kako s takvim ljudima?

I opet da ponovim:
I još bitnije - koliko bi to potrajalo? Ti se iscimaš tri dana da im objasniš neke stvari i pokažeš sve dokaze i argumente, onda se rastanete, oni upale TV sa paketom koji uključuje samo, samo i samo kanale u službi režima, i tamo čuju kako sve što se kaže protiv Vučića je neistina i to je deo kampanje Rokfelerovih i Kurtija da se Srbija destabilizuje i skrene sa puta prosperiteta.

I, šta onda? Vraćamo se kod njih pa opet objašnjavaj tri dana, pa tako još 50 puta do izbora, sa 50.000 aktivista - objašnjivača širom Srbije? Pa ne ide brate.
 
Увек треба да се крене са личног нивоа. Питаш фали ли им шта, да ли су задовољни, чиме нису задовољни. Где су им деца, раде ли, како су задовољни. Многима су деца отишла преко. Ако не њима, онда јесу комшијама. Ако се крене са хвалоспевима, онда је контра аргумент томе а шта се има од тога. Конкретно шта ова баба Лепосава има од брзе пруге за Нови Сад и Београда на води нпр. Постоје разни начини агитације, али мора да се изађе из зоне комфора.

Мислим да је Ћута дорастао том нивоу, али опет са друге стране Зеленовић им је бабарога коју су укрцали у свој воз и који ће им одбити доста гласача. Моја нека процена је да ова коалиција може да добиаци до 15% у Београду и то је то. Мада тек треба да се види какву ће пропаганду водити. Ако наставе са Ај карамела тешко да ће ишта успети.
 
Pa to što opisuješ bukvalno zahteva slanje armije aktivista objašnjivača širom Srbije da pričaju sa ljudima iznova i iznova.

Ćutini obilasci sela i mesta, tačnije - obilaženje onih domaćinstava koje su već pod SNSovim kandžama - ne bi ništa promenilo, jer takvi ne bi ni izašli ispred svoje kuće da popričaju sa Ćutom sve i da im on lično dođe do kapije. U njihovim očima, on je narodni neprijatelj i izdajnik koga su ovde poslali Rokfeleri i Kurti da ometaju divni prepošteni Rio Tinto i nema oni šta da razgovaraju sa njim takvim.

Ne ide to tako, nema tu leba. Pogotovu, što kažem, kada se takve mase obrazuju slušajući i čitajući državno subvencionisane Pinkove i Krepije i Deformere.
Uostalom, kad neko sanja političmara (u kontekstu boga), i još ide pre novinara da se tome diči... pa mislim da u tom mozgu više nema kapaciteta za neka nova uviđanja i shvatanja.

A i ako bude, samo padne jedno ''Ma...'' i gotovo.
talk-to-the-hand-im-busy.gif


Nemam domaću verziju ovog gifa, pa moram da koristim ovaj. Stvar je prosta, neće takvi da slušaju bilo koga i bilo šta što im se ne uklapa u kalup.
Dovoljno je na momenat da mu dosadiš ili kažeš neki argument previše intenzivno i samo sledi ''Ma...'' Video svojim očima. Neće bre, prosto boji se da spozna bilo šta iz bilo koje teme isfere života što je van okvira njegove realnosti i spoznaje sveta.
 
Poslednja izmena:
Ti ljudi nemaju 15 godina. I ne, nisu takvi rodjeni.

Mislim da svi imamo u okruzenju primer. To se talozi i talozi i ne ide preko noci. I kazes mu nemoj ovo nego ono, ali on uradi ovo i tako milion puta i onda postane Vucicev glasac. Dosta, bre, vise sa takvima.

Nece, bre, i ne zele. Imaju 4728181 kanala danas i gledaju najvece djubre jer, eto, nema nista bolje. Kako ja, kad ukljucim tv jednom u godinu dana, uvek nadjem nesto pametno da gledam?

Biti Vucicev glasac je izbor koji je posledica milion pogresnih izbora koje pravis citav zivot. I ko te j. vise.

I SNS nema ideologiju, to je otvoreno govnarsko-mafijaska stranka. I zato sve treba dobro procesljati sta se radilo po svakom selu, bas od strane ovih jadnih, neduznih babica i dedica koji jadni ne znaju za bolje jer imaju dva kanala. Kako da ne.

