Šta je novo?

Stadion Crvene zvezde (Rajko Mitić)

Не знам, нисам ја код њих видео лошег играча на терену, а и у гостима је било 3:1 са најјачим тимом, синоћ 3:2, тако да за 15:0 нисам сигуран.
 
Jedina greška sa Korejcem je što je doveden suviše kasno.
On i Glazer su OK, ovo sve ostalo što je dovučeno sa konca i konpca ne vredi ni papira na kojem su potpisali ugovore.
Umesto da i naši klinci igraju i grizu od početka, igraju neki nemotivisani stranci.
Ja čvrsto verujem da bi Bahar od početka igrao sa postavom sa kojom je igrao od 60. minuta, ali da na žalost to ne sme da sprovede i da će zbog toga, a ne zbog ovih očajnih rezultata, da sam ode i da će se dokazati u nekom profesionalno vođenom klubu.

Nije sramota izgubiti od Sitija, pa i od ove postave. Svi oni vrede, inače ne bi bili u tom klubu, samo čekaju svoju šansu.
 
много је грешака у Звезди направљено од почетка ове сезоне, да их једноставно не вреди набрајати
 
Не знам, нисам ја код њих видео лошег играча на терену, а и у гостима је било 3:1 са најјачим тимом, синоћ 3:2, тако да за 15:0 нисам сигуран.
Ti ocigledno gledas navijacki, tako sam i ja nekad FK, a i sad neke drugove klubove. Onda stvarno imas utisak da smo bili, blizu, da smo mogli... Kad gledas ovako opusteno kao ja, bez emocija, jasno vidis igru macke i misa.

Imali su neki rekordan broj suteva na gol u Mancesteru, mi i iz jednog suta dali gol za 1:0. A opet nas na kraju rutinirali. Da im je neka bitna utakmica, nabusili bi nas jos vise.

Tako ja jednom u mesec dana udjem da igram PES 6 i mogu da dam gol kad god hocu. Tako i oni. Samo je stvar koliko sam motivisan, nekad mi se bas busi protivnik pa idem na preko 10:0, nekad sam mislima negde drugde pa bude nekad i 3:1.
 
Не, баш не гледам навијачки, јер ни не очекујем да Звезда може да победи Сити. То ништа није било "замало", али још је мање такво било двапут по 0:4 против Тотнама и 0:6 од Бајерна (ово друго је била најцрња игра мачке и миша коју сам икад гледао, не само на Маракани). У овој групи је реално било могуће узети 4-5 бодова, што би се можда и десило да неке од грешака са тумбањем тима нису направљене и, као што помену Реља, да се Корејац раније уиграо.

Феномен суперофанзивне игре против квалитетних тимова, ипак, за мене је новост у нашем фудбалу, као и то да се у принципу игра боље у другом него у првом полувремену. Не бих а да то не приметим., па макар се испадало онако лако у игри један на један у одбрани - боље је макар за гледање.
 
Poslednja izmena:
Morao je da se pobedi Young Boys jednom makar i bili bi treci. Inace primetio sam da na svakoj utakmici Zvezda igra katastrofalno prvo poluvreme gotovo amaterski a u drugom kao da im neko potpali vatru. Previse losih stranaca je dovedeno. A i odbrana je katastrofa
 
Umesto da i naši klinci igraju i grizu od početka, igraju neki nemotivisani stranci.
Prosto je genijalna ideja da ces da iskopas nekog stranca za par miliona i da ocekujes da ce on da pobedi drugog stranca koji vredi nekoliko desetina ili stotina miliona. I tako ces da imas tim stranaca protiv drugog tima stranaca i ovi jeftiniji ce pobede skuplje. Mi smo pametni pa ce to da nam prodje dok su svi drugi sisali vesla. I to ni ne pricam u odnosu prema najjacim timovima kao sto je Siti. Nemamo mi sanse ni protiv ovih iz drugog i treceg sesira u LS.

