Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Sta Vas konkretno zanima?
Neke komsije su vec useljene u stanove u trecoj fazi..
To znam.Zanma me da li se zna kada ce struja,primopredaja isl. obzirom da nas niko e kontaktira i nemamo apsolutno nikakva saznanja.Hvala svakako,ako Vi ili eko ima detaljnije informacije molila bih da javi
 
Da li moze neko ko je iz Premiuma i predao je za povraćaj Pdv-a, da li moze da mi kaze sta treba sve od dokumantacije ima li na sajtu poreske neki spisak da ste isli po tome?
I za prijavu strujomera?
 
Mi smo kupili stan u Premiumu,lamela 17,idalje nisu zavrsili vrata,krecenje,parket,strujna galanterija…
Stan kupujemo pola u kesu pola na kredit, pre 2 nedelje nam je odobren kredit jer su ustanovili da je uradjeno 80% a danas su nas kontaktirali i zatrazili da se sto pre isplati u celosti stan.Vecina novca u kesu je vec isplacena do sad ali traze sve sto pre pa nas zanima da li ste i vi isplacivali ceo iznos pre nego sto su stanovi zavrseni? Citali smo komentare da ima dosta problema sa strujom i rokovima…
 
Mi smo kupili stan u Premiumu,lamela 17,idalje nisu zavrsili vrata,krecenje,parket,strujna galanterija…
Stan kupujemo pola u kesu pola na kredit, pre 2 nedelje nam je odobren kredit jer su ustanovili da je uradjeno 80% a danas su nas kontaktirali i zatrazili da se sto pre isplati u celosti stan.Vecina novca u kesu je vec isplacena do sad ali traze sve sto pre pa nas zanima da li ste i vi isplacivali ceo iznos pre nego sto su stanovi zavrseni? Citali smo komentare da ima dosta problema sa strujom i rokovima…
U mom slučaju je isto bilo, kredit je uzet na 80% završenosti i tada je isplaćen ceo iznos.
Očekivano je da bude nekog čekanja jer se kupuje stan u izgradnji...
 
To znam.Zanma me da li se zna kada ce struja,primopredaja isl. obzirom da nas niko e kontaktira i nemamo apsolutno nikakva saznanja.Hvala svakako,ako Vi ili eko ima detaljnije informacije molila bih da javi
Sto se tice struje, ona je zavrsena u trecoj fazi. Trenutno je investitor platio sva dugovanja EPSu, tako da mozete da odete da prijavite brojilo na svoje ime. Trenutno se radi na pustanju grejanja u stanove i ocekuje se da ce to biti uskoro. Ne znam u kakvom je stanju vas stan, ali dosta komsija iz raznih lamela trece faze su vec useljeni..
 
Sto se tice struje, ona je zavrsena u trecoj fazi. Trenutno je investitor platio sva dugovanja EPSu, tako da mozete da odete da prijavite brojilo na svoje ime. Trenutno se radi na pustanju grejanja u stanove i ocekuje se da ce to biti uskoro. Ne znam u kakvom je stanju vas stan, ali dosta komsija iz raznih lamela trece faze su vec useljeni..
Sto se tice struje, ona je zavrsena u trecoj fazi. Trenutno je investitor platio sva dugovanja EPSu, tako da mozete da odete da prijavite brojilo na svoje ime. Trenutno se radi na pustanju grejanja u stanove i ocekuje se da ce to biti uskoro. Ne znam u kakvom je stanju vas stan, ali dosta komsija iz raznih lamela trece faze su vec useljeni..
Hvala najlepše.Nama niko ništa nije javio iz salona.
 
