Šta je novo?

Genex (Geneks kula)

1) Taguj kad obaveštavaš pojedinačno.
2) Bolje okači slike nego da pričaš.


Iskreno, nadam se da ne aludiraš da je posle rekonstrukcije situacija gora nego pre, kada i sam znaš da su zakupci bežali iz Beograđanke.
 
Poslednja izmena:
Iz pojedinih pisanja ispada bukvalno da je neko predlagao nacionalizacije Beogradjanke, BIGZa i Geneksa.

O gadosti i ljigavosti da neki osudjuju stanare koji bukvalno nisu zeleli da imaju BETONSKI ZID pred prozorima, da ne govorim...

Neki su ovde toliko opijeni kapitaljarstvom da u svakom neslaganju ili drukcijim predlozima za nesto vide komunjarstvo. Najludje od svega je sto po svemu sudeci, vecina opijenih kapitaljara koje se javljaju ovde, nisu bile ni pogledale video reportazu koju je Vucko okacio nego su manito pohitali da se poseru po stanarima. Uspostavljena je na forumu ta neka dogma da investitori i profit uvek znaju i rade u najboljem interesu, a svako ko ne misli 100.00% je komunjara ili komunjarski sin koji bi da koci drustvo i Beograd na putu da postanu Evropski Njujork.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče Marere i Beograđanke mogu samo da potvrdim da radovi i održavanje ide veoma sporo. Firma u kojoj radim je trebalo pre godinu dana da se useli u prostorije na 5. spratu i taj sprat neće biti gotov još minimum godina dana.

Zato smo dobili sprat u aneksu u i tamo smo od juna. Sve deluje OK (naravno da su probijeni rokovi), ali evo, tek pre neki dan smo dobili bojler u kupatilu (mali), a svakih mesec dana smo ih podsećali na to.

Ali istog dana je procureo na sigurnosnom ventilu i od tada nisu došli da ga zamene (samo su otkačili cevi).

O stepenicama i platou ispred Beograđanke sam već dovoljno pisao, tj. slikao. Naravno da još uvek nije gotov.

U principu, nisu loši, ali za neke stvari su katastrofa.
 
Lift u poslovnoj zgradi je odlican, dosta skucen ali ih ima dosta (6kom.). Jedan od dva glavna lifta je pre 10ak godina iskljucen zbog navodno stednje.

Posle se pricalo da vise ne mogu da ga ukljuce. Ne znam da li to istina.
Ja radim u poslovnom delu, liftovi su teški krš. Ima ih 4 od čega kao 2 rade ali se često dešava da radi 1 ili nijedan. Postoje još 2 lifta koja vode samo na par spratova, čini mi se na 21 gde je bila uprava i možda na još neki, tipa poslednji ili tako nešto.
 
Što se tiče restorana, on jeste radio, ne znam koliko dugo, ali je radio. Ono što nije radilo je ta rotacija. I da razjanimo jednom za svagda, nije nikada bilo predviđeno da se ceo taj element okreće nego samo unutrašnjost gde su stolovi. Da biste lakše skontali kako to izgleda, zamislite železnički vagon sa kupeima zakrivljen tako da se završava tamo gde je počeo. Spolja se ne bi videlo nikakvo pomeranje. U svakom "kupeu" je sto za čini mi se maksimalno četvoro ili šestoro ljudi ako se ne varam, sredina je takođe statična, a kuhinja restorana se nalazi sprat ispod. Nisam siguran za upotrebne dozvole ali znam da je za današnje standarde najveći problem nedostatak mokrog čvora odnosno toaleta u nivou koji je za goste. Toalet za goste je ispod kuhinje pa ako je frkica moraš trk niz stepenice ili liftom dva nivoa ispod što mođe da potraje ako je lift dole. Inače, još jedan nedostatak poslovne zgrade za današnje standarde je visina plafona koja je nešto niža, msm da nije kao 3 lista duvana ali nema više od 3m od ploče do ploče, a instalacije su na plafonu sakrivene hunter douglas panelima pa je osećaj skučenosti još veći. Baciću neke fotke prvom prilikom.
 
