Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Ajd' sad' još 2km ispred mosta da presvuku i da sa zadovoljstvom dočekamo otvaranje do BP.
 
Sve ok, al mislim da sam video na snimkama da im je ostao segment asfalta pre samog mosta koji nisu ogulili i presvukli. I to sa obe strane.
Stare linije samo prefarban i iscrtane nove
 
Ne mogu da verujem da piri ovoj rekonstrukciji i izgradnji drugog mosta nisu napravili jednu bednu pešačko/biciklističku stazu koja bi možda za 1% poskupela radove ali bi bila sigurno korisna i upotrebljavana jer od Mosta na Adi do mosta iznad Obrenovca nigde običan čovek ne može da pređe na drugu stranu reke.
 
Ne mogu da verujem
A vidiš... ja baš nekako mogu da verujem...
Mislim da bi to bilo baš jedno ozbiljno bacanje para.
Možda grešim ali mislim da bismo imali jako mali broj pešaka i biciklista koji bi koristili tu mogućnost na Ostružničkom mostu.
Ovo o liftu ne treba ni komentarisati.
Lift ne može da funkcioniše ni na Brankovom mostu.
 
Prosao sam danas, verovatno ubrzo posle pustanja, pa nisu jos uklonili barijere na suprotnom smeru, tako da se ka Surcinu vozilo kao i dosad. Takodje nisu uklonjeni znakovi za suzenje i devijaciju, pa deluje zbunjujuce i nisu rekonstruisali bas od devijacije.
Ja da sam neka vlas', ja bih iskoristio suzavanje na jednu traku, pa kad se vec suzava, suzio bih 2 km pre mosta i uradio taj deo, koji je danas u ocajnom stanju. Ovako ce, kad prodje ku.cenje i slavlje povodom otvaranja, da ponovo prebacuju saobracaj.
Uzgred jedno pitanje, vozite li u tunelima Lipak i kako se zove drugi 60 km/h? Ne znam da li su znakovi zostali od ranije ili su novi (mada, svakako je vazece ogranicenje). Ja sam usporio na uglavniom standardnih 100 km/h kroz tunel. Ako je stvarno propisano 60 na sat, onda nesto debelo ne valja.
 
Uzgred jedno pitanje, vozite li u tunelima Lipak i kako se zove drugi 60 km/h? Ne znam da li su znakovi zostali od ranije ili su novi (mada, svakako je vazece ogranicenje). Ja sam usporio na uglavniom standardnih 100 km/h kroz tunel. Ako je stvarno propisano 60 na sat, onda nesto debelo ne valja.
Prosao sam sinoc. I dalje su stajali znakovi isped mosta koji sugerišu na radove, kolone, preusmeravanja....cak i oni koji su postavljeni na razdelnom pojasu.

Za tunele sam isto primetio. Jedino sto mi deluje kao valjani razlog je taj da ne radi rasveta na izlasku iz tunela pa da je neophodno ograničenje brzine. Tunel Železnik bas sija, a izlaz mrkli mrak. Bas je bilo upecatljiva promena, i osecaj kao kad uletite u maglu...o
 
Prosao sam danas, verovatno ubrzo posle pustanja, pa nisu jos uklonili barijere na suprotnom smeru, tako da se ka Surcinu vozilo kao i dosad. Takodje nisu uklonjeni znakovi za suzenje i devijaciju, pa deluje zbunjujuce i nisu rekonstruisali bas od devijacije.
Ja da sam neka vlas', ja bih iskoristio suzavanje na jednu traku, pa kad se vec suzava, suzio bih 2 km pre mosta i uradio taj deo, koji je danas u ocajnom stanju. Ovako ce, kad prodje ku.cenje i slavlje povodom otvaranja, da ponovo prebacuju saobracaj.
Uzgred jedno pitanje, vozite li u tunelima Lipak i kako se zove drugi 60 km/h? Ne znam da li su znakovi zostali od ranije ili su novi (mada, svakako je vazece ogranicenje). Ja sam usporio na uglavniom standardnih 100 km/h kroz tunel. Ako je stvarno propisano 60 na sat, onda nesto debelo ne valja.
На деоници петља Остружница - петља Орловача (смер ка Нишу) још нису одрађена/дефинисана нова ограничења брзине. Изостаје велики део вертикалне саобраћајне сигнализације. То је свакако у плану, али знате и сами како све код нас иде...
 
Rečeno je da će se brzina ograničavati na 80km/h za vreme radova ispod.
 
Da li će pustiti sada neku liniju gradskog prevoza tuda?

Most Ostružnica, otvaranje za saobraćaj, izjava Dragan Jocić, glavnog nadzora radova



Iznenadih se juče da je pušteno, taman se zaleteh preteknem neke kamione da me ne uspore pre prestrojavanja, kad vidim crvena svetla automobila ispred na grbi mosta da se ne skreće nego ide pravo. Bas se obradovah
Da li će pustiti neku liniju gradskog prevoza tuda?
 
@solecar Већ видим неки 860О или 860ОБ. :ROFLMAO: "О" да подсећа на Остружницу и обилазницу или "ОБ" само на Обилазницу.

П.С. 860И и 860МВ су добре линије, само да додају још полазака и да промене нумерацију.
 
Vrh