Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65



Jel zna neko šta se dešava sa hangarom, zašto ga renoviraju? Zar nije trebalo da ga ruše?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=900472#p900472:3vozk6pb je napisao(la):
rodilo » Sub Nov 20, 2021 3:43 pm[/url]":3vozk6pb]

Jel zna neko šta se dešava sa hangarom, zašto ga renoviraju? Zar nije trebalo da ga ruše?

Milim da idalje se ne zna da li ce se praviti sledeca faza Zepterre, oni inicijalni renderi sa vise blokova su bili idejni, ako se ovo sad renovira onda mi to govori da ta druga faza se mozda nece raditi u tom delu, mozda neko ima vise informacija
 
Druga faze pocinje sa izgradnjom na prolece i nece mnogo odstupati od rendera ali ce biti potpuno drugi investitor iz Izraela. Mislim da se radi o istom investitoru Wellport projekta, provericu narednih dana. Sto se tice daljih faza izgradnje ( 2 i 3 ), najverovatnije ce doci do znacajnih izmena projekta i pocetak realizacije nece biti bar 2-3 godine zbog cega jedan deo one hale sa slike i renoviraju radi izdavanja tog prostora narednih nekoliko godina.
 
Prvo si napisao 2 faza pocinje na prolece, u nastavku recenice si naveo da 2 i 3 faza pocinju za 2-3 godine ?

Sta je druga a sta treca faza ?
 
Pa neće valjda da ruše pola hangara samo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901592#p901592:kmc30w04 je napisao(la):
urosk » 24 Nov 2021 08:09 am[/url]":kmc30w04]Prvo si napisao 2 faza pocinje na prolece, u nastavku recenice si naveo da 2 i 3 faza pocinju za 2-3 godine ?

Sta je druga a sta treca faza ?
Moja greska, izvinjavam se. Predvidjena faza 3 i 4 ce se raditi za nekoliko godina i verovatno ce doci do promene probitnog plana a faza 2 pocinje na prolece.
 
Zdravo svima,

Razmisljamo o kupovini stana u Zepterra kompleksu, bili smo pre par dana da pogledamo stanove koji su im ostali. Interesuju nas trosobni stanovi, pa sam hteo da vas pitam kako je tekla komunikacija sa prodavcima i ostalo. Kompleks nam se svideo, vise nego Wellport i zagrejani smo da uzmemo stan. Ono sto nam je cudno je da ima dosta neprodatih stanova iako je gradnja blizu kraja i pitamo se zasto je tako.

Vidim da vodite diskusiju o buducim fazama projekta. Ono sto sam ja cuo od prodavca je da narednih faza nece biti. Odnosno, Zepterra ce imati samo jednu fazu. Zemljiste je prodato drugom investitoru i ne zna se sta ce se tu graditi. Definitivno nece izgledati isto kao Zepterra.

Ono sto je nama prvo palo u oci je stanje u katastru, jer ne deluje skroz cisto. Evo i zasto:

Датум: 9.6.2020. 10:13:00
Број предмета: 952-02-18-225-2282/2020
Опис: УПИС ОБЈЕКТА ПО ОБЈЕДИЊЕНОЈ ПРОЦЕДУРИ

Датум: 21.10.2019. 11:20:00
Број предмета: 952-02-13-225-75110/2019
Опис: ЗАБЕЛЕЖБА ДА ПРВОСТЕПЕНА ОДЛУКА ОД 07.06.2021.ГОДИНЕ, ЗА УПИС ЗАБЕЛЕЖБЕ-Z65 РRОЈЕСТ DЕVЕLОРМЕNТ, НИЈЕ КОНАЧНА

Da li neko ima podatke sta stoji u navedenim zabelezbama i da li to moze biti znak potencijalnog problema sa papirima? Konkretno mislim na drugu zabelezbu iz 2019. Da li je neko trazio objasnjenje od prodavca sta stoji u ovom dokumentu pre nego sto ste potpisali ugovor? Koliko mi razumemo, upis objekta (zabelezba 1) ne moze da se zavrsi dok se ova druga zabelezba ne resi. Hvala i pozdrav :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901661#p901661:t3s55fhp je napisao(la):
kockica » Sre Nov 24, 2021 11:27 am[/url]":t3s55fhp]Zdravo svima,

Razmisljamo o kupovini stana u Zepterra kompleksu, bili smo pre par dana da pogledamo stanove koji su im ostali. Interesuju nas trosobni stanovi, pa sam hteo da vas pitam kako je tekla komunikacija sa prodavcima i ostalo. Kompleks nam se svideo, vise nego Wellport i zagrejani smo da uzmemo stan. Ono sto nam je cudno je da ima dosta neprodatih stanova iako je gradnja blizu kraja i pitamo se zasto je tako.