@Bender Rodriguez, ja se nadam da ti shvataš da ovde niko ne voli privatnog "gazdu", naročito ne gazdu sa sumnjivim kapitalom, ali da je činjenica da se država prema svojoj imovini ponaša krajnje maćehinski. Pogledaj samo nekretnine koje su ostale u njenom vlasništvu. Ne mogu da se setim mnogo primera koji su u iole pristojnom stanju.
 
1) Taguj kad obaveštavaš pojedinačno.
2) Bolje okači slike nego da pričaš.


Iskreno, nadam se da ne aludiraš da je posle rekonstrukcije situacija gora nego pre, kada i sam znaš da su zakupci bežali iz Beograđanke.
Imam NDA pa ne bi trebalo ni ovo da pričam a tek fotke ne dolaze u obzir. U svakom slučaju eto drugih korisnika pa i sami komentarišu situaciju.
 
A sada bi mogao reći i šta znači NDA. :D
Mislim, izguglao sam, ali nije da smo svi iz tih branši.

Drugo, zar nisi sam rekao da je popunjenost zgrade sada prilično dobra?
 
Takodje mi je majka radila u Genexu i sam sam cesto odlazio tamo a pred sam kraj njenog rada u Genexu negde izmedju 2011 i 2013 smo izlazili kroz garazu jer je tako brze nego liftom u prizemlje pa izmedju dve kule pa spoljnim stepenicama. Gledano prema ZG skroz desni lift je silazio u garazu.

Garaza postoji ali koliko sam video jako je mala obzirom na velicinu objekta, jedan nivo a ostatak je skloniste. Cak koliko sam razumeo sve je to i bilo skloniste pa je nulti nivo postao u nekom trenutku garaza.
Tu su bila parkirana sluzbena vozila Genexa/ICG-a a video sam i po koji sanitet tadasnjeg DZ Ristic sada Medigrup. Pored samog ulaza u Garazu je Genexov lokal sa druge strane je atomenhanicar. Takodje Genex je imao i restoran na -1 nivou to je verovatno negde iza mehanicara a pored garaze. Ona ventilacija sto se vidi oko objekta je za restoran vise nego za garazu.
Piše u ovom tekstu koji je zakačen da je "garažni deo" površine 9000m2, a ukupna površina poslovnog prostora u kuli 15 000 m2. Ako bi ceo "garažni deo" bio garaža za vozila onda bi to trebalo da je dovoljno za potencijalne buduće korisnike poslovne kule.

Problem sa tom kulom, po meni, je što se fasada ne sme dirati, pa bi kula ostala ovakva ružna betonska skalamerija. Mogu makar da je ofarbaju u neku humaniju boju.
 
Боја и материјал су сасвим на месту. То је стил тог времена. Ето нам хуманије обојене депресије по БнВ, К дистрикту, А блоку и тд.
 
...ne baš slavnog vremena koje je prоšlo.
 
Nije vreme bilo slavno, al' je to spomenik kulture i sigurno se neće farbati: goli beton je osnovno obeležje brutalizma.

@gunbo
Nije nikada nabavljen mehanizam za rotaciju nebeske kafane, zato se nije ni okretala. A bilo je predviđeno. Bio sam gore, slikao, ali sam onda na vrlo glup način sasvim ostao bez tih slika. Sve je bilo lepo očuvano pre neku godinu. Upotrebne dozvole nema, jer postoji samo jedan put za evakuaciju. Na vrhu zgrade su i instalacije... službe.

Za investitorofobe sa ovog foruma imam jedan predlog-poslasticu za obilazak: zgrada 'Borbe' u državnom vlasništvu. Slikajte i javite kako izgleda.
 
Pa, ako se smisli razlog, može:)
(Hint: 'Idem da se raspitam u dokumentaciji koliko košta korišćenje')
 
Nije vreme bilo slavno, al' je to spomenik kulture i sigurno se neće farbati: goli beton je osnovno obeležje brutalizma.

@gunbo
Nije nikada nabavljen mehanizam za rotaciju nebeske kafane, zato se nije ni okretala. A bilo je predviđeno. Bio sam gore, slikao, ali sam onda na vrlo glup način sasvim ostao bez tih slika. Sve je bilo lepo očuvano pre neku godinu. Upotrebne dozvole nema, jer postoji samo jedan put za evakuaciju. Na vrhu zgrade su i instalacije... službe.

