Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Pa to je sjajna vest iz mog ugla, hvala kolega. Jel ima najave kad kreće open balkan?
 
Zdravo svima,

Pratim forum vec duze vremena, ali nisam do sada pisao.

Pre par dana sam imao havariju sa autom na autoputu, usao sam sa TAGom na Vrcinu, ali nisam izasao sa autoputa, jer sam auto vratio slep sluzbom do kuce.
Da li je mozda neko imao slicnu situaciju, ne znam da li ce me zvati iz ENPay-a posto TAG nije napustio autoput, da li cu mozda imati problema prilikom sledeceg koriscenja autoputa jer je TAG imao samo ulaz, ali ne i izlaz sa autoputa.

Hvala svima na odgovoru.
Ako ti je auto bio na šlep službi a tag ostao tu negde u zoni dometa zraka postoji mogućnost da je i na izlazu gde je prošla šlep služba(ako šlep ide kroz ENP traku) bio očitan.Čak i u slučaju da se auto vratio na šlepu kući postoji ista mogićnost.

Obrati se korisničkoj službi mejlom ili direktrno i sačuvaj taj mejl ako posle bude nekih problema jer ako nemaš izlaz ideš u kategoriju ODBEG pa se može desiti da te tuže.

Sam tag će na dalje normalno raditi ako izmiruješ dospele transakcije.
 
Ako ti je auto bio na šlep službi a tag ostao tu negde u zoni dometa zraka postoji mogućnost da je i na izlazu gde je prošla šlep služba bio očitan.Čak i u slučaju da se auto vratio na šlepu kući postoji ista mogićnost.

Obrati se korisničkoj službi mejlom ili direktrno i sačuvaj taj mejl ako posle bude nekih problema jer ako nemaš izlaz ideš u kategoriju ODBEG pa se može desiti da te tuže.

Sam tag će na dalje normalno raditi ako izmiruješ dospele transakcije.
Zdravo,

Nije ga ocitao sigurno, jer sam ga skinuo sa nosaca i dosao do kuce drugim vozilom, nije pistao na naplatnoj rampi, vec sam putarinu platio karticom za taj drugi auto.
U svakom slucaju poslacu mail ENPay-u.

Hvala puno.
 
Ako ima nekog na forumu ko je pocetkom prosle nedelje potpisao i potvrdio dokumentaciju za Egnatiu Odos - da li mu je stigao tag? Ako da, kojom postanskom sluzbom?
 
Ako ima nekog na forumu ko je pocetkom prosle nedelje potpisao i potvrdio dokumentaciju za Egnatiu Odos - da li mu je stigao tag? Ako da, kojom postanskom sluzbom?
Meni je juce stigao, ispurcio ga je UPS. Potpisane papire sam vratio 07.06. znaci trebalo je oko 7 dana da stigne i nije bilo nikakvih carinskih troskova.
 
Обратио сам се Путевима Србије на мејл, али нисам добио одговор.

Да ли неко овде зна да ли се и у ком временском оквиру очекује да ће се са ТАГ уређајем моћи плаћати путарина и у Хрватској?
 
Meni je juce stigao, ispurcio ga je UPS. Potpisane papire sam vratio 07.06. znaci trebalo je oko 7 dana da stigne i nije bilo nikakvih carinskih troskova.
Hvala ti, ja sam 06.06. i niko me nije zvao uopste. Jel su ti zvonili direkt na vrata ili te je neko kontaktirao telefonom?
 
Обратио сам се Путевима Србије на мејл, али нисам добио одговор.

Да ли неко овде зна да ли се и у ком временском оквиру очекује да ће се са ТАГ уређајем моћи плаћати путарина и у Хрватској?

Skoro je Alvirovic u emisiji SAT rekao nesto tipa, sa Makedoncima samo što nije, sa Hrvatima se pregovara, a sa Grcima bi tek trebalo....

Baš sam se iznenadio kad je spomenuo Hrvate, al mislim da sa njima to neće biti u skorije vreme. S obzirom da sa Grcima tek treba da se razgovara (kako je rekao) , moje lično mišljenje je da će pre biti sa Grcima postignut dogovor...al da se nadamo da nisam u pravu.
 

Današnji tendeciozan naslov, a u suštini ništa novo (da, sa srpskim tagom kroz Srbiju :))...sem, da se spominju HR i SLO.