Vidim da vodite diskusiju o buducim fazama projekta. Ono sto sam ja cuo od prodavca je da narednih faza nece biti. Odnosno, Zepterra ce imati samo jednu fazu. Zemljiste je prodato drugom investitoru i ne zna se sta ce se tu graditi. Definitivno nece izgledati isto kao Zepterra.

Ono sto je nama prvo palo u oci je stanje u katastru, jer ne deluje skroz cisto. Evo i zasto:

Датум: 9.6.2020. 10:13:00
Број предмета: 952-02-18-225-2282/2020
Опис: УПИС ОБЈЕКТА ПО ОБЈЕДИЊЕНОЈ ПРОЦЕДУРИ

Датум: 21.10.2019. 11:20:00
Број предмета: 952-02-13-225-75110/2019
Опис: ЗАБЕЛЕЖБА ДА ПРВОСТЕПЕНА ОДЛУКА ОД 07.06.2021.ГОДИНЕ, ЗА УПИС ЗАБЕЛЕЖБЕ-Z65 РRОЈЕСТ DЕVЕLОРМЕNТ, НИЈЕ КОНАЧНА

Da li neko ima podatke sta stoji u navedenim zabelezbama i da li to moze biti znak potencijalnog problema sa papirima? Konkretno mislim na drugu zabelezbu iz 2019. Da li je neko trazio objasnjenje od prodavca sta stoji u ovom dokumentu pre nego sto ste potpisali ugovor? Koliko mi razumemo, upis objekta (zabelezba 1) ne moze da se zavrsi dok se ova druga zabelezba ne resi. Hvala i pozdrav :)


Pozdrav! Mi smo potpisali ugovor u martu ove godine, imali smo isto pitanje tj nas advokat je imao i kontaktirao njihovog zaduzenog advokata i ovo je odgovor koji smo dobili

""""""""""""""""""""
Zabeležba koja je zavedena pod brojem: 952-02-18-225-2282/2020 od 09.06.2020.godine, se odnosi na predbeležbu objekta u izgradnji i standardna je kod ovakvih projekata


Zabeležba koja je zavedena pod brojem: 952-02-13-225-75110/2019 od 21.10.2019. godine, se odnosi na statusne - imovinsko pravne odnose samog investitora.

Moramo još jednom da istaknemo da na parceli ili objektu ne postoje bilo kakvi tereti ili ograničenja, kao što je u samom Predugovoru i Ugovoru definisano.
""""""""""""""""""""

Posle toga ovo je bio odgovor od naseg advokata

"Zabeležbe su u redu proverio sam sve. Kada zgrada bude gotova brisaće te zabrležbe, ne odnose se ni na kakvu zabranu raspolaganja što je isto okej već je to njihova interna zabeležba u katastru (da se objekat gradi)."

Nadam se da to pomaze
 
Hvala na brzom odgovoru.

Slicno objasnjenje smo dobili od naseg advokata za prvu zabelezbu. To je nesto sto je ocekivano i normalno u ovim procesima.

Ono sto nije mogao da garantuje je zabelezba broj dva, bez uvida u sam predmet. A to ne mozemo dobiti jer nemamo pravni osnov za tako nesto. "Postoji mogucnost da banka ne bude zelela da odobri kredit zbog date zabelezbe", citiram.

Da li to znaci da je vas advokat imao uvid u same dokumente? Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901676#p901676:awsk7qzx je napisao(la):
kockica » Sre Nov 24, 2021 12:08 pm[/url]":awsk7qzx]Hvala na brzom odgovoru.

