Šta je novo?

WoodStar Residence [ Stambeni kompleks | 16 000 m²]

Kapiram i ja da im to pravi pritisak i da zbog toga nece previse odugovlaciti. Mozda budemo i bez fasade, kao klasicna Srpska kuca 😄
 
Aha, a i Galens je uzeo kredit kod Unicredit banke za ostatak novca koji im je potreban. Sad koliko im to pravi pritisak da ne odugovlace previse ako ni do proleca ne bude nista od dozvole. Pretpostavljam da ako im ne dozvole taj dodatni sprat tj profit ima da izlepe stiropor umesto kamene vune, zamazu malo i gotovo do leta 😁
Vrstu materijala , između ostalog, određuju i propisi.
Za ovakav objekat ide vuna, nemaju tu izbora. :)
Koliko imam informacije, unutra kreću sa keramičarskim radovima na jednoj lameli , dok na drugoj završavaju malter i kreću košuljicu.
S obzirom da je zimski period, očekujem na proleće da će da nagaze sa zanatskim radovima i da počnu sa fasadom. U velikoj meri eventualna promena spratnosti im utiče i na početak fasade, nije ni čudo što je još nisu počeli .
 
Oko svega se slazem, jedino sto u materijalizaciji stoji kamena vuna ili sivi stiropir. Prijatno bih se iznenadio da stave kamenu vunu u slucaju da ne dobiju dodatni sprat. Jedino zbog nekih propisa zato sto je pored studentski dom, vodovod, VMA. Na stranu sto mislim da je veca verovatnoca da im dozvole. Ne secam se bas dobro, dal su podnosili takav zahtev za New Minel na nbg. Zato sam ocekivao slican razvoj i ovde, moze, ne moze i zavrsavaj konstrukciju.
Dobra stvar je sto padaju cene materijala, hladi se trziste na zapadu pa nece da manjka ni radnika.
 
Izmena spratnosti je usko vezana za izmenu plana, koja samo sticajem okolnosti ima veze sa Galensom (grade u tom delu Beograda).
Iskren da budem , svako "normalan" ne bi propustio priliku da legalnim putem uradi više od prvobitno planiranog .
Za New Minel se ne sećam 100% , samo znam da je bilo aktuelno jedan period pa su odustali od toga, zbog vremena .

Što se tiče cena materijala i radne snage : daj Bože da si u pravu, ne bih stavio ruku u vatru.
 
Aha, sada sam se vratio na Pertlin post i ovaj tvoj, nekako mi promakla cela prica ako sam dobro razumeo. Znaci u procesu je izmena plana celog ovog kraja, ono sto je mihailop kacio na drugoj stranici ove teme?
 
Znaci kada banka odobri kredit onda uplacuje na privani racun i to tako stoji dok Galens ne zavrsi zgradu 80% ili kada se uplacuje ostatak? Kada pocinje placanje rata za kredit?
 
5481AB59-FFD7-4B2D-90A3-984B9154980D.jpeg
CE05175F-C03F-42E7-B74C-C32FF232B545.jpeg
 
Jesu li postavili sve prozore i na B lameli?

Znaci kada banka odobri kredit onda uplacuje na privani racun i to tako stoji dok Galens ne zavrsi zgradu 80% ili kada se uplacuje ostatak? Kada pocinje placanje rata za kredit?
Galensu uplacuju novac nezavisno od toga koliko je procenata zgrada zavrsena, potrebno je samo da izmena dozvole bude resena. Nisu mi rekli kada krece placanje rata u slucaju da im zbog dozvole ne uplate odmah.
 
Jel neko uspeo da nadje vest o izmeni urbanistickog plana? Na sajtu grada nisam uspeo da nadjem. Ima nekih starih vesti, sad dal se to i dalje ceka vec 1.5 god ili je nesto drugo u pitanju.
 
Najnoviji update
Skupstina zaseda nakon ng i resava se peti sprat. U toku su provere rezervacija za 5sp.

Konacno ce se otkociti sve.
 
Ti čekaš banku ili katastar? Za koliko ti je katastar završio od kada ste potpisali ugovor kod notara?
Drugar skoro za nbg cekao katastar nekih 7-8 dana, ako ti znaci nesto ta informacija. Hipoteka upisana posle 3 dana, a resenje okaceno na oglasnu tablu posle 4-5. Za 10 dana je stiglo resenje u sanduce. Njegova banka je prihvatila resenja sa digitalne oglasne table katastra.
 
Drugar skoro za nbg cekao katastar nekih 7-8 dana, ako ti znaci nesto ta informacija. Hipoteka upisana posle 3 dana, a resenje okaceno na oglasnu tablu posle 4-5. Za 10 dana je stiglo resenje u sanduce. Njegova banka je prihvatila resenja sa digitalne oglasne table katastra.
Kako podici kredit stambeni kada nema upotrebne dozvole?
Mozete se i useliti u zgradu a nemati upotrebnu dozvolu , dok upotrebna se ne dobije nema ni stambenog kredita
 
Ti čekaš banku ili katastar? Za koliko ti je katastar završio od kada ste potpisali ugovor kod notara?
Banku....Odobrili su mi kredit, cekam da me pozovu za Ugovor o kreditu i zaloznu izjavu. Nisam stigao do finalnog ugovora, u katastru sam vadio Uverenje koje je banka trazila da bi odobrila kredit.
Drugar skoro za nbg cekao katastar nekih 7-8 dana, ako ti znaci nesto ta informacija. Hipoteka upisana posle 3 dana, a resenje okaceno na oglasnu tablu posle 4-5. Za 10 dana je stiglo resenje u sanduce. Njegova banka je prihvatila resenja sa digitalne oglasne table katastra.
Hvala za info, taj deo me tek ceka
Kako podici kredit stambeni kada nema upotrebne dozvole?
Mozete se i useliti u zgradu a nemati upotrebnu dozvolu , dok upotrebna se ne dobije nema ni stambenog kredita
Moze verovatno zato sto Unicredit banka finansira projekat. Realizovano je vec 10-ak kredita.
 
Eeee pa to je i mene bunilo. Sad samo da se gradski oci oporave od praznicnog mamurluka. Trenutno im se mesaju linije i nule 😅
 
Kako podici kredit stambeni kada nema upotrebne dozvole?
Mozete se i useliti u zgradu a nemati upotrebnu dozvolu , dok upotrebna se ne dobije nema ni stambenog kredita
Za kupovinu stana u izgradnji direktno od investitora nije potrebna upotrebna dozvola. Kredit se u tom slucaju moze uzeti cim zgrada dospe na 80% izgradjenosti, u slucaju da banka finansira izgradnju i ranije.
 
Kako podici kredit stambeni kada nema upotrebne dozvole?
Mozete se i useliti u zgradu a nemati upotrebnu dozvolu , dok upotrebna se ne dobije nema ni stambenog kredita
Ne treba ti upotrebna dozvola za stambeni kredit, potrebne su sve ostale dozvole i papirologija koju investitor salje direktno banci ili procenitelju.
 
A koja je pa i vajda za kupca da banka odobri kredit za svoj projekat koji je na oko 50% izgradjenosti? Kamate su vec skocile vecim delom od maksimuma koliko ce biti u nekom narednom periodu.
 
U suštini u narednih mesec i po ćemo verovatno znati više. Do početka Marta je prvobitni rok za završetak svih radova, ako do tad ne podnesu zahtev za bilo kakvu izmenu, stvarno nema smisla više.
 
Vrh