Šta je novo?

Zlatibor

Hoćemo pokreniti inicijativu, pa da svako od nas predstavi jedno od zlatiborskoh naselja? Mi idemo često u dva naselja i dobro ih poznajemo, pa možemo napraviti nešto slika od svakog naselja pa da bolje predstavimo ostalim članovima foruma i ostala naselja, a ne samo centar...
 
Ја могу центар тј део око цркве ( мој је крај ) па да лепо зо започнемо:)
 
Evo mape zlatiborskih naselja:
- Jezero
- Kraljevi konaci
- Đurakovac
- Golija
- Obudojevica
- Rujno
- Kamalj
- Zova
- Karaula
- Palisad
- Čolovića brdo
- Rasanik
- Potoci
- Jelena Anžujska
 

Prilozi

  • Zlatibor - Naselja.png
    Zlatibor - Naselja.png
    1.001,4 KB · Pregleda: 173
Ја могу центар тј део око цркве ( мој је крај ) па да лепо зо започнемо:)
Hajde može, ja ću Palisad, Karaulu i Zovu. Slikaj šta ima interesantno od znamenitosti da se vidi, u tvom slučaju hram, možda ako ima neki spomenik. Također neki dobar restoran, neki interesantan objekat... Neka bude što više slika, pa ćemo tako kroz godinu obići celi Zlatibor i sve interesantno slikati!
 
Kakva je Zova, iskreno misljenje? :)
Nasi roditelji idu da pogledaju jednu vikendicu sledece nedelje u naselju Zova i mozda postanemo vlasnici iste (hajde da kazemo da smo vec krenuli u proces). Nama se ranije svidjala lokacija i same vikendice, ali smo tada gledali cisto informativno - jer smo bili vise za apartman (ali roditelji ni da cuju vise od kada smo pogledali nekoliko projekata).
Nov kompleks 3-4 vikendica (u izgradnji, valjda ce zavrsiti do juna)
 
Kakva je Zova, iskreno misljenje? :)
Nasi roditelji idu da pogledaju jednu vikendicu sledece nedelje u naselju Zova i mozda postanemo vlasnici iste (hajde da kazemo da smo vec krenuli u proces). Nama se ranije svidjala lokacija i same vikendice, ali smo tada gledali cisto informativno - jer smo bili vise za apartman (ali roditelji ni da cuju vise od kada smo pogledali nekoliko projekata).
Nov kompleks 3-4 vikendica (u izgradnji, valjda ce zavrsiti do juna)
Ja sam skoro kupio plac u Zovi (uz put prema Oku) i moram reći da sam zadovoljan sa lokacijom, blizu centra a opet imas svoj mir i prirodu...
 
Video sam nedavno oglas za plac na Zovi 7000€/ar. Nisam znao da su već toliko dostige cene placeva tamo ali realno svagde je skupo i najbitnije od svega po meni za vikendicu je što veći plac da se može što više drveća zasaditi i stvoriti svoju privatnost i mir. Nebih 4 ara plac ni da mi poklone, osim ako ima mogućnosti dokupa onda barem još 5-6 ari i zabarikadirati se visokim drvećem. Sada barem to nije problem, po rasadnicima se može kupiti drvo od 2-3 metra visine staro 5-6 godina i za čas se napravi vlastita šumica!
 
До скоро су Зова и Око били забит а сада су плацеви 7 сома по ару. Времена се врло брзо мењају.
Треба ти 150 хиљада евра за кућу на Зови јбт :)
 
Čemu sedenje, samo na Kokinom brodu skreneš desno, lepo preko Mučnja do Prilika, Arilja itd...
Nema saobraćaja, priroda lepša od Zlatibora, jedan deo slabijeg asfalta se preživi...
 
Ne valja ti ta kombinacija za Ue. Onda iz Jasenova na Ljubiš i Gostilje.
Iščekao sam, uz spust sa BZ niz Zabučje.
 
