Šta je novo?

Проблем неодговорних власника паса

manjez kucni ljubimci.jpg
 
Ironije li, ja sam baš više labradora, nego li pitbulova, bulova, rotvajlera i sl. , video sa korpom.
 
Mislim da im vlasnici često stavljaju korpu da bi ih sprečili da jedu sve i svašta dok su napolju. Labradori jesu veliki psi ali samo neko ko nema pojma o psima može da ih svrsta među agresivnim ili opasnim rasama.
 
Mislim da im vlasnici često stavljaju korpu da bi ih sprečili da jedu sve i svašta dok su napolju. Labradori jesu veliki psi ali samo neko ko nema pojma o psima može da ih svrsta među agresivnim ili opasnim rasama.
Slažem se sa oba.
Labradori su uglavnom blejači, ne sećam se kad sam video agresivnog. A moguće je da si u pravu i za razlog za korpe jer oni stvarno umeju da budu proždrljivi, znao sam jednog koji je bio kao usisivač, smota sve na šta naleti.
Ima i gorih debila. Mene i osobu koja je bila sa mnom ispred Maksija sačeka Cane Corso koga je neka glupa krava ostavila bez povoca i bez korpe da stoji tačno ispred vrata prodavnice. I stoji nepomično i pilji u tebe dok obilaziš, ne znaš da li je radoznao ili napet. Meni đene đene, ne plaši me, ali osoba koja je bila sa mnom se uplašila i nikad ne znaš da li će takva kerina loše da pročita nečiji govor tela i da pređe u agresiju. Hteo sam posle da se vratim sa napušim glupu kravu nasred prodavnice al sam imao pune ruke pa me mrzelo.

Mnogi ljudi su prosto debili kojima treba čak i obuka za život u modernom društvu.

P.S.
I treba ih napušavati i prevaspitavati. Ako ništa drugo, makar radi preventive.
 
Nadam se da ce uskoro početi da se kažnjavaju budale koje vode dobermane rotove pitove, staforde i ostale opasne pse u parkove bez korpe pa još ih puštaju sa povoca da se "malo igra"
 
Po meni ne treba tu da bude razlike, pošto će se svima dati na slobodno tumačenje, ili svaki pas mora da nosi korpe ili ne treba ni jedan.
 
Po meni ne treba tu da bude razlike, pošto će se svima dati na slobodno tumačenje, ili svaki pas mora da nosi korpe ili ne treba ni jedan.
Ne mogu se složiti. Apsurdno je zakonom terati vlasnike malih i realno bezopasnih pasa da "kontrolišu" svoje kućne ljubimce po pravilima koja su namenjena velikim opasnim psima.

Na ovom linku se nalazi prilično detaljan spisak napada pasa na ljude (sa smrtnim ishodom) u SAD-u:

Brzim pregledom spiska može lako da se vidi koje rase su problematične. Spolier alert: na spisku nema čivava ili maltezera.
 
Mislim da je uvreda za same pse da se ti maltezeri klasifikuju kao psi,
Pre mu dodje kao neka bio plišana igračka...
 
Juče sedim u baštici Starbaksa kod skupštine sa detetom. Dolazi žena sa 5 kučića. 4 mala i jedno veće. Neki dobar pas, nije opasan. Dokle je ona birala sto i gledala na svoj sto, njen veliki pas je došao skroz do mog deteta da je njuši. Na moje izvinite, ona se okrenula pogledala me i samo povukla svog psa... Da li ti ljudi, kako ih zovemo, kučkari???, misle da ako oni vole pse da svi vole isto... Nije mogla da kaže jao izvinite...
 
Ne mogu se složiti. Apsurdno je zakonom terati vlasnike malih i realno bezopasnih pasa da "kontrolišu" svoje kućne ljubimce po pravilima koja su namenjena velikim opasnim psima.

Na ovom linku se nalazi prilično detaljan spisak napada pasa na ljude (sa smrtnim ishodom) u SAD-u:

Brzim pregledom spiska može lako da se vidi koje rase su problematične. Spolier alert: na spisku nema čivava ili maltezera.
Сви пси могу да угризу, па и чиваве и малтезери. Само су нечији уједи потенцијално фатални.
 
Сви пси могу да угризу, па и чиваве и малтезери. Само су нечији уједи потенцијално фатални.
Mogu. Ali to je toliko uopštena rečenica da maltene ništa ne znači. Isto tako, svaki čovek je potencijalno ubica, ali ga ne možemo unapred kriminalizovati. Niti trebala da da dozvolimo da odluke o ovoj temi donose ljudi koji se plaše pasa.
 
Sreća pa je u uređenim društvima ova tema rešena i korpe za opasne ili velike rase su obavezne kao i povoci - samo još ta uređenost da dođe i kod nas...
 
Одлуке треба да донесу стручњаци, кинолози. Ја бих имао на уму и ризик међусобног клања паса што није ретка појава.
 
Sreća pa je u uređenim društvima ova tema rešena i korpe za opasne ili velike rase su obavezne kao i povoci - samo još ta uređenost da dođe i kod nas...
U još bolje uređenim društvima bi držanje pasa određenih rasa (ili njihov uzgoj) bilo kompletno zabranjeno.
 
Svidja mi se ideja "vozacke" za drzanje psa kao u Svajcarskoj. Zna se na kojoj strani lanca treba traziti krivca.
Moj pas je dosta pokoran i cesto dolazim u situacije da moram razdvajati zato sto drugi vlasnici uopste nemaju osjecaj za signale koje salje ljubimac.
I to su nazalost isti ti ljudi kojima je zadovoljstvo voditi psa bez lanca. Jer znaju oni...
 
Vrh