Slicno objasnjenje smo dobili od naseg advokata za prvu zabelezbu. To je nesto sto je ocekivano i normalno u ovim procesima.

Ono sto nije mogao da garantuje je zabelezba broj dva, bez uvida u sam predmet. A to ne mozemo dobiti jer nemamo pravni osnov za tako nesto. "Postoji mogucnost da banka ne bude zelela da odobri kredit zbog date zabelezbe", citiram.

Da li to znaci da je vas advokat imao uvid u same dokumente? Hvala.

Da on je bio u kontaktu sa njihovim advokatom i dobio sav potreban info, mozete slobodnoda ih pitate za detalje, verujem da mogu da vas spoje ili preko prodaje da stupite u kontakt sa njihovim advokatom
 
Takodje verujem da je jos bilo kreditnih kupaca koji su prosli kroz ovo tako da mozete da vidite sa njima, al koliko na znam iz price sa par ljudi niko nije imao probleme za to
 
Problemi mogu da nastanu kada dodje do faze odobravanja kredita, a koliko sam razumeo to se jos nije desilo, jer se ceka dostizanje odredjenog nivoa gradnje.

Ispravite me ako gresim, ali da sutra udjete u banku i trazite kredit za stan u Zepterri, rekli bi Vam da jos ne mogu da pokrenu proceduru za isti, jer nisu ispunjeni svi uslovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901685#p901685:y1itssjq je napisao(la):
kockica » Sre Nov 24, 2021 12:21 pm[/url]":y1itssjq]Problemi mogu da nastanu kada dodje do faze odobravanja kredita, a koliko sam razumeo to se jos nije desilo, jer se ceka dostizanje odredjenog nivoa gradnje.

Ispravite me ako gresim, ali da sutra udjete u banku i trazite kredit za stan u Zepterri, rekli bi Vam da jos ne mogu da pokrenu proceduru za isti, jer nisu ispunjeni svi uslovi.

Zaista nisam upoznata sa tacnom procedurom u vezi kredita, ali koliko znam zgrada je skoro doslado 80% izgradjenosti, a ako se ne varam banke cekaju kompletnu zatvorenost fasade za pustanje kredita (mozda gresim al to je nesto sto sam cula da su drugi cekali)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901697#p901697:1ga74ra2 je napisao(la):
Kristina11 » Sre Nov 24, 2021 1:00 pm[/url]":1ga74ra2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901685#p901685:1ga74ra2 je napisao(la):
kockica » Sre Nov 24, 2021 12:21 pm[/url]":1ga74ra2]Problemi mogu da nastanu kada dodje do faze odobravanja kredita, a koliko sam razumeo to se jos nije desilo, jer se ceka dostizanje odredjenog nivoa gradnje.

Ispravite me ako gresim, ali da sutra udjete u banku i trazite kredit za stan u Zepterri, rekli bi Vam da jos ne mogu da pokrenu proceduru za isti, jer nisu ispunjeni svi uslovi.

Zaista nisam upoznata sa tacnom procedurom u vezi kredita, ali koliko znam zgrada je skoro doslado 80% izgradjenosti, a ako se ne varam banke cekaju kompletnu zatvorenost fasade za pustanje kredita (mozda gresim al to je nesto sto sam cula da su drugi cekali)

Tako je, kada fasada bude postavljena.
I onda se pokrece kreditna procedura i banka obradjuje papire i dozvole koje dostavlja investitor i verovatno jos neke papire, nisam toliko upucen u materiju. I tek tada odlucuje da li ce ili nece odobriti kredit.
Negativan odgovor moze doci zbog kreditne sposobnosti (odnosno nesposobnosti) osobe koja podnosi zahtev za kredit, ali moze doci i iz drugih razloga na koje kupac stana nema uticaja. Otud i ovo nase pitanje oko date zabelezbe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901505#p901505:3o0zwk00 je napisao(la):
bokili84 » Uto Nov 23, 2021 11:02 pm[/url]":3o0zwk00]Druga faze pocinje sa izgradnjom na prolece i nece mnogo odstupati od rendera ali ce biti potpuno drugi investitor iz Izraela. Mislim da se radi o istom investitoru Wellport projekta, provericu narednih dana. Sto se tice daljih faza izgradnje ( 2 i 3 ), najverovatnije ce doci do znacajnih izmena projekta i pocetak realizacije nece biti bar 2-3 godine zbog cega jedan deo one hale sa slike i renoviraju radi izdavanja tog prostora narednih nekoliko godina.

