Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Nije to potvrda o primopredaji, to je potvrda da je stan isplaćen u celosti koji se overava kod notara i koji je shodno zakonu, a uz ugovor, dokaz da ste vlasnik stana.
 
Moje misljenje je da ne treba jos uvek uzimati potvrdu o primopredaji, iz nekoliko razloga, nezavrsen objekat, infrastruktura, vodovod, kanalizaciona mreza, toplovod, saobracajnica itd, Ka da smo se poslednji put culi, rekli su da dokumentaciju za povrat pdv, zajedno sa primopredajom i zavrsnim racunom mogu da spreme u kratkom roku, ali mislim da jos uvek nije vreme za tako nesto. Potvrda bi jedino mogla da vam koristi za povrat pdv, ali bez prijave na adresu ni to nije moguce. Oko roka za useljenje niko vam ne moze od nas reci nista precizno, zato sto su informacije iz njihove kancelarije kontradiktorne, evo npr. u decembru je receno da ce se postaviti parket, medjutim u 2 fazi jos uvek nije zavrsen, a posle njega sledi stolarija, tako da razlicite informacije dolaze i od njihovih agenata prodaje.

Jeste sigurni da morate da budete prijavljeni na adresi bas tog stana, za koji vracate PDV?
 
Ne mislim na "potvrdu o primopredaji" nego potvrdu o isplati.Jel neko vec isplatio u Premium 1 Stan i dobio potvrdu i kako ide dalja papirologija i redosled?
 
Potvrdu da smo isplatili stan smo dobili nakon izvesnog vremena, ne sećam se više tačno, ali neka bude otprilike oko mesec ili dva nakon realizacije kredita (više nije prošlo sigurno). Konačni račun, fiskalni račun ili kako god da se taj dokument zove dobijamo prilikom primopredaje ( tako su nama rekli).

Zašto je ta potvrda toliko važna osim za pdv?
 
Pozdrav svima.
Što se tiče informacija u vezi E zgrade, ostala je i dalje hipoteka 2. reda nad celim objektom, tako da dok se to ne reši, ne može se dobiti kredit. (tako stoji i u katastru jer je nepokretnosti založena za kratkoročni kredit investitora)
Nadam se da će se papirologija srediti do završetka izgradnje.
 
Jeste sigurni da morate da budete prijavljeni na adresi bas tog stana, za koji vracate PDV?
Mislim da je obavezno biti prijavljen na toj adresi jer se na osnovu toga odlucuje za koju kvadraturu se vraca PDV. Ukoliko je stan npr 50 kvadratnih metara, a prijavljen je samo jedan stanar (kupac kome je to prva nekretnina i koji u svom vlasnistvu od 1. Juna 2006. Godine (cini mi se) nema nikakve nepokretnosti na svoje ime), vraca mu se PDV od 10% na 40 kvadratnih metara, a ne 50… Ukoliko kupac prijavi jos nekoga na tu adresu, supruznik, deca, itd., ostvaruje pravo na pivrat pdv-a za dodatnih 15 kvadratnih metara na svakog prijavljenog clana (koji ostvaruje pravo na povrat pdv-a) S tim sto, te dodatne osobe onda gube pravo na povrat pdv-a ukoliko se odluce na kupovinu nepokretnosti, tako da treba biti pazljiv…
 
Ne morate biti prijavljeni na adresi stana za koji vracate pdv. Tj gleda se da ste na istoj adresi, kupac i clanovi domacinstva za koje se ostvaruje +15m2 u momentu overe ugovora, a u tom momentu niko i nije na "novoj" adresi. To da bude ista adresa je bitno zbog osnova "zajednickog domacinstva" po kom se pridruzuju lica navedena u onom obrascu.
 
Nema ništa od primopredaje u januaru. Za prilaze je potrebno dve ili tri sedmice. Mi smo danas zvali Direkciju za izgradnju, obećali su da će do ponedeljka prikupiti relevantne informacije.

Bilo bi dobro kada bi se još neko interesovao kod njih.
 
Pozdrav svima.
Što se tiče informacija u vezi E zgrade, ostala je i dalje hipoteka 2. reda nad celim objektom, tako da dok se to ne reši, ne može se dobiti kredit. (tako stoji i u katastru jer je nepokretnosti založena za kratkoročni kredit investitora)
Nadam se da će se papirologija srediti do završetka izgradnje.
Hipoteka nije nad celim objektom nego na lamelama B i C, lamela A je bez ikakvog tereta sto se lako moze proveriti, uostalom potpisani su ugovori gde jasno stoji da nema tereta na pomenutoj lameli.
 
