Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Imam jednu molbu za sve vas, ja pratim temu, ali kao i vecina Srbije ne bas detaljno sve dok se ne dođe do Cacka i mislim da mnogi imaju dileme kao i ja.
Da bi se informisala ja, a i drugi neupuceni, moze li neko da napravi *presek* i popise kada se ocekuje pustanje kojih delova ( obecano i realno).
Ja sam mislila da ce i ovo Ca-Kv biti skorije, ali ako pustaju od Pojata onda ce poslednje....
Nije lose da se ta objava stavi kao prva i posle samo vlasnik edituje.
Ja sam se pogubila u rokovima, obecanjima, a nisam jedina sigurno, pa da ne budemo kao i sva glasila nek meni makar neko kaze koliko ce biti etapa pustanja i kad se ocekuje?
Dajte realno stanje molim vas.
 
Imam jednu molbu za sve vas, ja pratim temu, ali kao i vecina Srbije ne bas detaljno sve dok se ne dođe do Cacka i mislim da mnogi imaju dileme kao i ja.
Da bi se informisala ja, a i drugi neupuceni, moze li neko da napravi *presek* i popise kada se ocekuje pustanje kojih delova ( obecano i realno).
Ja sam mislila da ce i ovo Ca-Kv biti skorije, ali ako pustaju od Pojata onda ce poslednje....
Nije lose da se ta objava stavi kao prva i posle samo vlasnik edituje.
Ja sam se pogubila u rokovima, obecanjima, a nisam jedina sigurno, pa da ne budemo kao i sva glasila nek meni makar neko kaze koliko ce biti etapa pustanja i kad se ocekuje?
Dajte realno stanje molim vas.
Predsednik je koliko se sećam rekao 2024 Cacak - Kraljevo. Poslednje se pusta Kraljevo Krusevac
 
Hvala, ne verujem ja njemu nista, samo ovde sta procitam
Na žalost, ne verujem da iko od nas zna za prave rokove. Npr. rok za Pojate-Koševi je više puta odlagan i na kraju je puštena kraća deonica Pojate-Makrešane. Čak i za tu kraću su rokove pomerali nekoliko puta. U mnogome zavisi od intenziteta radova, jedno vreme su se radovi otegli, a posledjih 20-tak dana su se prilično aktivirali. Ako nastave ovim tempom sasvim je realno da kompletan autoput završe u 2025-toj, ali isto tako mogu da smanje intezitet radova pa da se odlaže godinama.
Takođe, rokove su pored PreCednika davali i potvrđivali i nadležni iz Behtel-Enka, ambasadori i mnogi drugi. Slična priča važi i za druge infrastrukturne radove u državi.
 
Ova devijacija je zbog spajanja autoputa preko Ks-zapada sa magistralnim putem, verovatno se pravi kruzni tok, kao kod petlje Civevac, ali videcemo vec.
Uz ovo spajanje, bilo bi idealno da se od ove tacke do pocetka duplih traka takodje prosiri to parce puta oko 300 metara gde je saobracaj dvosmeran.
 

Prilozi

  • IMG_5926.jpeg
    IMG_5926.jpeg
    249 KB · Pregleda: 176
Imam jednu molbu za sve vas, ja pratim temu, ali kao i vecina Srbije ne bas detaljno sve dok se ne dođe do Cacka i mislim da mnogi imaju dileme kao i ja.
Da bi se informisala ja, a i drugi neupuceni, moze li neko da napravi *presek* i popise kada se ocekuje pustanje kojih delova ( obecano i realno).
Ja sam mislila da ce i ovo Ca-Kv biti skorije, ali ako pustaju od Pojata onda ce poslednje....
Nije lose da se ta objava stavi kao prva i posle samo vlasnik edituje.
Ja sam se pogubila u rokovima, obecanjima, a nisam jedina sigurno, pa da ne budemo kao i sva glasila nek meni makar neko kaze koliko ce biti etapa pustanja i kad se ocekuje?
Dajte realno stanje molim vas.
Do petlje Krusevac Zapad (eventulno do Koševa) - kraj 2023.
Kraljevo (Adrani) - Preljina - kraj 2024. Možda i jesen.
Kruševac - Trstenik bi mogla da bude u 2025. godini.
Ostaje Trstenik - Kraljevo, gde 10-15 km jos nisu krenuli ni sa trasiranjem, tako da to neće pre 2026.
 
Ova devijacija je zbog spajanja autoputa preko Ks-zapada sa magistralnim putem, verovatno se pravi kruzni tok, kao kod petlje Civevac, ali videcemo vec.
Uz ovo spajanje, bilo bi idealno da se od ove tacke do pocetka duplih traka takodje prosiri to parce puta oko 300 metara gde je saobracaj dvosmeran.
Na ovom isečku iz Sat emisije nije bas najasniji detalj spoja petlje Zapad i Jasičkog puta ali bi bilo logično i korisno da se odradi kružni tok i upristoji ulaz u KŠ.

pz.JPG


ks.png
 
U emisiji sat su spomenuli da ce biti nekih presmeravanja saobracaja, jer se na mestu kruznog toka ocekuju radovi na nadvoznjaku. Mozda nesto u vezi toga.
 
Upravo ovo što @Ksss piše ,biće tu nekoliko devijacija a informacije od ljudi koji vode ovaj projekat je nažalost teško dobiti.
 
Google maps ne rutira lepo iz pravca KŠ. Mora se ići na zaobilaznicu oko KŠ.
U Stalaću ne postoji izlaz na autoput!
9b3d8d4ed43f28e36e5f3577076ad2e7.jpg
 
Koliko plaćaju ove u Google Maps dobro i rade nešto.

Мени није јасно зашто ико користи ГМ за навигацију. Зилион грешака, супротних смерова од дозвољених у једносмерним улицама и петљама, недозвољених дозвољених скретања, дозвољених недозвољених скретања, вођење навигације између главних градова суседних балканских држава преко шумских путева, па чак и преко путева који не постоје. Реално, опасно по живот.
 
Srbi fascinirani sa Google i Facebook.
Dve firme sa ogromnim uticajem i zaradom u Srbiji, a trošak gotovo ništa.
Uticaj naše države na njih nikakav.
 
Do petlje Krusevac Zapad (eventulno do Koševa) - kraj 2023.
Kraljevo (Adrani) - Preljina - kraj 2024. Možda i jesen.
Kruševac - Trstenik bi mogla da bude u 2025. godini.
Ostaje Trstenik - Kraljevo, gde 10-15 km jos nisu krenuli ni sa trasiranjem, tako da to neće pre 2026.
do petlje Kruševac Zapad - sredina ili kraj decembra 2023
do Koševa - mart ili april 2024
Adrani - Preljina - sredina 2025
Kruševac - Trstenik - proleće 2026
Trstenik - Kraljevo - tokom 2027
 
Na žalost, možda si u pravu za Preljina Adrani, mada bi voleo da grešiš.
Ta deonica uz ovu do Koševa je bitna, ovo između realno dosta manje.
 
Meni se čini da će petlja Koševi - petlja Trstenik da bude ranije nego Preljina - Adrani.
A da će poslednja deonica definitivno biti Kamidzora - Trstenik.
 
Vrh