Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Danas
3def92e0c593e9f69ad99e43dec92877.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Planiram da idem u Galeriju ovih dana, jel bezbedno da se parkira na donjim nivoima garaže s obzirom na visok vodostaj Save trenutno?
Ја ти не бих саветовао. Видиш да станари БНВ често излазе на протесте због воде у гаражама. Боље паркирај ауто мало даље.

 
Da li neko može da skenira ili napiše iz prethodnih ugovora koje penale plaća Investitor (Belgrade Waterfront) ukoliko probije rok izgradnje za više od 3 meseca? Ili koji već rok stoji u ugovoru?
 
Mogu samoinicijativno da pomere datum predaje maksimalno 9 meseci, potom plaćaju penale od 0.6% mesečno ali samo za dodatna 4 meseca kašnjenja (maksimalno ukupno 2.4% od ugovorene cene nepokretnosti).
 
Mogu samoinicijativno da pomere datum predaje maksimalno 9 meseci, potom plaćaju penale od 0.6% mesečno ali samo za dodatna 4 meseca kašnjenja (maksimalno ukupno 2.4% od ugovorene cene nepokretnosti).
Hvala na odgovoru! To znači da mogu da ti isporuče kad hoće jer za max 2,4% na ovu cenu kvadrata baš ih briga kada će...
 
Da, tako je ako se ne gleda i deo računice sa izvođačima i podizvođačima. Kad krene gradnja svima je u interesu da se završi na vreme.
Moj utisak da je uprava BW mnogo počela da laže vezano za rokove završetka stanova što me i ne čudi obzirom da ne trpe nikakve posledice...za zgradu koja nema ni temelje uradjene, daju rok zavrtšetka 1.5 godina.:oops:
 
Moj utisak da je uprava BW mnogo počela da laže vezano za rokove završetka stanova što me i ne čudi obzirom da ne trpe nikakve posledice...za zgradu koja nema ni temelje uradjene, daju rok zavrtšetka 1.5 godina.:oops:
Jesi siguran u to? O kojoj se zgradi radi?

Bilo je problema čini mi se zbog korone i izvođača sa Simfonijom i Metropolitenom i tu je gotovo sigurno probijeno tih 9 meseci. Kula i W hotel su priče za sebe, ostale zgrade su čini mi se useljene "na vreme" (tj. sa do 9 meseci kašnjenja tako da BnV nije plaćao penale). Koliko sam upoznat, neke zgrade sad i dobrano napreduju ispred roka (Sole, Scala, Libera). Ono što jesu promenili tokom godina je dinamika plaćanja, u početku je npr. samo prvih 10% bila kapara, ostale rate su bile vezane za stanje na terenu. Sada su prve 3 rate (35% ukupno) vezane samo za fiksne datume a tek je 4. rata vezana za stanje na terenu (završena ploča prizemlja).
 
"Koliko sam upoznat, neke zgrade sad i dobrano napreduju ispred roka (Sole, Scala, Libera)."

A kada je rok završetka za tih zgrada?
(nekad su govorili do kraja februara 2024 a to je za 9 meseci, a to nije dobrano pre roka, možda završe u roku koji su obećali).

"su čini mi se useljene "na vreme" (tj. sa do 9 meseci kašnjenja "
9 meseci kašnjenja nije na vreme:mad:

Kupci treba da KRITIKUJU izvodjače, da vrše pritisak, a ovde ima dosta njih koji ih opravdavaju i puni su razumevanja za BW što su ih zeznuli za pošteno plaćene stanove u smislu roka i kvaliteta!
 
Poslednja izmena:
"Koliko sam upoznat, neke zgrade sad i dobrano napreduju ispred roka (Sole, Scala, Libera)."

A kada je rok završetka za tih zgrada?
(nekad su govorili do kraja februara 2024 a to je za 9 meseci, a to nije dobrano pre roka, možda završe u roku koji su obećali).

U ponudi koju sam ja dobio prošlog juna za Sole je stajao mart 2024. S obzirom da završavaju fasadu, deluje da će biti pre roka. Znam da u jednom momentu išli preko 6 meseci unapred. Ne znam doduše kakva je situacija unutra, ne pratim detaljno, mi smo se odlučili za drugu zgradu.

"su čini mi se useljene "na vreme" (tj. sa do 9 meseci kašnjenja "
9 meseci kašnjenja nije na vreme:mad:

Otuda i znaci navoda.

Kupci treba da KRITIKUJU izvodjače, da vrše pritisak, a ovde ima dosta njih koji ih opravdavaju i puni su razumevanja za BW što su ih zeznuli za pošteno plaćene stanove u smislu roka i kvaliteta!

Zašto misliš da ne vrše pritisak?
 
Da li se može da se desi (ako je već ugovor potpisan) da tokom izgradnje Investitor podigne cenu kvadrata zbog npr. rata u Ukrajini, rata u Sudanu ili ne znam kog još razloga?
 
Ne, korekcija cene se vrši samo ako je stan na kraju veći ili manji za više od 3% od ugovorene kvadrature (i to samo za razliku preko 3%). Ja sam imao taj redak slučaj da su mi vratili deo novca :( a 3% je maca pojela. Zbog više sile može samo da dođe do odlaganja datuma predaje.
 
Dobro to nije veiliki problem, to je samo cev. Ali price da vode ima stalno kruze, ali sve do sada niko nije dao neki dokaz o tome. Ovo nije veliki problem, jako lako se sanira. Bitno je da nema budji, i vlage u stanovima. U Nemackoj nista bolji kvalitet gradnje nije, gradjevinske greske se svuda desavaju...savrsenstvo ne postoji. Ono sto meni smeta najvise u BG na vodi je da ja ne smem sam da odlucujem kakve plocice, pod i ostalo ja zelim da imam u svom stanu koji sam kupio. Mogu da lupam sve pa iz pocetka, to mi je bas glupo.
 
Dobro to nije veiliki problem, to je samo cev. Ali price da vode ima stalno kruze, ali sve do sada niko nije dao neki dokaz o tome.
Ne smeju ljudi da snimaju. Neki probali da naprave video poplave, prislo obezbedjenje i oduzelo im telefone. I nikad im nisu vratili. I jos im samare nalupali.
 
Ono sto meni smeta najvise u BG na vodi je da ja ne smem sam da odlucujem kakve plocice, pod i ostalo ja zelim da imam u svom stanu koji sam kupio. Mogu da lupam sve pa iz pocetka, to mi je bas glupo.
A jel moguce da cak i pri kupovini kupac ne moze unapred da kaze necu takav pod, hocu ovakav uz doplatu? Imas samo jednu opciju?
 
Vrh