Šta je novo?

Zlatibor

Ja bih bio zadovoljan da radovi na tom putu pocnu do 2026 godine. Ove godine neće sigurno, sledeće možda krenu u drugoj polovini, ali najverovatnije neće pre 2026.
Ovo je realno. A to onda znači da ni blizu ne može biti gotovo do one budalaštine na koju će skrkati naše silne milijarde evra.
 
Veceras objavljeno, autoput do Mačkata će biti izgrađen do kraja 2026, kreću čim završe deo do Požege krajem ove godine...znači neko se konačno opametio da zlatiborske kapacitete uključi u Expo 2027.
Cene nekretnina će opet u nebo!
1705777477641~2.png

Ovde je bitno da su najzad odlučili da grade samo prvu deonicu do Mačkata koja je lakša i mnogo jeftinija od one do Kotromana. Sada je i realnije da će uskoro početi gradnja, jer je rečeno da postoji i investitor.
 
dakle jos 2 NIkoljdana pa se na treci vozimo do Mackata
20% da ce da bude tako , 100% da nece
sad malo ozbiljno, ja to ne vidim iz 2 razloga
1. istorija izvodjenja i sprovodjenja projekata trenutne vlasti
2. koliko ce operative trebati za izgradnju samog EXPO u Surcinu + pratece infrastrukture + hotela za koje se sakom i kapom dele subvencije (ako imas plac na tu stranu NBG bukvalno ti drzava da pare da zidas hotel) da ce i postojeci projekti da trpe

dajem 1000 RSD da ce te neke 2027 da slusamo ovaku neku pricu: "znate li vi koliki je poduhvat EXPO, pa vidite sta smo sve ovde sagradili, pa ne moze sve odjednom"
 
1. istorija izvodjenja i sprovodjenja projekata trenutne vlasti
2. koliko ce operative trebati za izgradnju samog EXPO u Surcinu + pratece infrastrukture + hotela za koje se sakom i kapom dele subvencije (ako imas plac na tu stranu NBG bukvalno ti drzava da pare da zidas hotel) da ce i postojeci projekti da trpe
Slagao bih se sa tobom 100% da situacija nije takva da baš zbog Expoa i nedostatka hotelskih kapaciteta u BG silom prilika moraju da se oslone na Zlatibor.

Mislim da je u ovom trenutku najbitnije da se zatvori finansijska konstrukcija, tj. ako nastavi Behtel Enka ekipa koja radi Moravski, neće biti problema da uvezu koliko god je potrebno operative (Indija, Pakistan, Turska, Afričke zemlje... itd) tako da ljudstvo tu neće biti nikakav problem.
 
Labude, ti li si?

Koliki priliv gostiju sa noćenjem se očekuje na dnevnom nivou?
 
Apsolutno to nisam pitao. Ključni deo pitanja je bio čak i podebljan, da bi se unapred izbegavalo spinovanje i izbegavanje odgovora, ali šta ćeš - koliko se očekuje NOĆENJA na dnevnom nivou, da bi se razmišljalo o ZLATIBORU kao ozbiljnoj opciji za smeštanje gostiju.
 
Na tango 6 blogu kažu da se u godini expo-a očekuje povećanje letova možda čak i za 50% u odnosu na godini pre toga, tako da računaj.
To je toliko paušalno da ne želim da komentarišem. Na Expo neće doći više od milion stranaca, a mnogi će doći autom, busom ili vozom. Ali neki će doći i više puta, pa neka bude. To je 2 milliona na aerodromu. Ne vidim kako je to 50% i od čega?
 
To je toliko paušalno da ne želim da komentarišem. Na Expo neće doći više od milion stranaca, a mnogi će doći autom, busom ili vozom. Ali neki će doći i više puta, pa neka bude. To je 2 milliona na aerodromu. Ne vidim kako je to 50% i od čega?
Pa čekaj, je l bi ti više voleo da dođe mnogo turista i da taj expo iskoristimo kako treba ili navijaš da expo bude debakl?

Ako navijaš da Expo bude debakl, onda ne znam šta da kažem.
 
Pa čekaj, je l bi ti više voleo da dođe mnogo turista i da taj expo iskoristimo kako treba ili navijaš da expo bude debakl?

Ako navijaš da Expo bude debakl, onda ne znam šta da kažem.
Da voleo bi, ali je milion stranaca na takvoj izložbi ultra mega giga optimistična izjava.
Za 100 dana bi to bilo 10.000 stranaca dnevno.
Ali i kad bi bilo 1.000.000 i svi dođu avionom, to je 2.000.000 putnika na aerodromu.
Ako i dalje budemo optimisti u prignozi, te 2027. će imati preko 12.000.000 i bez Expa, tako ovo čini 16%. A 16 je manje 50.

Nije pitanje šta ja želim, nego šta je teorijski moguće.
Realni je mnogo manji uticaj.
Ako dođe 200.000 puna kapa.
A to ni na INI nije 50% ni sada, a i oni rastu, hvala Bogu i mudroj vlasti.
 
Da li neko od vas zna kuda će da ide obilaznica oko Zlatibora, na karti što je Vesic pre pričao izgleda da ide starim putem za Oko, ali pre par dana kad sam bio tamo oni rade put levo od tog puta pa me zanima da li neko zna preciznije kuda će da ide? I da li mogu negde da pratim napredak te izgradnje?
 
Da li neko od vas zna kuda će da ide obilaznica oko Zlatibora, na karti što je Vesic pre pričao izgleda da ide starim putem za Oko, ali pre par dana kad sam bio tamo oni rade put levo od tog puta pa me zanima da li neko zna preciznije kuda će da ide? I da li mogu negde da pratim napredak te izgradnje?

A da li neko zna kada će biti završen put od Oka do Kremne, preko Velike grude, Savinog brda, Leskovog visa itd.
Za sada, jesenas, put je trasiran od zapadnog podnožja Grude do istočnog podnožja Leskovog visa.
Prilično zahtevan posao je odrađen. Širok put sa dobro odrađenim odvodom vode celom dužinom.

Deluje mi da je ovo alternativna veza Zlatibora sa Mokrom gorom, pošto nije bilo dogovora sa seljacima
u Semegnjevu a u vezi ustupanja-prodaje kamenitih kosina u privatnom vlasništvu u podnožje Viogora,
što bi bila najkaraća veza Zlatibora sa Mokrom gorom. Šteta, baš šteta. To bi tom selu dalo novi život.

Možda ovo što si video ima veze sa onim gore pomenutim, tj. to bi bila deonica Zlatibor-zapad Velike grude ?
 
 
Mega dobra vest. Ovakve stvari nam trebaju. Tako se radi marketing. Drzimo fige da film bude uspesan sirom sveta.
 
Izgore Čigota prošle noći.
Sad će je ili renovirati kako je trebalo već odavno, ili se nekome nije uklapala u ambijent, jer šta će bolnica među stambenim zgradama?
 

i nešto malo o budućoj strategiji...
 
Vrh