Nama je jedini nacin da ludak Zigara onako rusi Romu napaljen kao magarac jer igra za svoj klub.

Postoji i drugi put, da se stvori kontinuitet. Da kazemo nema veze sto su odigrali ovako u Ligi Sampiona, stekli su iskustvo, bice bolje sledece sezone. Osim sto cemo sledece sezone igrati sa potpuno novim timom. I to nije kao da ce Mancester Siti da ponudi pare za nekog naseg igraca pa ne mozemo to da odbijemo, nego cemo prodati igrace u neke snj lige u nekim mafijaskim dilovima, a dovesti umesto njih neke druge anonimuse u nekim mafijaskim dilovima.

Rezultat takvog rada je ovo sto imamo - da Zvezda nije ni blizu ovim timovima. MC ide na ekskurziju u LS pa se malo sprdaju. Da Zvezda igra Premijer ligu na primer, video bi se stvarni kvalitet.

A para mnooogooo vise nego kad sam ja pratio.

Tim koji je naguzio Romu bi naguzio i ove danas. Bez stranaca smo igrali i bili siromasniji deset puta.

Stojković, Luković, Dudić, Biševac, Basta, Đokaj (Mudrinić 75), Janković, Kovačević, Milovanović (Purović 58; Joksimović 87), Mladenović, Žigić

Ako i nije bolji od ovih danas, uzmi ovo kao osnovu, daj im pare koje imaju ovi danas, dovedi 3 pojacanja, prava pojacanja, dobro iskautirana stranca i razvalili bi danasnju Zvezdu.
 
Kada se Zvezda gušila u dugovima od 10 miliona evrića,ništa nije funkcionisalo.
Sada kada duguje preko 80 miliona,tih istih evrića,sve funkcioniše.
Gde umire logika,tu vaskrsava državni posao.
 
Зависи са колико новца располажеш годишње. За ФК Партизан Бумбарево брдо би, рецимо, дуг од 100.000 евра био смртоносан, а за Реал Мадрид дуг од милијарду евра не би.

Са играњем ЛШ и способношћу да продаш понекога, 80 милиона није велики дуг; без играња групних фаза у Европи и без продаје играча дуг од 18 милиона је за катанац у браву.

У пословању најчешће није рационално - не задуживати се.
 
Kada pozajmiš pare,mora da imaš priliv da ih vraćaš.
Kako da imaš priliv,ako redovno kupuješ lažne igrače?

Izbriši Realu dug od milijardu evra,i daj im Mrkelu,pa da vidiš kako se propada preko noći :sesir:
 
Prosto je genijalna ideja da ces da iskopas nekog stranca za par miliona i da ocekujes da ce on da pobedi drugog stranca koji vredi nekoliko desetina ili stotina miliona. I tako ces da imas tim stranaca protiv drugog tima stranaca i ovi jeftiniji ce pobede skuplje. Mi smo pametni pa ce to da nam prodje dok su svi drugi sisali vesla. I to ni ne pricam u odnosu prema najjacim timovima kao sto je Siti. Nemamo mi sanse ni protiv ovih iz drugog i treceg sesira u LS.

Nama je jedini nacin da ludak Zigara onako rusi Romu napaljen kao magarac jer igra za svoj klub.

Postoji i drugi put, da se stvori kontinuitet. Da kazemo nema veze sto su odigrali ovako u Ligi Sampiona, stekli su iskustvo, bice bolje sledece sezone. Osim sto cemo sledece sezone igrati sa potpuno novim timom. I to nije kao da ce Mancester Siti da ponudi pare za nekog naseg igraca pa ne mozemo to da odbijemo, nego cemo prodati igrace u neke snj lige u nekim mafijaskim dilovima, a dovesti umesto njih neke druge anonimuse u nekim mafijaskim dilovima.

Rezultat takvog rada je ovo sto imamo - da Zvezda nije ni blizu ovim timovima. MC ide na ekskurziju u LS pa se malo sprdaju. Da Zvezda igra Premijer ligu na primer, video bi se stvarni kvalitet.