Hm,meni se cini da se Premijum nece useliti pre aprila,a sta onda da ocekujemo mi iz P zgrade
A kakva je situacija kada padne sneg, da li se cisti Slanacki put i Mirka Milojkovica?
I jel se zna da li ce stvarno biti stvarno Maxi u E zgradi?
I zna li neko sta ce biti u lokalima P zgrade?
 
Nema ništa od primopredaje u januaru. Za prilaze je potrebno dve ili tri sedmice. Mi smo danas zvali Direkciju za izgradnju, obećali su da će do ponedeljka prikupiti relevantne informacije.

Bilo bi dobro kada bi se još neko interesovao kod njih.
A za sta su oni nadlezni? Da proverimo za put ili za objekat?
 
Što se tiče snega... Slanački put se čisti.
Mirka Milojkovića se ne čisti i katastrofa je situacija (još uvek, iako se otapa). To bi trebalo grad da čisti ali nije prioritetna ulica pa ništa od toga. A tu nam je i investitor, sa svom mogućom mehanizacijom, kojem bi bio mačji kašalj da za sat, dva očiste tih 300 m ali su oni očistili samo 20-30 m ispred E i P zgrade, odnosno samo u delu gde se odvijaju njihovi radovi.
Pored toga, put i parkinzi oko zgrada A, B, C, D su, takođe, neočišćeni i čeka se da neko polomi vrat. Poneko od nas je očistio samo ispred svojih ulaza ali je previše leda i snega bilo da bismo čistili sve okolo, pa su se događali padovi, a bilo je i čukanja automobila.
Taj deo oko zgrada je naš problem jer nismo uspeli da se dogovorimo oko firme za održavanje naselja, koja bi u okviru dužnosti imala i čišćenje snega, sa svom potrebnom opremom, jer smo mi za sad opremljeni samo lopatama i solju.
 
Nema ništa od primopredaje u januaru. Za prilaze je potrebno dve ili tri sedmice. Mi smo danas zvali Direkciju za izgradnju, obećali su da će do ponedeljka prikupiti relevantne informacije.

Bilo bi dobro kada bi se još neko interesovao kod njih.
Ako može kontakt te da i mi ostali zovemo da napravimo pritisak, hvala za inicijativu!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Ако може контактирати те да и ми остали зовемо да направимо притисак, хвала за иницијативу!

Послато са мог СМ-Г998Б користећи Тапаталк
Ja zovem opet u ponedeljak sigurno. I neću prestati. Stanovi u prvoj fazi su gotovi. Sada čekamo samo ulicu, a to zavisi od Direkcije za izgradnju. Veoma su ljubazni i deluju predusretljivo u komunikaciji.
 
Ja zovem opet u ponedeljak sigurno. I neću prestati. Stanovi u prvoj fazi su gotovi. Sada čekamo samo ulicu, a to zavisi od Direkcije za izgradnju. Veoma su ljubazni i deluju predusretljivo u komunikaciji.
Da li ste isli da vidite stan i definitivno potvrdjujete da je prva faza gotova?
 
Dragi svi, da li znate kako napreduje uknjizba prvog dela kompleksa tj zgrada A, B, C, D. Da li je neko uknjižio stan? Hvala unapred, pozdrav!
 
Ako vam u ugovoru stoji da investitor treba da legalizuje stanove, zašto onda nije legalizovano kad ste kupili i živite već par godina bez rešenja o legalizaciji i mogućnosti da uknjižite svoje stanove? Odnosi se za objekte A,B, C, D, jedino je Energorazvoj legalizovao svoje zgrade. O ovome trebate diskutovati i znati zašto nema legalizacije još.
A za E zgradu (čuvenu B i C lamelu pod blokadom) verujem da ne mogu da ih prometuju, i treba im novca od prodaje ostalih stanova u zgradama koji nisu blokirani, da bi rešili vraćanje kredita i hipoteku 2. reda.
 
Situacija od danas, 17 januar.

Ne vidim napredak po pitanju pristupne saobracajnice, odgovor na pitanje je bio da za sada nemaju nikakvih informacija vezanih za ulicu.













 
Dragi svi,

Upravo smo obavešteni iz Direkcije da su oni sa radovima krenuli početkom decembra kako je ugovorom i bilo predviđeno. Rok za završetak radova je 210 dana ( da se ne mucite, jun je krajnji rok). Medjutim, nadaju se da će do kraja marta zavrsiti sa radovima ( jer investitor insistira na tome). Puno je tu nedovrsenog posla, kanalizacija nije rešena još uvek itd...

Ostali smo zatečeni informacijama koje smo prikupili.
 
Vrh