Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Није реч о "Вртовима Церака", али је исти инвеститор.
Нема ни годину дана како су зграде из насеља "Плато Бежанија" усељене, а ето једна од рампи за улаз и излаз у гаражу у згради "Рашко" (улаз/излаз из улице Рашка Димитријевића), не ради већ добрих двадесетак дана. Станари се буне, али нема ко да их чује ! Две слике од јуче-14.01.2023.
Надам с еда ће у Вртовима Церака да уграде квалитетнију опрему!
Pogledajte prilog 152468Pogledajte prilog 152469


Иначе почело је и застакљивање тераса на згради "Рашко", али је барем урађено са укусом и не шљашти бела боја.
Gago, da li je istina da je skupstina stanara raskinula prvobitni ugovor o odrzavanju zagrade i zamenila ga novim(jeftinijim)?
Ako je to istina, mozda je to razlog neadekvatnog odrzavanja zgrade...
Ja sam buduci stanar Vrtova i iskreno me brine kada vidim ovakve komentare od stanara Plato-a...
 
Gago, da li je istina da je skupstina stanara raskinula prvobitni ugovor o odrzavanju zagrade i zamenila ga novim(jeftinijim)?
Ako je to istina, mozda je to razlog neadekvatnog odrzavanja zgrade...
Ja sam buduci stanar Vrtova i iskreno me brine kada vidim ovakve komentare od stanara Plato-a...
@МилМилош, пре свега добродошао на форум.

Ја не живим у Платоа Бежанија, живим ту у комшилуку на неких 100 метара, а пратио сам из/градњу, тако да не знам о одржавању ове две зграде ("Љубинка" и "Рашко"). Можда ће неко од станара Платоа, а који још прати ову подтему, а члан је Беобилда, то моћи да ти одговори.
Ако ипак нешто сазнам, јављам !
 
Nije mi jasno kako je stan bez terase nedostatak, kada se stanovi sa terasom masovno pretvaraju u stanove bez terase.

Takođe, ako je cena stana sa terasom i bez terase, iste kvadrature, bez razlike u ceni, zašto se ne pravi više stanova koji bi bili bez terase, odnosno da stanovi budu veći za veličinu te terase?
Prosto je takav trend...danas stan bez terase vredi manje i ljudi ga retko kao takvog kupuju. E sad to sto posle od terase prave pilicarnik to je vec neka druga prica...
 
Ona rampa bas i nije neko dobro resenje, mislim tu realno moze da udje u garazu ko hoce da obije auto, uzme ako ima nesto ostavljeno na parking mestu i izadje. Mislio sam neka vrata da plus stave koja se recimo nocu zatvaraju, ova rampa mu dodje kao kod javnih garaza ali tu ce nocu mocu da se provuce ko hoce. Ne znam, nije bas neko najsjajnije resenje.
 
Ispod te rampe postoje segmentna vrata tako da su bar sto se toga tice garaze u Plato Bezanija dobro osmisljene. Kod vecine postoji samo rampa, a razlog je broj garaznih mesta i sto bi se vrata usled cestog dizanja i spustanja cesto kvarila. A svrha garaznih mesta nije da auto bude bezbedan od obijanja vec da se uvek ima licni parking i auto zasticen od atmosferskih uticaja.
 
Prvo sto kada neko cuje da stan nema terasu automatski se nekako distancira od istog. Licni afiniteti, potrebe ali i trenutni trend.
Drugo, terasa nije grejana povrsina i ne moze se bez konkretnih ulaganja koristiti recimo kao spavaci deo ili produzetak prostoruije iz koje se na istu izlazi. Doduse vec odavno se terasa ne racuna kao redukovana povrsina pa je tako kvm terase u novogradnji izjednacen sa kvm grejanog prostora ali kada se stan prodaje fizicki bez terase definitivno da je takav stan tezi za porodaju, a neretko i povoljniji.
Najbolji primer koliko su terase bitne pokazalo se kada je bio lock down za vreme vanrednog stanja u doba korone. Vikend u 4 zida, ne mozes ni na vazduh sem glavu kroz prozor. Ko je imao lepu terasu ili izlaz na krov zgrade ali i malo dvoriste koje imaju stanovi u prizemlju njemu je bilo mnogo lakse.
I naravno licno pod terasom smatram povrsinu od min 5kvm.
 
Slažem se. Svako ima svoje prioritete. Ali koliko ima nas kojima je bitna terasa (i ja spadam u istu kategoriju), u odnosu na ove što kupe stan sa terasom pa istu zastakle i pretvore je u stambeni prostor?​
 
Meni je bitna, kad je sezona tu popijem i kafu i casicu ljute, kad mi dodje neki prijatelj sedimo na terasi, imam lep pogled jer sam u potkrovlju itd.
E sad tvoja kategorija kako ti kazes je u debeloj manjini pa zato gotovo i da nema projekata koji su bez terasa sem mozda nekih garsonjera.
 
Kakva je nova zgrada, jos u izgradnji kod Meka na Vidikovcu, blizu Vrtova Ceraka? Investitor je "Forza Properties Beograd". Zna li neko nesto o toj zgradi, kvalitetu i generalno?
 