A para mnooogooo vise nego kad sam ja pratio.

Tim koji je naguzio Romu bi naguzio i ove danas. Bez stranaca smo igrali i bili siromasniji deset puta.

Stojković, Luković, Dudić, Biševac, Basta, Đokaj (Mudrinić 75), Janković, Kovačević, Milovanović (Purović 58; Joksimović 87), Mladenović, Žigić

Ako i nije bolji od ovih danas, uzmi ovo kao osnovu, daj im pare koje imaju ovi danas, dovedi 3 pojacanja, prava pojacanja, dobro iskautirana stranca i razvalili bi danasnju Zvezdu.
Batistuta Gabrijele, za tebe je Purke Pele! Kakav meč, kakvi golovi, od toga prođe ravno 18 godina.
 
Jedino da se osvoji titula LŠ moglo bi da se računa na sigurno mesto, obzirom na novi format od naredne godine, po kome Srbija nikako ne dobija zagarantovano mesto.​
 
Znaaaci, priliv nije siguran i jedan dvomec odlucuje o njemu.

Tako daaaa, bolje ipak dugovati 10 miliona nego 80.
 
Gledao sam onaj prvi meč protiv Sitija, doživeo da vidim rekordan broj odbrana golmana, super! Juče bio zaludan, ko velim ajde da pogledam. Kafica, kolačići, opuštenost. Gledam sport radi lepote igre, nisam jak navijač. Već posle deset minuta osetim gorušicu i stres od dosade, engleski komentator počinje da klonja duhom, pa onda onaj momak zakuca golčinu i tu pritisnem isklj. Morao sam malo da tuknem, da izbrišem epizodu. Kasnije odgledao drugo poluvreme Porto - Donjeck. Vrh pikanje, egzibicije, 5 golova, toeto! :)

Domaći klupski fudbal je beznadežan.
 
Nije kao da je reprezentativni bolji.

Ne znam zašto, odgledao sam svaku utakmicu Zvezde u LŠ, nikad celu, uglavnom pola h, pa i to je bio čist mazohizam. Onu prvu i najviše, jer smo vodili, celo prvo i još nešto malo. Koja je to nemoć bila, mislim da su ovi napravili rekordan broj šuteva za poluvreme i samo pukom srećom (1 u 1000) smo vodili. Sad se ne razumem baš preterano, niti me i zanima iskreno (ali Zvezda eto, sećam se i Barija), bukvalno imamo 5 igrača koji nešto vrede. Golman, Dragović, Korejac, Ivanić, Bukari zbog brzine gore, što je nama valjda baš bitno jer nas svi stiskaju. Korejac je baš klasa i to vidi i neko ko ne prati, a i sećam se i da sam 2 puta video neku statistiku na kraju da je pretrčao 12km+, najviše od svih naših, verujem da je tako bilo uvek. Znači i zna i spreman je vrhunski. Ostali ili znaju, ali nemaju snage (Katai) ili su nemači pojma. Dakle fali još 6 da bi bili kompetitivni. Znači ne da možeš da igraš sa Mančesterom, nego da igraš ovo drugo takmičenje na proleće.
 
Tim koji je naguzio Romu bi naguzio i ove danas. Bez stranaca smo igrali i bili siromasniji deset puta.

Stojković, Luković, Dudić, Biševac, Basta, Đokaj (Mudrinić 75), Janković, Kovačević, Milovanović (Purović 58; Joksimović 87), Mladenović, Žigić

Ako i nije bolji od ovih danas, uzmi ovo kao osnovu, daj im pare koje imaju ovi danas, dovedi 3 pojacanja, prava pojacanja, dobro iskautirana stranca i razvalili bi danasnju Zvezdu.