Izašao je najnoviji Bilten za Turizam koji izdaje Privredna Komora Srbije, na strani 16 (pdf 17) može se videti vest o budućem aerodromu na samom Zlatiboru i da je još u oktobru 2023 podnet zahtev za utvrđivanje javnog interesa, što je procedura koja se mora ispoštovati. Aerodrom je davnih dana već ucrtan u važećim Planovima generalne regulacije, a inače pripremni radovi su već započeti krajem građ.sezone prošle godine
 
Molim Vas...da li svaka novoizgradena zgrada bude prikljucena na kanalizaciju ?
Mislim i na Vranjevinu...Karaulu ..na kraju krajeva uopste ...na sve ulice ..
Hvala
 
Ne, ne, Zlatibor će uvek biti tu za slučaj da Xiaomi prečistači prestanu da rade
---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----

Projekat Novi Zlatibor uskoro kreće sa novim brendiranjem cele planine...toranj na Torniku sa restoranom vidikovcem sa pogledom na celu Srbiju sa 1.600 m visine
Rad naših profesora sa arhitektonskog fakulteta, čista umetnost
novi zlatibor 00.png

novi zlatibor 02.jpg

novi zlatibor 03.jpg

novi zlatibor 04.jpg

novi zlatibor 05.jpg

novi zlatibor 08.jpg

Zlatni grad 01.jpg


Golf teren svetskog nivoa sa 18 rupa, aerodrom za biznis džet avijaciju, rekonstrukcija aerodroma Ponikve za velike avione, 25 terena za pripremu sportista, trim staze, jezero sa najvišom uređenom plažom za kupanje, akva park. širenje gondolske žičare ka Pribojskoj banji, Mokroj Gori, vrhu Čigota i još mnogo mnogo toga...

Mislim da Beograd konačno dobija ono što zaslužuje, na svega 1.5 čas vožnje od Tošinog bunara na NBgd

Kako će ovakav brend uticati na cene u Beogradu nisam siguran, mogu da padnu ali i da porastu
 

Prilozi

  • novi zlatibor 09.jpg
    novi zlatibor 09.jpg
    119,3 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Ja licno ne mislim da se radi o rebrendiranju vec jednostavno plan je napravljen da Zlatibor bude grad na planini i investitori su em nestrpljivi a i finansijski spremniji krenuli u realizaciju svojih projekata pre nego sto je opstina i stigla da zapocne sve planirano. Ali jednog dana ce sve to doci na svoje mesto i bice to pun pogodak!
 
To sam npr procitao da se planira na prostoru gde je poklonjeno zemljiste hilandaru da se naprave eke skole koje ce uci u sistem srednjoskolskog obrazovanja
 
i labud je procitao da od Zlatibora do ski staze na Jahorini ima 30km koji ce se autoputem preci za 15 min, kad ono medjutim...

a sto nema maketa za skole, samo za hotele i kulcinu?
 
Ja samo pisem sta sam procitao da je planirano od toga se doslo dotle da je zemljiste pre dve godine poklonjeno hilandaru. Kad ce to kao i sve ostalo da se realizuje i da li ce ja ne znam sa sigurnoscu samo pisem sta ke planirano i vrb ce i biti uradjeno kad tad ako Zlatibor nastavi ovako da se siri.
 
Ocigledno je da je velika traznja za takvim sadrzajima. Bilo bi dobro da se izvrsi podela na nasim planinama: recimo Tara da ostane divlja za ljude koji to ocekuju od planine, Zlatibor da se razvije sa sve trgovima, kazinima, fontanama, i svim ostalim sadrzajima, Kopaonik da razvija skijaliste (mozda malo rizicno dugorocno)... Pa da svi imaju izbor da idu gde im je volja, da ne budu sve planine copy - paste.
 
Ocigledno je da je velika traznja za takvim sadrzajima. Bilo bi dobro da se izvrsi podela na nasim planinama: recimo Tara da ostane divlja za ljude koji to ocekuju od planine, Zlatibor da se razvije sa sve trgovima, kazinima, fontanama, i svim ostalim sadrzajima, Kopaonik da razvija skijaliste (mozda malo rizicno dugorocno)... Pa da svi imaju izbor da idu gde im je volja, da ne budu sve planine copy - paste.
Ne trebaju nam divlje planine. Svetleće bilborde svuda. Ko hoće prirodu nek ide u Bugarsku.
 
Vrh