Šta je novo?

Zemun

relja":xayqqv1s je napisao(la):
Meni ova trava ne deluje da je namenjena da se gazi, da se po njoj šeta.
Druga stvar je kako je udrađena drenaža, ako jeste, da li će se stvarati blato i da li posetioci nose obuću pogodnu za travu (štikle, sandale, papuče...da ne prizivam sad i krpelje).
Mora da se redovno kosi, teže se čisti od djubreta i opalog lišća od običnog pločinika...a taj plato ipak treba da služi da ugosti veće grupe ljudi, zar ne?

E pa stvarno su ova gradska deca nemoguća! cccccccc :p
 
Zanimljive klupe.

Pošto nisu tipske, da li to znači da Zelenilo ima neki projektni centar ili tako nešto, ili su naručili od privatnika.
 
astrodule":1e4k4nqu je napisao(la):
Zanimljive klupe.

Pošto nisu tipske, da li to znači da Zelenilo ima neki projektni centar ili tako nešto, ili su naručili od privatnika.

Iste ovakve klupe su i kod mene u parku, blok 22.
 
Види се да сам оперисан од естетике :D мени се травица свиђа, уклапа :)
Само одржавати редовно а ако то није могуће на оволицком терену, на овако кључним тачкама да кажем...да се попнемо сви на кулу и поскачемо на главу, цело друштво :roll:

Тужно је што у опште имамо страх од тога :( говори докле смо догурали :oops:
 
Trejsi":3tw9wlal je napisao(la):
astrodule":3tw9wlal je napisao(la):
Zanimljive klupe.

Pošto nisu tipske, da li to znači da Zelenilo ima neki projektni centar ili tako nešto, ili su naručili od privatnika.

Iste ovakve klupe su i kod mene u parku, blok 22.

I u parku kod Ekonomskog je postavljen ovaj tip klipa. Inače Zelenilo ima projektni biro.
 
Estetski su mi simapticne te lupice, ali nesto mi ne deluju solidno.
 
Klupice se zovu tip blok 22 jer su tamo prvo postvljene , i ima model i sa naslonom , osmislili su ih u zelenilu izradjene u njihovoj bravarskoj radionici
 
GOJE":3mmbsj6a je napisao(la):
relja":3mmbsj6a je napisao(la):
Meni ova trava ne deluje da je namenjena da se gazi, da se po njoj šeta.
Druga stvar je kako je udrađena drenaža, ako jeste, da li će se stvarati blato i da li posetioci nose obuću pogodnu za travu (štikle, sandale, papuče...da ne prizivam sad i krpelje).
Mora da se redovno kosi, teže se čisti od djubreta i opalog lišća od običnog pločinika...a taj plato ipak treba da služi da ugosti veće grupe ljudi, zar ne?

E pa stvarno su ova gradska deca nemoguća! cccccccc :p

Ja pričam o praktičnosti - nije praktično dovoditi malo veće grupe posetilaca i gurati ih na travu.

A i jes da mi se i dalje obraćaju sa dečko kad se ošišam na kratko pa se sede manje primećuju (dobri geni, sport, seks podmlađuje...) ali detetom me odavno nisu zvali...
 
103876177345772265974858.jpg

104092607345770999308317.jpg

104585277345771365974941.jpg

105187087345771665974912.jpg

106154217345770665975014.jpg

106155077345770499308366.jpg

107308047345772099308207.jpg

108018067345771899308222.jpg
 
direktor":3116iaav je napisao(la):
Klupice se zovu tip blok 22 jer su tamo prvo postvljene , i ima model i sa naslonom , osmislili su ih u zelenilu izradjene u njihovoj bravarskoj radionici

Ако "има и са наслоном", требало је да поставе тај модел. Клупе без наслона не испуњавају основне захтеве ергономије.
 
Negde sam procitao da je cilj klupica bez naslona da omoguce kratak predah, a na preveliko zadrzavanje, sa ciljem veceg cirkulisanja ljudi. Mozda je to razlog.
 
Penzosi i treba da sednu i odmaraju a sto da ne i mladji. Pritom do kule se dolazi pesackim usponom naravno ko ne i de kolima i potrebno je sesti i odmoriti po mogucstvu sa naslonom.
 
Наравно, али не треба дан да преседе на њој. У сваком парку је 90% клупи заузето пензосима, и шта сад кад на пример дође неки млађи пар? :D
Мука ми је више, све је њима наклоњено и свуда су..
 
