Šta je novo?

Genex (Geneks kula)

Lift je novijeg datuma, to sam video na onom klipu što je neko kačio.
 
Лифт у стамбеној кули је из 2000-и-неке, јер је са старим био хуманитарни проблем. Вероватно су после променили и друге, нисам пратио.

Лифт у пословној кули је, међутим, "Отис", произведен 1976. у Аустрији. Долазили су странци да га виде, јер је музејски примерак.
 
Ne znam da li ste odgledali priloge koje sam kačio. Stanari tvrde da su njihove garaže otuđene i prodaju se sa kulom kao i prostor od 150m na pasareli. Drug oca je radio 20 godina u poslovnoj kuli i ne zna za ikakvu garažu da je postojala.
 
Ako je problem samo garaža, onda to treba da se naglasi.

Mislim da prodaja, kao prodaja nije problem, već je to samo vrh ledenog brega iza kojeg se krije konstantno neodržavanje takvih objekata i prostora. Plato ispred Kule je HOROR.
 
Па ако су укњижени као власници гаража - што уме да буде проблем са гаражним местима, нпр. мој случај у Париске комуне, али имам купопродајни уговор са СИВ-ом као доказ власништва - или ако икако могу да докажу да су гараже њихове, без тога неће остати. Нити ће ико нормалан то да купи. А ако су гараже "ничије" или се "воде" на Генекс, а они их 45 година користили... онда ће остати без њих. Или се гура прича о "културно-архитектонској" (!) намени куле, да би се задржале "ничије" гараже...

А некаква гаража испод пословне зграде је сигурно постојала, директори Генекса извесно нису ишли на посао аутобусом.
 
Ne znam da li ste odgledali priloge koje sam kačio. Stanari tvrde da su njihove garaže otuđene i prodaju se sa kulom kao i prostor od 150m na pasareli. Drug oca je radio 20 godina u poslovnoj kuli i ne zna za ikakvu garažu da je postojala.
Pa naravno da nisu. Fobija od komunjara im pomutila vid. U strahu su velike oči.
 
А некаква гаража испод пословне зграде је сигурно постојала, директори Генекса извесно нису ишли на посао аутобусом.
genex kula garaze.jpg
 
Ima garaza odmah pored automehanicara 😉, ima i obezbedjenje na ulazu…
 
Apropo garaže ispod zgrade: pitao sam majku koja je radila u Geneksu osamdesetih godina šta joj je poznato u vezi sa tim i rekla je da je većina zaposlenih dolazila prevozom na posao i da se onaj manji broj ljudi koji su dolazili kolima lako parkirao na ulici ili drugim površinama oko zgrade. Nije sigurna jedino za sam vrh firme tipa generalni direktor i slično, ali kaže da garažna mesta ispod geneksa nisu koristili zaposleni.
 
Mislio je na koji zakon se pozivaju, u smislu taj i taj zakon zbog toga i toga ide nama u korist i mi se pozivamo na isti...
 
Jasno mi je. Hoću da kažem da ne moraš da imaš zakonski osnov da bi bio protiv nečega.
 
И у чијем је власништву цео овај ниво? Сасвим могуће да је у "заједничком", а онда настаје отимачина... као у М. Миланковића 120 А-Е, где извесни моћни председник кућног савета отима другим улазима локале у приземљу, и тиме повећава приходе свом улазу. Ту онда треба да се траже оригинална документа - ко је инвеститор, ко је доделио на коришћење, и да се иде на суд - и тај спор може да потраје. Јавља ми се да станара овду нема међу власницима гаража - него иду на то "налазе се испод наше куле", али то правно нема везе с везом, јер је тај ниво заједнички за оба објекта... само треба видети чији је - као и да пословна зграда, нажалост, неће скоро добити приватног власника.

А све то са оним саопштењем "грађана 33. блока" нема никакве везе.
 
Poslednja izmena:
Проћи ће као и део станара блока 37, где је трабало да се гради она пословна зграда. Остаће онај простор још доста дуго онакав какав је и сад-земљана утабана ливада за паркирање.
 
Apropo garaže ispod zgrade: pitao sam majku koja je radila u Geneksu osamdesetih godina šta joj je poznato u vezi sa tim i rekla je da je većina zaposlenih dolazila prevozom na posao i da se onaj manji broj ljudi koji su dolazili kolima lako parkirao na ulici ili drugim površinama oko zgrade. Nije sigurna jedino za sam vrh firme tipa generalni direktor i slično, ali kaže da garažna mesta ispod geneksa nisu koristili zaposleni.
Takodje mi je majka radila u Genexu i sam sam cesto odlazio tamo a pred sam kraj njenog rada u Genexu negde izmedju 2011 i 2013 smo izlazili kroz garazu jer je tako brze nego liftom u prizemlje pa izmedju dve kule pa spoljnim stepenicama. Gledano prema ZG skroz desni lift je silazio u garazu.