Za investitorofobe sa ovog foruma imam jedan predlog-poslasticu za obilazak: zgrada 'Borbe' u državnom vlasništvu. Slikajte i javite kako izgleda.
I dalje je poprilično očuvano, snimali su sad skoro gore neku seriju, čini mi se državni službenik il tako nešto. Sve što ima veze sa službom jelte :D

Najjači mi je bio protest danas ispred zgrade. Stanari stambene zgrade, od kojih neki poverioci genexa se bune zbog niske cene i toga što tenderom nije predviđeno da budu isplaćeni, pa predlažu da država otkupi i stvori nekakav kulturni centar. Baš brljotina od ideje. Svi bismo mi voleli kulturni centar al meni je ostao utisak da su namirisali lovu i došli po svoj deo koji smatraju da im sleduje. Ono što je problem po njih je što se prodaje imovina genexa, a ne samo preduzeće koje je u stečaju pa su ih tako i zaobišli. Nekako mi je licemerno da se jave sada, a žive tu porex i 30 godina gledaju kako sve propada i ne rade ništa. Da su hteli bilo čime da se bave u zgradi mogli su po poprilično povoljnim cenama (a mogu i dalje) da zakupe prostor i da se bave kulturom. To je kulturni centar, a ne demagogija o kulturnim centrima.
 
Studentski dom i nije toliko losa opcija. Iako je ispred samo 65, pokriva dobar deo fakulteta, a tu je i 601 za presedanje posle ka Medicinskom npr. Kada se premeri na mapi sprat ima 500 kvadrata, a Karaburmini soliteri 450 svaki. Jedino sto je Genex pravljen kao poslovni prostor, pa je mozda teze da se adaptira.
 
Studentski dom i nije toliko losa opcija. Iako je ispred samo 65, pokriva dobar deo fakulteta, a tu je i 601 za presedanje posle ka Medicinskom npr. Kada se premeri na mapi sprat ima 500 kvadrata, a Karaburmini soliteri 450 svaki. Jedino sto je Genex pravljen kao poslovni prostor, pa je mozda teze da se adaptira
480m2 svaki sprat od čega je oko 80 kvadrata ne baš iskoristivog prostora (hodnici, tehničke prostorije itd.) U suštini nije teško da se adaptira jer je samo jezgro zgrade betonsko i sve oko njega je prazan prostor sa stubovima koji se lako pregrađuje. Na nekim spratovima je ispregrađivano, a na nekim je open space. Trenutno je u upotrebi samo do 10og sprata jer ne rade pumpe za vodu, elektroinstalacije su propale, radi najčešće samo jedan lift.
 
Odličan primer potpuno nekompetentnih ljudi koji ne vide realnost oko sebe:

Sa jedne strane kukaju kako im je zgrada propala, a čude se što se poslovni ostatak građevine prodaje za 400e/m2. Takođe, nije mi najjasnije koju oni vezu imaju sa Genex kulom, osim te jedne zajedničke pasarele koja suži kao put za evakuaciju.

Neka se organizuju, ugovore profesionalno tekuće i investiciono održavanje, kao novi blokovi po NBG, pa će imati i plato i fontanu. Svakako ne treba poreski obveznici da im plaćaju te gluposti. To sve što oni spominju nema veze sa poslovnom zgradom pored.

Mada čim se tu umešao "Ne davimo Beograd" i spominje se "blokada Gazele" jasno je o čemu se radi... Nedostaje samo litijum.
 
Teško je čitati količinu imbecilnosti koja odzvanja sa ovih linkova na N1. Ovo je zemlja propala do temelja, u kojoj ljudi ne znaju gde udaraju. Ovamo kriza, skupoća, kažu, država se zadužuje, milijarde odoše na uvoz struje i uglja, kad tamo - kupuj zgradu državnim parama! Blokiraćemo Gazelu. Stavrić objasnio.

Još jedan trošak od nekoliko desetina miliona evra para svih građana - da namenski građena poslovna zgrada ne bi bila poslovna zgrada!

Može slobodno, što se mene tiče, da skoči sa Gazele ko ode da je zbog ovoga blokira.
 
Poslednja izmena:

Ja bih otišao korak dalje pa isterao sve te stanare iz stanova. Ko im jm bre...
 
Vrh