Ajde de pa nije bas tako strasno. Na ovoj lokaciji nece biti guzve
 
Igore, objasnio si, uz finu ironiju.

Inače, i ja sam za klupe s naslonima, jednostavno su udobnije. Ali mislim da je razlog izostavljanja istih, na lokaciji kao što je Gardoš kula, verovatno taj, što bi zaludna omladina naslone ižvrljala, izrezbarila, polomila... Ne kažem ovo iz zluradosti, ima previše tužnih momenata u ovom našem društvu. Apelovaću ipak na mlađe kolege, koji zastranjuju putem segregacije društvenih grupa, da malo mućnu glavom - jer ona za to služi. Matorci drže mnoge šavove na ovom našem gunju od države, da se ne raspadne u froncle. Samo to da istaknem. I koliko njih uz to uspe da se popne na vrh Zemuna, da bi gluvarilo na klupama!?
 
Ukoliko se obrati paznja videcemo da je neko fino razmislio i osmislio prostor.

Klupice koje ce gledati na dunav sa gardosa su sa naslonom i ledja klupica su okrenuta bedemu tako da vizuelno ne zatvaraju prostor

106154217345770665975014.jpg


Dok klupice koje su u okviru samog prostora kod kule su na polukruznim delovima prakticno u sredistu prostora a iza njih je velika zelena povrsina pa ne bi valjalo vizuelno odvajati sa naslonom

104585277345771365974941.jpg


Reljina kritika ima da kazem smisla mada mislim da nece ni biti tolike guzve da poplocani prostor bude tesan. Na kraju krajeva uvek se moze stati i na travu ako bas okolnosti iziskuju.

Lepo je to sto ce buduci mladenci imati jos lepse mesto za pravljenje fotografija posto koliko sam primetio gardos je cesta lokacija pravljenja svadbenih fotografija.
 
Само сам реалан, ваш проблем што окрећете главу, пензоса је једноставно превише..
 
Ne razumem sta znaci ovo "penzosa je previse". Kao da nismo svesni da smo stara i sve starija nacija ali ne mozemo okretati glavu i zanemarivati tu kategoriju gradjana i stvari podrediti samo mladjima. Ovaj prostor je banalan i mali primer ali ocigledno pokazni primer nerazumevanja mladjih generacija.
 
Наравно да пензионера има "превише" јер смо нација на умору, морталитет нас сатра комбинован са имиграцијом млађих из државе.
 
Somi303":1aeu3c3c je napisao(la):
Само сам реалан, ваш проблем што окрећете главу, пензоса је једноставно превише..

А ти шта, имаш 16 година па мислиш да ћеш заувек имати толико? Не могу да верујем каква дискриминација и то тако дрска... Какав мучан ток дискусије... :violina:

Наравно да има "превише", али за то су крива њихова деца као и ми који немамо више деце.

Пензионери су вредно радили и треба да имају што више простора за уживање и одмор, у свом тешком добу (и здравствено и финансијски и друштвено) , које нас све чека. Сви треба да имамо што више удобних и пријатних простора и јавних простора. Сви то заслужујемо и сви на томе треба да радимо.
 
Verujem da se Somi303 nije izrazio kako je zeleo. Penzioneri su radom stekli pravo na slobodno vreme, dok ga mladi imaju manje (sto je cini mi se i normalno). Pa se neretko stice utisak da je u toku tog malog perioda slobodnog vremena sve u gradu "okupirano" penzionerima.
Situacije su takve da penzionerima vreme koje mogu da provode u parkovima na klupama ne predstavlja neko ogranicenje, pa cesto umeju da sede na nekim klupama po ceo dan. Medjutim mladi takodje to rade (cesto sedeci na naslonu sa nogama na klupama).
Mislim da to samo govori da je broj mesta za odmor na atraktivnim lokacijama u gradu (kalis, tas i slicno) deficitiran.
Verujem i da je zato politika bez naslona, zarad manjeg zadrzavanja donekle opravdana.
 
Србија је земља пензионера коју воде пензионери и све је подређено пензионерима. И онда сви узму да кукају што после 30 година политке коју су те исте генерације водиле и довеле ову земљу на руб пропасти клинци од 16 година нису одушевљени и препуни поштовања према пензосима, него беже у земље у којима млади људи не раде да би пунили пензиони фонд бабама и дедама. Нису данашњи тинејџери гласали за Слобу нити подржавали комунизам и парчање Србије, имају пуно право да не угађају пензосима који се понашају као да су богом дани само зато што су стари будући да ништа вредно поштовања махом ни нису постигли у животу.
 
Vrh