Vlasnik parcele gde su trebale da budu ostale faze Zeptere je sad firma osnovana ove godine u vlasnistvu investitora Wellporta, vidi se sad i u katastru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901836#p901836:fam9g7dp je napisao(la):
bombaj » Sre Nov 24, 2021 6:47 pm[/url]":fam9g7dp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901505#p901505:fam9g7dp je napisao(la):
bokili84 » Uto Nov 23, 2021 11:02 pm[/url]":fam9g7dp]Druga faze pocinje sa izgradnjom na prolece i nece mnogo odstupati od rendera ali ce biti potpuno drugi investitor iz Izraela. Mislim da se radi o istom investitoru Wellport projekta, provericu narednih dana. Sto se tice daljih faza izgradnje ( 2 i 3 ), najverovatnije ce doci do znacajnih izmena projekta i pocetak realizacije nece biti bar 2-3 godine zbog cega jedan deo one hale sa slike i renoviraju radi izdavanja tog prostora narednih nekoliko godina.

Vlasnik parcele gde su trebale da budu ostale faze Zeptere je sad firma osnovana ove godine u vlasnistvu investitora Wellporta, vidi se sad i u katastru.

znaci druga faza se verovatno zavrsava kako je Bojan rekao u njihovoj realizaciji, sad za ostalo cemo da vidimo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901697#p901697:1lr74mb6 je napisao(la):
Kristina11 » 24 Nov 2021 12:00 pm[/url]":1lr74mb6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901685#p901685:1lr74mb6 je napisao(la):
kockica » Sre Nov 24, 2021 12:21 pm[/url]":1lr74mb6]Problemi mogu da nastanu kada dodje do faze odobravanja kredita, a koliko sam razumeo to se jos nije desilo, jer se ceka dostizanje odredjenog nivoa gradnje.

Ispravite me ako gresim, ali da sutra udjete u banku i trazite kredit za stan u Zepterri, rekli bi Vam da jos ne mogu da pokrenu proceduru za isti, jer nisu ispunjeni svi uslovi.

Zaista nisam upoznata sa tacnom procedurom u vezi kredita, ali koliko znam zgrada je skoro doslado 80% izgradjenosti, a ako se ne varam banke cekaju kompletnu zatvorenost fasade za pustanje kredita (mozda gresim al to je nesto sto sam cula da su drugi cekali)


Neko je pre par nedelja napisao da je od Zeptere dobio pismo o zavrsenosti od 80% ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901893#p901893:1kik74ce je napisao(la):
urosk » Sre Nov 24, 2021 10:00 pm[/url]":1kik74ce]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901697#p901697:1kik74ce je napisao(la):
Kristina11 » 24 Nov 2021 12:00 pm[/url]":1kik74ce]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901685#p901685:1kik74ce je napisao(la):
kockica » Sre Nov 24, 2021 12:21 pm[/url]":1kik74ce]Problemi mogu da nastanu kada dodje do faze odobravanja kredita, a koliko sam razumeo to se jos nije desilo, jer se ceka dostizanje odredjenog nivoa gradnje.

Ispravite me ako gresim, ali da sutra udjete u banku i trazite kredit za stan u Zepterri, rekli bi Vam da jos ne mogu da pokrenu proceduru za isti, jer nisu ispunjeni svi uslovi.

Zaista nisam upoznata sa tacnom procedurom u vezi kredita, ali koliko znam zgrada je skoro doslado 80% izgradjenosti, a ako se ne varam banke cekaju kompletnu zatvorenost fasade za pustanje kredita (mozda gresim al to je nesto sto sam cula da su drugi cekali)


Neko je pre par nedelja napisao da je od Zeptere dobio pismo o zavrsenosti od 80% ?