Meni je bitna, kad je sezona tu popijem i kafu i casicu ljute, kad mi dodje neki prijatelj sedimo na terasi, imam lep pogled jer sam u potkrovlju itd.
E sad tvoja kategorija kako ti kazes je u debeloj manjini pa zato gotovo i da nema projekata koji su bez terasa sem mozda nekih garsonjera.
Pogrešno si razumeo. Ja sam mislio na to da mi je terasa bitna i da smo mi kojima je terasa bitna, u manjini, a da se opet gradi mnoštvo zgrada sa terasama.
 
Zdravo svima! Verenik i ja razmatramo kupovinu stana u drugoj fazi u Vrtovima Ceraka, vidim da je u temi bilo primedbi na Plato Bežanija koju je radio isti investitor. Značilo bi mi ako bi se javio neko od stanara Platoa i da li bi nakon svega preporučio kupovinu stana u vrtovima, da li su negativne strane prevagnule ili ima i pozitivnih?
Takođe, gledamo stan na poslednjem spratu pa tu se postavlja i pitanje kvaliteta krova i sl...
 
Zna li neko kada ce nas zvati da biramo parket? Nama su u oktobru rekli da ce uskoro biti i biranje parketa. Inace gradnja bas lepo napreduje, krenuli su izolaciju spolja da postavljaju.
 
Zna li neko kada ce nas zvati da biramo parket? Nama su u oktobru rekli da ce uskoro biti i biranje parketa. Inace gradnja bas lepo napreduje, krenuli su izolaciju spolja da postavljaju.
Meni su tokom januara preneli da očekujem krajem marta poziv za parket, tako da verujem da će uskoro.
 
Zdravo svima, da li ima ljudi koji su vec uplatili i prijavili se za Fazu 2, mi razmisljamo ozbljno da pogledamo ali ne znam da li je previse rano.
 
Ne znam da li Vam je kasno za fazu 2, jer koliko sam video vecina stanova je ili rezervisana ili prodata. Ostali su veci stanovi, prizemlje i krajnji spratovi. Na njihovom sajtu imate interaktivnu mapu sta je slobodno.
 
D
Ne znam da li Vam je kasno za fazu 2, jer koliko sam video vecina stanova je ili rezervisana ili prodata. Ostali su veci stanovi, prizemlje i krajnji spratovi. Na njihovom sajtu imate interaktivnu mapu sta je slobodno.
Hvala, Da li se prva grupa stanara uselila..nisam realno u toku kako je i zaista tamo jer zivim vani ali sam jako zainteresovana za kupovinu u drugoj fazi pa me interesuju iskustva.
 
Sto se tice prve faze rok za useljenje je kraj 2023 godine. Trenutno se radi na spoljasnjoj fasadi.
 
Gago, da li je istina da je skupstina stanara raskinula prvobitni ugovor o odrzavanju zagrade i zamenila ga novim(jeftinijim)?
istina. ugovor sad nije jeftiniji ali jeste funkcionalniji.
Zdravo svima! Verenik i ja razmatramo kupovinu stana u drugoj fazi u Vrtovima Ceraka, vidim da je u temi bilo primedbi na Plato Bežanija koju je radio isti investitor. Značilo bi mi ako bi se javio neko od stanara Platoa i da li bi nakon svega preporučio kupovinu stana u vrtovima, da li su negativne strane prevagnule ili ima i pozitivnih?
Takođe, gledamo stan na poslednjem spratu pa tu se postavlja i pitanje kvaliteta krova i sl...
primedbe nisu takve da bi trebalo da ih izbacite iz razmatranja. poslednji sprat nije problem u PB.
vodite se uobicajenim ramisljanjem kada se kupuje stan (lokacija, sta nudi konkurencija...) i bicete u redu.
 
Ako ima neko od ljudi ko se razume u materiju :) Da li birati svetliji ili tamniji parket, generalno zbog pdrzavanja i sta znam sta sve ako neko ima neki savet :) Hvala puno. Ovo je ponudjeno
IMG_5863.png
 
Ako ima neko od ljudi ko se razume u materiju :) Da li birati svetliji ili tamniji parket, generalno zbog pdrzavanja i sta znam sta sve ako neko ima neki savet :) Hvala puno. Ovo je ponudjeno
Imam parket od prirodnog hrasta koji je jako slične boje kao u sredini. Jako zahvalan za održavanje, daje neku toplinu domu, a i lako je naći nameštaj od drveta u toj nijansi (ako to volite).
 
Ako ima neko od ljudi ko se razume u materiju :) Da li birati svetliji ili tamniji parket, generalno zbog pdrzavanja i sta znam sta sve ako neko ima neki savet :) Hvala puno. Ovo je ponudjeno
Pogledajte prilog 158459
Neizmerno hvala za fotku. Ja lično biram ovaj u sredini, jer deluje da se najlepše uklapa uz različite komade nameštaja. Mada je i svetla nijansa desno zanimljiva.
 
Vrh