Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Pozdrav! Da li je neko u slicnoj situaciji da je rezervisao garazno mesto pre tri godine u Sakuri i da je rečeno "Kada god Vi zelite mozete da kupite to garazno mesto, pa cak I kada se uselite I to na rate 24 meseca ili da ga rentirate mesecno.". A sada je receno da je promenjena cena i da takodje ova opcija placanja na rate nije vise u opticaju?
 
Pozdrav! Da li je neko u slicnoj situaciji da je rezervisao garazno mesto pre tri godine u Sakuri i da je rečeno "Kada god Vi zelite mozete da kupite to garazno mesto, pa cak I kada se uselite I to na rate 24 meseca ili da ga rentirate mesecno.". A sada je receno da je promenjena cena i da takodje ova opcija placanja na rate nije vise u opticaju?
Nista bez ugovora :)
 
Mi smo bili pocetkom marta i rekli su nam da ce do sredine aprila biti gtova gradjevinska dozvola a do kraja aprila useljenje.
Taman april.
A493B730-D6EB-4154-822B-9EE3748F79DF.jpeg
 
Jesu li bar stanovi skroz gotovi?
Da ne pricam za ostale, moj jeste skoro. No, zgrada je gradiliste. I ako je po iskustvu prve faze nista ovo nece skoro. Pa samo park se radi od aprila 2021-e. Stav investitora uz ovoliko kasnjenje zaista sokira. I nema tu nikakvog konacnog resenja. Sve je po par dana po nesto. I kao neko ko je avans dao u maju 2019-e, zaista previse je.
 
Da ne pricam za ostale, moj jeste skoro. No, zgrada je gradiliste. I ako je po iskustvu prve faze nista ovo nece skoro. Pa samo park se radi od aprila 2021-e. Stav investitora uz ovoliko kasnjenje zaista sokira. I nema tu nikakvog konacnog resenja. Sve je po par dana po nesto. I kao neko ko je avans dao u maju 2019-e, zaista previse je.
Ja kad sam u januaru bila stanovi su bili isto skoro zavrseni, navodno samo jos po nesto ostalo. Od tad je proslo dosta vremena, pa sam ocekivala da su bar to zavrsili skroz. Kacim sliku ulaza iz januara, sa nadom da cu cuti da je barem odmaklo vise od toga u januaru.
7F3E1D18-0D66-4016-AE53-FBAE89BFC1F2.jpeg
 
Станови су 95% завршени (бар мој). Ходници су пре 3 недеље изгледали исти као на горњој фотографији, осим што су сада још монтирана улазна врата на становима и уграђени лифтови. За постављање подних плочица у ходницима, кажу да је потребно мање од 2 дана по спрату.
Колико знам, парк се неће нешто радити јер град треба да реконструише топловод који пролази по средини парка. Јер би било глупо да заврше парк, па да га град раскопа, па да морају поново да га раде.
 
Pozitivni pravni propisi RS ne poznaju institut kolektivne tužbe
 
Da li je neko od vas koji predlažete kolektivnu tužbu ikada tužilo nekoga? I da li poznajete sve okolnosti potpisanih ugovora u Sakuri? Ne verujem da nije bio barem jedan advokat od kupaca.
 
Da li je ikada zasadjena trešnja (Sakura/ Japanska) ?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Ja sam juce bio u poseti stanu i neke informacije sad su da ce ulaz dva biti prvi useljen za mesec/dva a ulaz 1 kasnije. Kazu da su stanovi u ulazu 2 zavrseni 100%, sad se rade hodnici. Inace bilo je bas puno radnika, ali definitivno se dosta kasni. Vec je i veliki deo parka poplocan, kazu da uskoro ide i trava. Novost za mene je bila i da prodajni lokal na cosku najverovatnije ostaje i da ce se izdavati, na renderima ga nije bilo.
Kvalitet radova u stanu je bas sjajan za sad, nisam nasao nista da je lose uradjeno, ali to cu tek videti lepo kad bude zavrseno 100%
 
Ne moze ulaz 2 da se pusti odvojeno od ulaza 1. Tehnicki prijem se radi zajedno.

U svakom slučaju ako ne bude do 05. juna, ozbiljno razmatram da preuzmem sve moguće pravne mehanizme zaštite.
 
Prodajni lokal je ostao bukvalno u svakom kompleksu ikada. U najgorem slučaju postane kancelarija službe održavanja, a češće kafić ili tako nešto.
 
U A bloku bukvalno nije imao gde da stane, a i bio je na mestu poslednje, 4. faze.
 
Kako je funkcionisalo grejanje/hlađenje u 1. fazi prošlu zimu/leto? Obzirom na preklapanje svih struka, složene sisteme, a i kašnjenje, bilo bi zanimljivo čuti kako sistemi i samo naselje funkcionišu, kakva je zvučna izolacija i sl.
 
Vrh