Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 179 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 165 34,0%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 30 6,2%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,1%

  • Ukupno glasača
    486
Сматрам да треба да буде више од тога
 
Онда сама локација губи смисао. То је конкретно стратиште, и ту треба да буде музејски обрађено страдање које се одвијало ту, као што са друге стране реке имамо Бањицу, Топовске шупе, Јајинце...
 
1944 postavljanje cevovoda
20230715_131711.jpg

1950tih postavljanje nove cevi koja je sklonjena 2008
20230715_131732.jpg

20230715_131803.jpg

20230715_131728.jpg
 
Изгледа се Ел президенте ресетовао на најлуђе пројекте. У земљи где гину деца зато што надлежни данима одуговлаче са уклањањем високонапонских каблова. Срамота.
 
Kaže Vučić stari most će spajati Zemun i Ratno ostrvo
Znači odluio je da je mnogo bolja ideja od kafana na mostu na suvom, urbanizacija područja koje je stanište retkih i zaštićenih vrsta ptica (između ostalog).

AV je rekao da će se tek raspravljati o tom predlogu.
Ali, bitno je šta će "Zuma" da kaže. :) - džaba im sve.
Velika većina ljudi ovo tumači kao donetu odluku, ma koliko god ljubitelji i službenici (ovo su dve različite stvari i ne znači da spadaš u obe) lika i dela jedne partije i jednog čoveka se upinjali u negiranju da nas ne ubeđuju da nije tako kako smo čuli (protumačili).
 
Tumačite kako hoćete, a ovo nije prvi put da se to predlaže.

Čak sam i ovde na forumu vidio polemiku o takvoj "ideji".
 
Pa nije prvi put, seljobera i primitivaca koji se lože na vašare i gvožđuriju a sami ne poznaju svoju prestonicu i njene postojeće kvalitete, nikad nije manjkalo u Srbistanu.


Inače, za one koji ne znaju - Veliko ratno ostrvo je zaštićeni i neprocenjivo vredan rezervat za ptice a i druge životinje i biljni svet. Ali da bi se razumelo šta to zaista znači, mora da se prođe makar Biologija iz osnovne škole. A trenutni režim je prepun gluperdi koji su i nju ponavljali ili prošli na prepisivanje ili podmićivanje...
 
Bender objasni Jeleni Begovic tu tvoju biologiju mislim da ce zena biti fascinirana kako blistas ko Ckalja kad odgovara Istoriju.
 
Još 2017 god na BBu bilo nas je koj su to videli kao naj logiicniije i kao velliku potrebu BGDa bez politike
Evo jednog mog posta iz tog vrremenaa
,,.... 22.07.2017.
Zaboravio si i trecu opciju
Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom..... ,,

😃
 
A evo sad videh da vam to kao neka ministarka nauke i tehnološkog razvoja. 😄

Čim prvi put čujem za nju, očigledno je bitna u svemu ko semafor u GTA. :LOL: A mora da je i jako stručna i žena od intergriteta čim je s vama u ekipi...
Taman stručna i od integriteta koliko i oni u Zavodu za zaštitu spomenika. Ili npr u Rudarskom fakultetu. Ili u Javnom tužilaštvu. I tako tim institucijama koje postoje samo pro forme.

Nego, i šta kaže Jelena Begović za Veliko ratno ostrvo? Jel da se pravi golf teren ili kazino-rizort?
 
Gradicemo rizort a Igor ce da nas reklamira na beobuildu kao Galensa. ;)
 
A šta Jelena kaže? Ajde de, pa sam si je uveo u raspravu, sad budi faca i znalac pa prenesi šta je gospođa naučnica rekla o svemu tome.
 
Veliku potrebu BG? Da se ekološka oaza uništi za još malo kvadrata i još neki splav i kafić?

Vi stvarno želite da živite na pustom betonu gde do horizonta nema ništa sem betona i asfalta
Da sve naprednjačine imaju po 70 godina i da nemaju dece, pa i da razumem da neko toliko bahato i slepački vodi ovu zemlju i grad. Ali znam da ih ima i dosta mladih i dosta sa decom, koji nameravaju da ostanu ovde (bar još neko vreme). I da opet tako užurbano uništavaju svoj grad i zemlju... to mi nije jasno.

Na primer, sve i da svi imaju limuzine, sutra će im dete izaći do lokalnog Maksija i hodaće po kolovozu jer su sve parcele i sve trotoare dali investitorima da naprave zgradurine i parkinge, a onda će ga zakačiti točak autobusa i biće kuku lele. Kako neko može da bude toliko slep i glup, to nikada neću razumeti... A na primer što se tiče VRO, kada ga potamane i izgrade, i njega i još par drugih oaza biljnog i životinjskog sveta, podaviće se gluperde u smogu a i u vrućinama i opet će da se isčuđavaju jbt otkud ovo, jel to nešto Đilas sabotirao ili nas oni iz HAARPa opet bombarduju...
 
Vrh