Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Je l može neko da mi priloži ovde neke slike ili sam plan tunela Beli potok, jer po snimcima koji se prilažu ovde nikako ne mogu da uklavirim u kom nivou je ulaz odnosno izlaz tunela sa strane petlje "Avala"?

Hvala
 
Izgleda da je sve spremno za postavljanje preostalih greda na tunel.
Da vidimo da li će se ispuniti moja prognoza. Puštanje nadvožnjaka kod Resnika. Puštanje obilaznice do petlje Avala. I vraćanje kružnog puta na staru trasu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ZAK
Dobro je što su dosta otkopali ono brdo zemlje ispod tunela, nazire se kraj. I potvrđuje mi ono što sam skoro rekao da ne vidim šta tu treba još 7 meseci, a da ne može za 3-4?
Svaka čast Srđane
U ovom trenutku jedini problem koji ja vidim zašto ne bi moglo da bude za 3-4 meseca je da udari hladnoća i da ne popušta nimalo pa da ne mogu da asfaltiraju zbog toga, jer koliko sam shvatio za asfaltiranje je neophodno da temperatura bude iznad 10-ak °C.
Ovo ostalo je čisto razvlačenje jer imaju vremena da angažuju trojicu radnika da otaljaju ovo do kraja i da uštede koji dinar...
Ne vidim drugi razlog, a i niko od izvođača ni ne obrazlaže šta je to što im izaziva probleme u toj meri da ne mogu da završe jako brzo... što znači da i nema nikakvih problema već da sve ide po planu.
 
Koliko se sećam spominjao se problem otpadnih voda. Rakovica selo verovatno nema kanalizacionu mrežu (ako ne grešim) i pošto je trasa praktično u potoku, sve otpadne vode se slivaju baš ispred ulaza u tunel. Ko se seća uvek je bilo jezerce na tom delu. Videlo se na svakom snimku.
@Срлес danas se asfaltiralo kod Klenka na autoputu Ruma-Šabac. A ako se sećaš asfaltiranje deonice Preljina-Pakovraće se takođe radilo u zimskim mesecima.
 
Da, da, sećam se ali baš tada se pričalo da je to rađeno iako nije trebalo po tim vremenskim uslovima.
Od tad sam i zapamtio taj podatak, neko je ovde rekao da tako treba, a ja se o građevinarstvu informišem isključivo na Beobuildu... inače sam IT-evac po struci pa se uglavnom ograđujem kada iznesem neke tvrdnje.
 
Појавиле су се рупе уз спојнице на вијадуктима на свеже пресвученој деоници од Остручнице до Орловаче...
 
Prošao sam do Ikee u ponedeljak uveče. Uhvatio me prvi mrak tako da sam do posle Autokomande vozio po mraku dok nisu uključili svetla, koja se pale bez dimovanja jer su jeftin LED.
Kasnije ka Bubanj potoku skroz do Trasšpeda je mrkli mrak.
Sama petlja i BP nije najsrećnije obeležena, kao ni privremena preusmeravanja.
 
Ja nisam mogao da provalim jesu li rupe ili su preko dilatacija postavili viška asfalta koji se polako kruni.
 
Закрпили.
20221125_104032.jpg
20221125_103944.jpg
 
Je l može neko da mi priloži ovde neke slike ili sam plan tunela Beli potok, jer po snimcima koji se prilažu ovde nikako ne mogu da uklavirim u kom nivou je ulaz odnosno izlaz tunela sa strane petlje "Avala"?

Hvala
Jedino ova slika ima kako ce izgledati tunel , a saobracajnice se vracaju u prvobitno stanje preko tunela !
Screenshot_2022-11-25-22-06-33-459_com.miui.gallery.jpg
 
Da li će se Kružni i Avalski put vratiti bukvalno u pređašnje stanje ili je, možda, planiran kružni tok na nekoj od ove dve lokacije?
648a11794a9d990b8e92ad3bc633fea5.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Da li će se Kružni i Avalski put vratiti bukvalno u pređašnje stanje ili je, možda, planiran kružni tok na nekoj od ove dve lokacije?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Po projetku, bukvalno se sve vraća kako je bilo. Dosta se pričalo na tu temu ovde, posebno kad je urađen novi kružni tok bliže izlazu iz tunela sa strane BP. Po načinu na koji je izgrađen, delovalo je kao da nije privremen, već da je pravljen da tu i ostane. Međutim, ljudi upoznati sa detaljima projekta su tvrdili da se po završetku tunela sve vraća u prvobitno stanje, a da je sam projekat jako teško naknadno izmeniti.
 
Vrh