"а интересовање су показале и Хрватска, па и Словенија у којој је на снази наплата путарине путем вињета."
 
Безвезе, вероватно онда неће скоро. Узећу овог лета таг у Хрватској, њихових 21.74% попуста ће само у доласку и повратку са дестинације анулирати цену самог уређаја.
 
Samo sto Hrvati menjaju sistem naplate pa ti nece mnogo značiti njihov tag u budućnosti.
Tj krajem 2024 prelazi na sistem sa citanjem tablica i sa tag-om drugog proizvođača. Ne verujem da ce nas tag raditi kod njih pre te promene.
 
Poslednja izmena:
До краја 2024. ћемо отац или ја свакако ићи у више наврата, исплатиће се. Иначе, нисам знао за то, хвала на обавештењу.
 
Šta se tačno stavlja u polje Verifikacioni kod kad registruješ tag online? Negde vidim da je to broj tablice al meni nije prihvatilo
 
Ako ima nekog na forumu ko je pocetkom prosle nedelje potpisao i potvrdio dokumentaciju za Egnatiu Odos - da li mu je stigao tag? Ako da, kojom postanskom sluzbom?
05. juna sam potpisao ugovor, Grci poslali TAG, 08. juna pre podne mi AKS isporučio u Kraljevo. Zvali me pred dolazak, nema carine.
 
IMG_20230615_153713.jpg


Stigao Grk,aplikacija poslata 6 Juna uveče danas 15 Juna stigao na adresu besplatno.
 
Odlicno, nek je sa srecom put na more!
ja sam im pustio mail, kazu da stize kroz 6 radnih dana. (pretpostavljam da su zaboravili da posalju prosle ned)
Registracija na mobilnu aplikaciju prošla bez većih problema,inicijalno bude na Grčkom jeziku pa treba izabrati EN,plaćanje kredita takodje prošlo bez problema jedino što nisam video iznos od 15 eura koji su pominjali kao minimum već 5,10,20 itd pa sam uplatio odmah 20.

Svakako pre mene imam prijatelje koji idu dole pa ću im pozajmiti da isprobam da li radi na druge tablice.

Igrom slučaja danas sam nekim drugim prijateljima koji rade u Austriji kupio tri domaća taga i sa po 500 dinara kredita sve ukupno platio 7476 dinara, dok je ova pošiljka iz Grčke sa sve lepim uputstvom i pokoon kesicom stigla Aksom za džabe......

Iz svima poznatih razloga,svaki dalji komentar je suvišan.
 
plaćanje kredita takodje prošlo bez problema jedino što nisam video iznos od 15 eura koji su pominjali kao minimum već 5,10,20 itd pa sam uplatio odmah 20
Ja sam moj kupio lično i tada je uslov bio da uplatim min 20e kredita.
Deluje mi da i Grci jos uvek menjaju/prilagodjavaju sistem. I meni su "zapale za oko" ponudjene cifre prilikom uplate kredita- 5,10,20....Ko pravi Srbin, probao sam da izvrdam sistem i uneo 17e, dosao do momenta da uplatim, sistem se nije bunio.😀 Nisam uplatio jer imam ~17e, al verujem da bi proslo.
 
Kad sam uzeo naš tag prvi put, bio je spakovan u kartonsku kutiju koja je bila oblozena folijom iznutra, ali se ubrzo raspala. Drugi je spakovan u "kesicu", takodje oblozenu iznutra.

Jel to dovoljna zastita da se tag ne aktivira? Na toj kesici, onaj "zatvarac" ne drzi najbolje, pa ne bih da mi sistem očita oba taga.
 
Poslednja izmena:
Kad sam uzeo naš tag prvi put, bio je spakovan u kartonsku kutiju koja je bila oblozena folijom iznutra, ali se ubrzo raspala. Drugi je spakovan u "kesicu", takodje oblozenu iznutra.

Jel to dovoljna zastita da se tag ne aktivira? Na toj kesici, onaj "zatvarac" ne drzi najbolje, pa ne bih da mi sistem očita oba taga.
Jeste u principu dok je cela i ako je tag na dnu kese,ali ne smeta ako ga uvijes i u aluminijusku folju ako je ista ostecena.
 
Vrh