Jedna stvar je obratiti se seljacima i ne furati elitisticku krug dvojke pricu, a druga je lizati dupe ovim SNS govnarima.

Ne mesaj te dve stvari Dosljak.

U svakom mestu u Srbiji je najjaca stranka onih koji ne izlaze na izbore. Oni nam trebaju, a ne baba Leposava.
 
Tако се осваја власт. Све остало је животарење на политичкој сцени.
 
Nema tu šta da se osvoji, to su mozgovi koji su nekad držali postere Tita u spavaćoj sobi, 10 godina nakon toga ikone Slobe, a 10 godina nakon toga ikonostase i oslikane tavanice sa Vučićem. Prosto, treba im neki čobanin da ih ceo život vodi i da u njega polažu sve nade, sve odgovornosti za svoje živote, sve krivice, sve sve što njima teško pada... Ovako lepo imaju jednu figuru na koju stave sve to i slepo je prate do smrti. Ako prođe više od 10 godina bez neke takve figure, počnu da kriziraju. Kome da zahvale ako krava da više mleka? Koga da krive ako padne grad?

Eno gore slika dvoje paćenika koji mu ljube ruke, jedan čak ne njemu lično, nego svojevrsnom Romovskom ikonostasu koji napraviše u nekoj njihovoj meeeesnoj zajednici.

To je neosvojivo, jer nema tu šta da se osvoji. Kad je u glavi prazno.
 
Oк, за испране мозгове нема наде то стоји. Али опет понављам, слабо ће ова коалиција да оствари успрех са Зеленовићем, без њега би били успешнији и без негативног педигреа што их је разликовало од већине опозиције настале цепањем ДСа.
 
Živi bili pa videli.

Radije ću da izlazim na izbore i uvek glasam samo i samo tako da ne bude jedan monopolista (mislim na stranke, na političke grupacije), pa da bar znam da sam uradio šta je bilo u mojoj moći... Nego da sedim kod kuće i slušam prazne priče o Srbiji na zlatu i adamantijumu koju će dobri Anglosaksonci da nam vade i dele s nama, i da čekam Isusa da siđe a Milunku da se probudi, pa da onda glasam za njih.

P.S.
Moram da kazem, mada je to trebalo u prethodnom postu, al ajd moze i naknadno:
Mene bi bio blam da i pomislim da politicaru od krvi i mesa ljubim ruku. A kamoli da me slikaju dok radim to.
Ja ni popovima vise ne ljubim ruku, moze on da misli i kaze da je Bozji izaslanik sto puta, ali dok sam Bog to ne potvrdi i ne naredi, osim jedne drage i voljene osobe u mom srcu, do smrti nikome drugom nikad necu poljubiti ruku. Kakvi idoli, kakva klanjanja, kakva uzdizanja ljudi od krvi i mesa...

Za narod koji se mnogo busa kako je pobozan i "ortodoksan", mnogo se ovde ignorise i previdja druga Bozja zapovest, ona koja kaze "ne pravi sebi idole i ne klanjaj im se".
 
Poslednja izmena:
Zvao sam Isusa danas da ga pitam kad se vraća na ovaj svet i na političku scenu Srbije, ali javio mi se govorni aparat tako da izgleda da ga neće biti još dugo vremena. :D

Ništa, ne gine nam još 10 godina Vučićevske Severne Koreje...
Pazi, ako im je Dobrica najveći adut za gradonačelnika Beograda, praktično najbitniju političku poziciju posle predsednika, onda je to propast za njihovu kandidaturu. To ne znači nužno da im je koalicija/udruženje loše i da ne treba glasati za njih, odnosno za njihovog kandidata predsednika (i eventualno parlamentarne predstavnike kasnije). Ali je činjenica da je Dobrica loš izbor ta kandidata za gradonačelnika.
Od i****a Vesica je SVAKO bolji, pa i taj Dobrica.
Naravno da jeste bolji, što ne znači automatski da onda i treba za njega glasati. Lik je najaktivniji na tviteru gde je imao milion ispada i prenosa lažnih (često trolovskih) vesti. Mogu da zamislim tek njegov javni nastup kada što pre treba da da neki smislen i ozbiljan odgovor i govor.
 
Vrh