Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Popravka? Održavanje? Kontrola? Isto tako kao što se i u Nemačkoj menjaju garniture po potrebi?

Garnitura je uredno zamenjena, nema ni gubitka u vremenu tako da ne mora od svake vesti praviti skandal.
Ne verujem da je popravka, evo ga parkiran u Beograd centru na desetom koleseku odakle inače i kreće.
 
Takođe, šta se dešava da trećim Kissom koji već par meseci stoji u Zemunu?
 
Takođe, šta se dešava da trećim Kissom koji već par meseci stoji u Zemunu?
U kom smislu? Zar ne menjaju garniture, 2 su uvek u saobraćaju, jedna na popravci ili šta već.
Ovo danas je možda neki manji tehnički problem koji pokušavaju da reše, stvarno ne znam. Ali, obezbeđena je alternativa, svi mirni zadovoljni.
 
U kom smislu? Zar ne menjaju garniture, 2 su uvek u saobraćaju, jedna na popravci ili šta već.
Ovo danas je možda neki manji tehnički problem koji pokušavaju da reše, stvarno ne znam. Ali, obezbeđena je alternativa, svi mirni zadovoljni.
Pre su sve tri bile aktivne, i REx je u početku bio Kiss.
 
Pre su sve tri bile aktivne, i REx je u početku bio Kiss.
Mislim da ni u jednom trenutku nisu bile sve tri aktivne (možda par dana max), imali smo 2 reda vožnje:
1) Do maja
Tad je bilo malo polazaka pa je KISS išao jedan polazak kao IC pa jedan kao REx sa dosta čekanja između
2) Od maja
Tad je uveden IC voz na sat vremena, to znači da od 9 do 20h KISS non stop vozi IC polaske, pre i posle tog perioda vozi kao REx voz.
Menjaju se samo garnitire (kojom dinamikom nisam siguran) i to saobraćaju 2 pa se jedna isključi ubaci 3. pa se ona druga izbaci pa ubaci ova prva itd
 
U kom smislu? Zar ne menjaju garniture, 2 su uvek u saobraćaju, jedna na popravci ili šta već.
Ovo danas je možda neki manji tehnički problem koji pokušavaju da reše, stvarno ne znam. Ali, obezbeđena je alternativa, svi mirni zadovoljni.

Pa ne, ta treća ne služi da bude na večnoj popravci, nego da bude rezerva za te dve što su uvek u saobraćaju. Moje pitanje se odnosilo baš na to da nema te treće da zameni ovu što je danas ispala, pa su morali da šalju Flirt i to je tako već duže vreme. Gde je treći Kiss?
 
Pa ne, ta treća ne služi da bude na večnoj popravci, nego da bude rezerva za te dve što su uvek u saobraćaju. Moje pitanje se odnosilo baš na to da nema te treće da zameni ovu što je danas ispala, pa su morali da šalju Flirt i to je tako već duže vreme. Gde je treći Kiss?
Da preformulišem. Da li tačbo znaš da je garnitura registracionog broja tog i tog već mesecima van stroja, ili nagađaš? Garniture imaju redovne preglede, jednostavno taj dan možda je vršen pregled neki, a druga garnitura ispala iz nekog drugog razloga. Ovo se ne dešava svakodnevno i nije razlog da dižemo frku. Mali imamo vozni park, oseti se bilo kakvo izostajanje. Srećom imamo flirt da nadomesti. Kad budemo imali 10ak KISSeva nećeš ni primetiti, isto kao što se ne primeti kad neki flirt bude taj dan van stroja, samo ga zameni ista garnitura
 
Da preformulišem. Da li tačbo znaš da je garnitura registracionog broja tog i tog već mesecima van stroja, ili nagađaš? Garniture imaju redovne preglede, jednostavno taj dan možda je vršen pregled neki, a druga garnitura ispala iz nekog drugog razloga. Ovo se ne dešava svakodnevno i nije razlog da dižemo frku. Mali imamo vozni park, oseti se bilo kakvo izostajanje. Srećom imamo flirt da nadomesti. Kad budemo imali 10ak KISSeva nećeš ni primetiti, isto kao što se ne primeti kad neki flirt bude taj dan van stroja, samo ga zameni ista garnitura
Mogu proveriti sutra ako nema on informaciju o registracionim brojevima, ali više puta ovog meseca se dešavalo da samo jedan saobraća, a da druga dva ,iz očigledno njima samo poznatih razloga , ne saobraćaju. Svaki dan skoro idem vozom iz Novog Sad za Beograd pa pratim njihove objave o zameni garnitura. Jer da je samo jedan u tom trenutku bio pokvaren ili iz nekog drugom razloga neaktivan, zamenili bi ga tim drugim koje kao rezerva.
 
