Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

 
Da li neko mozda ima neke nove informacije? U poslednjem emailu je pisalo da se tehnicki prijem ocekuje u oktobru a zavrsetak radova 1. novembra, najkasnije 31. decembra
 
Nama u predugovoru stoji da ce dokumentacija potrebna za obradu kredita (gradjevinska dozvola) biti najkasnije do kraja godine.
 
Na ovoj zgradi su vrh oni pleteni lusteri na par terasa.
Kao to vlasnicima tih stanova ne bode oči!?
 
Drago mi je da se ovaj lepi projekat privodi kraju.
Dugo se dvoumim, da ne kaže desetoumim oko kupovina stana.
Dugo sam čitao forum, a nikako se nisam nakanio da se registrujem i učestvujem.
Toliko sam čitao i izučavao, da sebe doživljavam kao profesionalnog kupca u pokušaju, otuda i moj nick.

Sakura je zaista prelepa. Najlepša i najluksuznija na Novom Beogradu tvrdim bez dvoumljenja.
Međutim, kao neko ko je toliko razmatrao kupovinu, nije mi krivo što nisam kupio - znam da moje srce ni bi izdržalo tolika odlaganja :(
 
Drago mi je da se ovaj lepi projekat privodi kraju.
Dugo se dvoumim, da ne kaže desetoumim oko kupovina stana.
Dugo sam čitao forum, a nikako se nisam nakanio da se registrujem i učestvujem.
Toliko sam čitao i izučavao, da sebe doživljavam kao profesionalnog kupca u pokušaju, otuda i moj nick.

Sakura je zaista prelepa. Najlepša i najluksuznija na Novom Beogradu tvrdim bez dvoumljenja.
Međutim, kao neko ko je toliko razmatrao kupovinu, nije mi krivo što nisam kupio - znam da moje srce ni bi izdržalo tolika odlaganja :(
Ne desetoumi se oko kupovine stana čak ni jednoumi. Da ste kupili u predugovaranju do sada bi zaradili bar 1000 EU po m2. Ne razmišljate da li treba kupiti već kupite pa onda razmišljate.
 
Postovani-a ja sam jedan od investitora i sad citam ovaj forum i ne znam da li da se smejem ili da placem kakav smo mi narod.
Bavim se gradnjom na zapadu poslednjih 20 godina i ovo je prvi projekat u Srbiji i verujte naj tezi zato sto smo mi takav narod da jedva cekamo da odmognemo, da ispljujemo da pokarimo... nije ni vazno to sad, meni je vazno da ovde dovedem standarde zapadno evropske gradnje, od grejanja pa sve ostalo.
Užas od naroda, jadni pošteni investitori 😭😭😭
 
Данас је Ђорђе послао допис. Ту је написано да је, на основу извештаја супервизора банке SGS, проценат изграђености објекта из фазе 2 ламела 1 достигао 96%.
Такође наводи да ће сви радови у улазу број 2 бити у целости завршени до краја јануара 2023. Док ће за улаз 1 бити у целости завршени око 28.02.2023.
Такође се чека одобрење захтева за измену грађевинске дозволе за фазу 2, која се односи на износ уплате доприноса за уређивање грађевинског земљишта, у циљу редуковања износа.
 
Данас је Ђорђе послао допис. Ту је написано да је, на основу извештаја супервизора банке SGS, проценат изграђености објекта из фазе 2 ламела 1 достигао 96%.
Такође наводи да ће сви радови у улазу број 2 бити у целости завршени до краја јануара 2023. Док ће за улаз 1 бити у целости завршени око 28.02.2023.
Такође се чека одобрење захтева за измену грађевинске дозволе за фазу 2, која се односи на износ уплате доприноса за уређивање грађевинског земљишта, у циљу редуковања износа.
Apropo izmene gradjevinske dozvole i njihovih obecanja, svako ko je imalo (Internetski pismen) moze videti u CEOP-u da su predali za izmenu gradjevinske dozvole jos 10.08.2021 u 13:21.
CEOP kao institucija sve zahteve resava u roku od mesec dana.Oni cekaju vec 16 meseci jel ko zna sta je tu po sredi. Bez gradjevinske dozvole nemoze se dobiti upotrebna dozvola, banke ne odobravaju kredite, tako da neka nam je Bog upomoc.

ceop.apr.gov.rs
(u polju za pretragu uneti)
ROP-BGDU-4423-CPA-38/2021

Morate pogledati preko laptopa, ne radi CEOP preko telefona.
 
Sigurno ih neko koci iz ko zna kog razloga. Verovatno nisu platili ono sto je neko trazio. Ni njima nije u interesu da zgradu koju mogu da zavrse za godinu dana zidaju 3x duze.
 
Pozdrav svima,
imam pitanje za useljene stanare u prvoj fazi: Kakvi su racuni za grejanje, da li su opravdali priču da će biti povoljnije nego preko toplane? Pošto sakura kompleks ima centralizovano svoje grejanje i hladjenje.
i koliki su troškovi mesečnog održavanja?
hvala unapred.
 
Najcudnija tema. Pocetak i kraj teme kao nebo i zemlja. Od onolikog entuzijazma i transparentnosti samog inverstitora na temi do potpunog mraka, kontrole informacija i nezainteresovanosti za projekat od strane svih onih koji su na pocetku posecivali temu. Nesto cudno se desilo.
 
Gazda se uselio u prvi deo i sad ga ne zanima šta će biti dalje!
A zelenilo je isto kao i na renderu. 😂
Ali najviše mi smetaju pleteni lusteri na terasama!
Mada i svetleća fasada mi je užasna.
Jeste izgleda to trend, ali je užasno to svetlosno zagadjenje, valjda se to tako kaže.
Mada siguran sam da su stanovi extra, ali stvarno.
 
Ljudi su preselili diskusiju na Viber grupu i tamo resavaju stvari.
Ali definitivno steta.
 
Kako god, verovatno jedan od najkvalitetnijih objekata u gradu, ako ne i najkvalitetniji.
 
Vrh