Sta se desava sa P zgradom i gradjevinskom dozvolom? Jesu li podneli zahtev za izmenu iste? Pitam zbog nas, kreditnih kupaca, kada cemo biti u mogucnosti da realizujemo kredit,
 
Mi smo kupili stan u Premiumu,lamela 17,idalje nisu zavrsili vrata,krecenje,parket,strujna galanterija…
Stan kupujemo pola u kesu pola na kredit, pre 2 nedelje nam je odobren kredit jer su ustanovili da je uradjeno 80% a danas su nas kontaktirali i zatrazili da se sto pre isplati u celosti stan.Vecina novca u kesu je vec isplacena do sad ali traze sve sto pre pa nas zanima da li ste i vi isplacivali ceo iznos pre nego sto su stanovi zavrseni? Citali smo komentare da ima dosta problema sa strujom i rokovima…
jeste li u premium 1?
 
Da li ostaje skup danas u12h, ako da, napomenuo mesto okupljanja.Hvala
 
Kako je prošlo okupljanje?Mi smo danas bili speceni
Malo ljudi je doslo, bio je otprilike poneko iz svake zgrade...P1 i E nemaju tehnicki prijem, a ljudi se vec useljavaju...P zgrada nema dozvolu za poslednji sprat...Moze se reci da je sveukupni zakljucak bio-Ne useljavati se bez tehnickog prijema...a to ce vam i svaki advokat reci.
 
Malo ljudi je doslo, bio je otprilike poneko iz svake zgrade...P1 i E nemaju tehnicki prijem, a ljudi se vec useljavaju...P zgrada nema dozvolu za poslednji sprat...Moze se reci da je sveukupni zakljucak bio-Ne useljavati se bez tehnickog prijema...a to ce vam i svaki advokat reci.
Potrebno je više ljudi. Zaključak jeste ispravan, nažalost ne i realan, s obzirom da većina ljudi nije u mogućnosti da žonglira sa kreditom i sa stanarinom istovremeno, naročito na trenutnom tržištu stanova, dok opremljeni stanovi čekaju mjesece ili godine za tehnički prijem. U svakom slučaju, useljavali ili ne, treba da nas bude više i da pravimo konstantan pritisak na investitora, pa i gradske organe, da bi se što prije došli do nekih konkretnijih pomaka.
 
U gornjim zgradama jos nema tehnickog prijema a naselje je prilicno zivo i useljeno, prosle su godine od useljenja. Situacija ce biti ista i u svim ostalim zgradama. Ljudi ce se useliti cim se za to steknu uslovi - struja i grejanje. To je realnost...
Da li se u subotu izaslo pred investitora sa nekom pricom, molbom, zahtevima ili slicno?
Da li neko moze da napise status useljenja za Premium 1, E zgradu i P zgradu po fazama, dokle se stiglo, tj za koje faze je useljenje zvanicno pocelo?
 
Prvo bih izneo kritiku vezano za migraciju komunikacije sa foruma na telegram, na taj nacin se kritike o projektu i investitoru sklanjaju sa javne platforme i nedostupni su potencijalnim kupcima, pucamo u nogu sami sebi, prakticno anuliramo jedan od retkih legitimnih vidova pritiska na investitora.

Na skupu nas je bilo ukupno 11, na samoj grupi je dogovoreno da to bude skup za upoznavanje, razmenu informacija itd.. nije bilo nikakvog spominjanja zahteva i slicno..

Od nas 11 tek nekoliko je spremno da se ne useljava do tehnickog prijema.

Meni je mnogo jasnija situacija nakon skupa, a to je:

Kupci stanova u sunnyville kompleksu, svi smo mi ovce i spremni smo da pasemo sta god nam servira.
Ako ce 95% da se useli bez tehnickog a nas 5% ce odbijajuci to da uradi prakticno doci u situaciju da nista ne menjamo a radimo sebi na stetu jer ne koristimo "useljiv" stan.. da je obrnuta proporcija i da 95% ljudi izadje na ulicu i odbije useljenje i pokrene parnice, verujte za 3meseca bi smo imali uknjizene stanove.