Valjalo bi podsetiti sve što se zgražavaju ovogodišnjim remijem protiv šampiona Švajcarske na Marakani, da je ovaj gore navedeni sastav, koji bi "naguzio i ove danas", u Beogradu izgubio 1:2 od Bazela (koji je, gle čuda, baš iz te iste Švice), a na strani od norveškog Tromsea - 3:1. Istim rezultatom kojim je ove današnje "nemače pojma" aktuelni šampion Evrope u najjačem sastavu, primera radi, savladao u Mančesteru.

Da se razumemo, meni je ta Žigina generacija Zvezde bila ekstremno draga, ta pobeda protiv Rome fantastična, ali nije loše nekada malo realnije sagledati situaciju.

Za početak cenim da je evro titula 1991. koliko god bila najveći blagoslov za navijače Zvezde, toliko i najveće prokletstvo, jerbo je letvicu očekivanja podigla na najviši mogući nivo koji više nikada ne može biti dosegnuti, i stoga će svaki rezultat posle Barija biti "meh".

Jedna od užasnijih posledica te "kletve" je i to što zvezdaška javnost jednostavno više nema strpljenja i sve što i miriše na neuspeh se ne prašta. Dosta igrača i trenera koji su prošli kroz Zvezdu proteklih decenija kaže da im nigde nije bilo toliko stresno raditi i igrati kao ovde. Evo ga Deki Stanković poslednji primer - veli da mu ni u Sampdoriji, ni u Fradiju nije toliko stresno kao što mu je bilo u Zvezdi.

Slika uostalom govori više od reči.

Deki kad je postao trener Zvezde:
AC455C92-F4A0-49CB-AE15-29E5A3A7DB0B.jpeg


Deki kad je podneo ostavku u Zvezdi:

dejan-stankovic.jpg


Za dve i po godine je ostario 10 godina - ugojio se, osedeo i oćelavio :D

Ali to ti je kad igraš krš, neregularnu ligu protiv ekipa koje parkiraju bus ispred svog gola, i 60 minuta utakmice nameštaju čarape, izvode aut i valjaju se po travi, gde jedan izgubljeni bod može da te košta titule. Bajern npr. ima taj luksuz da pukne od Ajntrahta, a da u Mihnenu ne izbije mali građanski rat i ne vešaju ljude po banderama :D Zvezda i Partizan to nemaju.

Naravno, daleko od toga da je sve med i mleko. Bahar jeste malo pogubljen i neprilagođen na ovu ligu, ali ja mislim da strani treneri inače i nemaju neku perspektivu u ovoj kaljuzi. Nisu traga na Autokomandi ostavili ni Zeman ni Grant. Isto tako, nekada je i trenerima teško da se ostvare van svoje sredine u kojoj su bili jako uspešni. Kod nas je to npr. vidljivo u košarci, gde Dule Vujošević za Grobare ima status "božanstva", ali nije uspeo nikakvu karijeru da napravi napolju, ili kao što mi Cigani volimo Deja Radonjića iako su njegovi rezultati u drugim timovima izuzetno skromni.

Takođe ne verujem u tezu koja se provlači da bi trebalo da se okanemo "zlih stranaca", i oslonimo se na "našu decu". Prvo, da je taj model primenjiv, neko pametniji u Evropi bi ga se već setio. Drugo, za tim prepun mladih igrača je potrebno izuzetno veliko strpljenje koje, kao što smo već videli, mi ovde nemamo. Treće, svet se mnogo promenio u poslednjih 30 godina i skauti najvećih klubova iz liga petice već u svoje teftere imaju upisana imena silne dečurlije od Tokija do Vladivostoka. Tinejdžerima se nude milionski ugovori, a ambiciozne roditelje, uz pomoć alavih menadžera, nije teško ubediti da će nekom detetu biti bolje da batali Srbiju i ode u neki Mančester, Liverpul, Bajern da sačeka da postane novi Mesi.