Каква приградска железница за Нови Сад? Први пут чујем за ову (одличну) идеју
Skoro je bilo izneto na sednici skupštine Vojvodine i valjda je dodeljeno iz budžeta 1,1 milion dinara za izradu elaborata. Takođe je novim GUP-om Novi Sad 2030. predviđena prigradska železnica i elektrifikacija pruge ka Bogojevu.
 
Poslednja izmena:
Mesečna bus karta Pantransporta za studente na relaciji Pa-Bg poskupela 50%, sad je 5.500 din :mad:grad kao subvencioniše prevoz za njih 290?! Bitno da su svi penzioneri opštine Pančevo dobili besplatne godišnje bus karte, između ostalih i moja baba, za njih grad ima para... verni glasači hobotnice.

Zato se deru studenti, a voz neće namerno da uspostave iako imamo novu prugu.. Ne, treba ova država da propadne skroz, i uopšte mi ne bi bilo krivo.

To i jeste dugoročan plan. Imati pametnu omladinu znači imati ljude koji imaju razvijeno kritičko mišljenje, zamisli da bi neko takav mogao da sažvaće sav otpad koji mu se preko medija servira, a da ne povrati na televizor. Fora je da još dok sam ja bio student sećam se da sam često dobijao komentare kako treba da nam naplaćuju sve i svašta jer kao studenti su uvek poštedjeni svega itd. To je na nivou onog deke sa video klipa kada kaže da frilensere treba oporezovati jer smo pravna država, a kada su njega pitali da li je platio porez za svinju koju je prodao, on se vadi da je platio porez preko pdv-a za hranu za svinje. Pa i ovi drugi plaćaju porez preko struje i interneta, samo treba imati barem malo mozga da se to shvati, ali baš u tome i jeste caka, biti slepac pored zdravih očiju.
 
Pogledao sam snimak, jel to Novi Sad dobija jedno novo stajaliste kod ranzirne stanice?
То је привремена почетна станица за возове ка Сомбору док трају радови између путничке и ранжирне станице. Од путничке до ранжирне вози аутобус.
 
То је привремена почетна станица за возове ка Сомбору док трају радови између путничке и ранжирне станице. Од путничке до ранжирне вози аутобус.
Privremeno stajalište... druže izlivaju beton i grade liftove o kakvom privremenom stajalištu pričaš 🤣.
Stajalište se nalazi na trasi nove pruge.
 
Da preformulišem. Da li tačbo znaš da je garnitura registracionog broja tog i tog već mesecima van stroja, ili nagađaš? Garniture imaju redovne preglede, jednostavno taj dan možda je vršen pregled neki, a druga garnitura ispala iz nekog drugog razloga. Ovo se ne dešava svakodnevno i nije razlog da dižemo frku. Mali imamo vozni park, oseti se bilo kakvo izostajanje. Srećom imamo flirt da nadomesti. Kad budemo imali 10ak KISSeva nećeš ni primetiti, isto kao što se ne primeti kad neki flirt bude taj dan van stroja, samo ga zameni ista garnitura

Ne, nemam broj, samo iskustvo da sam nekoliko puta (ne računajući ona dva opšte poznata gde je nešto otišlo na Kissevima) išao Flirtom umesto Kissom, a pričamo o novim vozovima koji ne idu noću. Ne radi se ovde o mojoj želji da spustim pozadinu na udobno Kissovo sedište, to je samo pola sata i jeftina je karta, već o zabrinutosti da je neko nešto ozbiljnije sj***o na Kissu i da neće o tome da pričaju.
 