Garaza postoji ali koliko sam video jako je mala obzirom na velicinu objekta, jedan nivo a ostatak je skloniste. Cak koliko sam razumeo sve je to i bilo skloniste pa je nulti nivo postao u nekom trenutku garaza.
Tu su bila parkirana sluzbena vozila Genexa/ICG-a a video sam i po koji sanitet tadasnjeg DZ Ristic sada Medigrup. Pored samog ulaza u Garazu je Genexov lokal sa druge strane je atomenhanicar. Takodje Genex je imao i restoran na -1 nivou to je verovatno negde iza mehanicara a pored garaze. Ona ventilacija sto se vidi oko objekta je za restoran vise nego za garazu.
 
Погрешна иницијатива. Теслиној заоставштини је место у старој електрани на Дорћолу.
А тек ова фантазија о Теслиној кули на врху западне капије...:rolleyes:
 
Takodje Genex je imao i restoran na -1 nivou to je verovatno negde iza mehanicara a pored garaze. Ona ventilacija sto se vidi oko objekta je za restoran vise nego za garazu.
Значи да ће ресторан бити адаптиран у гаражу, што у знатној мери ублажава проблем.

У међувремену, на Новом Београду је , по угледу на фудбалски Мундијал, отворено Светско првенство у глупости.
- U toku je poslednji krug nadmetanja. Ne dozvolimo da i ovaj simbol Beograda po istom receptu kao i svi drugi spomenici kulture ode u privatne ruke - istaknuto je se u saopštenju Skupštine stanara.
 
O "Mareri" ne mislim mnogo toga dobrog, naročito ne po pitanju porekla kapitala.
MEĐUTIM, svi njihovi projekti su urađeni, blago rečeno, dobro. Sarađuju sa Zavodom za zaštitu spomenika kulture, kako se ne bi dogodilo da dođemo u "malo smo nadogradili" situaciju.
U tom smislu, ovo oko čega se bune ti sinovi i kćeri srednje značajnih aparačika je kontraproduktivno, kao problem ističu nešto što se na kraju uglavnom dobro završilo.
"Ua, prodali su BIGZ, to je bila narodna zgrada"... Bukvalno, postala stecište narkomana, hajde da ne eufemizujemo nekim izrazima poput "centra alternativne kulture".
"Ua, prodali su Beograđanku, više nikada nećemo moći na vidikovac"... A kada se to moglo na vidikovac u prethodnih 40 godina?

Bukvalno, od ovoga što ovi ljudi traže je neuporedivo bolje da zgrada bude prodata, makar i "Mareri", ako će joj to udahnuti novi život.
 
Бране људи пословној згради да буде - пословна зграда.

Узгред, овде ће бити неопходна и једна инвестиција уз сагласност реченог Завода, која ће морати да наруши "светост" овог Митровићевог дела... будући да небески Чачанин није баш размишљао о ситноземаљским стварима попут противпожарне сагласности, па цео "летећи тањир" на врху никада није имао употребну дозволу (неко ме је убеђивао како то значи да је читава зграда нема, али ја то не знам).

Дакле, да би се то горе користило, легално, и без опасности од тешке робије за одговорно лице ако неко горе, Гаад форбид, сагори - мораће неке невидљиве пожарне степенице боје неба да се додају. Онда ће да кажу: "Ето! Инвеститори!", а неће мислити на Генекс.
 
Poslednja izmena:
Лифт у стамбеној кули је из 2000-и-неке, јер је са старим био хуманитарни проблем. Вероватно су после променили и друге, нисам пратио.

Лифт у пословној кули је, међутим, "Отис", произведен 1976. у Аустрији. Долазили су странци да га виде, јер је музејски примерак.

Lift u poslovnoj zgradi je odlican, dosta skucen ali ih ima dosta (6kom.). Jedan od dva glavna lifta je pre 10ak godina iskljucen zbog navodno stednje.

Posle se pricalo da vise ne mogu da ga ukljuce. Ne znam da li to istina.
 
Dzone, radim u Beograđanci i stvari blago rečeno su otaljane. Možda spolja izgleda super ali iznuta je sve krpež. O tome ću jednom pisati.
 
Vrh