Sve u svemu, mislim da je ovogodišnji sastav muški odigrao svih šest utakmica u Ligi šampiona, ali da su morali da urade više protiv Švajcaraca, posebno u Beogradu gde smo prespavali prvo poluvreme. Poraz u Švajcarskoj je tek bizaran i jedino mi je uporediv sa onom utakmicom u Glazgovu gde su nas Rendžersi, ni krivi, ni dužni, pobedili 3:0. Ponekad imam osećaj da i dalje karmički otplaćujemo onaj Augentalerov auto-gol ili nepostojanje VAR-a u Krasnodaru :D

Domaće prvenstvo će Zvezda izvesno osvojiti, jer jednostavno ima bolji tim i dužu klupu od Partizana u kom se, čini se, polako izduvava balon euforije. Ali primetno je da se ekipa, na neki čudan način, teže snalazi u Srbiji nego u Evropi. Valjda ovakvom timu nikako ne leže ti defanzivni autobusi, jako teško probijaju 11 igrača naguranih na svoju polovinu, onda postanu nervozni i sve ode u...

Dugoročno gledano ipak nisam optimista u pogledu Zvezde i srpskog klupskog fudbala uopšte. Naša liga je neaktraktivna i tržište siromašno. Šanse da sastavite vrhunski tim su jako male i potrebno je dosta sreće. Šerif je npr. bio tek treći, četvrti izbor za špica ovog leta, ali na kraju smo ga potpisali jer su nam ostali bili preskupi ili nisu hteli u Srbiju, uprkos Ligi šampiona. Pa, onaj neki gazda iz Atalante nam se podsmevao kad smo jurili onog njihovog špica i bio u fazonu: "Igraju LŠ, a nemaju da daju 5 miliona za igrača". Lebac jeste poskupeo, ali na tržištu fudblaera godinama hara hiperinflacija.

Za Hvanga smo imali više sreće nego pameti što ga je Oli precrtao, pa je propustio celu polusezonu, nije prošao letnje pripreme, već je momak sam trenirao u Koreji i propao mu je transfer u Nemačku jer su ipak imali rezerve prema njegovoj formi. Na kraju je bilo daj šta daš, i došao je u Zvezdu, i to, čini se, samo zbog LŠ. Žao mi je što će 100% otići na leto :(

Ne treba isto smetnuti sa uma da je Terza mafijaš i muljator, da su mu saradnici ograničenih sposobnosti, i da na poslovanje celog kluba preveliki uticaj ima organizovana kriminalna grupa koja se krije iza navijača na severu. Na to treba uvek podsećati, a ova država je sama priznala da nema snage (a uistinu ni volje) da se izbori sa tim. Ovih prethodnih nekoliko sezona su bile odlična prilika da se klub makar malo stabilizuje i bar zaliči na npr. Dinamo Zagreb. A ta letvica je, drugovi moji, baš niska, jerbo i "modre iz susjedstva" vode mafijaši, i igraju na raspalom najružnijem stadionu u Evropi, i nikada nisu prošli grupu u LŠ, ali bar imaju kontinuitet rezultata i svake sezone "proizvedu" nekoliko baš dobrih igrača. To je, deluje, limit ovog regiona.

A, onaj bogatiji deo će izvesno kad-tad formirati onu Superligu, ili će se LŠ transformisati u takvo takmičenje, i neće se više zamajavati sa boranijom iz siromašnog dela. Nama će ostati da se nadamo da ćemo u nekakvim kupovima konferencija dogurati što dalje.
 
Koliki je budzet imala Zvezda te godine protiv Rome, a koliki danas?

A taj budzet je splet sretnih okolnosti, povecanja davanja od UEFA-a i sistema koji nam ide na ruku.

Nije kao da je Terza madjija povecao budzet.

Nisu stranci zli nego moras da ponudis nesto drugacije. Ne mogu ja muvati ribu sa istim pristupom kojim je muva lik koji je bogatiji i lepsi od mene. Moram naci foru.
 
Sve u svemu, sve sto se desavalo prethodnih godina i spoj srecnih okolnosti, a i nekih dobrih rezultata, trebalo je da rezultira finansijskom stabilizacijom, vracanjem dugova i pravljenjem sistema, tima koji igra u kontinuitetu zajedno i skole koja izbacuje talente.

