Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Kapitalizam u uređenim društvima nije divlji zapad i kaubojština. Češka je kapitalistička zemlja, u Pragu ovo nikad ne bi prošlo. Ma ovo ne bi prošlo ni u Sofiji...
O zapadnoj Evropi neću ni da pričam, a da bude još gore po nas, oni ovakvih predratnih zgrada imaju na hiljade, mi nemamo taj luksuz.
U uređenim kapitalističim društvima ne smeš da promeniš *ebenu roletnu kako hoćeš već kako moraš.
 
Teško da su oba grada imala takav nesklad u samom centru grada... Ovde je šteta jedino fasade na tri zgrade...
 
Pa je l' u ovom slučaju prekršen zakon? Jesu li ove zgrade bile pod zaštitom?
Zaštita volšebno nije produžena.
Kako je uopšte moguće da zgrada koja bude pod zaštitom Zavoda ili koja je kulturno-istorijsko dobro u međuvremenu izgubi takav status? Vremenom se takvim zgradama samo povećava vrednost, a ne suprotno.
 
Kapitalizam u uređenim društvima nije divlji zapad i kaubojština. Češka je kapitalistička zemlja, u Pragu ovo nikad ne bi prošlo. Ma ovo ne bi prošlo ni u Sofiji...
O zapadnoj Evropi neću ni da pričam, a da bude još gore po nas, oni ovakvih predratnih zgrada imaju na hiljade, mi nemamo taj luksuz.
U uređenim kapitalističim društvima ne smeš da promeniš *ebenu roletnu kako hoćeš već kako moraš.
Pola Londona srušeno, i to kakvih zgrada... naspram takvih ovi ovde "biseri" za kojima plačete izgledaju kao kokošinjci... pun London nebodera u istorijskom jezgru.. kao deca ste, živite u izmaštanim svetovima, rekoh već-odrastite i realno sagledajte činjenice.
 
Pola Londona srušeno, i to kakvih zgrada... naspram takvih ovi ovde "biseri" za kojima plačete izgledaju kao kokošinjci... pun London nebodera u istorijskom jezgru.. kao deca ste, živite u izmaštanim svetovima, rekoh već-odrastite i realno sagledajte činjenice.
Londom ima destine hiljada, ako ne i stotine hiljada ovakvih zgrada. Beograd možda par stotina i to u najboljem slučaju. Hajmo i to malo što imamo da srušimo, sjajno!
 
Smiri se, dečko.. neće niko da ruši ni Stari dvor, ni Skupštinu, ni gomilu vrednih zgrada.. ovo ovde je bilo staro i beznačajno i ide u istoriju... kao što su u međuratnom periodu rušili starudiju i turske udžerice da bi zidali nove zgrade... Jednom će i ovo što sada grade biti staro i zamenjeno novim.
 
Smiri se, dečko.. neće niko da ruši ni Stari dvor, ni Skupštinu, ni gomilu vrednih zgrada.. ovo ovde je bilo staro i beznačajno i ide u istoriju... kao što su u međuratnom periodu rušili starudiju i turske udžerice da bi zidali nove zgrade... Jednom će i ovo što sada grade biti staro i zamenjeno novim.
Pa i Stari dvor hipotetički može vremenom da se ruinira i pretvori u poluruševinu ako se ne održava i onda da se nađe neki pametnjaković da ga sruši i napravi nešto lepše i starije.
 
Smiri se, dečko.. neće niko da ruši ni Stari dvor, ni Skupštinu, ni gomilu vrednih zgrada.. ovo ovde je bilo staro i beznačajno i ide u istoriju... kao što su u međuratnom periodu rušili starudiju i turske udžerice da bi zidali nove zgrade... Jednom će i ovo što sada grade biti staro i zamenjeno novim.
I kako ćemo ikad onda imati ambijentalne celine? Nikad! Održavanje je izgleda nepoznat pojam u Srba.
 
Smiri se, dečko.. neće niko da ruši ni Stari dvor, ni Skupštinu, ni gomilu vrednih zgrada.. ovo ovde je bilo staro i beznačajno i ide u istoriju... kao što su u međuratnom periodu rušili starudiju i turske udžerice da bi zidali nove zgrade... Jednom će i ovo što sada grade biti staro i zamenjeno novim.
Pa to i jeste ovde problem, veći nego nečija lična procena kolika je arhitektonska vrednost objekta. Radi se o demonstraciji sile da mogu šta hoće.

Neće Stari dvor... valjda. Ništa ih ne sprečava, ok, nisu toliko baš ludi, ali ako budu hteli, mogu. I o tome se radi.

Pa mi i dalje ne znamo kako izgledaju dve od četiri strane. Dobili smo render iz Kralja Milana i sa Slavije. Tamo uz NBS i Svetozara Markovica nemamo pojma.

A bager vec radi i adio.
 
Meni je veći ? ko je i zašto te kućerke ikada i zaštitio... mora da im bilo dosadno na poslu...

Dok se ovde prede vuna, zabetoniraše arheološko nalazište u Vinči.. Srbija...
Zabetoniraše jer se ne poštuje zakon jednako kao što se ni ovde ne poštuje. Umesto pravne države moramo ovako jurcati od slučaja do slučaja.
 
@Vox91

Evo, Defke mi sad lajkovao post pa mi iskoči tema i obrati pažnju na prvi post na stranici i da se ja jednako sprdam sa kukanjem za straćarama



Ali kao i Beograd na vodi, to što je negde smeće i straćare, ne znači da možeš da radiš šta i kako hoćeš uz opravdanje da si počistio smeće i straćare.

Inače, u potpunosti podržavam gradnju ove zgrade i ok mi je, samo uz poštovanje određenih propisa i zakona. A sve je to moglo da se uradi i da imamo i babe i žabe. Ali bi tako zaradili 50 miliona, a ovako će 55.
 
20230819_180425.jpg
20230819_180750.jpg
20230819_180746.jpg
20230819_180454.jpg
20230819_180814.jpg
20230819_181130.jpg
20230819_180449.jpg
 
Да мало ударим контру, шта би фалило да су овде ређане по добром старом Врачарском маниру по једну засебну зграду на свакој засебној парцели?
 
Vrh