Danas sam išao u 15:00 išao je normalno KISS, međutim jedna stvar me šokirala koja možda i ima i nema veze sa ovom temom, a to je da su se kod stanice Novi Beograd ispod mosta koji je paralelno sa stanicom naselili cigani i čak gori vatra. Ne mogu da verujem da grad to dozvoljava i toleriše, takvo ruglo u elitnom i poslovnom dijelu grada, sramota i užas, zamislite šok nekog stranca i turiste koji prolazi tu ili prvi put dolazi, nebitno vozom ili nečim drugim.
 
Danas sam išao u 15:00 išao je normalno KISS, međutim jedna stvar me šokirala koja možda i ima i nema veze sa ovom temom, a to je da su se kod stanice Novi Beograd ispod mosta koji je paralelno sa stanicom naselili cigani i čak gori vatra. Ne mogu da verujem da grad to dozvoljava i toleriše,
Nije problem što im država dozvoljava da se tu naseljavaju, nego je problem što im dozvoljava da stalno iznova i iznova vrše krađe na železničkoj infrastrukturi širom Srbije, zbog čega nastaju višemesečne lagane vožnje na tek remontovanim prugama, a za to ne odgovara niko. Pravosuđe u ovoj zemlji izgleda čeka da se dogodi neka teška železnička nesreća sa desetinama mrtvih, iskakanje voza iz šina ili slično, da bi prvi lopov-sekundarac završio na robiji.
 
Privremeno stajalište... druže izlivaju beton i grade liftove o kakvom privremenom stajalištu pričaš 🤣.
Stajalište se nalazi na trasi nove pruge.
Писао сам са телефона из превоза па сам превидео да човек мисли на снимак већ сам помислио да се возио возом ка Сомбору и користио привремену почетну станицу воза на ранжирној станици. А твоје смејање и подругљиво обраћање само говори о твом неваспитању. Уместо тога си могао да напишеш нешто конкретније кад већ све знаш.

На простору између станице Нови Сад и Распутнице Сајлово, на споредна два колосека пруге планирано је ново стајалиште ТПС Нови Сад, чија је улога примарно везана за опслуживање радника железнице, а секундарно и за остале грађане.
https://www.pravno-informacioni-sistem.rs/SlGlasnikPortal/eli/rep/sgrs/vlada/uredba/2017/32/1

Сама локација стајалишта није нарочито погодна за путнике (треба да буде ближе путничкој станици и гради, али онда је превише близу града) тако да неће ни бити примарно намењена за путнике. Боље је било да су изградили стајалиште у близини Дунава (најбоље на бачкој страни града). Тако би се брже стизало до центра града.
 
Писао сам са телефона из превоза па сам превидео да човек мисли на снимак већ сам помислио да се возио возом ка Сомбору и користио привремену почетну станицу воза на ранжирној станици. А твоје смејање и подругљиво обраћање само говори о твом неваспитању. Уместо тога си могао да напишеш нешто конкретније кад већ све знаш.


https://www.pravno-informacioni-sistem.rs/SlGlasnikPortal/eli/rep/sgrs/vlada/uredba/2017/32/1

Сама локација стајалишта није нарочито погодна за путнике (треба да буде ближе путничкој станици и гради, али онда је превише близу града) тако да неће ни бити примарно намењена за путнике. Боље је било да су изградили стајалиште у близини Дунава (најбоље на бачкој страни града). Тако би се брже стизало до центра града.
Izvini, u kom delu rečenice ti se konkretno rugam? Ako smatraš da sam ti se rugao, evo izvini, to mi svakako nije bio cilj. Ali mislim da nije fer da me prozivaš da sam nevaspitan i da sam sveznalica. Ja sam napisao činjenicu, a to je da izlivaju beton i ugrađuju lift i odatle prostom logikom sledi da to stajalište nije privremeno.
Pozicija stanice trenutno nema ništa okolo, ali ima dosta potencijala, Nalazi se pored velike raskrisnice gde su glavni ulazno izlazni pravci u grad i moguće je napraviti P+R i okretnicu/stajališta autobusa u blizini. Takođe se tu gradi Square Garden, a ima dosta prostora gde će se grad širiti u budućnosti.
 
Vrh