Da, ja sam postavila sliku email-a koji smo dobili od Masinoprojekta, ali uslov za banke da puste kredit je da fasada objekta bude gotova skroz, a obzirom da su paneli za fasadu kasnili oni su radove fokusirali unutra a fasadu zavrsavali tempom kako su paneli stizali
 
Jasno, koliko vidim tesko da ce zatvoriti fasadu pre NG, pre neki dan sam prosao pored.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901836#p901836:12gs8q2x je napisao(la):
bombaj » Sre Nov 24, 2021 7:47 pm[/url]":12gs8q2x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901505#p901505:12gs8q2x je napisao(la):
bokili84 » Uto Nov 23, 2021 11:02 pm[/url]":12gs8q2x]Druga faze pocinje sa izgradnjom na prolece i nece mnogo odstupati od rendera ali ce biti potpuno drugi investitor iz Izraela. Mislim da se radi o istom investitoru Wellport projekta, provericu narednih dana. Sto se tice daljih faza izgradnje ( 2 i 3 ), najverovatnije ce doci do znacajnih izmena projekta i pocetak realizacije nece biti bar 2-3 godine zbog cega jedan deo one hale sa slike i renoviraju radi izdavanja tog prostora narednih nekoliko godina.

Vlasnik parcele gde su trebale da budu ostale faze Zeptere je sad firma osnovana ove godine u vlasnistvu investitora Wellporta, vidi se sad i u katastru.
[/quote


Ako bude gradio wellport tipski, bice kao mini kvart:) :bubanj: :bubanj: :bubanj:
 
Jel neko skoro isao u obilazak stanova, dokle su stigli unutrasnji radovi?
 
I nas to zanima, da li je neko isao da obidje stanove sada kada su uglavnom postavljeni svi prozori, mi nismo videli nista sem pokaznog stana..
 
Pozdrav svima, mi smo zaključili predugovor prošle nedelje, tokom sledeće nedelje bi trebalo da uplatimo I ratu.
Mi smo kreditni kupci, bilo je ovde pitanja oko kredita, evo kako stoji naša situacija sa bankom.
Čeka se potvrda o 80% izgrađenosti, da bi procenitelj mogao da izđaje na teren i proceni vrednost nekretnine, koja je kolateral za kredit.
U principu, procenitelj ne izdaje procenu dok ne budu gotovi stolarija i fasada. To se najčešće poklapa sa 80%, ali kako sam razumeo prodavce, ovde fasada malo kasni i oni su radili neke unutrašnje radove u međuvremenu, tako da kada bude gotova fasada to će biti realno i više od 80% završenosti. Rekli su nam da bi to trebalo da bude za oko mesec dana. Pre 2 nedelje smo obišli gradilište, u svim stanovima je stolarija (prozori) bila postavljena, parket je nedostajao. Realno pre Nove godine teško da će biti materijala za procenitelja.
Moja procena je da nije realno da se procenitelj zakazuje pre Božića, imajući u vidu praznike i tempo u kom su svi krajem godine.

Pošto je bilo reči i o teretima, u samom ugovoru o kupoprodaji (sastavni deo predugovora koji smo potpisali) stoji garancija prodavca da predmetna nepokretnost nije predmet spora i nema zabranu raspolaganja, i da nema drugih tereta osim hipoteke projektne banke.
Ovo je “hipotetička situacija” pošto trenutno nije urađen upis objekta i etažna razrada, u katastru je i dalje samo zemljište i to bez tereta. Potpisivanjem predugovora svesni smo da postoji mogućnost da projektna banka (koja finansira gradnju) može da upiše hipoteku nad stanovima, ali i da će naravno izdati brisovnu dozvolu da bi se upisala banka koja nas finansira, ali kada se uplati 100% cene.
Nama je samo bilo bitno da ubacimo klauzulu da će prodavac dostaviti sve što je neophodno da mi dobijemo kredit, a to uključuje i Pismo o namerama njihove banke našoj banci, da će preneti hipoteku (ako je ikada i upišu), jer je nama to neophodno za dobijanje kredita. Prodavac nam je to dodao u Ugovor i potpisali smo predugovor.

Izvinjavam se na malo dužoj objavi, hteo sam da podelim naše iskustvo sa potencijalno zainteresovanim kupcima. Pozdrav
 
Vrh