Koliko god da sam zgrozen cinjenicom da hiljade ljudi ne interesuje sto ce za svojih desetine hiljada evra dobiti nista(jer neuknjizen stan bez tehnickog prijema je nista, nebezbedan stan koji ne moze da se proda), toliko sada prihvatam to kao realnost i organizujem dalje akcije iskljucivo da sebi izboksujem maksimalno u datim neuslovima.

Nekoliko ljudi ovde ima znanja i dobre volje da isto podeli zaradi dobrobiti svih, energije za akcije, konkretne predloge itd.
Kao i u ostalim sferama drustva ove nazovi drzave, takvi su kritikovani ismevani itd.

Tehnicki prijem dobiti necete, uknjizbu dobiti necete, poplava u E zgradi se resiti nece, vecini penali nece biti placeni..

Pozdrav i srecno vam dalje!
 
Ja ne zelim da se uselim u stan bez tehnickog prijema i jasno mi je da nas ima svega par, odnosno nedovoljno da se izvrsi bilo kakav pritisak. Resavanje ostalih problema naselja, a da nije reseno ono osnovno, tj da nismo vlasnici stanova koje smo platili, je potpuno sumanuto. Vecina ljudi je spremna da se useli u blato, bez struje, grejanja itd Sta tacno onda mi kao pojedinci mozemo da uradimo? Da odbijemo da se uselimo bez tehnickog koji necemo dobiti godinama? Ok recimo da sam spremna i da 3 godine ne zivim u stanu i da mi za to vreme isplacuju penale koji ne pokrivaju iznos stanarine? A posto koliko vidim i to odbijaju, isplata moze da se izdejstvuje samo tuzbom. Sta ako ne bude novca za naplatu, koliko razumem osniva se novi d.o.o za svaku novu zgradu. Stvarno me zanina koje su nase opcije? Ajde da su bar prethodne zgrade uknjizene, pa da mozemo da se nadamo da ce i to kao i sve ostalo kasniti, ali biti zavrseno, a ovako...
 
Ne smijemo da dozvolimo da i nakon useljenja (do koga nije realno trebalo da dođe pod ovakvim uslovima, ali smo sopstvenom pasivnošću došli u takvu situaciju) nastavimo da budemo gorepomenute ovce. Treba što prije da dođe do što brojnijih okupljanja stanara, tj vlasnika stanova, s ciljem formiranja skupštine. A paralelno sa tim i novih, što masovnijih okupljanja ispred salona, uključivanja medija itd.
Iz onoga što sam vidio, problem plavljenja garaža u E zgradi bi ustvari mogao da bude problem odvodnjavanja platoa ispred zgrade. A to je nešto što je relativno lako rješivo, jer je potrebno samo pravilno iznivelisati beton, da nema "džepova" u kojima se skuplja voda, već da sve otiče ka ulici, i eventualno postaviti neke oluke koji bi to prihvatali. O tome treba pričati sa Zoricom i vidjeti da li je to jedini razlog za plavljenje garaža.
 
Poslednja izmena:
Dobar dan svima.Imam predlog za sve skupa.Bez obzira ko se uselio a ko nije niko nema tehnički prijem ,upotrbnu dozvolu niti mogućnost uknjižbe.I useljenim stanarima je neophodno sve to.Ne vidim problem da se ne udružimo i ne složimo svi kada imamo isti cilj odnosno da se ispostuju overeni kupoprodajni ugovori.Bice kasno i komplikovano za tri ,pet ili deset godina.Bilo bi dobroa ne iziskuje ni mnogo vremena da se skupimo svi i tražimo svoja prava a mnnogi su stanove isplatili u celosti.Nadam se da ste shvatili da ništa od bitnih stvari za ukjižbu koju su garantovali ugovorom nije ispoštovano.Molim vas sve da razmislite jer ako se papirologtija ne zavrse nikada ecete moci da prometujete stanove.Pozdrav
 
Šta je trenutno problem da se dobije upotrebna dozvola za već izgrađene zgrade? Jel investitor daje neki komentar uopšte?
 
Vrh