Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Danas Beograd put asvaltira trotoar. Do pola dva završeno je pola posla na strani do Topčiderke. Išao sam bajsom po putu i tek sada sam primetio ozbiljne rupe kod slivnika. Nešto su radili i na pruzi
 
Danas Beograd put asvaltira trotoar. Do pola dva završeno je pola posla na strani do Topčiderke. Išao sam bajsom po putu i tek sada sam primetio ozbiljne rupe kod slivnika. Nešto su radili i na pruzi
Danas popodne sam prošao obe strane bajsem, i mogu da potvrdim da je asfaltiran samo početak kod raskrnice sa PV, manje od 100 metara. Novina je da je otprilike polovina trase trotorara na strani do Topčiderke sada premazana nečim crnim (smolom?). Valjda je to priprema za asfalt, koji će, nadam se, krenuti narednih dana da se postavlja. Na drugoj strani, ka pruzi, nema nikakvih promena.
 
Pored tog dela asvaltirano je i par stotina metara oko nadvožnjaka (verovatno ranije). Ali rupčage pored slivnika su užas. Video sam da su već krpili neke
 
Zaključno sa sredom 04.01. uveče gotova je otprilike četvrtina svih trotoara, urađen je ceo potez od raskrsnice sa Pere Velimirovića do nadvožnjaka sa strane Topčiderke. Na drugoj strani celom dužinom premazan bitumen. Ovim tempom će trebati još desetak dana, samo da ostane suvo vreme.
 
Uzeli su da popravljaju asfalt oko slivnika u smeru ka Topčideru.
Mislim da su trotoari završeni u oba pravca, samo mislim da nije liveni asfalt kao sto su počeli, vec običan. Bar mi se tako čini iz busa...
 
Da da a i dali gas da srede ove propale sahte i slivnike makar...
Idealno bi bilo onaj semafor po sredini da se ne pali NIKAD sem ako neko ne klikne jer bas nema ulogu
 
Бар се ради… један камион, два човека. Пардон, три човека.
12150CBB-AC06-4EC2-B288-1C2720C75916.jpeg
 
Na ovim you tube kanalima koje delite na forumu se vidi da je trotoar kod Pere Velimirovića običan 'crni'
grubi asvalt, dok je na drugoj strani (od Topčidera) sa dodacima i glazurom. Jel' moguće da će to tako da
spoje !?

Kad smo kod youtubera, neverovatno mi zvuči da o sebi govore u trećem licu množine u svakoj prilici. Da li
je to želja da istaknu svoj kanal kao neku ozbiljnu organizaciju, ili šta drugo, ne znam. Pitao sam ih obojicu
(koje pratim), ali odgovor ne daju. :)
 
Na ovim you tube kanalima koje delite na forumu se vidi da je trotoar kod Pere Velimirovića običan 'crni'
grubi asvalt, dok je na drugoj strani (od Topčidera) sa dodacima i glazurom. Jel' moguće da će to tako da
spoje !?

Kad smo kod youtubera, neverovatno mi zvuči da o sebi govore u trećem licu množine u svakoj prilici. Da li
je to želja da istaknu svoj kanal kao neku ozbiljnu organizaciju, ili šta drugo, ne znam. Pitao sam ih obojicu
(koje pratim), ali odgovor ne daju. :)
Mozda treba da posaljes zvanican dopis na kabinet te organizacije ili PR sluzbu a ne njima direktno :)
 

Pre nekoliko godina sam na jednoh društvenoj mreži gledao fimić na koje radnici na licu mesta spajaju železničke šine metodom livenja.
Sam video je bio fascinantan: obrada već postavljenih šina, montiranje kalupa, topljenje čelika i ulivanje u kalup, završna obrada...jbt, liju čelik pod vedrim nebom da sutra mogu da prelaze kompozicije 😃

I onda mi se mesto učini poznatim, i ulica pored, modeli automobila... i na brdu u daljini prepoznah - Kraljevski dvor na Dedinju.
Sada čupaju te šine da bi i ovde prodavali kvadrate.
:(
 
Pre nekoliko godina sam na jednoh društvenoj mreži gledao fimić na koje radnici na licu mesta spajaju železničke šine metodom livenja.
Sam video je bio fascinantan: obrada već postavljenih šina, montiranje kalupa, topljenje čelika i ulivanje u kalup, završna obrada...jbt, liju čelik pod vedrim nebom da sutra mogu da prelaze kompozicije 😃

I onda mi se mesto učini poznatim, i ulica pored, modeli automobila... i na brdu u daljini prepoznah - Kraljevski dvor na Dedinju.
Sada čupaju te šine da bi i ovde prodavali kvadrate.
:(
Овај видео?

И мени је био фасцинантан.
Ово је код гараже плавог воза према Раковици, те шине остају.
 
Da, to je taj video, hvala i za ispravku i za info, ulepšalo mi je dan 😊
 
Ove radove na uklanjanu radi firma koju je angažovala Infrastruktura železnice, a ne firma koja radi bulevar, garantujem da neće krenuti sa radovima par meseci nakon što ovi očiste trasu. Ne rade ništa već mesecima ni na onom slobodnom parčetu od "završene" deonice iako su zvanično otvorili gradilište.
 
Vrh