Nemamo nista od toga. Samo dug jos veci.
 
Sve je to ok, samo je činjenica da smo druga ekipa i da gol visi u vazduhu kada na teren uđe mali Mijatović i ostali, a to se dešava obično sredinom drugog poluvremena kada sledi samo logičan rasplet i epliog onoga što je protivnik već postavio i gradio do tada.
 
F
Sve u svemu, sve sto se desavalo prethodnih godina i spoj srecnih okolnosti, a i nekih dobrih rezultata, trebalo je da rezultira finansijskom stabilizacijom, vracanjem dugova i pravljenjem sistema, tima koji igra u kontinuitetu zajedno i skole koja izbacuje talente.

Nemamo nista od toga. Samo dug jos veci.
Fora je da prodaš klince skupo - jer se klinci prodaju skupo. I onda da dovedeš iskusnije a kvalitetne koje iz nekog razloga možeš da priuštiš. To se i radi (Katai, Ivanić, Dragović, Hvang).
 
Fora je da prodaš klince skupo - jer se klinci prodaju skupo. I onda da dovedeš iskusnije a kvalitetne koje iz nekog razloga možeš da priuštiš. To se i radi (Katai, Ivanić, Dragović, Hvang).
Fora je.

Samo sto je klub od dolaska Terzica prodao igrace za 96 miliona evra, a doveo igrace za 50 miliona evra.

Sto je fenomenalno. Klub posluje od transfera u plusu od 46 miliona evra od dolaska Terzica, Terzic je dosao kada je dug bio 51 milion evra.

Znaci, imamo rezultate, zaradjujemo sto od UEFA-a, prodatih ulaznica, sponzora... a i od tranfera smo u plusu 46 miliona evra.

Terza madjija, dovodi igrace za 50 miliona, proda ih za 96 miliona i jos ima rezultate i igramo LS, pa kakav god bio rezultat, to nam omogucava da vratimo dugove.

A ne, cekaj, dosao je kad je dug bio 51 milion, a sada je dug 76 miliona evra.

To je isto fora.

Dobro, izgradili smo novi stadion. A nismo. Rekonstruisali bar? A ni to nismo. Imamo jak tim? Pa i neee bas. Imamo mlade igrace koji vrede preko 10 miliona evra? Jok. Dobro, obezbedili smo redovno ucesce u LS? A ni to nismo.

Ovaj tim bi se mucio da izbaci Ren i udje u LE jednako kao onaj klosarski od pre desetak godina kada nam je katanac visio nad glavom.
 
Нема ти ту никакве "контрафоре", јер је фудбал, једноставно скуп спорт и то што помињеш су све ситне паре. Преситне.
Уосталом, и у овом тиму има играча који се могу продати за реда величине 5-10 милиона евра, а за милион-два још доста њих, па ако је запело за враћање дугова, и то може поприлично да се среди, мада није запело.
 
Jako slabo s obzirom kakva nam se sansa ukazala.

I najvredniji su matorci, a ne klinci kako si ti tvrdio. Dakle, taj sistem nismo uspostavili - da klince prodajemo skupo.

Najvredniji ispod 25 godina nam vredi 3,5 miliona evra tj. ima bednu vrednost.

I ne kapiram sta je uopste tvoja poenta. Mafija vodi klub i nema nista lepo u vezi Zvezde trenutno. Tek smo se sad izjednacili sa Partizanom u domacem prvenstvu, a trebali smo sa novcem koji smo prihodovali da meljemo sve. U LS smo prosli kako smo prosli, a prilicno je ocigledno da LS ne bi ni videli da nam se nije potrefilo ove sezone da idemo direktno, a vec sledece necemo.

Ok, nisu velike pare, mozemo i stadion i zemljiste prodati, nije frka, samo i dalje ne kapiram sta ti branis ovde?

Dug narastao, pare nestale, igre nema, tima nema, rezultata nema, mladih igraca nema...
 
Vrh